poster

Zlatá klícka

 • Portugalsko

  A Gaiola Dourada

 • Francie

  La Cage Dorée

 • angličtina

  The Gilded Cage

 • Slovensko

  Zlatá klietka

Komedie

Portugalsko / Francie, 2013, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Není to zase tak úplně legrace, jako spíš, že je tenhle příběh neuvěřitelně upřímnou výpovědí portugalské rodiny uprostřed Francie. Ze začátku jsem se k příběhu možná dostával hůř, ale průběhem jsem si tu portugalskou rodinu moc oblíbil. Závěr je pak nádhernou tečkou za jedním těžce zkoušeným příběhem jedné rodiny s váhou tak významnou, jako jakýkoliv jiný příběh jakékoliv jiné rodiny v jakékoliv jiné bytovce v Paříži nebo třeba i celé Evropě. Za svojí příjemnou obyčejnost si ale pozornost zaslouží.(24.11.2014)

 • markotter
  ****

  Hrozně milý film, který, i když byl hrozně jednoduchý, na mně zapůsobil svojí srdečností a přímostí hlavních hrdinů, kteří se dostali opravdu do nezáviděníhodné situace. Jediná protivná postava byla paní Reichertová a té se na konci dostalo, co si zasloužila a ostatní si mohli na konci užít zasloužený a spravedlivý závěr.(29.10.2015)

 • Anderton
  ***

  S nejakou silnejšou zápletkou, alebo transvestitom, by to bolo ako niečo od Almodovara. Tú skutočnú šťavu dostal tento príjemný, farbami hýriaci filmík až pri sešlosti pri večeri, ako to už tak často vo filmoch býva. Tam samozrejme dostanú priechod emócie a môže sa začať aj fackať. Som zvedavý, ako by to vyzeralo v mojom baráku, keby som odtiaľto odchádzal. Asi by si to susedia všimli až po tom, čo by počuli z bytu hluk kvôli prerábke. No kto by nechcel byť populárny ako táto portugalská rodinka, nech sú už dôvody "kaziteľov" ich odchodu akékoľvek. P.S. Asi som spomalený, ale tá postava na konci, to bol ten menovaný futbalista, ktorého tričko si mal mladý vyzliecť?(20.11.2016)

 • kolodej1
  ***

  je to spíš takový film, laděný do nevážného tónu, ale zasmát se tu něčemu, k tomu není důvod. Celý příběh je dost plochý a ne dostatečně dobře vymyšlený, takže to občas trochu skřípe. Koukat se na to dá, ale žádné velké nadšení to u mě nezpůsobilo, pokud by to mělo delší stopáž, nejsem si jistý, jestli bych to dokoukal. 50%(23.12.2014)

 • BOURQUE
  ***

  Film, čo nehrá na nič a na nikoho, len zobrazuje malý kúsok zo Života jednoduchých ľudí. Pán Alves ma oslovil so svojou jednoduchou réžiou a tým, že pre hercov a herečiek nechal voľný priestor na predvedenie svojich talentov. Z celkového pohľadu priemerný avšak sympatický snímok. Osobné hodnotenie: 71% (***) (30.11.2014)