Policajt v Africe

• Česko Plochá noha v Africe (více)
Trailer

Neapolský policejní komisař Rizzo přezdívaný Velká noha se právě vrátil z Hong Kongu, kde se velmi razantně očistil od obvinění, že je překupníkem drog. Jenže klidu si příliš neužije. Okamžitě se musí pustit do dalšího případu. Tentokrát však nejde jen o drogy, ale také o krádež a pašování diamantů. Na prodej drog i nelegální obchod s diamanty ho upozorní africký kolega, který je ovšem vzápětí zavražděn. Stopy vraha vedou do Johannesburgu, kam se Rizzo neprodleně vydává. Ještě před odjezdem se ale setká s bývalým strážmistrem Caputem a s Bodem, synkem zavražděného policisty, kteří se ochotně stávají jeho pomocníky v boji proti dobře informované narkomafii. Od prvního okamžiku, kdy nenápadná trojka vystoupí z letadla, musí komisař čelit najatým zabijákům, kteří nevynechají jedinou příležitost, aby se ho nepokusili zabít. Ale Rizzo poněkud přihlouplé a nešikovné protivníky s přehledem likviduje pádnými pěstmi i důvtipem. Kromě toho stále pátrá po vrahovi afrického kolegy. Stopa ho zavede až k odhadci drahých kamenů Spyrosovi a jeho šéfovi, jenž se neštítí žádného zločinu... (oficiální text distributora)

Trailer

B!shop

Dalsi pokracovani pribehu Rizza se uz nese vic v komedialnim duchu, hlavne diky Caputovy - Enzo Cannavale a Bodovi - Baldwyn Dakile a i kdyz takovy filmy, kde otravuje malej kluk nemusim, tenhle mi nevadil, Bodo je docela sympatak. Bud tentokrat trochu pribral, ale na druhou stranu je takovej vic frajerskej a sem tam hodi i nakou tu hlasku. Dej se presunul do Afriky a je to uz spis takovy dobrodruzny, protoze se Spencer ruzne poflakuje po Africe a rve se s kym muze, ale nakonec prece jen neco vysetri. Opet tu je spousta bitek a tentokrat opravdu spousta, par akcnejsich pasazi a docela slusnej pribeh. Akorat opet krapet dlouhej, ale i tak to je na ty 4*. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +příběh, hudba, prostředí Afriky bylo slušně využito, Bud Spencer tady pěkně hláškuje -děj je opravdu delší, až zdlouhavej/// Po opravdu dlouhé době první film tohoto ranaře. A překvapivě i v dnešní době celkem solidně zabaví. I když, z počátku se film tvářil více jako krimi a přecijen dvouhodinová stopáž filmu taky moc nepomůže. Ale je zase fakt, že náš komisař toho hodně prožije a divák s ním. Bitky docela v pohodě, hlavní záporáci fain a ten malej černoušek byl super./// Celkem 66%/// ()

lamps

Příjemná a oddechová komedie se sympatickým Budem Spencerem, který narozdíl od některých společných filmů s Terrence Hillem nehraje takovýho bručouna a naplno projevuje i své komediální nadání. Je to sice už hodně dlouho, co jsem to viděl naposledy, ale přesto si stále pamatuju tu hromadu zmlácených zločinců( geniální závěrečné bitka), převržených stolů a vymlácených oken...... a o tom přece Spencerovi filmy jsou. ()

Phobia

Stále stejné schéma - Bud Spencer někam přijede, hledá padoucha, zloduch se jej chce zbavit, pošle bandu neschopných "zabijáků" a ti dostanou za stále stejných "řach-řach" zvuků od Buda Spencera nakládačku. Určitá zábavnost zůstala zachována díky místy obstojným hláškám, ale už mi není 8-10 let a tento druh jednoduchých komedií mi příliš nesedí, dávno jsem z nich vyrostla. A Bud Spencer bez Terence Hilla? Jsem v pokušení strhnout další hvězdičku:-). Mimochodem - český dabing: ikdyž jsem zbožňovala R. Hrušínského nejstaršího, jeho hlas mi k Spencerovi prostě vůbec nepasuje. 55% ()

sud

Nejzábavnější, nejakčnější a nejpříjemnější film s komisařem Rizzem. Výbornou rvačku uvidíte hned na začátku filmu v autobuse a poté jich přibývá a ta konečná je opravdu dlouhá a dynamická. Hodně se nasmějete a nakonec, když Rizzo vysvětluje černoušku Bodovi kde je jeho táta, možná i nějaká slza ukápne. Prostě nefalšovaná zábava. ()

• Film byl do československých kin uveden jako vůbec první ze Spencerovy "policajtské" série v létě 1981. Aspiroval tehdy na jeden z největších návštěvnických hitů roku. Po několika měsících byl však v tichosti stažen z distribuce kvůli aktuálnímu bojkotu Jihoafrické republiky, kde se snímek z větší části odehrává. Do dlouhé řady menších kin na vesnicích se tak tento film nikdy nedostal, k pramalé radosti jejich vedoucích. (charles3)
  • V 35. minutě lze vidět na podstavci britský lehký tank Crusader z druhé světové války. (Lucas87)
  • V jednom z rozhovorů vzpomíná Bud Spencer na zážitek, kdy se setkal s rasismem. V jedné restauraci, do které vzal Baldwyna Dakila na oběd, musel zaplatit příplatek kvůli jeho pleti. (chleba24)