Reklama

Reklama

Dřív než půjdu spát

  • USA Before I Go to Sleep (více)
Trailer 3
Drama / Mysteriózní / Thriller / Psychologický
Velká Británie / USA / Francie / Švédsko, 2014, 88 min

Christine při nehodě před několika lety utrpěla poškození mozku, při kterém se jí během noci pokaždé vymaže paměť. A každé ráno musí znovu a znovu zjišťovat, kým je, co v životě prožila, koho miluje a s kým žije. Její manžel Ben jí denodenně trpělivě pomáhá za pomoci fotoalb a vyprávění. Druhým Christininým průvodcem v mlhách její vlastní minulosti je psychiatr Edmund Nash (Mark Strong), s jehož pomocí si hrdinka vede videodeník. A ten jí jejím vlastním hlasem jednoho dne varuje: „Nevěř nikomu!" Deníkový záznam spustí sérii událostí, které mají strašlivé následky. Christine začíná pochybovat o všech, kteří se zdáli jí pomáhat. Otázky, kdo ve skutečnosti Christine je, co se skrývá v její minulosti a co způsobilo její poruchu, přinesou šokující odpovědi. Christine zjišťuje, že pravdu je lepší někdy zapomenout. (Bontonfilm)

(více)

Videa (20)

Trailer 3

Recenze (299)

Flipnic odpad!

všechny recenze uživatele

Třikrát do černého téměř by se dalo říct ... za poslední tři novější filmy, co jsem shlídl. Tedy do "černého odpadu!", řiťky, zakázaných, jinde povolených análů, kanálů taky, černé řiťky etiopského běžce a běžte s tím proboha doprdele, protože tam na to není vidět .. a nechci už o takový sračce ani slyšet ... ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,242,457Tržby Celosvetovo $15,060,457Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ dobrý námet, dobré obsadenie ale škoda toho zbytočného klasického balastu len aby to bolo v samom závere zaujímavejšie akčnejšie takže príde tuctový súboj zo zlosynom, škoda /60%/ ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Jistě zajímavý námět na thriller plný otázek, který baví postupným rozkrýváním zamlžené pravdy. Akorát jeho fabule je trochu ošemetná a vratká v logice / pravděpodobnosti. Po půlhodině si - i díky opět superpřesné Nicole - zvyknete a přistoupíte na scenáristovu hru. Ta dá časem událostem smysl a překvapí dobrou pointou. Ale pachuť rozpačité nedůveryhodnosti z rozjezdu bohužel zůstane. Takhle by dialogy daných lidí v daných situacích neprobíhali. Jsou tak jenom napsané pro diváka, aby ho vtáhli do děje, spoléhajíc, že si jejich nepřirozenost nevšimne, nebo nad ní mávne rukou. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Námět obstojný, avšak zajímavé to začlo být až poslední půl hodinu před koncem, což zamrzí. Nicole Kidman mi zde byla velmi nesympatická, tudiž jsem jí nefandil. Filmu také velmi chybí větší komplikovanost, více zvratů a neuškodilo by i více napětí. Mělo to hold na víc. Poměrně tuctová a obyčejná záležitost. 55% ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,MUSÍM SI VZPOMENOUT…" /// Atmosféra nevědomí a strachu. Jak dlouho to může fungovat? Dokuď mi nevyslepičej všechny informace? Naštěstí přicházej vzpomínkový fragmenty … a všichni hrajou s Nicole a se mnou hru na čuráku. A my chvíli fakt ani jeden nevíme! Firth je v poho, Nicole má tyhle typy v malíku už z kurzů u Triera, a tak jen překvapuje, že knižních 368 stránek může bejt pro filmovej příběh tak řídkejch. Nebo že by za to mohl někdo jinej? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2011 napsal S.J. Watson, číst nebudu. 2.) Stará simuluje ztrátu paměti. 3.) Thx za titule ,,tsusho“ a ,,jives“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Galerie (61)

Zajímavosti (13)

  • Počas otváracieho víkendu sa film stal číslom jedna v Poľsku. (Arsenal83)
  • Natáčelo se od 20. května 2013 do 9. února 2014 v Anglii (Londýn a farmářská rezervace v Oxfordshire). (Varan)
  • Ben (Colin Firth) vo filme Christine (Nicole Kidman) pripomína, že je alergická na jahody. Nicole Kidman je na ne v skutočnosti sama alergická. (Astonko)

Reklama

Reklama