poster

Dřív než půjdu spát

 • anglický

  Before I Go to Sleep

 • švédský

  Before I Go to Sleep

 • francouzský

  Avant d'aller dormir

 • slovenský

  Skôr než zaspím

Drama / Mysteriózní / Thriller / Psychologický

Velká Británie / USA / Francie / Švédsko, 2014, 88 min

Režie:

Rowan Joffe

Předloha:

S.J. Watson (kniha)

Scénář:

Rowan Joffe

Kamera:

Ben Davis
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Figusek
  ****

  Vůbec to nebyl špatný pokus! Mysteriózní thrillerek o třech postavách, zapomínání a neustále stejně opakujících se dnech. Trojce hlavních postav byla navíc královsky obsazena. Strong je klasický vedlejšák v úspěšných filmech, který odvede vždy práci na jedničku. O Kidman a Firthovi asi ani netřeba mluvit. Borci svého řemesla. Jinak rozuzlení filmu lehce předvídatelné, ovšem originálně podané. 75%(10.3.2015)

 • peiton
  ***

  Musí byť hrozné trpieť amnéziou, akéhokoľvek typu, človek si v tomto stave fakt nemôže byť istý, kto mu vlastne hovorí pravdu a v podstate ani sám sebou.Skôr než zaspím je veľmi dobre spracovaný mrazivý psychologický thriller. Christine (hlavná hrdinka) nevie, čo v jej živote je skutočne pravda, čo len výplod fantázie, a čo dôsledok narušenej pamäti.Kidman je čoraz viac nebezpečnejšia.mala som trocha chaos v tom, koho vlastne upodozrievať.Či vari doktor je nejaký psychopat? Či ona má nejaké psychické problémy?Upodozrievala som kadekoho, ale "vinníka" nie :-) Koniec mal neskutočné grády a ani som nedýchala.Rozlúštenie tejto záhady prináša neočakávané odhalenie, ktoré vás primrazí a z ktorého vám budú nervy brnieť ešte dlho po vzhliadnutí.P.S.Herečka prvotriednych kvalít akou Nicol Kidman nepochybne je si mohla vybrať väčší projekt a tento prenechať menej známej tváričke,no i tak zahrala to empaticky a uveriteľne tak ako býva u Kidmanky zvykom.(6.11.2014)

 • honajz
  **

  Možné spoilery. Slabé dvě hvězdy za Firthe (za Kidman ne, ta přehrává, co se naučila v dramatických kurzech v sobotu odpoledne) a slušnou kameru a pár náznaků tajemné atmosféry. Protože jinak to nemá nic. Vlastně, jak to začne, tak to skončí. Odhalení je takové nijaké a člověk skutečně čekal nějaké větší zvraty. Ostatně, pár otázek se člověku maně v hlavě vynoří - třeba to s tím foťákem mi přijde hodně nepravděpodobné, doktor taky nejeví nějakou přílišnou snahu o pomoc kromě vyjížděk v autě, dokonce ani nezná Bena, i když na klinice se snad muselo zahlédnout? Jak ji vlastně léčí? Proč Ben/Mike schovává její fotky s kamarádkami a Adamem? Kde k nim vlastně přišel? A jak si vlastně nakvartýroval do bytu, když holka byla v podstatě nesvéprávná? A stálo mu to zato, každý den vše vysvětlovat kvůli občasnému sexu? A to ji skutečný manžel jako fakt celé čtyři roky nehledal a nechtěl vědět, jak na tom zdravotně je? Ale no tak! Vysvětlení celé "záhady" je nakonec tak jednoduché, že jste je odvrhli po pěti minutách sledování filmu se slovy: „Takovou ptákovinu by snad nepoužili, to je až moc prostinké.“ A ono jo. Fakt - první, co vás napadne, že by mohla být pravda, bude nakonec pravda, i když se snaží film chvílemi dělat vlny, jako že ne. Dojde dokonce na tři lekačky, považte! Jednou s autem v tunelu, podruhé ve skladu a potřetí, když holka uteče z domova. Jako, zklamalo mne to - mělo to daleko větší potenciál k rozvíjení, ale příběh se zasekl hned po pár minutách, pak dojde na neustálá opakování jednoho a téhož, pár nijakých odhalení, a konec. Vlastně si říkám, proč to točili? Možná, kdyby to byl krátký film, dalo by se to brát, ale jako celovečerák? Kdekteří Bakaláři mají promakanější příběh a pointu.(17.2.2017)

 • Flipnic
  odpad!

  Třikrát do černého téměř by se dalo říct ... za poslední tři novější filmy, co jsem shlídl. Tedy do "černého odpadu!", řiťky, zakázaných, jinde povolených análů, kanálů taky, černé řiťky etiopského běžce a běžte s tím proboha doprdele, protože tam na to není vidět .. a nechci už o takový sračce ani slyšet ...(19.2.2015)

 • 6thSun
  **

  Tento film má velmi přesný trailer. Kdo má načumíno, celkem snadno díky němu vystopuje, že to bude stát za prd. Tentokrát jsem ale nedokázal utišit hlas, kterej našeptával: "Co kdyby?". To byla chyba, trailer nelhal ani v nejmenším. Záhada je, proč do toho Kidman lezla. Proč do toho lez Firth je jasný, má tam s ní kousací scénu.(28.11.2014)

 • - Natáčelo se od 20. května 2013 do 9. února 2014 v Anglii (Londýn a farmářská rezervace v Oxfordshire). (Varan)

 • - Jedná se o poslední film, který byl natáčený na 35mm film firmy Fuji, která v době filmování zastavila jeho výrobu. (Mr.Hawkeye)

 • - Colin Firth a Nicole Kidman si už spolu zahrali vo filme Koľaje osudu (2013). (Lucjen)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace