poster

Bomber

 • Itálie

  Bomber

 • slovenský

  Bomber

Komedie / Akční / Krimi

Itálie, 1982, 98 min

 • Snorlax
  ****

  Námět je okopírovaný Buldozer a místo amerického fotbalu je zde box. Jinak to má naprosto všechny aspekty standardizovaného sportovního filmu. Jen je to občas celkem dost sranda. A hlavně je to unikátní film ve Spencerově kariéře, není zde v roli morouse s téměř zavřenýma očima, ale on se zde často usmívá!(10.10.2013)

 • otík
  ***

  Bomber neboli Buldozer tentokrát s boxem. Bud Spencer si zopakoval roli rybářského kapitána, který stejně jako v Buldozerovi o čtyři roky dříve pomohl mladým italským borcům postavit se proti posměváčským Američanům. Jako bývalý boxer rozpozná v jednom z místních chlapů slušného boxera a pod svým vedením ho trénuje. První zápas Ital vyhraje, následně mu ovšem jako odplatu Američané vypálí tělocvičnu. Když seženou peníze, tělocvičnu opraví a opět trénují. Jenže pak mladého boxera zlákají americké peníze, svůj zápas prodá, prohraje a dá se na špatnou cestu. Následuje tradiční spencerovská moralitka a návrat mladého boxera do rukou zkušeného trenéra, který kdysi dávno svůj zápas s americkým protivníkem prohrál jen proto, že ho před tím zákeřně zranili. Když se mladý boxer rozhodne postavit do ringu proti témuž boxeru, situace se opakuje a je na Budovi, aby se tentokrát sportovně pomstil. Film částečně kopíruje Buldozera, jen tu není taková spousta davových fackovacích scén, ve své podstatě tu zcela chybí ono tradiční koření těchto komedií. Přesto se člověk u filmu nenudí a užívá si dobré Budovi "kondičky" a vtipných hlášek. A určitě v mnoha scénách film připomíná Stallonova Rockyho. Ale proč ne, vždyť Italové si svého Rockyho také zaslouží.(23.12.2008)

 • Pierre
  ***

  Režisér Michele Lupo natočil spíš dalšího Buldozera, ale tentokrát o boxu a pořád tak nějak na stejné úrovni. Mlátiček zde až tolik není,Jerry Cala jak zde už bylo zmíňěno se celou snaží být tak vtipný, že to až bolí jak vtipný není, ale jinak se jedná o víceméně zdařilou nenáročnou sportovní komedii o tom že podvádět se v boxu zkrátka a dobře nemá.Zvlášť když je trenér vašeho protivníka Bud Spencer.:-)(6.8.2016)

 • SOLOM.
  **

  Musím se přiznat, že tohle ani mě moc nebavilo. Jde skutečně o jeden z nejslabších filmů, ve kterých se Bud Spencer objevil. Přesto však alespoň on svým výkonem zachránil, alespoň podprůměrné hodnocení, protože zbytek osazenstva – to byla bída. Žádné pořádné rvačky, jen to kopání do prdele a příběh? Tak ten místy neskutečně uspával. Bohužel tohle se moc nepovedlo. Stačí vidět opravdu jen jednou a nikdy více. 40%(11.11.2015)

 • tomtomtoma
  **

  Něco podobného co bylo v Buldezerovi. Zde se Bud Graziano, alias Bomber (Bud Spencer), bývalý slavný boxer vrací do boxerského prostředí, aby pomohl bláznivému Jerrymu (Jerry Calá) připravit boxera, který by byl schopen se postavit velkohubým americkým vojákm v čele s Rosco Dunnem (Kallie Knoetze). Bomber nachází mladíka Giorgia Desideriho (Stefano Mingardo), který první zápas vyhrává. Ale protože Rosco společně s rádobymafiánem Kruppem (Ferdinando Murolo) jsou nečestní, tak finálový souboj s Roscem v ringu čeká na Bombera, který tak může pomstít staré křivdy. A pěsti létají a létají. Nenáročné, ale dokáže zabavit.(16.11.2010)

 • - Kallie Knoetze, který hraje Rosca, je ve skutečnosti bývalý profesionální boxer. (GreatestFan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace