• Malarkey

No tak to mě poser na holý záda. Film, co má režiséra jak víno a herců, že by je kvalitou mohl vytesat na zeď slávy a přesto ten film dopadne úplně strašně. Nepamatuju si, kdy jsem naposled zažil tak strašný zklamání. Jasný, viděl jsem tady to zdejší hodnocení, ale pořád jsem si říkal, že se těm lidem na tom filmu asi jenom něco nezalíbilo. Nečekal jsem, že to něco bude celej film, se vším všudy. Tady je totiž špatně fakt úplně všechno. Když začnu úplně od začátku. Scénář je úplně příšernej. Tohle musel psát nějakej blázen, co si zaplatil svůj scénář, aby ho zfilmovali áčkoví herci nebo si to nedokážu pochopit. Změť nudy, šedě, nezájmu...naprostý příšernosti, která nedokáže bavit ani na konci. Nehledě na to, že od toho všeho se odvíjejí i jednotlivé postavy, prostředí, neexistující humor. Všechno. Doslova. Dvě hvězdy jsou vlastně ještě vcelku dobré hodnocení na to, že tohle je spíš nepovedený vtip, než špinavý trik. V porovnání s jinými filmy podobného ražení je tohle totiž fakt šílenej podprůměr.(5.2.2014)

Budu zkratkovitý poněvadž doby, kdy jsem sekal jeden cool koment za druhým jsou nenývratně pryč :-) Takže Baleův pupík megacool proměna a respekt za odvahu, s herectvím už slabší. Dále v poslední době neskutečně chameleonský Cooper tentokrát jako roztomilý sympaták. Jennifer Lawrence díky za to že jsi, aneb jak z putky domácí stvořit pomocí geniální kostymérky sexbombu. Respekt výtvarnici. Robert De Niro nejvíc ikonický a strašidelný od dob ... od jakých vlastně dob? Možná od devadesátkového Mysu hrůzy, což si taky zaslouží smeknutý klobouk. A tak dále ještě u několika figurek v podání pravé bloncky Amy Adams, disco Jeremy Rennera ... A co ten film teda? No nic moc. Režisér a scenárista jsou daleko nejslabší články. Škoda!(23.1.2014)

• xxmartinxx

Asi nejdelší dvě hodiny, jaké jsem v kině zažil. Herci okázale oscarově drmolí naprosto nezajímavé věty a já jen chci, aby to co nejrychleji skončilo: nevnímal jsem už ani, o čem to je. Nuda roku. Chtěl jsem dát korektní tři, ale nakonec jsem se rozhodl si na nic nehrát.(15.1.2014)

Trochu moc překombinované, to rozhodně. David O. Russell se ale mazlil s každým detailem a vybral skvělé herce do hlavních rolí. Bale je výborný v netradiční (obézní) poloze, ale opravdu jde o týmovou práci, kdy každý dělá co má a ve výsledku je to znát. Na Oskary to určitě není, ale i tak jde zábavnou taškařici, která do diváka humor nepere násilím, ale trousí ho v průběhu jako drobky chleba. Neuvěřitelné kostýmy.(2.3.2014)

|| Scenár: Eric Warren Singer, David O. Russell | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Charles Roven, Richard Suckle, Megan Ellison | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Atlas Entertainment, Annapurna Pictures | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 173,887,372 $ || Zázrak sa nekoná, no keď už nomináciám kralujú filmy o morálnych žumpách, tak American Hustle je to menšie zlo, jak príbehovo, tak obrazovo. Herecky je to oproti Wolf of Wall Street nesmierne vyrovnané, ale kým vo vlkovi to DiCaprio ťahá celkom sám, v triku je to celá garda skvelých hereckých výkonov. Ku koncu filmu sa predsalen objavý štipka morálnej korektnosti, a tak som mal z American Hustle celkom príjemný zážitok. Lawrence mohla trošku menej kvákať, a mohlo to byť za 5. 80% | Videno v CineStar Černý Most, 21.1.2014 |(2.2.2014)

• - Irving Rosenfeld (Christian Bale) vraví v múzeu Richiemu DiMasovi (Bradley Cooper) o obraze, pred ktorým stoja, že je falošný. V skutočnosti ide o pravý Rembrandtov obraz "Saint Bartholomew", ktorý visí v múzeu Worcester Art Museum. (Laslo)

• - Sydney (Amy Adams) chce utiecť do Rumunska či Estónska, avšak film sa odohráva na konci 70. rokov, keď Estónsko bolo súčasťou Sovietskeho zväzu. (Desperado)

• - Christian Bale musel kvůli roli nabrat kolem 40 liber. Není to poprvé, podobné tělesné transformace už dříve absolvoval. (wohna)