Dřív než půjdu spát

Předloha:

S.J. Watson (kniha)

Rowan Joffe

Ben Davis

Ve filmu hodně vládne mysteriózní atmosféra a to se mi na tom hodně líbilo. Je to film k zamyšlení, jelikož toho víte asi tak jako hlavní postava Christine v podání Nicole Kidman. A tak si stejně jako Christine vybíráte komu máme věřit a komu ne. Závěr mě docela překvapil, i když jsem Colina podezírala od začátku, ale tohle jsem nečekala. A konec byl jak se patří dojemný.(28.2.2015)

• Terva

CITÁT - Jsem tvůj manžel, a jsme spolu již čtrnáct let. Ty si nic nepamatuješ, přes noc jsi to všechno zapomněla............. Na první pohled je to mix příběhů 50 x a stále poprvé, Tváře v davu a Na hraně zítřka. Akorát to není komedie, tváře si hlavní hrdinka pamatuje, jen netuší co si o nich mám myslet a není to akční sci-fi, ikdyž se ráno vždy probudí do úplně nového světa. CITÁT - Co jsem dělala na letišti?................. Po hodině koukání jsem začal narážet na dějové chyby a díry ve scénáři. Nemá to napětí není to mrazivé je to prostě jen příběh beze špetky dramatu. Příběh může mít několik zakončení. Buď se vrátí na počátek, nebo se tvůrci "vrátí na počátek". Ale vše je vyřešeno jinak a to tak, že se vrátí na počátek. CITÁT - Měla jste nehodu...........(24.1.2015)

Zná jen pár fíglů, jak se válej holkám šrouby do hlavy… Tohle tady bylo tolikrát, že už ani nemám chuť popisovat, proč to bylo tehdy lepší a atraktivnější, ani nemám náladu sám pro sebe obhajovat, proč jsem byl tak blbej a nechal se zlákat. Nicole Kidman opět ukáže nahý zadek, vzápětí pochopíme, že pozadí, které na bezmála padesátku nevypadá nijak zle, je její jedinou jistotou. Trpí totiž ztrátou paměti a následující ráno znovu nepozná vlastního manžela, nebude vědět, že měla syna a proč se nestýká s tehdejší nejlepší kamarádkou. A proč se zase poveze v autě jednoho horlivého psychologa. Výsledek netepe vlastním životem, chybí mu skutečné emoce i vnitřní náboj. A potřeboval by se opřít také o zodpovědnější scénáristickou práci. A vlastně i tu režijní. Vystrašená Kidman je herecky docela fajn, oba hvězdní pánové ovšem nemají moc, co hrát. Pocit dramatičnosti je umělý, celé je to chladné a vesměs zbytečné. Naštěstí zapomenout nebude obtížné. Dietní tři hvězdy.(11.4.2016)

Ak neviete do čoho idete, v úvodnej polhodinke vás to milo prekvapí. V úvodnej POLHODINKE. Potom sa to začne zamotávať, ale tak, že vás to začne prestávať s nasledujúcimi minútami baviť. Nakoniec vám bude jedno, ako to skončí. A skončí to tak, že sa proste budete dívať ako prefackaný a poviete si - tak ďakujem, že som mohol prežiť hodinu aj pol s hviezdnym obsadením, nedotiahnutým scenárom a štandardným režijným výkonom - všetko zhasne a možno budete mať, podobne ako hlavná hrdinka, nutkanie nahrať si na kameru odkaz do najbližšej budúcnosti : ,, Dávaj si pozor pred thrillermi, ako je BEFORE I GO TO SLEEP!,,(15.3.2015)

|78%| Tak jsem si zvolil tento thriller a nevěděl jsem co od toho čekat. Rozhodně jsem dostal hodně, film mě bavil od začátku do konce. Byl to takový skličující thriller, který mě okamžitě vtáhl do děje, furt se něco dělo, takže nuda ani náhodou nehrozila. Příběh byl vydařený. Už jen ten nápad ženy, co ztratila paměť, a to způsobem, že si, když se ráno vzbudí, nic nepamatuje. Takže to pro mě přineslo něco trochu nového. Chvílemi jsem film prožíval podobně jako hlavní herečka. Nicole Kidman to zahrála opravdu výborně. Stejně tak mě bavil i Colin Firth, který zahrál svůj solidní standart. Ostatní herci byli v pohodě. Hudba byla dobrá, hodila se do všech scén. Tak a jaké to mělo chyby ? No, kritizovat to moc nechci, bavil jsem se, ty 4 hvězdičky dávám bez váhání, ale něco tu určitě chybělo. Trochu byl ke konci a na úplném konci promrhaný potenciál. Mohlo to mít navíc, víc nápadů atd, ale úplný konec – tím myslím hlavní pointu – to mohlo být trochu jiné nebo jinak zvolené. Jednak, byla trochu odhadnutelná a přišla mi dost primitivní. Přesto ale ta pointa fungovala, takže nemůžu mluvit o nějaké chybě. Jen mi jde o to, že jsem po celý čas tohoto snímku napnutý a konec mi přišel jak z jiného filmu, ale dost kritiky. Stopáž filmu byla krátká, klidně to mohlo být ještě delší, uteklo mi to rychle. Má to plno zajímavých scén a i menších zvratů, které do sebe hezky zapadají. No, jsem rád, že jsem to viděl. Kidman mě opravdu zaujala, téměř nadchla, jak to skvěle dokázala zahrát. Určitě se k filmu někdy opět vrátím. Tot vše.(31.1.2015)