Temná zákoutí

Temné zákutia

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2000, 111 min

• Falko

Od filmu s takymto hviezdnym obsadenim by som cakal trosku viac svihu a akcie, alebo aspon silnejsiu dramu, ale ani jedno z toho mi ten film nedal dostatok. Reziser James Gray nema vela skusenosti na reziserskej stolicke a je to v tomto filme vidiet. Nechcem tym povedat, ze by to bol vyslovene zly film, ale staci na jedno pozretie. _______ Mark Wahlberg - (Leo Handler) +++ Joaquin Phoenix - (Willie Gutierrez) +++ Charlize Theron - (Erica Stoltz) +++ James Caan - (Frank Olchin) +++ Ellen Burstyn - (Val Handler) +++ Faye Dunaway - (Kitty Olchin) +++ Hudba: Howard Shore +++ Produkcia: Bob Weinstein, Harvey Weinstein +++(3.8.2008)

• Lima

James Gray svojí nudnou a neinvenční režií zabil celkem zajímavý scenář a vzhledem k jeho dosavadní tvorbě to vypadá, jako by mu producenti nabídli každých deset let něco k filmování, aby neumřel hlady a měl aspoň na nájem. Nejde jenom o ten scenář, zabít film s takovým skvostným hereckým obsazením, to už je umění. Wahlberg evidentně neví, co má hrát, Phoenix se snaží, ale to už možná stejně nezaregistrujete, protože po čtvrthodině už budete spát.(8.3.2004)

• ArdathBay

Špatný film to není, ale... nepřekvapí - dost z děje jsem věděl dříve, než se to událo nebo vyjevilo (spoiler - Theron s Wahlbergem spolu něco měli,Phoenix je "bad",Caanova společnost je taky "bad".mezi Theron a Phoenixem to dopadne fatálně "bad"). -nudí - nebyla tam ani jedna scéna, která by mě "zvedla ze židle". - americký konec - všichni špatní jsou potrestáni a ten nevinný je hrdina. Film na sobotní večer na Nově. PS. české titulky jsou tragické (mi - všichni ,biznis - no comment ,neslišel , poldovy - o něm,na hoře - myšleno nahoře v domě. atd.(29.12.2007)

Tak já nevím, co si mám myslet, hodnocení tady v tento den je jen 176 a jen pár lidí má stejný názor jako já v počtu *****. V těch pár komentářích co tu jsou je vidět jen velké zklamání a znechucení. Nějak to nedokážu pobrat. U Temných zákoutí se mi nechtělo spát ani omylem, byla jsem vtažena do děje, několikrát překvapena, jednou solidně vyděšena a celkově velmi spokojena s tímto filmem v "kmotrovském" stylu. Také mi to nedá a musím reagovat na jeden komentář zde (kingik). Je přece úplně jedno jaký účes má Charlize Theron na hlavě, i kdyby měla třeba vyholenou lebku, nedívám se přece na film kvůli její hezké tvářičce. To by třeba nikdo nemohl vidět "Zrůdu", ve které jasně potvrdila své herecké schopnosti. Možná už výše jmenovaný uživatel neměl jiné nápady, protože Theron má ve svých oblíbených herečkách, stejně jako "Zrůdu" v oblíbených filmech. Vyzrazení osudu její postavy v tomto filmu mi také nepřijde zrovna originální, protože zrovna tahle skutečnost byla pro mě jako pro diváka velkým překvapením. Mně to také někdy ujede, a když už si nemůžu pomoct, alespoň předtím varuji slovem "spoiler". Jediná vada na kráse u tohoto filmu jsou opravdu nepovedené české titulky plné gramatických chyb :(.(23.3.2009)

Soundtrack Howard Shore: 1. Blackout [3:00] ,2. Queensborough Hall [2:26] ,3. Sunnyside Yards [3:35] ,4. Leo [1:03] ,5. Hospital Mission [3:19] ,6. Money Clip [1:17] ,7. Hilltop Diner [2:32] ,8. National Electric [2:18] ,9. Val's Hope [1:51] ,10. Willie [1:46] ,11. He's in My Family [1:21] ,12. Yardmaster [1:16] ,13. Erica in Silhouette [1:38] ,14. Willing To Testify [1:30] ,15. The Hearing [1:03] ,16. Town Hall [1:31] ,17. Confidence in the System [0:58] ,18. Willie's Tears [2:49] ,19. Family [2:17] ,20. Internal Investigation [2:06],(12.5.2011)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 2. (Zdroj: ČSFD.cz)