Dřív než půjdu spát

Předloha:

S.J. Watson (kniha)

Rowan Joffe

Ben Davis

Hodnocení místních uživatelů definitivně neodpovídá. Herecké obsazení je špičkové, hlavně tedy NIKOLA zaslouží čokoládovou žabku s Albusem Brumbálem za excelentní výkon. Scénář divákovi nedá šanci rozpoznat, kdo že je ten prokletý padouch, který by si zasloužil alespoň čtyři roky v Azkabanu. Rozuzlení nečekané, což divák vždy kvituje. 72%(8.11.2016)

(13/2015) / Nehovorím, že to bolo úplne márne, hlavne ku koncu filmík naberá na obrátkach, záver očakávatelný ale chvalabohu zvládnutý. Herecky v podstate výčitka nijaká, hlavne Colinovi sadla negatívna rola. Len po dni vlastne už netuším o tom filme nič. Proste je to rutinne zvládnuté remeslo, ktoré vyfučí z hlavy rýchlo (6/10)(14.1.2015)

Zná jen pár fíglů, jak se válej holkám šrouby do hlavy… Tohle tady bylo tolikrát, že už ani nemám chuť popisovat, proč to bylo tehdy lepší a atraktivnější, ani nemám náladu sám pro sebe obhajovat, proč jsem byl tak blbej a nechal se zlákat. Nicole Kidman opět ukáže nahý zadek, vzápětí pochopíme, že pozadí, které na bezmála padesátku nevypadá nijak zle, je její jedinou jistotou. Trpí totiž ztrátou paměti a následující ráno znovu nepozná vlastního manžela, nebude vědět, že měla syna a proč se nestýká s tehdejší nejlepší kamarádkou. A proč se zase poveze v autě jednoho horlivého psychologa. Výsledek netepe vlastním životem, chybí mu skutečné emoce i vnitřní náboj. A potřeboval by se opřít také o zodpovědnější scénáristickou práci. A vlastně i tu režijní. Vystrašená Kidman je herecky docela fajn, oba hvězdní pánové ovšem nemají moc, co hrát. Pocit dramatičnosti je umělý, celé je to chladné a vesměs zbytečné. Naštěstí zapomenout nebude obtížné. Dietní tři hvězdy.(11.4.2016)

Spousta už bylo podobnejch filmů o amnésii. Většinou ale romantiky s nehodou, tohle byl docela opak. Silnej psycho-drama thriller, kterej první polovinu seznamuje s celou situací a v tý druhý se až začne vlastně něco pořádnýho dít. Každopádně celou dobu nás to drží na straně Nicole Kidman a tudíž s ní nevíme, komu se dá věřit a kdo je kdo. Zvratů je tam tak akorát, aby jsme mohli bejt udivený s každým dalším dnem. A dá se to pobrat nakonec s přehledem. Dost ošidný téma, ale vydržet se u toho dá.(16.2.2015)

• Flipnic

Třikrát do černého téměř by se dalo říct ... za poslední tři novější filmy, co jsem shlídl. Tedy do "černého odpadu!", řiťky, zakázaných, jinde povolených análů, kanálů taky, černé řiťky etiopského běžce a běžte s tím proboha doprdele, protože tam na to není vidět .. a nechci už o takový sračce ani slyšet ...(19.2.2015)

• - Film sa natáčal v Londýne. (Hudakfilms)

• - Colin Firth a Nicole Kidman si už spolu zahrali vo filme Koľaje osudu (2013). (Lucjen)

• - Autorem předlohy je S. J. Watson, vystudovaný fyzik, který vystřídal řadu zaměstnání v nemocnicích a sanatoriích, kde se zabýval audiologií. V rámci "The Faber Academy", série kurzů nezávislého britského vydavatelství Faber and Faber, absolvoval kurz "Writing a Novel" a přestože je román "Dřív než půjdu spát"  jeho prvotinou, všiml si ho hned po vydání Ridley Scott, producent filmu. (Mr.Hawkeye)