The Battery

• Austrálie The Battery (více)

Dva bývalí hráči baseballu, Ben (Jeremy Gardner) a Mickey (Adam Cronheim), podnikají cestu napříč pustou Novou Anglií. Drží se vedlejších cest a lesů, aby se vyhnuli rušným městům a obcím, kde rozhodně není bezpečno. Aby přežili, musí také překonat vzájemné osobnostní rozdíly. Ben vyznává divoký, nezákonný a kočovný životní styl, zatímco Mickey není schopen přijímat drsnou realitu v novém světě a touží po věcech, které kdysi považovali za samozřejmost - postel, dívka, a bezpečné místo k žití. Když se Mickeymu podaří zachytit rádiový přenos ze zdánlivě prosperující chráněné komunity, nic ho nezastaví, aby ji našel. Přestože jim bylo jasně řečeno, že nejsou vítáni. (FFilipCZ)

klukluka

Kdybyste mě teď viděli - kroutím tady nad tím hlavou jak blázen... Tohle jsem absolutně nečekal! Famózní, neskutečná záležitost. Nejlegračnější komedie, přestože, nebo možná protože se tady nikdo o žádnej (trapnej) vtip nepokusil, vysoká škola lidské psychiky (s tak prokreslenými charaktery, prověřenými i díky naprosto extrémní situaci, jsem se ve filmu ještě nesetkal), naprosto originální filmařské pojetí, fantastická hudba, strach vyvolaný bez "nezbytného" bubububu, film bez jediného náznaku zažitých filmových klišé - "nastartujeme to drátama! - leda hovno, vole, drátama se to startuje akorát ve filmu" - v každým, nutno dodat :-) :-) :-) . Já jsem z toho fakt hotovej! Chci to vyřvat do celýho světa: Lidi, čumte na to, je to peckaaaaaaaaa! :-D ()

bari68

Tu nejde ani tak o horor, ako o dramatickú a psychologickú zložku. Je to nenáročné zombie-road-movie, ktoré chce byť originálne. ()

GeorgeHans

Esencia americkej nezávislej scény. Rozpočet 6000$, dvaja týpci putujúci po Amerike, humor, indie soundtrack a do toho pár zombiekov. Raz chcem natočiť taký film s kamošmi. ()

Itar

Jízda na road-zombie způsob. Chtělo by se to vidět ještě jednou, především druhou, kratší polovinu, která už úplně vybočuje z typické road-movie a místo toho servíruje tísnivý, skoro až psychedelický závěr. Škoda trošku moc natáhnuté prostřední části a Adama Cronheima, který občas hraje až moc okatě, a především je nemilosrdně přehráván svým parťákem, režisérem Jeremy Gardnerem. ()

Káronoš

parádní, nízkorozpočtový filmeček. Dobře zahraný, originální s krásnou přírodou. Celou dobu jasno, občas zombík. Zajímavě natočené, dobrá hudba, povedlo se to ()

mosnak

První část filmu je hotová přehlídka songů, které nosí jeden z frajerů v diskmanu. Druhá část je o tom, že je zomboši nechají dřepět v uzavřeném autě. Hromada hluchých míst je ve filmu. Například; svět je zamořen zombošama a borec má na uších sluchátka a tak logicky ví hovno o tom co se kolem něj děje, pak si vyhoní péro nad jednou zomboškou a nakonec pokousaný nasedne zpět ke svému kámošovi do auta. A co asi tak čekal, že jeho kámoš udělá? Největší kravinou je asi desetiminutová část filmu, kde divák čumí na chlapa v zavřeném autě! - 20% ()

