Dřív než půjdu spát

Předloha:

S.J. Watson (kniha)

Rowan Joffe

Ben Davis

Nu, tak tedy. Co se týče hereckých výkonů, není absolutně co vytknout, vynikající psychologické vykreslení, jak od Kidmanky, která ze záběru nesleze, tak od Firtha i Stronga. Bohužel tentokrát to celé padá na logice. To co film prakticky vynáší po stránce dějové, jako opravdu zajímavý nápad, sráží naprostá nelogičnost v chování všech zůčastněných, potažmo i obvyklá otázka - proč? Více říci nelze. Lepší tři(24.1.2015)

Skvělý casting a můj oblibenec Mark Strong,který mě vlastně nalákal,abych se na to podíval, ovšem průměrný thriller a to hlavně kvůli konci. Ten film měl skončit, POZOR SPOILER, scénou v sanitce a určitě by pak tady měl lepší hodnocení. Potěšilo mě pár twistu, které překvapily a nebylo to pro mne tak čitelné jako jiné podobné filmy.(17.1.2016)

Docela napínavý depresivní thriller s dobrou atmosférou a slušnými hereckými výkony. Příběh pro mne má svoji originalitu v tom, že klaďas Colin Firth si zde zahrál, a to vcelku zdárně, zápornou roli. Výborná myšlenka, dobré zpracování, ale nezaškodilo by základní zápletku obohatit nějakými dramatickými zvraty. Spokojenost.(15.10.2016)

Zná jen pár fíglů, jak se válej holkám šrouby do hlavy… Tohle tady bylo tolikrát, že už ani nemám chuť popisovat, proč to bylo tehdy lepší a atraktivnější, ani nemám náladu sám pro sebe obhajovat, proč jsem byl tak blbej a nechal se zlákat. Nicole Kidman opět ukáže nahý zadek, vzápětí pochopíme, že pozadí, které na bezmála padesátku nevypadá nijak zle, je její jedinou jistotou. Trpí totiž ztrátou paměti a následující ráno znovu nepozná vlastního manžela, nebude vědět, že měla syna a proč se nestýká s tehdejší nejlepší kamarádkou. A proč se zase poveze v autě jednoho horlivého psychologa. Výsledek netepe vlastním životem, chybí mu skutečné emoce i vnitřní náboj. A potřeboval by se opřít také o zodpovědnější scénáristickou práci. A vlastně i tu režijní. Vystrašená Kidman je herecky docela fajn, oba hvězdní pánové ovšem nemají moc, co hrát. Pocit dramatičnosti je umělý, celé je to chladné a vesměs zbytečné. Naštěstí zapomenout nebude obtížné. Dietní tři hvězdy.(11.4.2016)

• Ramirez85

50x a stále nuda. Nevěřil bych, že film, ve kterém je tak úžasný trojúhelník (Kidman-Firth-Strong) dokáže člověka nestrhnout, ba co víc- nudit. Námět jako takový je sice už docela otřepaný, ale mít to pod palcem někdo zručnější, mohl se z toho vyklubat celkem mrazivý thriller. Takhle jen zůstane pachuť na patře, že takové herecké elity tu vlastně nemají co hrát. Ovšem pokud si chcete přepočítat knížky na poličce, zamyslet se, jestli je přerovnat spíše podle roku vydaní anebo raději podle barev, tak Before I Go to Sleep poslouží výtečně ;-)(18.1.2015)