Železný Schwarzenegger

• USA Pumping Iron

V roce 1977 si nezávislý dokument posvítil na svět kulturistiky. Film se stal kasovním trhákem a vzbudil mezinárodní senzaci. Odstartoval kariéru jednoho budoucího multimilionáře a navždy změnil svět bodybuildingu a tělesného cvičení obecně. V hlavní roli zazářil pětinásobný držitel titulu Mr.Olympia Arnold Schwarzenegger. Dokument doprovází tohoto osmadvacetiletého kulturistu na cestě za jeho 6. titulem. (oficiální text distributora)

LividMuffin

Skvele zpracovane vysvetleni, proc je Arnold ve svete bodybuildingu povazovan za modlu a visi na plakatech v kazde posilovne (a loznicich ambicioznich chlapecku, chlapu i slecen). Jeho postoj a pristup k soutezim a ostatnim soutezicim byl unikatni a slava, kterou si vybudoval je naprosto opravnena. ()

xSxEx

Jeden velky motivacni pribeh - ale sobecky, takze zalezi na cloveku, co si z toho veme. Bud pojedu jen za sebe a dokazu, co chci a nebo ne a budu mit ten zivot zase jiny a jiste nemene stastny... kazdy ma jiny predstavy o spokojenosti ()

muti

je to tak, ani v kulturistike v '75 sa vyhravalo vsemoznymi sposobmi a Arnie sa za to vobec nehanbil. ved stacilo dat len zlu radu :) a ten pocit ze ste najlepsi a vsetci to vedia musi byt proste super. paradny dokument aj pre nezasvatenych beznych divakov ktory ukazuje ze vitaz nemoze byt ten najvacsi, ale predovsetkym musi byt psychicky vyrovnany jedinec, ktoreho nic nerozhadze a ma neoblomne sebavedomie a vie co je to sebaprezentacia svojich prednosti. v pozovani bol Arnie daleko pred vsetkymi a v sulani jointov by sa tiez urcite umiestnil :) ()

Phex

Komentáře o Arnoldově sympaťáctví nechápu. Přijde mi divný, když zesměšňuje svoje soupeře nebo s nima hraje různý psycho-hry aby ovládl pole. Spíš mě přijde jako vychcanej, studenej píčus. Prostě úspěchu podřizuje vše. Po shlédnutí se nedivím, že uspěl v politice, on na to na žaludek má... ()

Sentinel

Chcete se dozvědět něco o Arnoldovi? Tak zkuste jiný film než tenhle nudný průvodce kulturistikou s pár zajímavými radami pro zasvěcené. ()

kedluben

žádná intelektuální nadutost a ohrnování nosu nad nekonečnými horami svalů. dokonce i arnold se choval dosti příjemně a byl vtipný - ostatní ale byli v opravdové křeči....! jen si prostě myslím, že by se z tohoto prostředí dalo vytěžit mnohem více silných dokumentárních momentů. tohle mě nechalo téměř chladným. ()

whale

Velmi zajímavý pohled do zákulisí soutěže Mr. Olympia. Celkově bylo natočeno kolem 100 hodin záznamu, tak proč to sestříhali do 85 min.? I 2 hodiny jsou málo. Jinak na tu dobu moc hezký. Arnold zde hraje tvrďáka, nelidu..ale jak se později ukáže, šlo jen o záměr tvůrců, jinak je to čestný chlapík. ()

Wladimir78

Zosobněná arogance a charisma deroucí se z obrazovky. Tenhle dokument nádherně zobrazuje, čím si Arnold - jakožto totální herecký dřevo - podrobil filmovej svět. A motivačně to funguje taky slušně :). ()

Trinculo

Arnold vždycky moc dobře věděl co dělá a proč to dělá. Nakonec to dotáhl kam jen se dalo. Docela dobrá sonda do prostředí profesionální kulturistiky a života její asi nejznámější hvězdy. Nemusíte s tím souhlasit, ale ten chlap je prostě zatraceně mazanej. ()

Jack_F.

Arnold - úspešný akční herec a ikona Terminátora. Arnold - úspěšný kulturista, několikanásobný vítěz Mr Olympia a zároveň muž, který kulturistiku otevřel světu. Arnold je prostě borec a v tomto dokumentu to jen dokazuje. ()

Desmi

Hezké promítnutí jedné z nejznámějších osobností současné doby. Neuvěřitelná vůle a touha být nejlepší z Arnolda přímo tryská a je milé vidět, jaké začátky tento herec/kulturista/politik měl. No a ty svaly.. i když nejsem teplej, tohle nejde vypnout.. =)) ()

kolac

Po shlédnutí tohoto dokumentu pochopíte, proč to Conan s politicky nekorektním jménem dotáhl až na guvernéra jednoho US státu s medvědem ve znaku. Tenhle Černonegr má zkrátka pod čepicí. Já sice v mrtvým prdu nezvednu ani svoji vanu, ale vím, že v té době byli možná lepší kulturisti, nicméně neměli to, čeho má náš Arnie na rozdávání, charisma. ()