The Battery

• Austrálie The Battery (více)

Dva bývalí hráči baseballu, Ben (Jeremy Gardner) a Mickey (Adam Cronheim), podnikají cestu napříč pustou Novou Anglií. Drží se vedlejších cest a lesů, aby se vyhnuli rušným městům a obcím, kde rozhodně není bezpečno. Aby přežili, musí také překonat vzájemné osobnostní rozdíly. Ben vyznává divoký, nezákonný a kočovný životní styl, zatímco Mickey není schopen přijímat drsnou realitu v novém světě a touží po věcech, které kdysi považovali za samozřejmost - postel, dívka, a bezpečné místo k žití. Když se Mickeymu podaří zachytit rádiový přenos ze zdánlivě prosperující chráněné komunity, nic ho nezastaví, aby ji našel. Přestože jim bylo jasně řečeno, že nejsou vítáni. (FFilipCZ)

Rathalos odpad!

Do konca mojho zivota nepochopim,ze ako tento film nazbieral 62 percent,kvoli comu,co na tom zaujalo poniektorych ludi,lebo moje hodnotenie je jednoznacne a to odpad...:-) ()

peca

When we dance, we dance together, under the moon and under the weather.. Zjevení. Mám moc rád, když se z nenápadně tvářícího filmu stane takové překvapení. Zombie filmy jinak moc nemusím, tady to o nich ale tak úplně není.. Jeremy Gardner posbíral 6000 dolarů od svých známých a natočil svůj první film, ke kterému napsal i scénář a zahrál si hlavní roli. Film bez jakýchkoliv náznaků klišé, mainstreamu, trapných a předvídajících scén a akce jen proto aby byla akce. Film z kterého cítím čistou a nezkaženou radost a nadšení z filmařiny neovlivňující producentama s přirozenými herci, super soundtrackem a parádní hororovou poslední částí. ()

AngelG

Co se kvality týče, tak ve mě The Battery vyvolává rozporuplné pocity.. na jedné straně se mi líbí způsob natáčení, herci i zombíci.. ale na druhé straně je to příliš utahané a člověk vlastně nedokáže ani u závěrečných titulků říct, o čem tohle všechno bylo.. protože tam není žádný určitý děj.. ale už jenom pro originální pojetí zombie apocalypsy a proto, že to je prvním Gardnerovým snímkem, což pak klobouk dolů, tak ty 4 si to zaslouží.. a soundtrack je NAPROSTO úžasný.. takže i díky za objevení nových kapel.. ;) ()

dlouha_potvora

Většinou když se člověk dívá na zombie film, tak celkem dopředu ví, co se stane, kdo umře jako první, který lidi si to během filmu spolu rozdaj, a tak. Ale tohle není úplně běžnej zombie film, ve scénáři je spoustu překvápek a neotřelého humoru, dokonce si párkrát člověk i řekne, že kdyby se opravdu nějaký zombie scénář stal, choval by se nejspíš jako tyhle dva obyčejný týpci,kterým jsem věřila každý slovo. Akorát je potřeba počítat s tím, že je to nízkorozpočťák, tudíž zombíci nevypadají úplně "autenticky" (i když je otázka, jak vlastně ten pravý zombík vypadá:), jinak si myslím, že produkčně je to zvládnutý celkem obstojně. Nakonec jsem se rozhodla dát pět hvězdiček, protože mám pocit, že ten film plně využil svýho potenciálu a pokud tam nějaké ty chybky byly, tak se nad nimi dalo v pohodě přimhouřit oko, i vzhledem k tomu, že je to debut a tak. Zkrátka - povedená žánrovka. PS: Podle mě tam převažuje spíš žánr komedie, než drama, ale to je asi subjektivní. PPS: Příjemnej soundtrack. ()

bobrux

Za to filmařské nadšení, které z tohoto nízkorozpočťáku číší do všech směrů, přidám jednu hvězdu. Když si uvědomíte, že je vše točené na digitální zrcadlovku a s minimálním rozpočtem, tak to tuctové téma s mnohdy prkennými hereckými výkony prostě přehlédnete. A už jen kvůli perfektnímu soundtracku není od věci se na film podívat. ()

Likan7

Malý indie horor nebo spíš skvělej road trip jen tak mimochodem během zombie apokalypsy? Za mě spíš to druhé, alespoň co se první hodiny týče. Krásná příroda Nové Anglie během léta, dva kámoši a občas zombie, který stačí majznout pálkou a jít si udělat snídani. První hodina je přesně taková. I když je vlastně konec světa, film je příjemnej a sympatickej. Ve druhé polovině sice musí přijít nějaký zvrat, který film promění v dost komorní a klaustrofobickou záležitost (poslední půl hodina se odehrává v autě na jednom místě), ale ten fajn pocit na konci budete mít i tak. Vzhledem k rozpočtu skvělej film a víc takových prvotin! ()

BrianStorker odpad!

