Ze záhrobí

• USA From Beyond (více)

Mladá psychiatrička Katherine McMichaels a její společník Crawford Tillinghast objeví šestou dimenzi. Při namáhavém výzkumu vyvinuli médium, které je schopné pohltit jinou lidskou mysl. Tzv. rezonátor je speciální zařízení, ovládající podle přání myšlenkovou zónu. Vědci ale netuší, že rezonátor disponuje i nevysvětlitelnou, temnou sílou. První jeho obětí je samotný Crawford, který se změní v tvora, závislého na lidských mozcích. Jeho mysl a vědomí jsou tak odsouzeny k zániku. Odkud pochází tato ničivá energie...? (Intersonic)

m.xFuck

Velmi zdařilá adaptace povídky, která je v kontextu mistrovy tvorby průměrná až podprůměrná. Páně Gordon vytěžil tenhle nápad na maximum a film i po takřka třiceti letech funguje dobře. A Barbara byla fakt kočka :) ()

E.T.Martin

Experimenty se šestým smyslem, sliznatá příšera, osmdesátková image herců včetně doktorky s brýlemi přes půl obličeje, místy přihlouplé dialogy, a pomalu se táhnoucí děj... na druhé straně ale i dobrá atmosféra, pasující hudba... ve výsledku hororový průměr, který neurazí, ani nepotěší. ()

bulawaio

4/10. Úplně klasická osmdesátková blbina, která má v sobě to dobré i špatné z této doby. Pokud by jste hledali prototyp z tohoto období, určitě by to mohl být zdárný příklad. Já však celkově úplně spokojen nebyl a nebavil jsem se nikterak zázračně. I když bych řekl, že tento filmek patří k těm, ke kterým si musíte dojít až na další shlédnutí. Bát se nebudete, ale rozhodně potěší kopce slizu, kterého je tady dost a dost. ()

Carnosaurus

Stu Gordon se opravdu odvázal. Jeho poměrně zvrácený mix brutality a hutného erotického dusna působí sympaticky. Snímek není vyloženě z těch, které Vás odradí od návštěvy ponuré toalety, ale příjemně zamrazí. Rozhodně z něj dýchá určitý strach z vědeckého pokroku a respekt vůči dimenzím, které by měly zůstat lidské mysli nedostupné. Černý humor a vynikající herecký trojlístek už jsou jen třešněmi na tomto, sice nechutném, ale přesto lehce stravitelném dortíku. Dokonce mi tentokrát nevadilo ani disko nasvícení, které pohřbilo již hodně atmosfér v hodně filmech. Gordon umí... ()

spawnxp

Průchod Barbary "blond blue-eye doktorky" Crampton chodbou s celama v blázinci hodně připomene obdobnou scénu s Jodi "Starling" Foster ze The Silence of the Lambs (včetně toho "honiče") až na to, že "Jehňátka" byly natočený o 5 let pozdějc (1991) a Harris napsal předlohu o 2 roky pozdějc (1988) - jo, to jsou ty cesty inspirace... na druhou stranu "citace" (nejen) z One Flew Over the Cuckoo's Nest je taky zřetelná. Prostě typická Gordon/Yuzna "lovecraftovka", možná víc jakoby "S/M" - ale očekávatelný divadlo. Novou dobu předvedli v úvodu (Jeffrey "ksicht samá náplast" Combs tam "ťuká" do počítačů jak Bill Gates) pak "magnetické pole smazalo program" takže to dojeli ručně (hodně jisker, skřípající pákový spínače a tak), rezonátor je falickej i pro nedovtipy (4x2 trčících "antén"), doktor "impotentní prase" Praetorius je dostatečně šílenej a ďábelskej, doktorka taky dělá vědu: "Možná stimulace epifýzy zároveň doprovází sexuální stimulace... Musíme toho ještě tolik zjistit", uvidíme pár dobrejch hnusáren a pěkně "politý" finále. Béčko jak vyšitý. Dobrá zabava. ()

zurivymlok

Totálně béčkový film s pochybnými hereckými výkony (vyjma Jeffreyho Combse - ten nehrál špatně), špatným scénářem a nedostatečnými triky, který ovšem stojí na slušné atmosféře a docela dobrém námětu. Právě ona dobrá atmosféra ve srovnání s dnešními "lekačkami" vytáhla tento film v mém hodnocení nahoru. ()

Caesius S.

Člověk by od podobně zaměřeného a nazvaného filmu očekával spíše duchařinu nebo vymítání démonů, ale příjemně překvapí zcela odlišná mytologie a neotřelé podání. Horory z 80. let mají tu pravou děsivou atmosféru, hlavně díky zvláštním efektům, které už se nikdy nebudou opakovat. ()

Ag.Sournamek

videli ste v nejakom filme lepšie maskérske efekty? ja nie! navyše tu je barbara crampton - v sado-maso oblečku, och, moje onano-fantázie dostávajú zabrať! eighties at their best! ()

Grid

Barbara Crampton tu má teda ..... šasí. Filmu bych za její roli v posteli dal 4*, ale musím být objektivní :-) ()

AmunRa

Jeffrey Combs v dalším příběhu inspirovaném Lovecraftem. Lovecraft ovšem exceloval v budování temné atmosféry a hrůzy, zatím co Stuart Gordon točí čistý zábavný gore. Najdou se sice chybky a natahované scény, ale jinak jde o veskrze zábavný horor s úmyslně přehrávajícími herci a hektolitry krve a vnitřností. Příběh je vystavěný logicky a děj má spád. I po 30. letech od natočení stojí za shlédnutí. ()

Chicharron

V době, kdy tento film vznikl, jsem byl puberťák a asi bych se posr... strachy, ale dnes se u tohodle filmu člověk řádně zasměje, proto rozumím přídomku horor/komedie -  mít na čele šulina jak nítěnku, to dokáže pobavit. ()

Lubek

Jednoznačné béčko, ale zatraceně dobré. Dej je vlastne dosť nezmyselný, založený na mozgovej epifýze ktorá hercom vyrastá z hlavy... proste kravina, ale komu to vadí keď je to zábava so všetkým čo k béčkovému hororu patrí... Moc podarený film! A Barbara Crampton rozhodne stojí za pohľad. ()

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon