Dřív než půjdu spát

S.J. Watson (kniha)

Rowan Joffe

Ben Davis
  • kaylin

Vypadalo to celkem zajímavě, ale ten film mě prostě nedokázal strhnout. Je tu ta nejistota, zda je to skutečně on, je tu jedna dobrá, hororová scéna, ale to je prostě tak nějak všechno a potenciál všech tří herců v hlavních rolích nebyl dostatečně využit, nikoli pak vůbec Colin Firth, jehož postava mohla být ještě temnější.(11.1.2015)

Spoilery! Překvapivě poměrně solidní drama. Člověk, který si doposud neuvědomoval, jak důležitá je v lidském životě dlouhodobá paměť, si to zaručeně nyní uvědomí. Nicole Kidman a Colin Firth si střihli svoje role vynikajícím způsobem. Samozřejmě snímek mírně postrádá jakoukoli logiku, ale je to na úkor napětí. Divák podezírá jednoho člověka za druhým. Ženy, když už se rozhodnete býti kurvami a podvádět své drahé polovičky, dbejte prosím na výběr svých milenců. Takový milenec se totiž může bláznivě zamilovat a udělat vám ze života peklíčko.(21.12.2016)

Skvělý casting a můj oblibenec Mark Strong,který mě vlastně nalákal,abych se na to podíval, ovšem průměrný thriller a to hlavně kvůli konci. Ten film měl skončit, POZOR SPOILER, scénou v sanitce a určitě by pak tady měl lepší hodnocení. Potěšilo mě pár twistu, které překvapily a nebylo to pro mne tak čitelné jako jiné podobné filmy.(17.1.2016)

Nepamatuju si ani prd. Takhle nějak to Nicole Kidman hlásala nebo aspoň takhle to bylo v kino titulcích. Vsadím se, že v dabingu to asi řekne trochu jinak. Nicméně výbornej film a jedno z letošních překvapení. Po slibném traileru jsem na to vyrazil a mimo jiné získal novou zkušenost a sice dnes hrál CineStar Černý most jenom pro mě! Ano byl jsem sám v celým sále a jakože v kině jsem jako doma, ale tohle jsem ještě nezažil. No asi ten film netáhne což je velká škoda páč ten námět je vynikající. Jenom si to představte každý ráno se vzbudíte a fakt si nepamatujete ani prd začnete se v tom hrabat a časem třeba zjistíte, že ten kdo o sobě tvrdí, že je váš manžel vůbec váš manžel není a to je jenom začátek paranoidních událostí který na vás ještě čekají. Myšlenka je to výborná a zpracování obstojný. Kidmanová to hraje přirozeně ne jako ty některý dnešní afektovaný rádoby herečky. Film mě vtáhnul maximálně do děje a nenudil jsem se ani minutu. Uvažoval jsem i, že napálím plnej kotel, ale je pravda, že ta pointa je snadno odhadnutelná už někdy od 15 minuty a celkově je ten konec slabší, ale přijatelnej. Každopádně je to poctivej oldschol thriller jak vystřiženej z devadesátých let.85%(25.9.2014)

Jak už to bývá, knižní předloha byla lepší. I když mě film vyloženě nenudil a bylo tam opravdu pár skvělých momentů a lekaček, tak závěr to zabalil úplně. Vlastně je to ideální manželka. Ráno se jí vysvětlí během chvilky vo co de. Na nástěnku se jí napíše seznam úkolů co má udělat, aby se doma nenudila. No a když to pán domu večer trochu přežene s chlastem, či sexem, tak si druhý den nic nepamatuje...(6.10.2016)

• - Colin Firth a Nicole Kidman si už spolu zahrali vo filme Koľaje osudu (2013). (Lucjen)

• - Autorem předlohy je S. J. Watson, vystudovaný fyzik, který vystřídal řadu zaměstnání v nemocnicích a sanatoriích, kde se zabýval audiologií. V rámci "The Faber Academy", série kurzů nezávislého britského vydavatelství Faber and Faber, absolvoval kurz "Writing a Novel" a přestože je román "Dřív než půjdu spát"  jeho prvotinou, všiml si ho hned po vydání Ridley Scott, producent filmu. (Mr.Hawkeye)

• - Jedná se o poslední film, který byl natáčený na 35mm film firmy Fuji, která v době filmování zastavila jeho výrobu. (Mr.Hawkeye)