Reklama

Reklama

Recenze (14)

Baerdeller 

všechny recenze uživatele

Hned od začátku mi bilo do očí krásné prostředí, které strašně připomínalo Carpathii z Outcast. A taky, že jo. Bluestone se natáčelo stejně jako Outcast v Jižní Africe... Doufám, že bude i druhá sezóna, docela mě to bavilo. Některé vtípky byly parádní. Druhá série taky dobrá, ale ze třetí jsem byl poněkud zklamán, protože první půlka byla zbytečně vážná a nezáživná a druhá půlka byla taková nemastná neslaná.3*** ()

Shedom 

všechny recenze uživatele

Milujem britský humor, škótsky prízvuk a odjakživa som zaťažená na uniformy, takže som od Bluestone očakávala veľa. Žiaľ nedostala som nič. Nesadlo mi to. Už tak suchý britský humor naviac zasadený do vyprahlej krajiny bol asi nad moje sily. Pre mňa nevtipné, maximálne úsmevné (aj to len sporadicky) a tie akože „vážne“ situácie, ktoré mali so mnou niečo spraviť ma tiež minuli. Nezaujímavé a protivné postavy, z ktorých som si ako-tak obľúbila iba „padre-ho“. Mimochodom, Nick okrem toho, že mi bol nesympatický, sa mi až nechutne podobal na princa Williama. Snáď aj preto som mala z toho celého stále akýsi rozpačitý pocit ;). Oveľa viac mi sadli FOXovskí Enlisted. ()

Reklama

Sylvin 

všechny recenze uživatele

Berte v potaz mou potenciální předpojatost, ale já prostě slyšela slova "britský", "válečný" a "sranda" v jedný větě a stačí mi jeden díl, abych to milovala. Bird, Mac & Rocket, Towerblock neboli Neville Longobottom (je boží, je a je a je, nemá žádnou hereckou školu a je skvělej), všichni jsou k pomilování, až na Simona, to je zmrdek, ale jako postava super. Tohle je přesně něco, čeho by měly v televizi být tuny, místo tun těch ostatních odpadků, co se tam pouštěj. Jakože fakt. U tohohle se pobavíte po pracovním dni i o víkendu po O. U tohohle můžete v klidu "vypnout", aniž byste měli obavy, že vás to zdegeneruje. Díky, BBC, že tu pro mě jsi. Najdi si, prosím, cestičku k českým přijímačům, předplatím si tě radši, než HBO. ()

Maulincio 

všechny recenze uživatele

Kdo by čekal novodobej M*A*S*H tak nebude daleko od pravdy, ale pravdu mít taky úplně nebude. Bluestone 42 je něco mezi M*A*S*Hem, Přáteli a Generation kill (případně ještě tématem Smrt čeká všude) - mám rád všechny tři jmenovaný a Bluestone 42 se podle mě náramně povedl dávám 4/5, zbytečně krátké a po "promíchání" herců už to za moc nestojí... ()

markyzgero 

všechny recenze uživatele

představme si českou jednotku v afghánistanu a představme si vztahy uvnitř toho všeho. představme si český humor a takovou tu pěknou werichovsko-švejkovsko-svěrákovskou laskavost. co dostaneme? sterilní píčovinu s jemnými chloupky. bluestone taky neni žádnej hard core, ale je prostě britskej a má platnost. a i když to neni první liga, má styl, humor a seká to z první. když už klišé, tak se vší parádou. pořád čekam na sitcom z 68´, ale to by zvládl asi jen jarda jágr. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (4)

  • Natáčelo se v Jihoafrické republice v malém městě Franschoek a v okolí Dračích hor. (Maulincio)
  • Bluestone 42 používají k transportu Mastiff PPV, vozidlo odolné proti minám a chránící před palebnými přepady MRAP (Mine Resistant Ambush Protected).  Mastiff PPV je britská verze amerického Cougar 6x6. (Maulincio)
  • Všichni členové Bluestone 42 používají jako primární zbraň útočnou pušku SA80 a jako sekundární mají pistoli Glock 17, krom kapitána Medhursta (Oliver Chris), který má pistoli SIG Sauer P226. (Maulincio)

Reklama

Reklama