Muži v černém: Globální hrozba

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Sci-Fi / Akční

USA, 2019, 115 min

Tihle Muži v černém mají jednu skvělou kartu na svý straně - letňáky. Jako dát si pivko, obejmout holku a koukat na biják někde kdekoli venku tak mě nic nechybí. Holky tam maj Chrise co háže frajerský úsměvy na všechny strany a působí jako frajírek na druhou. My tam máme Tess, která minimálně sexy postavou jisto jistě disponuje, panicové efekty a všichni dohramady jakž takž humor, navíc si i trošku zacestujeme čili film má otevříno opravdu pro mnoho skupin. Jo, někdy si člověk říká , fakt lidský tělo umí přerazit trupku, vstát a akčnit ? Jenže sere mě to ? Ne ! Jo a je tam taky spousta mimozemšťanů v různým často vtipným podání podání, což beru. Feministky jistě potěší hláška, proč Men in Black, když jsme ženy, tak snad už se to příště povede a budou v názvu ženy a bude o jeden v amerických filmech již tradiční ubulenej dialog méně. Film jinou ambici než odfrk v kině nemá a to mě je na něm sympatický, to že přečteš hlavního padoucha v půlce flmu, že někdy si říkáš, ale no tááák, v pohodě přebije lehkost s jakou je film natočen.(12.6.2019)

MiB jsem vždy bral jako totální oddechovou u které nemusím ale opravdu nic řešit. . Stačí nechat mozek doma a náramně se člověk pobaví. Standardně bych dal jen 3 hvězdy, Ale ústřední dvojice se vyloženě povedla a jako pokračování WS a TLJ mi perfektně sedla.. Navíc mi přijde že film se nebere kdo ví jak vážně a tak to mám u těchhle snímku rád.(13.6.2019)

• Anderton

Tak tu máme ďalší tohtoročný blockbuster, kde skoro nič nefunguje. Ale na rozdiel od takého Hellboya to nefunguje o niečo menej, čo bohužiaľ ale nestačí ani na priemer. Ono keď máte k dispozícii dvoch sympatických hercov, na ktorých to celé má stáť a scenár ani réžia z nich nedokáže vyždímať ani chémiu, ani vtipné hlášky, tak to nezachráni ani Neeson a Thompson vo vedľajších úlohách. Chvíľu máte pocit, že sledujete Bonda, potom Indiana Jonesa a ten Neapol je tak od veci, že sa nedá prirovnať vôbec k ničomu. Ale budete si určite hovoriť, že toto je najhoriša úloha Rebeccy Ferguson v najhoršej parochni kinematografických dejín vôbec. Takže predsa sa len tento zbytočný prefabrikát niečím zapíše do "análov" dejín filmu. Ako metaforicky, tak doslovne. Jedine ešte, že pôjde o kolosálny prepadák...(12.6.2019)

• D.Moore

A Muži v černém 2 jsou rázem o něco lepší film, protože tohle je bída v ještě více směrech, které kromě chytrého příběhu, chytrého humoru, překvapení nebo zajímavých postav chybí hlavně snaha být čímkoliv víc než letní podívanou pro fanynky Chrise Hemswortha v nezajímavé poloze sexy trouby. Od samého začátku jsem se sice nenudil, neboť postava Tessy Thompson vypadala slibně, jenže postupně mě to celé zajímalo méně a méně, až jsem si najednou všiml, že mě to nezajímá vůbec. Další díl nepotřebuji... A vlastně jsem nepotřeboval ani tenhle. Jako by se zapomnělo, že Muže v černém nedělají jen obleky, mimozemšťani a hudba Dannyho Elfmana. Velká škoda, že se raději nepokračovalo retro příběhem s mladým agentem K v podání Joshe Brolina, který na to rozhodně měl.(14.6.2019)

• lykan9

Globální hrozba je typickým příkladem rčení: "V nejlepším přestat." A tím nejlepším myslím MIB 3. Nejen, že se nevrátili staří hrdinové, ale hlavně se vytratil i nápad a originalita. Všechno bylo předvídatelné. To, že bude něco špatně s Velkým T, bylo očividné již v prvních minutách, kdy čekal na parťáka u výtahu. Že se malý roztomilý mimozemšťan opět v budoucnu vrátí, aby zachránil toho, kdo ho zachránil v dětství, bylo očividnější ještě více a 100x použité. Prostě MIB 4 je plný klišé a skvělý výkon Chrise Hemswortha prostě nemůže táhnou celý film.(23.6.2019)

• - Původně měl mít film premiéru 17. května 2019, ale premiéra byla přesunuta na 14. června 2019. (Varan)

• - Celosvětová premiéra proběhla 11. června 2019 v New Yorku. (Varan)

• - Toto je první film série Muži v černém, který je natočen zcela digitálně kamerami ARRI Alexa 65. (mrtynbaca)