V městečku Lucky Town se před časem usadil malý chudý cirkus, v němž účinkují pouze čtyři akrobaté. Ti však dokážou pravé divy, a proto si je místní lidé velmi oblíbili a nedají na ně dopustit. A právě mezi tyto hvězdy manéže jednoho dne vpadne Cat Stevens, který se snaží uprchnout Finchovi, největšímu grázlovi v okolí, a jeho mužům. Cirkusáci raněného muže ukryjí ve svém karavanu a ochrání ho před pronásledovateli. Tím se však zapletou se do nebezpečné hry s Finchovými zabijáky. A jejich odveta a na sebe nenechá dlouho čekat. Zákeřně zavraždí nejmladšího z akrobatů, jenž náhodou zůstane na okamžik sám. Cat, který se jakž takž zotaví, proto Hutchovi navrhne, že mu na oplátku pomůže dostat Finche. Spolu se šerifem pak nastraží na všechny lotry důmyslnou léčku. Ovšem ještě dříve, než zločinci skončí za mřížemi, dostanou od Cata a Hutche pořádně za vyučenou... (oficiální text distributora)

arcticsky

Viděl jsem samozřejmě mnoho filmů s touto dvojicí kde se kašpařilo a trapně fackovalo. U tohoto jsem myslel přes hodinu, že by to mohlo být o něco lepší - opravdu klasická "vážná" špageta. Bohužel, závěrečné vypořádání se záporáky stálo opět za vyliž...škoda. ()

hemul

Tento film dost precenil priemerneho divaka westernov, ale mne sa pacil, lebo nie som priemerny divak westernov. Vtip je tu viac v strihu ako v bitkach. ()

JoSte

Prazvláštní příběh, poměrně zmatený střih, žánrově hodně netypická hudba a k tomu velice nepřehledné přestřelky i podivné, až nahodilé dějové zvraty. Až se nechce věřit, že to má mít něco společného s předchozími dvěma díly trilogie. ()

Heavyman

Nejhorší film s Budem a Terencem co jsem kdy viděl. Kde byl nějakej švih co jejich filmy mají a o ději ani nemluvím. A do toho ti odporní liliputáni ty mi to zhnusili úplně nejvíc, ještě jsem nikdy neviděl tak hnusný liliputány. Málem jsem zapomněl a taky nejhorší dabing s touhle dvojkou co jsem slyšel....to snad namlouval všechny jeden člověk a jen si občas přidržel nos, aby to znělo trochu jinak. Je neuvěřitelné, že hned o rok později vznikla Pravá a levá ruka ďábla, což považuji za jejich nejlepší film. ()

odpadlik123

Původní dojem nabytý dle všeobecného tvrzení, že tohle je nejhorší díl z Colliziho trilogie, nesdílím. Trumfové eso je bezesporu formálně nejlepším dílem, ale tohleto je taková srdcovka a než Bůh odpouští s užvaněným Wolffem mám toto rozhodně radši. Film je plný postav, ale vlastně ani jedna nemá moc prostoru, a tudíž nenudí (třebaže obávaný Finch by si zasloužil kapku víc místa). Terence zde však prožívá šok! Po všem, co musel vytrpět, když první polovinu filmu postřelen krvácel mezi bujarými cirkusáky, poté, co je v použitém stavu opustil a Woody za ním přijíždí, aby mu pomohl s tím dostat vrahy jeho kamaráda akrobata, Bud má už jiného parťáka! Není divu, že Terence žárlí, je jím zrzavý (!) Eastman ztvárňující němou postavu a ve sto procentech záběrů připomínající veverku. Prostředí cirkusu zaručuje netradiční podívanou okořeněnou klauny, obratnými akrobaty, kankánovými tanečnicemi, velice znepokojivými liliputány, Lionelem Standerem jako jejich principálem (který tu má patrně největší roli a je i docela vtipný) a mnoha kaskadéry, nepadajícími zde ovšem ze skal či oken při přestřelkách a bitkách, nýbrž ukazujícími něco ze svého umu přímo v cirkusové manéži. K tomu přidejte zlé záporáky (kupodivu tentokrát ne Eastman) a nebohé zlatokopy, na jejichž straně stojí naši hodní hoši z cirkusu s Budem, Terencem a jejich dvěma kolegy v čele. I přes toto poměrně znervozňující prostředí a úděsný dabingový hlas věčné oběti Dell’Acqua (zde kupodivu přežije), trvalého vůdce kaskadérů Zamperly a zvláště Finche patrně bez hlasivek je to strašně pozitivní kousek. Tuzemská verze bohužel systematicky prostřihala a promíchala jednotlivé scény, stížnosti na jistou nepochopitelnost děje jsou pak oprávněné, přesto vůči filmu nefér. Další zázrak české verze, jazzová hudba, jež byla vložena až dodatečně patrně k docela jiné zvukové stopě, než originálu, neprávem mnou dříve přisuzovaná Rustichellimu, člověka sice ruší, ale chudák původní mistr ji vynahradí nádhernými mezihrami, když hrdinové jedou někam na koních či veselou Budovo znělkou. A závěrečné zázračné promluvení veverky, díky jehož barvě vlasů se člověk orientoval, i když byla uprostřed akce kolem tma, už jen potvrzuje, že tenhle film je zcela důstojným zakončením skvělé trilogie. ()

