Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jak dojde k tomu, že bezúhonný řidič a člen ostrahy, deset let bez problémů převážející velké peníze, jednoho dne zmizí s více než jedenácti miliony eur? Režisér Philippe Godeau a François Cluzet jako představitel skutečného Toniho Musulina se zajímají víc o pohnutky muže, o němž v roce 2009 mluvila celá Francie, než o to, co se stalo s odcizeným obnosem. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Muž pracující celý život u ochranky se jednoho dne rozhodne nedovézt 11.6 milionu eur na určenou adresu. Policie po něm vyhlašuje pátrání, na sociálních médiích se stává hvězdou. Co ho však k činu vedlo? 11.6 divákovi jasnou odpověď nenabídne. Namísto toho ho nechává sledovat běžné okamžiky v životě mlčenlivého Toniho a skládat dohromady složité puzzle motivů. A je to právě ona nemožnost nahlédnout naplno do mysli hlavního hrdiny spojená s řemeslnou zručností režiséra a skvělým hereckým výkonem Cluzeta, co pro mě z tohoto filmu zatím činí jeden z těch zajímavějších filmů, které jsem na MFF Karlovy Vary tento rok (doposud) viděla. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

V současné Francii je trio dostatečně charismaticky chlapáckých herců, kterým by však člověk zároveň věřil i takovouto civilní roli „týpka od vedle“; Lindon, Auteuil a právě Cluzet, jehož vynikající výkon je fascinující o to více, že po celou stopáž se Tonimu nedostaneme na kobylku, nenahlédneme do jeho hlavy a přesto (či právě proto) až hypnoticky fascinuje. Což je pro výsledek zcela zásadní, jelikož nejde o žánrovku z ranku heist snímků, ale o další z řady pozvolna plynoucích filmů o krizi středního věku stavící na pečlivě budované atmosféře. ()

Reklama

campix 

všechny recenze uživatele

[MFFKV - 2013] Příběh podle skutečných událostí točících se kolem Toniho Musulina. Obyčejného člověka ze kterého se přes noc stal bankovní lupič. Všechno to co jsem napsal slibovalo zajímavou podívanou alá Veřejný nepřítel, jenže Phillippe Godeau zpracoval příběh velmi střídmě a popisně, nejspíše přesně tak jak se stal. Žádný velká kovbojka, prostě příběh obyčejného člověka, který už toho měl dost a ukázal světu jak je lehké ukrást pořádný balík. Jedním z důvodu ke shlédnutí by mohla být přítomnost Francoise Cluzeta, který je téměř v každém záběru a charizma mu zrovna nechybí. Asi jsem čekal trošku něco jiného, ale způsob zpracování se asi hodí více, nežli aby se filmu zhostil přiblblý Hollywood. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Francois Cluzet prakticky nezlezie z plátna a film drží úspešne na ramenách - nečitateľným prejavom s kamennou tvárou udržuje diváka celý čas vo zvedavosti, čo má za ľubom a ako to prevedie. Vo výsledku sa toho ale zas tak moc neudeje a film zostane iba remeselne slušne sfilmovanou skutočnou udalosťou, ktorá pre neznalých našincov nie je takou atrakciou ako pre žabožrútov, ktorí ju mali za mediálnu udalosť roku. Midnight City od M83 v záverečných titulkoch potešilo. ()

nirvanafan 

všechny recenze uživatele

Psychologicky zvládnutý a přitom divácky velmi přístupný snímek s charizmatickým hlavním představitelem pravděpodobně žádnou cenu nevyhraje, protože je až příliš vhodný do normální distribuce. To ovšem nic nemění na tom, že režisér dosáhl přesně toho, po čem toužil. Studium osobnosti Toniho Musulina skrz jeho běžné radosti i strasti dává dohromady dokonalou mozaiku jeho motivů. Toni je perfektním antihrdinou, který si uvědomí, že už má všeho dost a rozhodne se pomstít dosti originálním způsobem. Francois Cluset celý film bez problémů táhne a soundtrackem se tvůrci inspirovali patrně u Drive. Pro mě velice příjemný snímek, který bych ke shlédnutí doporučila úplně každému. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama