Dřív než půjdu spát

Předloha:

S.J. Watson (kniha)

Rowan Joffe

Ben Davis

Jedno velké zklamání. Po vydařeném traileru poměrně šok, jelikož film začal být poněkud průhledný a snadno prokouknutelný a ten konec? Vážně? Všichni čekají na konci nějaké velkolepé odhalení, ale to se nekoná, film nikoho ani nikoho moc nepřekvapí. Neurazí, ale člověk by čekal něco poněkud zdařilejšího s touto tematikou, jelikož filmů na tento způsob je hodně a zatím žádný nijak vysloveně nevyniká. Hvězdičky patři snad jen výkonu Colina. Firtha a Marka Stronga, který přestává být záporákem.(18.9.2014)

• Terva

CITÁT - Jsem tvůj manžel, a jsme spolu již čtrnáct let. Ty si nic nepamatuješ, přes noc jsi to všechno zapomněla............. Na první pohled je to mix příběhů 50 x a stále poprvé, Tváře v davu a Na hraně zítřka. Akorát to není komedie, tváře si hlavní hrdinka pamatuje, jen netuší co si o nich mám myslet a není to akční sci-fi, ikdyž se ráno vždy probudí do úplně nového světa. CITÁT - Co jsem dělala na letišti?................. Po hodině koukání jsem začal narážet na dějové chyby a díry ve scénáři. Nemá to napětí není to mrazivé je to prostě jen příběh beze špetky dramatu. Příběh může mít několik zakončení. Buď se vrátí na počátek, nebo se tvůrci "vrátí na počátek". Ale vše je vyřešeno jinak a to tak, že se vrátí na počátek. CITÁT - Měla jste nehodu...........(24.1.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,242,457Tržby Celosvetovo $15,060,457Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ dobrý námet, dobré obsadenie ale škoda toho zbytočného klasického balastu len aby to bolo v samom závere zaujímavejšie akčnejšie takže príde tuctový súboj zo zlosynom, škoda /60%/(28.1.2015)

Docela napínavý depresivní thriller s dobrou atmosférou a slušnými hereckými výkony. Příběh pro mne má svoji originalitu v tom, že klaďas Colin Firth si zde zahrál, a to vcelku zdárně, zápornou roli. Výborná myšlenka, dobré zpracování, ale nezaškodilo by základní zápletku obohatit nějakými dramatickými zvraty. Spokojenost.(15.10.2016)

Skvělý casting a můj oblibenec Mark Strong,který mě vlastně nalákal,abych se na to podíval, ovšem průměrný thriller a to hlavně kvůli konci. Ten film měl skončit, POZOR SPOILER, scénou v sanitce a určitě by pak tady měl lepší hodnocení. Potěšilo mě pár twistu, které překvapily a nebylo to pro mne tak čitelné jako jiné podobné filmy.(17.1.2016)

• - Jedná se o poslední film, který byl natáčený na 35mm film firmy Fuji, která v době filmování zastavila jeho výrobu. (Mr.Hawkeye)

• - Autorem předlohy je S. J. Watson, vystudovaný fyzik, který vystřídal řadu zaměstnání v nemocnicích a sanatoriích, kde se zabýval audiologií. V rámci "The Faber Academy", série kurzů nezávislého britského vydavatelství Faber and Faber, absolvoval kurz "Writing a Novel" a přestože je román "Dřív než půjdu spát"  jeho prvotinou, všiml si ho hned po vydání Ridley Scott, producent filmu. (Mr.Hawkeye)

• - Film sa natáčal v Londýne. (Hudakfilms)