kkarx

Boot hill budí velké kontroverze i mezi zarytými fanoušky italského westernu. Někteří říkají, že to je nejlepší Colizziho western, ale naprostá většina se příklání k tomu, že je naopak zdaleka jeho nejhorší, ba co víc, že to je dokonce jeden z nejhorších spaghetti westernů vůbec. Já ten film osobně už od mala nenáviděl. Nesnáším cirkusy a Boot hill je víc náhled do cirkusového prostředí, než western. Odpuzující je kromě cirkusových eskapád i přiléhavě odporný cirkusový sountrack. Nedá se to poslouchat a dříve jsem mačkal na ovladači rychle tlačítko mute. Necirkusové skladby nejsou sice tolik špatné, ale stejně jako v "Bůh odpouští, já ne!" svoji monstrozitou víc než aby obraz vhodně doplňovaly, tak ho spíše přebíjí. Co se týče příběhu, tak ten působí hodně zmateným dojmem, i když je v podstatě úplně triviální. Je skoro nepochopitelné, jak se dá špatně napsaným scénářem udělat z jednoduchého složité. Vše dohromady vyvolává nepříjemně dusivou hnusnou atmosféru. Závěrečná přestřelka v noci je jako vždy otravná. Není nic vidět a je to nuda. Film nemá ani silného záporáka, jenom bandu anonymních pistolníků. Přitom nemůžu Collizimu upřít jisté schopnosti. Především měl skvělé oko pro scénu, takže některé záběry vypadají výborně... Jenom to ovšem dobrý film nikdy neudělalo. Hill a Spencer byli v dětství moji oblíbení komici a tohle je jediný film, který s nimi vyloženě nesnáším. Když s nimi vážný western, pak Colliziho prvotinu "Bůh odpouští, já ne!". Ten trpí přepáleným soundtrackem, nicméně z celé trilogie nepochyně drží nejvíce pohromadě. // Krkolomný je překlad názvu filmu do češtiny, se kterým si překladatel nevěděl rady a přeložil ho doslovně jako Kopec bot. Mnohem výstižnější a přesnější překlad by zněl např. Hřbitov pistolníků. ()

MickeyStuma

Třetí snímek o poněkud svérázné dvojici známých pod jmény Hutch Bessy a Cat Stevens, čímž byla završena ryze spaghetti westernová trilogie. A je to docela neobvyklý silný kalibr, který jen tak někoho neuspokojí. Oba aktéři jdou opět po určitém padouchovi, avšak v rámci svých činností použijí prostředí cirkusu. Divoké přestřelky? Honosné rvačky v rámci svého žánru? Zkrátka akce, jak se na žánr sluší a patří? Ale kdepak. Jen potemnělá nejistá atmosféra a dramatizace. Ano, je to tak. Jedná se hodně o vážný film s naprostým minimalismem akce. A je to film, který nejvíce rozdělil fanoušky dvojice Spencera a Hilla. Mnozí to považují za jeden z nejhorších jejich společných snímků, ale někteří naopak za kultovní pokračování. Otázkou je, jestli v tom nefiguruje především režisér Giuseppe Colizzi, který stojí za celou trilogií a který každý filmový díl pojal zcela jinak. To hlavní však na správný spaghetti western ponechal. Minimum dialogů a více vyprávění obrazem. Určitý druh napětí se však celého vyprávění drží a snad i o něco zesiluje ve scénách právě z onoho cirkusu, kde je posílena zranitelnost obyčejnosti před zraky nemilosrdných zabijáku v obecenstvu. Svým způsobem se jedná o koncepční film, který to má, svou neobvyklostí v provedení, u diváků hodně složité. Spaghetti western tedy netradiční, ale pořád spaghetti western. ()

