Superpolda

• Česko Superčmuchal (více)

Terence Hill tentokrát v roli ochránce zákona, omylem obdařeného nadpřirozenými schopnostmi... Příběh mladého amerického policisty Dava, u něhož se po náhodném radioaktivním ozáření začnou objevovat nadpřirozené schopnosti – vidí za roh, je schopen zabránit dopravním nehodám, pohybovat biliárovými koulemi, posunovat nákladními auty a skákat z horních oken mrakodrapů bez jediného zranění. Tyto netradiční vlohy ho však dostávají spíše do problémů: nikdo jej nechápe a jeho vnuknutím nevěří. Síla jej navíc opouští vždy, když vidí červenou barvu. V takových chvílích se David dostává do vskutku nezáviděníhodných situací, které obvykle přivádějí k nepříčetnosti jeho nadřízeného Willyho Dunlopa... Terence Hill se v bláznivé komedii Sergia Corbucciho představil bez své druhé polovičky, bručouna Buda Spencera. Společně si dvojici policistů zahráli v podobně laděných snímcích Dva výtečníci (1977) či Superpolicajti z Miami (1985). V Superpoldovi byl Hillovým parťákem Ernest Borgnine, známý například z westernu Divoká banda. (Česká televize)

noby

Geniální kousek. Lehce přiblblá parodie na ozářené suprhrdiny s horou krásně připitomělého humoru. ()

divak84

ale jo, je to fajn. jinak celek msem se osypával ke konci jak leží na tom balónu/žvýkačce... strach z vyšek jde i z televize no :D ()

Paity

Vcelku dobrá jednohubka z dílny Terence Hilla, který hraje super-copa s neuvěřitlenými schopnostmi, takže žádný zločin nezůstane nepotrestán. Ale vícekrát do roka bych si to určitě nepustil. Nevím, možná mi tam chybí i jeden obtloustlý super policajt číslo dvě. ()

Hanys_

Kdysi v dětství jsem tohohle Superpoldu se sympaťákem Hillem zhlédl mockrát. Teď už sice ten humor až tak perfektně nefungoval, ale to by asi bylo i u kteréhokoliv filmu s duem Hill-Spencer. 5.5/10 ()

Wishkah

Skvělá komedie s Terencem Hillem, který i bez Buda Spencera umí. Tenhle film sem viděl hodněkrát jako malý a párkrát i když sem byl velký a pokaždé sem si ho skvěle užil. ()

peetriss

Spíše průměrnější součást Hillovy filmografie s přídavkem superhrdinství. Filmu bohužel chybí ta typická šťáva a tempo, přesto nezastírám, že jako kluka mě tento film moc moc bavil. ()

Foxhound#1

Celkem příjemná jednohubka, Hill si poradil i bez Spencera a i bez něj si dokáže jet postavu sympatického rošťáka co pár ran rozdat umí, ale částečně spoléhá na svoji vyčůranost. Škoda, že film nemá úplně podchycený "kryptonit" v podobě červené barvy, je spousta scén kde Dave očividně červenou vidí a stejně je dál supermanem. ()

kritiklon

Tuhle komedii jsem měl jako malej docela rád a ačkoliv není tolik známá jako jiné s Terencem Hillem, určitě je aspoň stejně tak dobrá jako minimálně polovina z nich. Má to dobrý nápad, není to nic co by si zrovna dávalo vysoké cíle a jde o příjemný, oddechový film. 3,5* za 69% ()

Rocket

Pásku s týmto filmom som na mojom rekordéri v detských časoch pretáčal asi každý deň počas týždňa, keď mi ležala na stole. Terrence Hill bol fakt "superpiů" :) ()

zdeny99

Terence Hill coby italský Superman v policejní uniformě, který získal díky pokusům NASA mimořádné schopnosti. Vidí instinktivně dopředu, co se stane. Najde v tisícovém davu kriminálníka, umí chodit po vodě, seskočí z mrakodrapu, posouvá věci vlivem mysli, pochytá vystřílené kulky z pistole, povídá si s rybami, přežije elektrické křeslo a ještě z popravčí místnosti vyletí jak Superman. Tato variace na superhrdinské comicsy je fajn, jenže mě to kazí ten italský komediální Terence Hill Bud Spencer styl, ačkoliv tentokrát bez Buda Spencera. Proto je pro mě Superpolda jen průměrným filmem na jedno shlédnutí [6352. hodnocení, 135. komentář, 71%] ()

drankeryth

Superpolda na ceste za spravodlivostou. Pri jeho nadprirodzenych schopnostiach mu nerobi problemy ani premiestit kamion na ine miesto. Tento film je dobry a to je vsetko, uz som aj videl lepsie filmy od Terenca Hilla. ()

helloween93

Spojení Terence Hilla a Floridy, pokolikáte už? Na konci 70. a na počátku 80. let točili T.Hill a B.Spencer většinu svých filmů právě na Floridě. Tentokrát se z Terence stal superhrdina v roli policisty a místo Buda dostal za parťáka E.Borgnina. Je to stále vtipné, jen už to trochu zestárlo. 3 hvězdy. ()

char_t

Dobrej nápad, zkombinovat policejní buddy-movie se superhrdiny... Jen škoda, že obě tahle témata neumí tým okolo Terrence Hilla pořádně ukázat, a místo toho předvádí další (byť rozhodně ne špatnou) zběsilou rádoby-akční komedii, kde chybí jen ten Bud Spencer... ()

canucks333

Prvá polovica si zaslúži 4* dobrý humor, ktorý je taký klasickejší pre moderného diváka nezáživnejší, no stále zábavnejšie ako ,,komediálne" výkvety dnešnej doby. Druhá polka je však akoby zbúchaná na rýchlo hlavne po scenáristickej stránke, akoby už scenárista prestával dostávať nápady a tak je dej príšerne nelogický a miestami až otravne naivný. V konečnom dôsledku tu máme, ale celkom vtipné zakončenie, čiže napokon asi spokojnosť. 50% ()