Mr. Jones

Scott a Penny, mladý zamilovaný pár túžiaci po harmónii, opúšťa ruch veľkomesta, aby uprostred lesov v prekrásnej prírode našli natoľko vytúžený pokoj a pohodu. Domnienku, že ich vysnívaný dom je na míle vzdialený od civilizácie, nečakane vyvráti zistenie, podľa ktorého majú nepredpokladaného suseda. Počiatočné nadšenie z objavu mystického tajomstva, muža zo susedstva, v literatúre často označovaného ako "Mr. Jones", razom pominie po množstve nevysvetliteľných udalostí. (*CARNIFEX*)

rollman1

Další z řad z NN(Nalezená Nahrávka), který je úplně ve všem stejný jako jeho předchůdci, pravděpodobně i o dost horší. Máme tady klasicky nějaký pár, kterému nechybí kamera, mytologické místo s mystickou postavou, rozhovory atd. 60 minut tlachání o panu Jonesovi a 20 minut epileptických orgií zakončené tím nejpitomějším způsobem. Přiznám se, že jsem konec moc nechápal a ikdybych ho pochopil, stejně jsem se nudil a přál si, aby tahle noční můra skončila. Slabé. ()

lillien

První třetina mě slušně navnadila, blairwitchovské pojetí slibovalo veliké bubání. A přesně, když se mělo začít bubat, došly autorům nápady. Zato dorazil dealer se vzorkama a výsledek je blikající, totálně nudná, halucinogenní píčovina. Noční můra sjetého střihače a kameramana mě jako horor dost zklamala. ()

Pítrs85

Přišlo mi to, jako kdyby v půlce natáčení někdo přivezl tvůrcům nějakej fakt festovní matroš, oni zahodili nejen scénář, ale i zábrany a začali si natáčet své halucinogenní snění... Což je docela kurevská škoda, páč rozjezd to mělo celkem zajímavej, byť ta dvojice hned od začátku soutěží, kdo z nich dvou je větší retard (svůj hlas dávám S(ko)cottovi). A co jsem to ještě... jo, ten bubák, či co to bylo, tak ten... ten byl taky trapnej. Nejen punk (teď po těch visa kartách s logem Sex Pistols), ale i found footage is dead... ()

Morholt odpad!

Tvůrci Blair Witch by zasloužili nakopat. Spustili lavinu FF hororů řezaných pseudodokumenty, který jsou, snad až na několik výjimek, totálníma sračkoidníma hovadinama. A v tomhle případě rozhodně nestojí za to zachraňovat Sodomu (žánr) kvůli deseti spravedlivým. Mr.Jones je jen další tupohlavou "zábavou" plnou zběsilých střihů, s totální absencí atmosféry nebo, nedej Bože, napětím a s idiotem a krávou v hlavních rolích. Při každym takovym debilním výplachu si řikam, že tohle bylo moje poslední FF a doufam, že si to teď splnim. ()

Astaroth12

Hneď na začiatku poviem že som nevedel že je to FF projekt,nešiel by som do toho s takým odhodlaným.Najprv to začalo tak vlažne lebo bolo zoznamovanie z hlavnými hviezdami a ich zážitkami.Ale poviem vám jedno tie dve postavy sa chovali ako čistý prijebanci.Neskutočné mi vadili tie ich debilné dialógy.A aj som rozmýšľal či to nevypnem.Má to zmetený príbeh a v niektorých momentoch aj atmosféru.Ale nemôžem sa ubrániť veľmi rozpačitému dojmu z tohoto filmu.Miestami sa mi to páčilo a miestami vôbec nie.Niekto ich prenasleduje a sú psychicky vyčerpaný ale na sex už náladu nájdu,tak to ich obdivujem lebo stať sa to mne ani sa mi nepostaví. A z toho konca som bol už načisto kokot,nemám rád FF produkciu a po tejto sa to ešte viac prehĺbilo.Dávam dve hviezdy.1* je za niekedy dosť silnú atmosféru a 2* dávam za diabolsky znázornených strašiakov. ()

Marsik

Z počátku velmi zajímavě vyhlížející a tvářící se duchařina s mojí oblíbenou ruční kamerou, která však po první třetině upadá a upadá a upadá. Nakonec je z toho nudná amatéřina, kterou bych natočil za den taky. Hleďte však, jak jsem k FF movies štědrý. 50% (...to je dar, že? :-)) ()

ledzepfan

Tvl no to teda čučím.... Trochu nevím co s tím, protože v poslední třetině už bylo toho zacykleného, epileptoidního halucinování až moc a bylo to otravné. Při šikovnější režii a nápaditějším střihu mohla být poslední třetina klidně o 10minut kratší a měla by stejný(né li lepší)efekt.. Na druhou stranu celý ten příběh a jeho postupné budování vyhnané až do vypolstrovanou celou smrdící sekvence, byl originální a sugestivní.. Důležité je asi být u toho otevřený, příliš neanalizovat konkrétnosti a nechat podvědomí ať si s tím pohraje samo, protože tenhle film funguje na úplně jiných mozkových okruzích a šéfovi tam v řídícím středisku blikají úplně jiné kontolky než u běžných bubákovin nebo ouchylných saďáren. ... Zajímavé-né zrovna kulervoucí, ale zajímavé. ()

maddy

Najnedôveryhodnejší a najzmätenejší found footage. Neviem, či som videl iný film ako spomína tých prvých šesť komentárov, ktoré hovoria takmer o „najstrašidelnejšom found footage za posledné roky“ alebo som už po tých stovkách amatérskych found footage hororoch natoľko otupený, že ma niečo podobné ako je Mr. Jones nedokáže absolútne ničím zaujať. Síce musím uznať, že Mr. Jones má aspoň z časti celkom originálnu premisu o pátraní po akomsi kvázi umelcovi Mr. Jonesovi (nejedná sa len o x-té otrepané pobehovanie po dome, v ktorom straší), celkom sympatické ústredné duo postáv a aj slušnú technickú stránku (o nejaký amatérsky found footage ako jeho tisíc príbuzných sa v tomto prípade nejedná), ale čo z toho, keď v tom filme sa NIČ NEDEJE! Už úvodný pokus o akýsi „umelecký found footage“ (znie to síce odpudivo, ale neviem ako inak to pomenovať) s monológom hlavnej postavy o úteku od civilizácie so zábermi ako z National Geographic mi prišiel prinajmenšom zvláštny, ak nie v takomto type hororu až trápny. Následne sa film pokúša o niečo nové a namiesto klasických záberov kamery z prednej strany má kamera obojstranný objektív a tak zároveň sprostredkováva zábery aj na tvár postavy. O čo sa však týmto režisér snažil mi ostáva záhadou, pretože namiesto záberov na dianie v priestore sa pohľad neustále a neuveriteľne otravne prepína na tváre účastníkov. Divák si tak vôbec neužije celkom pútavé prostredie Jonesovho domu s množstvom strašiakov. Navyše sa tým vytráca akákoľvek atmosféra alebo aspoň pokus o jej budovanie. Jednoducho veľmi zlý spôsob natáčania, ktorý navyše podtrhuje aj nedôveryhodnosť celého diania, keď sa postavy bez problémov natáčajú ešte aj keď spia! (preboha, to mi chce niekto povedať, že toto by robil profesionálny kameraman, ktorý sa navyše vyberie s priateľkou do odľahlého domu, pretože si chce užiť chvíľu bez civilizácie?! Načo preboha?). A práve tá určitá neistá, zvrátená, tajomnom zahalená atmosféra mala byť jeho základom, pretože o strachu sa tu nedá hovoriť v žiadnom prípade. Prvých 50 minút sa vo filme vyslovene nič nedeje okrem asi jednej ľakačky, keď vták v noci narazí do okna a celý ten pokus budovania mytológie s alegóriou na súčasné moderné umenie (tajomné diela Mr. Jonesa) mi prišiel neskutočne chabý. Záverečná tretina sa následne zvrhne až do akého fantazmagorického úletu, ktorý nedáva vôbec zmysel. Snaží sa divákovi pomotať hlavu a pôsobiť neuveriteľne sofistikovane, ale vo výsledku je to len márny pokus o „niečo viac“, ktorý je však len hlúpy a nanajvýš účelový. Vo výsledku tak nestrašidelné, nezmyselné, neatmosférické. Až sa čudujem sám sebe, že sa neustále na tie nekonečne found footage nechám nahovoriť. Možno nie až taká úplná bieda ako posledné kúsky, ktoré som videl (Alien Abduction, Devil's Due ...), ale stále vôbec žiadna sláva. CELKOVO: 2* (4/10) ()

FromHell

Po tunajších pozitívnych reakciách som čakal rozhodne viac...Mr.Jones je síce čo sa týka atmosféry slušne zvládnutý FoundFootage,no na druhej strane,okrem atmosféry neponúka nič,vďaka čomu by sa film vymykal z priemeru v rámci subžánru.No každopádne je to horor ktorý si určite zaslúži pozornosť každého fanúšika. 60% ()

stration

Naprosto perfektní, hutná atmosféra, která se nějakému found footage nepodařilo už hodně dlouhou dobu. Námět a herci taky dobrý. V závěru ovšem nastává to pravé peklo. Nevíte kde jste, kdo je kdo, kde jste a jenom zíráte na šílený stav hlavních hrdinů, kterým fakt přejete, aby už konečně bylo světlo, nebo tma napořád. Zároveň ale uznávám, že to na některé jedince může být příliš a film šmahem odsoudit jako totální zmatu. Ono v konečném důsledku si ani já nejsem jistý, co si o tom myslet. Každopádně podobně stísněný pocit, gradující tempo, kde každou chvilku tušíte, že za okamžik bude ještě daleko hůř, si dávno nepamatuju. a to je hlavní deviza Mr. Jonese. ()

AlistairMir

První třetina filmu je taková ta FF klasika a já byl i celkem zvědavej, jak se to bude vyvíjet. Druhá třetina je pro mě nejlepší a to hlavně díky parádní tmosféře - odhalování ohledně Jonese, Penny a její setkání se s ním, parádní scény z Jonesova příbytku a hlavně z podzemí pod ním, tuny strašáků, opět Pan Jones, zapálení strašáci, narůstající panika bloudícího Scotta. Jo to se mi opravdu líbilo a byl jsem do filmu jak se patří zažranej. No a třetí třetina je pro mě osobně totální haluz, kde je možný všechno a jak poznamenala Asia_Power - Takhle se prý člověk cítí po hooodně blbém modelu zelené rostlinky. S tím teda zkušenost nemám a na základě tohoto ani nechci. Můžete v tom hledat logiku, můžete na to nadávat a nebo nad tím jako já mávnete rukou s tím, že Lynchoviny Vás nikdy extra nebraly a pustíte ten konec z hlavy. Celkově průměr a nezávidím lidem, kteří na poslední třetinu budou koukat pod vlivem čehokoli :-D ()

TheDon

Mysl zžírající pan Džouns měl tak mocně našlápnuto. Atmosféra by se nedala už ani krájet, ale spíš řezat. Skulptury s větví, lebek, provazů a jinejch zajímavejch věcí byly creepy as hell. Kam se na to hrabe bába z Blairbitch se svejma pěti kamínkama a postavičkou ze dvou větviček. Jako eFeF je to hodně sympatickej počin, kromě toho mindfucku na konci. Kárle, čím ses to na konci vysmažil? To musela být minimálně týdení Planeta Hieronyma Bosche. Divil bych se, kdybys nebyl na rehabu ještě teď po dvou letech. Konec mi fakt nesedl. To bylo hodně přes čáru. Sorry bory kámo, tohle jsi nezvládl. 40% ()

honajz2

Mě už tyhle pseudohorory začínají štvát. Já si to seženu protože si myslím, že to konečně bude "něco jiného" a že je to nějaký podhodnocený a nepochopený klenot - a ano, dostanu něco jiného. Ale v tom špatném slova smyslu. Snaží se to tvářit chytřeji něž cokoli jiného a přitom stěží věřím tomu, že to mělo něco jako scénář. Mueller se prostě chtěl pokusit o surrealistické found footage a vůbec se mu to nepovedlo, protože je to nejen strašná nuda, ale hlavně to nemá čím zaujmout. Respektive má, ze začátku ten film nastolí dost zajímavých záhad - ale na jakékoli jejich řešení se vykašle, zabije veškerý potenciál a v závěrečných 20 minutách se už jen pokouší o surrealismus tím, že nahodile skládá záběry za sebe a smysl to nedává. Vlastně je to celé o ničem - pár se přestěhuje za klidem do lesů, všechno si točí na kameru, občas se jim u baráku zjeví rozmazaná postava chlapa v kápi (Mr. Jones), pak objeví barák souseda, který tam má ukřižované kostry a pak se jim realita míchá s nočními můrami a za to může právě ten Mr. Jones. Hlavně je na tom strašně znát, že scénář asi fakt neexistoval, protože smysl tam nedává nic a skoro všechny dialogy postav se omezují jen na věty typu "Co se děje? Co to znamená?" apod. Atmosféru a napětí to nemá, zaujmout to nemá čím a taky se to občas až směšně tváří strašně psychologicky (asi 10x tam zazní věta Je to jen v tvé hlavě), ale nemůže to fungovat, když nemá na základě čeho a o postavách víme kulové. Možná že šlo i o nějakou naivní jakože psychologickou kravinu, ale ten film mi nedal důvod se v tom pitvat. Takhle to na mě působí spíš jako blábol maskující se za jinakost. Ale mě jde hlavně o obsah a forma je stejně hnusná a žádný strach nenavodí. To i u Epileptic Seizure Comparzion jsem se bál víc jak u tohohle - a to jde o těžký a sotva sledovatelný experimentální film. 1* ()

Havaj8

No s hororem to nemělo řekl bych vůbec nic. Atmosféru si to udělalo průběhem dobrou, to čekání, kdy už konečně Jones něco udělá bylo neuvěřitelný, dokonce i sevřenej žaludek sem chvilkama měl, když třeba procházel to podzemí a objevovali oba ty strašáky. Ale člověk pořád čeká a čeká a nakonec to takovým způsobem domotali, že to svět neviděl. Mysteriozní to rozhodně bylo, ten konec byl taková záhada, že to nemoh pobrat nikdo. Jones jediný co udělal, tak že se jim svejma dílama dostal natolik do hlavy, že měli všichni haldy, to je celý, ON jako takovej byl úplně dobrák největší. Konec si to pokazilo samo, takle přece mysteriozní filmy nekončej, že se tam probliká tisíc scén a čus.. ()

peiton

Takže v skratke..Mr.Jones je chlapík,ktorý tvorí v lone nedotknutej prírody a zrazu mu do jeho pokojného sveta vtrhne duo mladých ľudí z civilizácie a narušia mu tak jeho symbiozu človeka s prírodou (neuveriteľné!My ľudia všetko zničíme,však?) Tak si ,,povie" len:,,To je ale drzosť.Vyrušili ma,vyruším aj ja ich-po svojom". Som rada,že sa tvorcovia neuchýlili k plytkej vyvraždovačke,ale nieslo to v sebe hlbšiu myšlienku.Neskutočne mystické a miestami desivé.Kľudne takáto odnož mr.Jonesa s nadprirodzenými schopnosťami môže fungovať niekde tam vonku v našom skutočnom svete.Nebola by som proti. ()

Rodriguez

Do půlky snímku nás to zajímalo a bylo to tajemné. Jenže druhá polovina filmu je plná nelogického chápání, roztřepané kamery nebo tmavých míst kde vidíte absolutní hovno... Takže hodně velké zklamaní s výsledkem. 15% ()

dubinak

Mr. Jones nabízí především docela vzrušující a mrazivé výjevy, na které jsme se všichni dlouho klepali. Nechybí mu atmosféra ani snaha udržet divákovi oči otevřené. Tento horor působí hlavně velice sympaticky a přitažlivě, právě pro zajímavý příběh a dobře zvládnuté temné scény. Drobná interview během děje odněkud v New Yorku jsem shledala jako spíše rušivá a trošičku mě vždycky otravovalo, že se přerušil průběh filmu zrovna v tom nejlepším. Když jsem se postupem času přes tyto části přenesla, následovalo další mírné zklamání v poslední třetině, kde jsem pointě vůbec neholdovala. Tato snová rozuzlení a zmatenost mi z většiny zkazila dobrý dojem a Mr. Jones je pro mě zbytečně moc divný. ()

Nivenx

Skvělý nápad. Penny a Scott přijedou na opuštěnou chatu a začnou pátrat v okolí co by mohli natočit jako dokument. Najdou dům Mr. Jonese a život se jim změní. Popravdě jsem myslel, že to bude nějaká klasická vyvražd'ovačka a ejhle. Film se z "méů vyvražd'ovačky otočí kolem osy a začne si hrát s mystičnem a psychikou těch dvou. Jakmile Scott ukradne Jonesovi "totem", tak začne jízda, která je šílená, tajemná a plná napětí. Bohužel s koncem nejsem spokojený, mohl být dotažený, takto mi přijde odfláknutý. Kdyby byl v pohodě konec dal bych více, ale takto musím sebrat pár bodů. 60% ()

Khumbac

S měsíčním odstupem přehodnocuji a jednu hvězdu! Nebylo nic pořádně vidět! "Penny, Scotte!" Pochopil jsem, že Jones byl strážce reálného světa před světem nočních můr, ale co z toho. Do první poloviny jsem se nudil tak, že jsem si musel uvařit kafe, potom mě to akorát nasíralo. ()

Avathar

"NETUŠÍTE PROTI KOMU STOJÍTE." Solídny found footage. Hoci nie tak úplne (veď uvidíte). V poslednej tretine dosť tiesnivá psychedelická nočná mora (doslova): Chaos. Panika. Desivé výjavy. Neuchopiteľnosť... Ja nájsť v lese podobných strašiakov, prípadne samotného pána Jonesa, tak okamžite utekám, mením si meno a odlietam prvým možným letom niekam ďaleko. Najlepšie na Mars. Veru, do niektorých vecí je lepšie nestrkať nos. Veľmi fajn, trochu iný, ale o to intenzívnejší zážitok. Stojí za skúšku. ()