Pokud chcete 90 minut čumět na dva nesympatický mladíky, co choděj jen tak nazdařbůh po opuštěných venkovských místech a následně 11 minut čumět na jednoho z nich jak sedí v autě a hulí jedno cigáro za druhým, vřele doporučuji. Předesílám však, abyste si na každých pět minut nastavili budík! Není to ani horror, ani drama, ani komedie... není to nic. Nadšeným komentářům tady opravdu nerozumím. WTF??? Naprosto souhlasím s komentářem Fr. Větší chujo.inu jsem dlouho neviděl a asi dlouho neuvidím. Jak hluboce kleslo uspokojování uměleckých a duševních potřeb některých diváků?? (Soudě dle některých komentářů.) ()

dwbmb

Zombíci jsou teď prostě v módě, ale jestli váš už omrzeli hollywoodští superhrdinové zachraňující celý svět, budou pro vás tihle dva parťáci, kteří normálně močí, kouří, masturbují a poslouchají muziku, příjemným rozptýlením a odpočinkem zároveň. Jako režijní, scénáristický i herecký debut Jeremyho Gardnera to snad ani nemohlo dopadnout lépe. P.S.: Nevím, kdo k tomu filmu napsal, že je to horor, ale doporučoval bych mu si pustit alespoň 10 minut filmu. Ne, opravdu to není horor. ()

Alouette

Jedna za hudbu, druhá za hlavní postavy a třetí za to, že mi to nedalo a film jsem dokoukal a byl zvědav, jak kucí dopadnou, přestože jsem se celkem nudil. ()

tassik

Originálně netradiční zombie film. Asi jeden z nejzajímavějších, jaké jsem mohl shlédnout. V závěrečných scénách filmů jsem prožíval zvláštní úzkost, podobnou oběma protagonistům. ()

markyzgero

sympatický na filmech tohoto typu je to, že si mladý filmaři uvědomujou sílu žánru. příběh, kterej by fungoval tak jako tak, naroubujou na zombie apokalypsu a rázem si zajistěj širší dosah. přidejme k tomu vynikajicí soundtrack založenej na weird folku, trochu baseballu, trochu hipsterství a máme dokonalej mix stylu, absurdity a umění vyprávět. co na tom, že zombíci jsou zde asi nejneškodnější v historii z-movies, nakonec stejně dosáhnou svýho a hlavně, v souladu s mistrem romerem slouží jen jako kulisa k vyprávění něčeho jinýho. ()

Solverino

Dva totálně vypatlaní zoufalci na tripu. Ve skutečnosti by zdechli během dvou tří dní. Totální blbina. Pár vtipných scének (honění apod.) a to je vše, na úrovni studentský práce na střední. Nic víc. ()

Kortexo

Velmi příjemný film o parádním výletu dvou borců za svobodou.Člověk jim celý film dokáže závidět tu pohodu.Deset minut před koncem zaklepe na obrazovku režisér a řekne vám ,, probuď se, tohle je horor!!!Někdo musí umřít!!! a s pohody je během vteřiny brilantní psycho a se slzami v očích sledujete titulky... ()

Pitryx odpad!

Celý film o ničem a do toho hnusná hudba. To točili nějací opilci přes víkend. Nestojí to ani za rozepisování komentáře. 201408039539/10027 ()

XXXXXXXX

Nechápu to zdejší vysoké hodnocení. Tenhle film má totiž oproti všem ostatním zombie filmům jedno navíc. Je to KUREVSKÁ NUDA. Já se těšil na mezilidský konflikt v prostředí zombies a ono exkrement. totiž pardón, on tam konflikt byl ale trval všeho všudy 10min když dobře. A zbytek stopáže? Nuda, nic než jen nuda.... ()

nK_!

Na nízkorozpočtový snímek dobré, ale nic víc. Celých sto minut se na plátně vlastně vůbec nic neděje a závěrečná scéna v autě mě o opaku nepřesvědčila. ()