Kdo najde přítele, najde poklad

• Itálie Chi trova un amico, trova un tesoro (více)

Jeden nevrlý kapitán, jeden černý pasažér a jeden tichomořský ostrov s pokladem. Takové jsou počty italské komedie s nerozlučnou dvojicí Bud SpencerTerence Hill... Tentokrát lítá podvodníček Allen (Terence Hill) v pořádném maléru. Na koníčkách už prosázel úplně všechno, a pokud místním gangsterům rychle nesplatí dluh, vyrazí z něj místo peněz duši. Naštěstí se mu v přístavu podaří ukrýt na lodi Charlieho O’Briena (Bud Spencer), který právě vyplouvá na cestu kolem světa a čeká ho tučná odměna, pokud se mu to podaří. Plány poklidné plavby ale Charliemu narušují podivné úkazy: jídlo mu mizí z talíře sotva se otočí a kompas se snad úplně zbláznil. Než se ovšem Charliemu podaří prokouknout, o co jeho černému pasažérovi jde, je už příliš pozdě. Moře je oba vyplaví na tichomořském ostrůvku, kde by se podle Allenova strýčka měl ukrývat poklad. Při jeho hledání narazí dvojice trosečníků na mírumilovný kmen místních, ale také na po zuby ozbrojeného japonského vojáka, pro kterého válka nikdy neskončila. Aby toho nebylo málo, na ostrově se krátce na to vylodí tlupa pirátů a dorazí i Allenovi staří známí... Bláznivou italskou komedii s oblíbenou dvojicí natočil a napsal Sergio Corbucci, přední tvůrce spaghetti westernů jako Django (1966) či Žoldnéř (1968), ale také autor snad nejznámější komedie se Spencerem a Hillem – Sudá a lichá (1978). Kdo najde přítele, najde poklad byl však posledním filmem, na kterém se podíleli všichni tři. Corbucci pak pokračoval v natáčení komedií s Paolem Villaggiem a nerozlučné duo si zahrálo ještě v několika úspěšných taškařicích pod režijní taktovkou Enza Barboniho. (Česká televize)

Paity

Kdo najde přítele, najde poklad je něco, co nevím jestli jsem úplně pochopil. Každopádně už jsem od nich viděl lepší filmy. Takže hurá vezměte z jejich filmotéky raději něco jiného. ()

Ebon

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií na základce, kdo dělal casting a kostými musel být na tripu. Samozřejmě naprosto nemožná parodie. ()

TERRORDROME

Ziakatum! Smoliarsky špelulant Allan dlží gangsterom fúru prachov. Jediná možnosť ako ich získať je nájsť poklad o ktorom mu stále vypráva jeho bláznivý strýko s meningitídou a za týmto účelom sa ukryje na loď dobrodruha Charlieho. Nie len že sa vezie načierno, ale ešte Charliemu zožerie aj fazuľu a to už je hrdelný zločin za ktorý mu Charlie hodlá rozpučiť tú jeho sprostú hlavu holými rukami. Napokon tak skončia obaja na onom ostrove kde musia na rozheganom kartónovom tanku vziať útokom pevnosť obývanú šialeným japoncom a zachrániť domorodých degešov ( Anulu je naozaj úchvatný kus brčkavého vola ) pred bandou homopirátov nie nepodobných skupine Village People. Terrence s Budom robia presne to čo sa od nich očakáva, neustále sa naťahujú, občas sa chcú pozabíjať, ale nakoniec pobijú zlých ujov na veľkú hromadu a zachránia tak všetkých ľudí dobrej vôle. Hlášky, bitky, samý kreténi, pre mňa osobne skvelá pohodovka. Ziakatum aj vám. ()

amokey

Ne že by se mi to vyloženě nelíbilo, ale tenhle žánr (nebo spíš filmy těchto dvou herců) nejsou pro mě... dávám jen dvě za to, že "tohle prostě není pro mě a i když občas zase zkusím, zda jsem k tomu nedospěla, tak se přesvědčím o tom, že opravdu ne". Je mi líto pánové ()

waits

Nejlepší části filmu jsou roztomile blbé, postupem času ale.ziskaji na vrch scény bud vyloženě odflaknute, které prostě sázejí na to, že dvojici Spencer - Hill stačí, aby byla v záběru anebo bez přívlastku trapné (homosexuální piráti, útok tanku atd). Děj vypadá, že se vymýšlel za pochodu a konkrétně Hill vypadá, že ho natáčení totálně nebavilo. Tohle se moc nepovedlo. ()

*Colorado

Super komedie, jejíž jediným slabším místem je délka, 100 minut je zbytečně moc.. Ale jinak je to Puffinova marmeláda :) ()

helloween93

Takové netradiční dobrodružství B.Spencera a T.Hilla, ve kterém samozřejmě nesmí chybět bitky. Tentokrát nemlátí mafiány v barevných oblecích, ale trochu netradičně "latexové" piráty, kteří utekli z Blue Oyster baru. Zaručená zábava tohohle dua platí i tentokrát. ()

Veverinho

Komedie stará již 30(!) let. Bavila mě před desteti lety jako malého kluka a baví mě i teď jako dvacetiletého. Komu by se také nelíbili rvačky této komediální dvojice při které to jen "pleská". K tomu se přidá ukecaný papušek, podivný tvor jmonem Anulu, který se ve filmu stará o prakticky veškerou zábavu. "Soundtrack" v podobě jedné písničky se také těžko dostává z hlavy. Ve výsledku potom musím dát 5*, bavím se i když film jsem viděl už několikrát. ()

AxelWers

Bud Spencer a Terence Hill sú geniálnou dvojicou, ktorá si zahrala vo veľa dobrých filmoch, ale tuto sa akosi nepodarilo nadviazať na úspešnú tradíciu. Filmy s nimi bývajú často prešpikované srandovnými hláškami a bitkami, ale v tomto prípade to bol podľa mňa nedostatkový tovar, neviem, žiadnej akcii som akosi neprišiel na chuť, proste mi to nesadlo. ()

artuš

dost zábavná komedie. Hlavně ty scény s tím Japoncem, který byl o x let pozadu a pořád si myslel, že je válka. ()