poster

Don Camillo

 • Itálie

  Don Camillo

 • Slovensko

  Don Camillo

 • USA

  The World of Don Camillo

Akční / Komedie

Itálie, 1983, 126 min

 • VMa
  ***

  Pokud někdo nezná film Malý svět Dona Camilla (s Fernandelem), může mu to připadat docela dobré, ale po shlédnutí původního Dona Camilla musím shodit hodnocení - a to docela dost. Přeci jen, je tahle komedie postavená na něčem úplně jiném, co spíše mohlo sedět Terenci Hillovi, co ale uškodilo filmu coby remaku původního filmu, z kterého toho ani moc nezbylo. Ovšem není pravdou, že by tomu Bud Spencer chyběl. Tak nějak tam pro něj není místo - stejně jako u jiných filmů s Terencem Hillem, kde hraje Terence Hill sám.(22.1.2012)

 • Derek
  **

  pamatam si ze uz zaniknuta tv luna tento film vysielala stale dokola (asi nemalo dost penazi na nieco ine), ale ja som si to i tak vzdy rad pozrel. dnes by som sa asi nedokopal k tomu aby som pozeral cely film, ale je tam par pasazi ktore ma urcite rozosmeju (hlavne bitka na moste a vsetky futbalove zapasy).(8.12.2006)

 • Ampi
  ****

  Zajimavé jsou rozhovory kněže a boha. Zajimavé je i prostředí Itálie s starostou Pepponem. Možna by to šlo převést i na dnešní český venkov. Farař by mohl být Slovák, nebo Polák - protože českých ubyvá. Mohl by mít i konkurenta třeba československo-husitského kněže nebo i českobratrského pastora. komunistický starosta by v našich geografických podmínkách taky nebyl problém.(21.3.2009)

 • Stocki
  ***

  Prozatím asi jeden z nejhorších filmů, kde hrál Terence Hill bez Buda Spencera. Ta dvouhodinová stopáž se poměrně vleče a místy se člověk i nudí. Rozhodně se však nejedná o nějaký špatný snímek, to určitě ne. Nejsou zde sice obvyklé rvačky (tu ve zvonici ani nepočítám) i hlášky, ale párkrát se člověk pousměje. Film jsem viděl na DVD s nejnovějším dabingem z roku 2010, kde Terence opět dabuje Pavel Trávníček a tak je možné, že kdybych viděl původní verzi z roku 1995, zasmál bych se mnohem více. Většina nových dabingů totiž dokáže film zcela zabít. Mimochodem celkem má tento snímek tři dabingy, v tom druhém nadaboval Terence Petr Štěpánek. Mezi nejlepší Terencovo počiny rozhodně patří Superpolda, Mé jméno je Nikdo, Podivné dědictví a Dobrodruh. Don Camillo stojí za zhlédnutí, ale že bych si ho pustil po nějaké době znovu, to netuším...(5.10.2012)

 • otík
  **

  Zfilmované příběhy vymyšleného Dona Camilla, které vyšly i u nás, jsou možná pro čtenáře zajímavé. Ale tohle? Jeden dlouhý záběr za druhým, sem tam nějaký vtípek či kaskadérský kousek, ale to je tak asi vše. Jakékoli bitky mezi fotbalisty či dokonce Terecem Hillem a Colinem Blakelym jsou naprosto trapné, střihy na rozbitá kolena či monokly dnes nikoho nezajímají a rozhovory Dona Camilla s Ježíšem zase kromě věřících nikoho nedojmou. A tak nezbývá než tento příběh rychle zapomenout a pustit si nějakou klasiku s H+S.(1.4.2007)

 • - Peppone testoval Ferrari 308 GTSi. (smeke)

 • - Snímek se u nás dočkal celkem tří dabingových verzí. První vznikla pro společnost MidoFilm v roce 1995 a hlavní postavu nadaboval Pavel Trávníček. V roce 2005 pro televizi Nova vyrobila nový dabing Česká produkční 2000 a.s. a Dona Camilla namluvil Petr Štěpánek. V roce 2010 film vyšel na DVD a byl vyroben třetí dabing, v hlavní roli opět Pavel Trávníček. (Stocki)

 • - Film sa natáčal hlavne v mestečku Pomponesco. Niekoľko scén sa točilo v blízkom okolí, napr. v Brescello, Torre d'Oglio alebo Correggioverde. (smeke)