Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zlodějíček Casper (Gustav Dyekjær Giese) bydlí v nejchudší části Kodaně. Když dostane nabídku pracovat pro místní kavkazský gang, neodmítne. Netuší ale, co vše rozhodnutí pracovat pro organizovaný zločin obnáší. Syrový kriminální příběh oplývá intenzitou a věrohodností díky ruční kameře, dynamickému střihu i hereckým výkonům. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (96)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet DKK 12,6miliónaTržby Celosvetovo $1,393,511║ Dánsko vôbec nezaostáva za Severskou kinematografiou(Švédsko, Nórsko, Fínsko) a veselo sa môže k ním radiť, čo potvrdzujú drsným snímkom Severozápad(Nordvest,2013). Príbeh ponúkne pôsobivo vyobrazený život zlodejíčka, začínajúceho ako vykrádača domov, neskôr postupujúceho do vyššej zlodejskej ligy, kde sa točia väčšie peniaze aby chvíľku hrejúci sa na výslní postupne padol až na samé dno a bol zomletý medzi dva neúprosné mlyny. Intenzívne vyobrazený thriller zaujme svojím vykresleným postáv, dravosťou a precízne vystavanými neúprosnými konfliktami medzi pouličnými zlodejskými gangami. /videl v kine: 75%/ (videl na festivale Cinematik 2013) ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Silný sociálně laděný skandinávský krimi film s až dokumentárním vyzněním, tedy bez hudby, kamera snímaná z ruky, civilně působící, dobrá práce s herci, autenticky vyznívající prostředí i charaktery a motivace postav, trochu i z manifestu Dogma 95... Casperův příběh se sice vyvíjí podle předvídatelných linií a zákonitostí žánru, přesto je působivý a celý film maximálně sugestivní. Michael Noer, jehož vynikající vězeňské drama R z roku 2010 bylo ve své době celkem událostí, se vrací s dalším zžíravým pohledem na zločinecké podhoubí své rodné země (a vlastně i celé západní Evropy)...a není to příjemná zpráva... ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Poctivé dánské mučení lidským faktorem. Nordvest je totiž další z, podle mě, nekonečné série skandinávských dramat, které vládne depresí, smutkem, vrcholem i pádem dvou totožných bratrů, kteří se narodili matce žijící v nižší dánské vrstvě. Popravdě se mi nechtělo věřit, že by na tom v Dánsku byl někdo takhle špatně, ale po zjištění, kde se nachází čtvrť Nordvest, a čím je proslulá, se už vůbec nedivím, že skandinávské země postupně ztrácejí status bezpečných zemí. A co čert nechtěl, hlavní prsty tady v tom lidském smutku má opět banda imigrantů. Náhoda? ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,CASPERE, TY JSI ZLODĚJ, DOBREJ ZLODĚJ. TAK SE TOHO DRŽ.“... /// Ovšem jednoho dne Casper zjistí, že Arab je sviňa a začne makat pro ,,Rusa“. Rázem si žijem jako v pohádce, práce je nám koníčkem … ale nenasere se (čirou náhodou) Jamal? … Trochu Bony a klid, trochu gangsterka, ale hlavně film o hloupém mládí, který většinou nestihne nasbírat dostatek zkušeností k tomu, aby přežilo ve světě jasně danejch a vymezenejch pravidel. Seversky syrově podanej příběh, bez zbytečnejch kudrlinek, ale taky bez něčeho nevočekávanýho. Prostě o kusu života, s lehkým naťuknutím zákulisí gangů. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se do práce a váhám mezi Arabem a Rusem. 2.) Českej ,,Můj brácha má prima bráchu“ je hovadina. Takhle to totiž v kapitalismu nefunguje! 3.) Thx za titule ,,soan47“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Refnův Pusher najetý speedem... Noer sice není extra originální, ale úsporná práce s uvěřitelnými postavami, totálně plynulý scénář, významotvorné užívání barev / prostoru a dynamické střihy / prudké skoky mezi prostředími jsou vážně klasa. V letošních Varech jsem neviděl zábavnější film s větším tahem na branku, přitom nejde o banální thriller, ale o refnovsky empatický pohled na druhou stranu zákona. Noer se zjevně obejde i bez kolegy Lindholma, je zřetelné, že tahle dvojice se definitivně posouvá na čelo dánských žánrovek. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (1)

  • Názov filmu odkazuje na rovnomennú štvrť v Kodani, ktorá je známa vysokým percentom kriminality. (Jello Biafra)

Reklama

Reklama