V provincii Kitazawa našli brutálne zmasakrované telo sedemročnej Chiki Ninagawa, ktorá bola navyše pohlavne zneužitá. Jej starý otec, miliardár Takaoki Ninagawa, ktorý má srdcovú vadu a do konca života mu nezostáva veľa dní, vypísal odmenu bilión jenov tomu, kto zabije brutálneho sadistu Kiyomaru, ktorý mu vzal jeho jediný zmysel života - jeho vnučku. Avšak na ochranu vraha bol vytvorený päťčlenný tím skúsených a perfektne vytrénovaných detektívov, ktorý ho majú dopraviť do 48 hodín prokurátorovi do Tokia. Avšak eskadru neustále niekto sleduje, niekto, kto prenáša a má dobre ukrytý vysielač. Medzi členmi policajnej jednotky začne vznikať napätie plné podozrievania... (sochoking)

Automaniak

Tak, konečně jsem to dokoukal. Od akčního filmu jsem rozhodně čekal nějaké akční scény, bohužel. Když už nějaká akční scéna byla, tak vypadala jak vytažená z hajzlu. Jinak nápad určitě super - jen škoda toho zpracování, peníze zde byly, tak proč to bylo tak suchý? BTW: ten chcípak zkurvenej měl už dávno chcípnout. Nějaké myšlení sem fakt nedával. Psychopat co prostě zabije cajta před cajtem několikrát a oni ho furt chrání? Wuut?. Prostě nechápu, rozsekal 7-leté holčice hlavu a ještě se do ní vycákal, a oni ho chrání. Zaslouží si chcípnout hned, ne ty vole, oni ho musí dotáhnout do Tokya k soudu přes celou republiku. Měl by chcípnout, ale ne kulkou do hlavy, prostě střela do koulí, poté do nohou, potom mu rozsekat nohy a ruce a nechat ho vykrvácet. ()

Doutas

SPOILER ALERT. Zatím jsem neviděl příliš mnoho Miikeho žánrovek, ale tenhle thriller mě opravdu zklamal. Žádné překvapení, žádný pokus o žánrovou či společenskou subverzi, žádná snaha šokovat a k tomu naprosto konzervativní konec. Už jen ze synopse je jasné, jak bude celý film probíhat. Policie nejprve odrazí pár zoufalců z řad obyvatelstva a organizovaného zločinu a později se musí vypořádat i se zradou uvnitř vlastního týmu (neříkejte, že jste to nečekali). I omílané poselství, zda stojí pro sadistického pedofila (ztvárněného nepříliš přesvědčivě Fudžiwarou Tacujou) riskovat život a zda si smrt z rukou rozzuřeného a vidinou mamonu zfanatizovaného davu nezaslouží, není nikterak originální a všechny argumenty, které ve filmu v tomhle ohledu zazní, nejsou nijak nové ani hluboké. Konec filmu je konzervativní tím, že v podstatě obhajuje justiční a policejní systém jako jeden ze základů moderní společnosti. To ve své podstatě není nic špatného - zlo je spravedlivě a po právu potrestáno příslušnou státní autoritou, ale také na tom není zhola nic překvapivého. Miike zkrátka natočil solidní blockbuster (bezpochyby pod bedlivým dohledem producentů) pro široké japonské publikum. Doufám jenom, že za to dostal dost peněz, aby mohl příště natočit zase něco více autorského. ()

Mukade

super film. BTW príbuzní obetí Brejvikovho masakru by sa mohli inšpirovať... je ich toľko že by to na jedného ani nevyšlo veľa platiť aj keby celková odmena bola vysoká :) Neviem ako to znášajú že si v base brejvik žije pomaly ako prasa v žite. ------------"Mommy is awaiting u in heaven" - heh tak toto bolo dobreé LOL. ()

gatuso

Patetické, přehnané ale tak to mají Japonci rádi. Na konci jsem myslel, že dědek sejme policajta hůlkou jako Kodet v Pelíškách Duška...A když mladý vrahoun pak zapíchnul hlavního hrdinu, nevydržel jsem a nahlas si řekl, že si snad ze mě dělají prdel!:-). Realita je skutečně hodně přitažená za vlasy. ()

Nobunaga

Ačkoliv základní premisa není bůhvíjak originální- policajt musí přepravit zločince z bodu A do bodu B s houfy zabijáků v patách- tak by to nebyl Takashi Miike aby nevytěžil z mnohokrát zpracovaného námětu možné maximum. Navíc přidává motivaci pro zabijáky z řad lidu a to odměnu miliardy jenů za hlavu obviněného. A tak se stáváme svědky až matrixovské paranoi, kdy se každý z okolních protagonistů může z nenadání obrátit ve vraždící stroj- náhodný kolemjdoucí, zasahující zdravotník, ale třeba i kolegové policajti, jakuzu samozřejmě nevyjímaje. To samo kvalitu ještě nezaručuje, ale Miike nás nejenže po celou dobu udržuje zručně v napětí a vyváženém tempu, ale navíc klade dilemata ohledně morálnosti toho, kolik životů stojí(?) za to obětovat pro ochranu života jiného, potažmo usvědčeného sadistického pedofilního vraha. A můžu vám zaručit, že si s diváky Miike zahrává takovým způsobem, že jsem ochotný věřit tomu, že i ze 100 nejpřesvědčenějších pacifistů by jich 100 během filmu zmáčklo kohoutek, na patřičném místě filmu. Takže sice nikterak originální námět, ale výborně řemeslně zpracovaný a s myšlenkovým přesahem, a to já rád. Za mě **** ()