Hightower

Spocený a ušpiněný obličej Terence Hilla, opravdu paráda. Nebo část snímku, kdy se prolíná několik sekvencí: docela dlouho a s ne zrovinka příjemnou hudbou. Jedná se o koncovou část, kdy v šapitó je mlácen horník, v zákulisí pistolníci; a do toho promítání Fischera. ()

Grogan

Tyhle dva chlapíky mám hodně rád, ale tenhle film je pro mě jejich největší propadák. Utahané nic, které už opravdu nemusím vidět znova. ()

Belmondicek

Asi po pěti letech jsem si znovu pustil tenhle další vážný spaghetti western s mojí oblíbenou dvojicí. Jedná se o volné pokračování prvního společného kousku- Bůh odpouští, já ne! a nejoblíbenějšího Trumfového esa. Bud Spencer se objevuje asi až v polovině a má opět ještě jen vedlejší roli. Dříve mě moc nebavila ta dějová linka s těmi cirkusáky, ale nyní mě to chytlo a také ocenuji tu potemnělou atmosféru! Takže hodnocení navyšuji o jednu hvězdičku- 75%. Jenom mi tam pořád vadí ta nehodící se hudba do špagetáku, v tomhle hold byl Carlo Rustichelli nevyzpytatelný. ˇ ()

kyLuke

Giuseppe Collizi chtěl předvést třetí díl na filmové plátno tak trochu jinak . Obsadil sice herce podobných charakterů , ale už scénář se hodně změnil . Vlastně celá ta cirkusová atmosféra mi na filmu sama od sebe vadila nejvíce , Film by totiž mohl být klasickým western nebýt právě té cirkusové atmosféry .Občas když čekáte napjatou westernovou přestřelku zahraje do toho cirkusácká hudba a jste vyřízení . Kdo tedy čeká klasický western a nebo se chce pobavit s touhle dvojkou bude hodnotit méně . Výše bude hodnotit naopak ten , který zmenší očekávání a bude čekat naprosto tuctový western , který najdete na každém rohu . A i když "Vůh odpouští , já ne !" zrovna moc nemusím , tak tohle je rozhodně horší . Je pravda , že námět je celkem originální , ale rozepsaný zbytek nepřehledný a vcelku velmi nudný . A herci také nic moc . Jediní , které mohu doopravdy pochválit jsou : Spencer , Victor Buono a George Eastman . Ostatní nic moc . Lionel Stander je naprosto prkenný a myslím , že se mohl dát na jinou dráhu , než je herectví , protože tohle bych zahrál taky ! Hill není vyloženě špatný , ale přišel mi nějak nevýrazný ( a to mu ještě přidává Pavel Trávníček ve výborném dabingu s naprosto jinou barvou hlasu , než jsme u něj zvyklí ) . Woody Strode jako černoch z cirkusu tu nemá moc co předvést a Alberta Dell Acqua vůbec nemusím , takže tady se mi vůbec nelíbil . Jinak tedy strašná hudba a velmi prazvláštní režie . Takže to je Boot Hill . Průměrný western s tuctovou zápletkou a tuctovou výpravou , ve kterém skutečně zaujme jen scéna , ve které se poprvé objeví Bud Spencer ! ()

eFOXsize

Ta temná náladu mi moc nesedí k Spencer - Hill, T. Hill je tu neobvykle vážný. Možná je to jen nezvyk :-) Celá dvojice je odsunuta spíše do pozadí a film jen dokresluje. Nebylo to špatné, ale ani typický, komediání spaghetti western Spencer/Hill. A také je to podivně krátké... ()