Silviaxx

Síce mám rada filmy s pomalým tempom, ale v tomto prípade u mňa nenastalo pochopenie. Beriem do úvahy, že je to nízkorozpočtové, nezávislé a neviem aké, ale aj takýto film môže mať náboj, zmysel, aspoň náznak svetielka na konci tunela. Tu som to postrádala, žiadny hlbší význam, samé neobjasnené skutočnosti, prosto to bol len postapokalyptický príbeh o dvoch kámoch a ich každodenných patáliách, ktoré boli líznuté ani nie hororom, ale len jeho zápachom. Miestami príliš amatérske, nedotiahnuté a v podstate jediné, čo ma na tom hlbšie zaujalo bol fakt, že je to road movie a osobnosť Bena (hoci som nemala silnú potrebu sa pozerať posledných 10minút filmu iba naňho). ()

Woodstock

Totálně vy(k)lidněná zombiroad movie aneb příjemné relaxační postapo s klaustrofobicky depresivním koncem, natočené za pouhých 100 dolarů. Je neuvěřitelné, co dokázal spáchat schopný a nebojácný vousáč Jeremy jen s pár rekvizitami - s obyčejným walkmanem, pár flaškami whisky, jedním obstarožním šestiranným koltem po dědečkovi, basebollkou a kýblem jablek plus kýblem scenáristické a režijní invence. A abych nezapomněl, i s Ryanem Winfordem, autorem povedeného náladového soundtracku. ()

Derny

Velice nápaditý nízkorozpočťák o dvou týpcích, co spolu cestujou po zombie apokalypse. Spousta zajímavých nápadů, jako třeba honitba nad zombicí, při které jsem dostal úplný záchvat smíchu. Opravdu se to povedlo. Myslím, že z prostředí a nápadů vytěžili maximum, postavy jednoduše, ale dobře napsané, kamera, atmosféra. Hlavně ale nesmím zapomenout na hudbu, která byla fakt dokonalá! Film byl vtipný, ale zároveň dokázal nenásilně přejít do temnějšího napětí. Jeremy Gardner je fakt šikovný, těším se na jeho další počiny. ()

dvd-L

Možná jsou všichni mrtví, ale je léto. Za zásoby (cigarety, střelivo, tuňáky, palivo, baterky a lančmít) dík. Za krávy dík. Připomnělo hezké chvíle s Telltale a Klementýnou. Líbilo. Těším se na případný "The Orchard". ()

mackey

Jo, tak tohle sedlo. Parádní melancholicko psychedelická road movie, kde jde o ty "slova na Z" až v poslední řadě. Neskutečně fajn soundtrack, cool hlavní dvojka a konec mile překvapil (i když chápu, že spoustu lidí naštve). Jo a nesmím zapomenout na legendární scénu čištění zubů - v ní bylo prostě všechno. ()

Hapretor

Ti dva byli sympatičtí týpci. To se musí uznat. Jenže poslední půl hodina byla taková nuda, že ty předešlé povedené vtípky a atmosféru a dobrý nápad, úplně zabila. ()

sadlokan

Uvěřitelná záležitost o zombies.Proč se srát do města,když v lese nejsou.A bejt zavřenej v autě a poslouchat nepřetržitý chrochtání,to dalo mý představivosti dost záhul. ()

kkarx

Chytrá existenciální zombíkárna se dvěma dobrými herci. Dlouhé hudební pasáže doporučuji bez milosti přejíždět (snad 20 minut!) a hned to je svižnější. Jenom se vždycky divím, že takoví neschopní pomalí zombíci dokážou snadno ovládnout celá území. :-) ()

Junys

Dva bývalí hráči baseballu jedou napříč Nové Anglii. Oba mají ale jiný styl přežívání a tak aby přežili musí spolu vycházet. Když v jednom domě najdou vysílačky a zprovozní je ,tak v nich uslyší ženský hlas. Pokouší se najít ženu která mluvila protože má nejspíš dobrou komunitu. - Když jsem zapnul hned se mě zalíbilo prostředí a příroda kterou byl film doprovázen. Oba herci to zahráli dobře. Bylo tam aji pár vtipných scének. Jo mě se to líbilo. ()

animario

Poctivej zombie buddy nízkorozpočťák.Přirozený herecký výkony a dialogy obou (ne)herců.A trochu větší závěrečná frustrace než jsem čekal.3,75* ()