Muži v černém: Globální hrozba

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Sci-Fi / Akční

USA, 2019, 115 min

Nebudem dlho chodiť okolo horúcej kaše a rovno poviem - Toto sa príliš nepodarilo. A to som išiel na snímok s pocitom, že si film jednoducho užijem, nech bude akýkoľvek. No ani to sa príliš nepodarilo. Ani vyslovene zle tu nič nie je. Noví MIB sú zase oddychovka na gauč, pri ktorej musíte pre istotu nechať mozog v chladničke, kde ste pred chvíľou boli pre maškrtu. Film vsádza na obsadenie, sci-fi tematiku a humor. A bohužiaľ ani jedno z toho tú výrazný podiel na úspechu mať nebude. Obsadenie sa na prvý pohľad možno zdalo obstojné. Lenže jednotliví herci sa tak moc snažia vžiť do svojich rolí, že absolútne nefunguje chémia. Chris tu proste hrá klasického arogantného spratka (taký Thor na úplnom začiatku), čo mu ide naozaj skvele, pretože za tie 2 hodiny som si k nemu vypestoval silný odpor. Pochváliť ale musím ironický vtip práve s Thorovým kladivom.(21.11.2019)

Když jsem se po dvaceti letech vrátil k prvním MIB, kteří zápolili se šmejdem z vesmíru, byl jsem poměrně rozladěný. Bláznivé triky fungovaly ve všech dílech, ale vždy šlo o vítězství nápadu nad příběhem, který silně pokulhával. Chybělo tempo, dokonce i humor nebyl tak účinný, jak mohl být. Platilo to i pro další pokračování. „Čtyřka“ není výjimkou, jen tvůrci přidali značnou dávku feminismu, protože tenhle hon na mimozemšťany už není ryze pánskou záležitostí. Tessa Thompson (furt nevím, zda se mi herecky líbí či nikoliv) je od dětství posedlá vesmírnou existencí, v dospělosti dokráčí do tajné vládní agentury a doufá, že se stane její součástí. K sobě ji dostane kořen Chris Hemsworth a nenáročný děj může pokračovat. Stejně jako nuda. Chemii nebo hašteřivost mezi těma dvěma nečekejte. Stejné je to s napětím nebo humorem, což zamrzí nejvíc. Výsledek má sice místy vymazlené triky, ale jinak je rozpačitý a na zadek z něj asi málokdo padne.(20.8.2019)

• Anderton

Tak tu máme ďalší tohtoročný blockbuster, kde skoro nič nefunguje. Ale na rozdiel od takého Hellboya to nefunguje o niečo menej, čo bohužiaľ ale nestačí ani na priemer. Ono keď máte k dispozícii dvoch sympatických hercov, na ktorých to celé má stáť a scenár ani réžia z nich nedokáže vyždímať ani chémiu, ani vtipné hlášky, tak to nezachráni ani Neeson a Thompson vo vedľajších úlohách. Chvíľu máte pocit, že sledujete Bonda, potom Indiana Jonesa a ten Neapol je tak od veci, že sa nedá prirovnať vôbec k ničomu. Ale budete si určite hovoriť, že toto je najhoriša úloha Rebeccy Ferguson v najhoršej parochni kinematografických dejín vôbec. Takže predsa sa len tento zbytočný prefabrikát niečím zapíše do "análov" dejín filmu. Ako metaforicky, tak doslovne. Jedine ešte, že pôjde o kolosálny prepadák...(12.6.2019)

Je zřejmé, že zde chyběla postava tahouna, úsporného, s rysy tvrdými a zřejnou pevností, o kterou se celý vesmír při svých leckdy i nepěkných eskapádách může opřít, typu Tommyho nebo Brolina. Nemohu si pomoci, ale ukecanosti a ksichtíkům Hemsswortha může věřit snad jen malý, bludný asteroid, co se vychýlil z dráhy a směřuje ven z naší Galaxie, ač se mu tam nechce. I když, ne že by nebyl Hemsworth pěknej chlap, ani omylem, ale ta kreace s růžovými kalhotami v Neapoli byla psycho i na vesmírného zabijáka ženského rodu. Teda že by byla až tak krásná a svůdná... Vcelku intergalaktický průměr. Jinak, ženský prvek nové agentky mi nevadil, vzhled malého Pěša ano, protože vypadal jako spadlý žalud že stromů zabalený do legračního brnění, taková prapodivná postava z večerníčků. Ocenila jsem černé Lexuse, to mít, hmmm no a prakticky stejné prvky hudby, bez nich by to šlo úplně do kopru. Celkově tedy škoda nevyužitého potenciálu scifi, je to prostě absolutně nenáročná oddechovka. Tak snad příště.(23.8.2019)

• Geralt z Rivie

Nevíte někdo jak se do filmu, který se jmenuje Men in Black, dostala žena? A přesně tady je kámen úrazu. Hemsworth je více méně nijaký a pořád je ve stínu Thora, za to Tessa Thompson je úplně nijaká. Kdyby měl CH někoho k sobě, tak to mohlo být zajímavé. Například duo Smith a Hemsworth, tak to by byla cool podívaná. Ve filmu byl nejzábavnější Pěšák a to je velké zklamání pro tak známou sérii.(20.9.2019)

• - Ve filmu zmiňují první migraci mimozemšťanů v roce 1889. V prvním filmu Muži v černém (1997) je řečeno, že první kontakt proběhl 2. 3. 1961. (LaserJet)

• - Tommy Lee Jones a Will Smith uvedli, že se pro tento film nevrátí. (mrtynbaca)

• - Slnečné okuliare, ktoré agenti nosia, sú exkluzívnym dizajnom značky Police z portfólia De Rigo. (chesterko)