Ze záhrobí

• USA From Beyond (více)

Mladá psychiatrička Katherine McMichaels a její společník Crawford Tillinghast objeví šestou dimenzi. Při namáhavém výzkumu vyvinuli médium, které je schopné pohltit jinou lidskou mysl. Tzv. rezonátor je speciální zařízení, ovládající podle přání myšlenkovou zónu. Vědci ale netuší, že rezonátor disponuje i nevysvětlitelnou, temnou sílou. První jeho obětí je samotný Crawford, který se změní v tvora, závislého na lidských mozcích. Jeho mysl a vědomí jsou tak odsouzeny k zániku. Odkud pochází tato ničivá energie...? (Intersonic)

Pattrick

Re-Animator se mi taky nelíbil, ale o proti němu to mělo nějaký spád, tady se kecalo a kecalo. Pak vylezlo nějaké slizké monstrum, zase zmizelo, vylezlo atd, nějaká ta krev a konec .. Díkec, stačilo, ani to nebylo nechutné ()

Cenobita

Když jsem to viděl poprvé byl jsem z toho úplně paf, a taky to byl jeden z prvních porevolučních hororů, který jsem viděl. Zajímavé jsou scény, kdy pod vlivem rezonátoru začnou lidé vidět všechnu tu havěť z astrálu, "který nás obklopuje". Také mě fascinovala scéna v pitevně jak se Dr. Crawford láduje vnitřnostmi. Zajímavá je ta astrální projekce, kdy "sasanka" ve sklepě Crawfordovi oholí hlavu (... kde jsem jen viděl paralelu ? ... no jo v Hellraiser II: Svázaný s peklem, tam je taky taková "sasanka", která zase pro změnu ukousne hlavu jinému doktorovi a to Dr. Channardovi). Skoro mi to příjde jako by se Hellraiser inspiroval ve filmu Ze záhrobí. No nedivím se že to někdo vidí jako béčko, ono to béčko je, ale ve své době to bylo áčkem. PS: Z hlavy nevylezl Crawfordovi červ, jak tu někdo psal, ani had jak to křičel opilec před nemocnicí v "skoro deliriu", ale rezonátorem stimulovaná epifýza jako třetí oko (nezaměňovat s hypofíza). V pitevně pak bylo vidět jak Crawford vidí třetím okem jinak - něco jako v infračerveném spektru a s "jinými zájmy" než mají normální lidé. ()

waxtrax

V roce 1986 to zřejmě byla pecka, ale dnes je to spíše potvrzení pravidla, že Lovecraft je nezfilmovatelný aniž by nebyl směšný. ()

jericho001

Skvělej film.Opravdu jsem se u něho bál.Barbara Crampton je zde k nakousnutí a Jeffrey Combs je skvělej.Nádherný horor plný skvělých masek a napětí je tu brutální.Plus dabing je taky skvělej.Mám tenhle film velmi rád. ()

violik

Nápad sám o sobě není špatný ale to hysterické pištění po celou druhou půlku filmu hodně unavilo. Naivní, a trapný. ()

StaryMech

Kam se poděla svěžest "Oživovače" ? Jeho následovník je takřka po všech stránkách podřadné zboží, na němž není nechutné ani tak to, co se předvádí, jako skutečnost, že se tím nahrazuje všechno dobré, co filmu chybí. Čelný americký kritik neváhal postavit autora "Z onoho světa" do jedné řady s Whalem a Browningem ; já se přidám ke GUDAULINovi a FLAXIKovi. ()

Antimat

Na Bčko sa mi film veľmi ľubil Potvorky mi miestami pripomínali tvory z hry Half Life,vlastne aj myšlienka by bola trošku zhodná... ako písal orbitus zostava je veľmi dobrá a Combs stváril po namyslenom Westovi dobre aj nového profesora Crawforda.. Dosť divoký film a i ked na horor tu je smrtí málo vie celkom znechutiť aj tak :) a to máme radi ()

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon