The Battery

• Austrálie The Battery (více)

Dva bývalí hráči baseballu, Ben (Jeremy Gardner) a Mickey (Adam Cronheim), podnikají cestu napříč pustou Novou Anglií. Drží se vedlejších cest a lesů, aby se vyhnuli rušným městům a obcím, kde rozhodně není bezpečno. Aby přežili, musí také překonat vzájemné osobnostní rozdíly. Ben vyznává divoký, nezákonný a kočovný životní styl, zatímco Mickey není schopen přijímat drsnou realitu v novém světě a touží po věcech, které kdysi považovali za samozřejmost - postel, dívka, a bezpečné místo k žití. Když se Mickeymu podaří zachytit rádiový přenos ze zdánlivě prosperující chráněné komunity, nic ho nezastaví, aby ji našel. Přestože jim bylo jasně řečeno, že nejsou vítáni. (FFilipCZ)

cjmafia

Určitě né film pro každého. Ten kdo čeká zástupy zombie kterým budou padat hlavy, tak bude velice zklamán. Tahle nezávislárna si vystačí ze skvělým soundtrackem, skvělou hereckou dvojící a jednou velice úchylnou scénou. Dá se říct, že tento snímek nám ukázuje postapokaliptický svět reálnějš, než v ostatních snímcích s touto tématikou. Aspoň na mě to tak působilo. 8/10. ()

JohnCZ

Indie dramedy o dvou kámoších putujících postapo US a o jejich každodenním strastech. Mrtvoláci nejsou po většinu filmu zas tak podstatní, protože od nich v menším počtu výrazné nebezpečí nehrozí a slovo si vezmou až v poslední fázi filmu. Nicméně není to jen komedie, film se sice nese v odlehčené atmosféře, ale když jde do tuhého, dokáže se přitvrdit. Tempo je spíše pomalejší, poklidnou atmosféru dotváří parádní soundtrack. Za mizerných 6k babek je to velice obstojná podívaná. ()

Radka_86

Tak já vám nějak nevím...Ze všech stran tu na tento kousek sršela víceméně chvála, až jsem se nemohla dočkat až to skouknu a ono...NIC....Absolutně nic, ani to se mnou nehlo. Jo, celková kompozice děje, lépe řečeno ten nápad se mi docela líbil ale přesto zklamání...Mám ráda pomalý ploužící se zombíky ale tihle byli moc, totálně bez energie, chcípáci, žádnej drive, nebavili mě...Hlavní hrdinové - až moc lidskej, měkkej (teda kromě dolních partií, tam byl ťvrďák každou chvíli) Mickey a ironickej santusák Ben mě vážně ze židle nezvedli. Pár vtipných hlášek se tam našlo ale jinak to šlo celé tak nějak kolem mě a ani napjatej konec to nezachránil. 35% ()

Zeebonk

Zářný případ, že chechtáky a šťavnaté gore jsou pouze uhovněný palec v kaďáku mladých nezávislých myslí, které i na první pohled tak slaboduchou tématiku, jako je ZOMBIE, dokážou převrátit v nezpochybnitelně hlubokomyslnou podívanou. No řeknu vám to takhle - takhle staženou prdel a voukousané nehty jsem u zombáckého filmu neměl, co se pamatuji, což je ve výsledku lehce nicneříkající, neboť si obecně z filmů pamatuji hovno, ale pointa je, že se může jít Romero s celou tou svojí sebrankou vopíchat do prdele. Nemůžu uvěřit, že budu projednou souhlasit s Rob Hnojem, ale tohle mi sedlo jako kravské hovno na skupinku sedmikrásek. ()

Astaroth12

Ben a Mickey cestujú spolu po mestách a domoch ktoré sú zdanlivo opustené a sem tam sa zjaví zombie.Tú sa stretli dve veľmi odlišné povahy.Ben je zásadový realista a dosť srandovný týpek a Mickey je vážny chalan ktorý hľadá lepšie dny.Mickey raz nájde vysielaciu a z nej sa začnú ozývať ľudské hlasy a Mickey sa im prihovorí a chce sa dostať k ním ale jeden s tých hlasov mu povie aby ich nehľadal a že nie sú vítaný.Ale Mickeymu to nedá a stále po tom pátra.Veľmi zábavné oživenie v zombie žánri aj keď v tomto prípade zombie hrajú druhé husle.Film sa hlavne zameriava na hlavné postavy ako sa vyrovnávajú zo skutočnosťou že sa ocitli v zombie svete kde môžu prežiť len tí silný.Veľmi ma bavil Ben ktorý bol veľmi srandovný a bavil som sa na ňom parádne.Pripomínalo mi to Zombieland.len tam bolo o niečo viac srandy a aj vynikajúcich trikov,tak tento film ich nemá.Ten koniec ma nepotešil,čakal som že to skončí ináč a zaujímavejšie,škoda nestalo sa tak. ()

FFilipCZ

Nenáročná postapo zombie pohodovka. Hlavní hrdinové (a v podstatě také skoro jediní herci) jsou perfektně vybráni a role jim sedí jak prdel na hrnec. Obzvláště Jeremy Gardner se mi hodně líbí a už se těším na další jeho roli. Co říci na závěr. Nečekejte žádnou bombu, ale je to kvalitní béčková zombie podívaná. PS: Užijte si "zombie honičku" :D ()

ledzepfan

V rámci "jiných" zombie filmů je to určitě zajímavý projekt kterým si tvůrci ostudu neudělali, ale jako celek mi to nic moc nepřineslo. Fajn herci, fajn hudba, fajn scénář(přirozený, nesnažící se být cool), dramatický oblouk minimální, tempo místy smrtelně pomalé(to není vypichování něčeho negativního-prostě jen fakt). Sympatické, fandím tomu, ale více než 3 nedám. ()

