Italská filmová komedie s Terence Hillem v hlavní roli. Hlavním hrdinou bláznivého příběhu je svérázný služebník církve, který své ovečky na italském venkově objíždí na terénním motocyklu, ve chvílích volna trénuje místní fotbalovou jedenáctku, mezi kazatelnou a zpovědnicí jezdí na kolečkových bruslích a žádná ze světských radostí mu není cizí. Proti němu stojí jeho věčný soupeř, místní starosta Peppone, který hájí barvy italské komunistické strany. Oba zarytě bojují o přízeň místních lidí a používají k tomu všechny možné i nemožné metody, včetně svérázných a mnohdy originálních pokusů o diskreditaci toho druhého. (oficiální text distributora)

Xpojntman

Vaffanculo Vaffanculo (italská vulgarita). Jde o bolševistickou agitku o spolužití církve a strany. z 80. let. Je to hodně naivní a asi pod vidinou peněz se k tomu nechal zlakat Terence Hill. Nějaký klady to ale má. ()

Metzger

Popravdě dávam ty 3 hvězdy trochu z nostalgie , protože dneska by mě tenhle film tutově do 30 minut uspal ... ale scéna fotbalovýho mače mezi Hillovo boží eskadrou a komunistickou squadrou končící velkou bitkou je fakt výborná ... takže 2 hvězdy a třetí za Pepponeho Ferrari :D ! ()

VMa

Pokud někdo nezná film Malý svět Dona Camilla (s Fernandelem), může mu to připadat docela dobré, ale po shlédnutí původního Dona Camilla musím shodit hodnocení - a to docela dost. Přeci jen, je tahle komedie postavená na něčem úplně jiném, co spíše mohlo sedět Terenci Hillovi, co ale uškodilo filmu coby remaku původního filmu, z kterého toho ani moc nezbylo. Ovšem není pravdou, že by tomu Bud Spencer chyběl. Tak nějak tam pro něj není místo - stejně jako u jiných filmů s Terencem Hillem, kde hraje Terence Hill sám. ()

protonpost

Když čtu zdejší komentáře, nestačím se divit. Tento seriál je pro Talijány něco jako pro nás Švejk. Je to odraz jejich nárdní povahy, střídání silných emocí, napřátelství i přátelství, ale vždy usmíření a ochota si vyjít vstříc. Pro mne je toto lepší národní poselství než kripl co se ze všeho vykroutí, vylže a vypodvádí, pro kterého je i kradení náramná legrace, vše prošpikováno prdelemi homosexuální Haška, toť poselství Švejka. ()

danatr

Bohužel, nesrovnatelně horší než původní filmy s Fernandelem. Vyznění filmu je úplně opačné než knihy. ()