Tak já nevím co jsem Davidovi udělala, že mě takhle trestá. Druhý film a jsem opět a zase zklamaná na celé čáře. Asi po půlhodině mně už bylo úplně jedno, jestli je to založené na reáliích nebo ne, ale hlavně ať to nabere trochu dech, protože se to táhlo jak cezená nudle. Takže z pětihvězdy jsem okamžitě odečetla jednu za tu příšerně a zbytečně přepálenou stopáž. A tu druhou za scénář, protože ten byl přímo hokejový, tudíž jsem se občas ztrácela a občas děsivě nudila. Já si sice nehty neokusovala, jak píše verbal, ale stačila jsem si je přitom dát parádně do pucu a krásně nalakovat. Mrzí mě to o to víc, že tam hrála senzační herecká sestava, ale já měla pocit jakési prazvláštní exhibice, která je ale určená pro někoho jiného, jen ne pro mě. Abych pravdu řekla a světe div se, já ženská jsem zbystřila hlavně v momentech, kdy se na place objevila moje topková Amy a dokonale krásná Jennifer, které se tam dostalo k mé lítosti minimálně prostoru. Tak abych nebyla pes, za obě super holky a skvělou muziku se plácnu přes kapsu a dám trojku. Jo a Christian bude za chvíli z těch jeho tělesných proměn na prášky, já ho skoro nepoznala.(7.1.2014)

• Morien

(1001) Mám problém s tady tím retrem, kdy každé vlasy jsou očividně paruka a každý výkon je očividně oscarový. A taky nemám ráda filmy, kde všichni mluví zaráz a nikdo se neposlouchá. Mám potom problém poznat, jestli je to karikatura a nebo jestli to vážně myslí vážně. Uff. A taky nemám ráda ty filmy, co pouští k filmu hudbu proto, aby se nemuseli obtěžovat s vyprávěním jinak. Nejvíc směšné mi ovšem přijde mluvit o tom, že tu jde o syrové emoce. Já jsem se na film dívala pouze kvůli Rennerovi a ten byl aspoň roztomilý, takže to nebyl úplně promrhaný čas. Ovšem měla bych se nejspíš zamyslet nad způsobem, jakým činím životní rozhodnutí (nebo aspoň rozhodnutí, na jaké filmy se podívat), protože jsem se právě dívala na téměř dvou a půl hodinový film, abych mohla vidět čtyřsekundový záběr, jak Jeremy Renner líbá ručičku svojí opravdové novorozené dcery. A jediná opravdická věta mi připadala ta Baleova nad spálenou mikrovlnkou: "Já nechci novou, já chci tu, co mi dal Carmine."(7.10.2014)

Keby niet zaujímavého retro štýlu a výborných hercov, tento film nemá čo zachrániť, aby kľudne odkráčal do absolútneho zabudnutia. Od začiatku sa dej posúva do inej kľučky, niečo sa vyrieši, niekto "porieši", no viacmenej si to udržiava jednu úroveň. Film okorenený hereckou kreativitou, kostýmami, len ma trochu mrzí, že Bale vo svojej roličke úplne zanikol, na druhej strane prekvapili iné "hviezdy" (Cooper, Jennifer Lawrence). Oddychový priemerný film, ktorého pointa tu už niekde bola v inej podobe.(4.4.2014)

David O. Russell (poslední dobou) točí jednoduše "lidské" filmy, které nemusí mít kdovíjak chytrý děj, či převratně napsané dialogy, aby se člověku vryly pod kůži. Fighter, Terapie láskou a nyní i Špinavý trik působí sympaticky, domácky a sálá z nich lidství. Na obrazovce se pohybují lehce groteskní charaktery, na které se díky kvalitnímu herectví dost dobře dívá. Rozjezd filmu je skvělý, Russelovo filmové vyprávění je poutavé, děj se zamotá tak akorát a 70. léta jsou zpodobněna perfektně. Výhrady mám k závěrečné fázi, která se jaksi rozplývá do ztracena, a to i přesto, nebo spíš právě proto, že se snaží působit mindfuck dojmem, což neodpovídá dosavadní neseriózní náladě. 7/10(3.1.2014)

|| Scenár: Eric Warren Singer, David O. Russell | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Charles Roven, Richard Suckle, Megan Ellison | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Atlas Entertainment, Annapurna Pictures | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 173,887,372 $ || Zázrak sa nekoná, no keď už nomináciám kralujú filmy o morálnych žumpách, tak American Hustle je to menšie zlo, jak príbehovo, tak obrazovo. Herecky je to oproti Wolf of Wall Street nesmierne vyrovnané, ale kým vo vlkovi to DiCaprio ťahá celkom sám, v triku je to celá garda skvelých hereckých výkonov. Ku koncu filmu sa predsalen objavý štipka morálnej korektnosti, a tak som mal z American Hustle celkom príjemný zážitok. Lawrence mohla trošku menej kvákať, a mohlo to byť za 5. 80% | Videno v CineStar Černý Most, 21.1.2014 |(2.2.2014)

• - Ve filmu si zahrálo i nově narozené dítě Jeremyho Rennera. Jedná se o batole, které Renner líbá na ruku ve scéně, kdy je divákům jako starosta poprvé představen. Dítě drží v náruči jeho přítelkyně. (HellFire)

• - Během září a října, jen pár měsíců před plánovanou premiérou, probíhalo přetáčení některých scén. (Petrasuvicka)

• - První zmínění Atlantic City ve filmu vyjde z úst herce Shea Whighama, který hraje jednu z hlavním rolí v seriálu Impérium - Mafie v Atlantic City (od r. 2010). Ve filmu se objeví i další herec, který hraje v tomto úspěšném seriálu, a to Jack Huston. (zbyshek)