Policajt v Africe

• Československo

Policajt v Afrike

Komedie / Krimi

Itálie / Západní Německo, 1978, 115 min

Tentokrát mě dokonce jednou pobavil i Caputo, když odcházel z hotelu v přestrojení. Ale k nejlepším momentům patřily četné bitky, především ta závěrečná svou délkou určitě předčila všechny své kolegyně. A když se Bud postaral na party o zloducha zadnicí, opět jsem projevila svoji schopnost řehtat se na celé kolo.(11.10.2013)

Asi půjdu proti proudu většiny, ale já tenhle díl považuju za dosti průměrnou záležitost. Oproti jedničce určitě a co se týká dvojky, tak tam to vyjde zhruba na stejnou. Jak píší někteří ostatní, tak tady už šlo spíše o komedii, která byla zcela upřednostněna před detektivní zápletkou. Ta se tu sice vyskytuje, ale v dosti mrzké podobě. Nemám nic proti „nabušenému“ Buddovy a jeho pěstem – on patřil k tomu nejlepšímu, co nám film kromě nádherného prostředí a pěkné Dagmar Lassander nabídl, jenom jsem prostě očekával i něco navíc. Ono přece jenom ty pěstní souboje s několika borcema, kteří se pořád dokola zvedají a zvedají…,časem okoukají. Každopádně finální bitka za pomoci malého černouška a Caputa patří k těm lepším a zábavnějším. 60%(12.11.2015)

Zase drogy, drogy, nic jiného než drogy. Tentokrát se k nim přidaly ještě diamanty, ale jinak je kriminální zápletka fakt slaboučká. Což, je ale vcelku jedno, protože film už je čistou komedií a je opravdu zábavný. Bud je ještě takovej víc frajerskej než obvykle. Dost se pere a hláškuje. Dabing Hrušinského je zpočátku nezvyklý, ale nakonec sedí výborně. Caputo dostává o dost víc prostoru a je to fakt skvělá postava. Dabuje ho mistr Stanislav Fišer Closeaovským způsobem, takže je to opravdu sranda. Celkově má film skvělou atmosféru, šlape jak hodinky a moc jsem si ho užil.(5.6.2019)

Příjemná a oddechová komedie se sympatickým Budem Spencerem, který narozdíl od některých společných filmů s Terrence Hillem nehraje takovýho bručouna a naplno projevuje i své komediální nadání. Je to sice už hodně dlouho, co jsem to viděl naposledy, ale přesto si stále pamatuju tu hromadu zmlácených zločinců( geniální závěrečné bitka), převržených stolů a vymlácených oken...... a o tom přece Spencerovi filmy jsou.(3.7.2011)

Jde o dobré a zábavné dílko, fackovacích scén je dostatek, přesto ale jejich choreografie je stále stejná a ke konci filmu už docela nudná (navíc délka filmu je docela neúměrná na tento žánr). Bud Spencer je v nejlepší formě, vypadá velice dobře a natře to každému, jednotlivci či skupině. Přesto jako policajt v Egyptě (Milionový brouk) ve volném pokračování tohoto filmu je ještě o stupínek lepší a zábavnější.(19.4.2004)

• - V jednom z rozhovorů vzpomíná Bud Spencer na zážitek, kdy se setkal s rasismem. V jedné restauraci, do které vzal Baldwyna Dakila na oběd, musel zaplatit příplatek kvůli jeho pleti. (chleba24)

• - Film byl do československých kin uveden jako vůbec první ze Spencerovy "policajtské" série v létě 1981. Aspiroval tehdy na jeden z největších návštěvnických hitů roku. Po několika měsících byl však v tichosti stažen z distribuce kvůli aktuálnímu bojkotu Jihoafrické republiky, kde se snímek z větší části odehrává. Do dlouhé řady menších kin na vesnicích se tak tento film nikdy nedostal, k pramalé radosti jejich vedoucích. (charles3)