The Food of the Gods

Předloha:

H.G. Wells (kniha)

Elliot Kaplan

Corky Ehlers

Film který mě mile potěšil. Nejdříve jsem viděl druhý díl který byl sice jakž takž dobrý(rozuměj průměrný)ale přišel mi strašně srandovní(jak jinak když se tu vyskytuje několikametrové malé dítě). A tak jsem se do prvního dílu nijak extra nehrnul, ale nakonec jsem byl mile překvapen. Sice je pravdou že efekty a celé vyznění filmu vypadá jako scifi filmy z 50-60 let, ale to mi moc nevadilo. Ani mi nevadil nic extra příběh který pojednává o jakési látce která zvětšuje zvířata. Bylo to takové příjemné béčko kterýmu bych asi vytknul jen málo věcí, ale třeba mě neskutečně štvalo to že zvířat v lesích je mnoho tak proč jenom komáři a krysy? Dobře byly tu i slepice ale jen na chvilku, proč ne třeba mravenci? Gordon je snad šetřil na Empire of the ants? Další věc co se mi nelíbila byla hudba která zněla už od úvodních titulků jako jakýsi mix zvuků který se do sebe ani moc nehodily. FotG je parádní věcička, na jedno podívání mě to fakt potěšilo,(1.1.2013)

• JohnMiller

Jediná vec s ktorou sa toto béčko môže pochváliť, a aj sa chváli hneď na začiatku a vo všetkých traileroch, je predloha podľa ktorej to bolo nakrútené. Meno H. G Wells asi fanúšikom dobrej literatúry nemusím predstavovať. Teh food of the gods je nepodarok vhodný filmového masochizmu ale je to sranda ktorá ma bavila. Koncept je jasný ale na tú dobu, vďaka absencii cgi počítačových efektov, ťažko realizovateľný, Partia športovcov sa rozhodla, že si spravia výlet na jednom relatívne bohom zabudnutom ostrove. Osídlený je iba pri pobreží, vo vnútrozemí žije iba jedna ortodoxná veriaca. Jej manžel objavil na ich dvore prameň s ktorého vyteká čudná biela tekutina. Napadlo ich, že to pridajú ako zmes do potravy sliepkam. A na ich prekvapenie, zo sliepok s toho vyrástli na dvojmetrové monštrá. Teta bola celá happy, avšak si neuvedomila, že s tej zmesky sa môže pokojne najesť aj myš, mravec, komár atď, takže hororovú zápletku si už viete istotne ďalej domyslieť aj samy. Dvom s troch športovcov sa po útoku zmutovaných komárov či ôs podarí ujsť z lesa. Ale smrť svojho kamaráta len tak nenechajú a vrátia späť na ostrov s brokovnicami. Je to hrozné béčko s nepodarenými efektami. Svoje nedostatky sa snažili vykryť neustále pohybujúcou sa kamerou, asi si mysleli, že je divák tak sprostý či čo, a nevidí to, že imitácia veľkého komára sa vôbec nehýbe, to iba herec skáče zo strany na stranu. Nepáčilo sa mi ani zaobchádzanie zo zvieratami. Boli to síce iba myši ale bolo im tu skutočne ubližované, neviem či tie strely, ich mäso trhali skutočne alebo išlo iba o paintball, ale ide o princíp a ten nebol správny. Ide presne o ten šablonovitý horor, akých sa v tých rokoch nakrúcali húfy. má to zopar nelogických momentov ale po pravde... Videl som už aj óóóveľa horšie staré animal horrory, takže to nieje až taká hrôza.(5.7.2015)

• dr.horrible

Ne a ne. Od mojich obľúbených samé vysoké hodnotenia, tešil som sa na kvalitný horor, alebo minimálne zábavný monster trash a ono to nakoniec neni ani jedno, ani druhé. Herci sa tvária smrteľne vážne, atmosféra by tiež chcela ísť a k tomu malé myši preliezajúce cez angličák, čo majú znázorňovať maxi myši v detajle. Som ten posledný, kto by vyčítal zastaralé triky, ale keď to mám brať vážne, nemôže to byť totálne na smiech. Sorry(28.7.2014)

Na rozdiel od desiatok iných dobových sci-fi hororov, v ktorých sa monštrum objaví iba v krátkych záberoch v samotnom finále, The Food of the Gods je od počiatočných minút až do samého konca v podstate jeden nepretržitý animal attack. Hoci je fakt, že napríklad útok gigantických ôs nebol na svoju dobu žiaden trikový majsterštyk, Bert I. Gordon sympaticky odkryl všetky tromfy, ktoré mal k dispozícii a výsledok je z môjho pohľadu uspokojivý.(31.7.2017)

The Food of the Gods je určitě nadprůměrný animal horor, podle románu H. G. Wellse, o tom, že když člověk zneužívá a špiní svými odpady přírodu, příroda se krutě pomstí... V tomto případě látkou, kterou když pozřou nějaké zvířata, obrovsky vyrostou... Vosy, kuřata, červi a krysy... A ty tu hlavně jde, o krysy (samozřejmě, kromě kritiky lidského zacházení s přírodou)... Kuřata a červi se mihnou jen v jedné scéně, vosy asi ve třech (po trikové stránce v hodně úsměvné kvalitě)... Ale když začnou na lidi útočit přerostlé krysy, stojí to opravdu za to... Vypadají mnohem reálněji, než ty digitální ve většině krysích hororů posledních let a chvílemi z nich jde opravdová hrůza... A to se sakra počítá... The Food of the Gods je film, který musím fanouškům animal hororů rozhodně doporučit...(11.8.2012)

• - Režisér Bert I. Gordon vytvoril obrovské mravce vo filme tak, že na pozadie premietal zväčšené zábery projektilových mravcov (Paraponera clavata) pochádzajúcich zo strednej a Južnej Ameriky. (beso74)

• - Autorem eponymní literární novely je uznávaný anglický spisovatel Herbert G. Wells. (Conspi)