LV.Helter

Skvelá inovačná zombie indie nezavislárňa. Prvá polovica je iba road movie kecáčka, s dobrým soundtrackom, ale v dalšej polovici sa to zasekne a s pohodovej radoby komédie sa stáne psychologický zombie komorňak. Remeslo s takým rozpočtom je odvedené na výbornu, ale večšina vecí je bohužial "mimo kameru"- a to všetky veľké udalosti, alebo zombie rubáčky. Ale spokojnosť, naozaj po dlhej dobe, horor, ktorý bavil. ()

kareen

Z velké části amatérské, prakticky bez triků a s dlouhými záběry, kdy se toho skutečně moc nedělo, ale ať se propadnu, jestli mě tahle originální zombie road movie nebavila víc než většina dílů, co jsem viděla z Walking Dead. A soundtrack taky super. ()

filmsim

Nečekaně jiné. Tohle nebyl zombie film jaký bych očekával. Tohle byla melancholická dramakomedie o dvou parťácích co jen putují, přežívají, snaží se vychutnat poslední zbytky věcí, co měli na svém životě tak rádi a občas, když je třeba zabijí nákého toho zombíka, co jim přijde do cesty. Je to velmi osobní a často velmi vtipná jízda s velmi temným koncem. Dobrá kamera s teplými barevnými filtry a úžasný soundtrack. Debutující režisér/hlavní herec odvedl se svým hereckým parťákem špičkovou práci. 9/10 ()

Gereth

Jeremy Gardner je můj nový hrdina. O filmu jsem předem nic nevěděl, promítání bylo naslepo a úvodní scéna nasvědčovala nějaké nezávislé drama o jakési ztracené existenci. Když ale skončila, už jsem měl naprosto jasno. Takhle se mi do vkusu a nálady dlouho nic netrefilo. Pro každého kdo má rád prosluněné roadmovie, kdo se někdy ocitl v situaci, kdy se absolutně všechno podělalo a po ruce zbyla pouze láhev alkoholu a kamarád v podobném srabu. Pro každého, kdo je schopen problémy valící se ze všech stran řešit lehnutím si do trávy a pozorováním pohybujících se mraků. Pro ty, kteří si alespoň jednou položili otázku: "Jak je vůbec reálně možné, aby se mi něco takového stalo?". Pro milovníky absurdního humoru, písničkových soundtracků a zejména pak osamoceného tancování v obýváku. No a pak pro ty, kteří si standardně uprostřed konverzace uvědomí, že jsou nejspíš asi z úplně jiného světa. Blíže k realitě než se na první pohled může stát. Fascinovalo mě, jak se z lehké sluneční komedie často stávalo psychologické drama, z kterého mrazilo více než z leckterého hororu. Prosím sequel. // 90% ()

zbyshek

Dobrý film s tématikou mě blízkou. Rozhodně jsem nečekal nějaký excelentní film už jen kvůli rozpočtu, jaký tento film má. Ale na to, kolik to stálo, si myslím tento film převyšuje pomyslnou hranici úspěchu. Uvítal bych sice více akce, některé pasáže byly až zbytečně protažený, poté to působilo nudu. Herci zahráli na pohodu, scénář byl také dobrý. Rozhodně na debut to nebylo vůbec špatné. 70%! ()

Havaj8

Začlo to jako takovej amatérskej walking dead se dvěma borcema. Všechno v pohodě, rabovačky, cigára a chlast zadarmo. Až v tý druhý půlce přišlo něco velkýho. Vedlejší kontakt, kterej sice svojí roli měl, ale byl jinak naprosto nevyužitej, což je škoda, čekal sem něco osobnějšího. Ale na druhou stranu s těma dvěma začnete prožívat to co oni, tu celkem prekérní situaci. A pořád čekáte kdo jim pomůže, jak to dopadne, něco zkusit udělat, a nakonec to vyústění bylo slabý, takže zklamání, ale jako béčko to ušlo. ()

honajz2

Já nevím, jak moc si to ze sebe dělá prdel a jak moc se to bere vážně, každopádně ten film musel být natočen skoro zadarmo a podle toho taky tak vypadá. Sice je zombie apokalypsa, ale zombie skoro neuvidíme, většinu filmu zde máme jen dva herce, z nichž jedním je i sám režisér, záběry kamery jsou často přesvětlené až běda (a smysl to má jen jednou, až na konci), skoro nic se tam nestane a o původu nákazy a stavu světa se nedozvíme skoro nic. Až mě udivuje, že si tenhle amatérský film získal takovou "slávu". Ale ono to jinak má místy celkem slušnou atmosféru, je tam hezká příroda, líbí se mi, že je ten film vlastně hudební road movie a pár věcí mě pobavilo (nejvíc ale úplný konec, který krásně ukáže, že někdy to nejjednodušší řešení je to nejlepší) a celkově je to takové překvapivě příjemné, proto si nejsem jistý, jestli je to víc drama nebo komedie, ale asi spíš ta komedie. The Battery je taková zvláštní věcička, která vám buď sedne nebo ne a i když mi dost věcí na ní vadilo, něco do sebe tenhle amatérský film má. Ale na víc jak 3* to rozhodně není. ()

Mefistofelle

Bývala bych dala 4 hvězdičky, ale to by mě nemusel až úděsně srát jeden z těch týpků. Ano, ten se sluchátkama. Já bejt jeho parťák, tak ho někde nechám a jdu si po svých, protože nejen, že bych se o něj musela starat jak o malýho fakana, ale on je ještě k tomu protivnej jak osina v zadku. K filmu samotýmu můžu říct toliko, že zajímavý rozhodně je, natočený je poctivě, se smyslem pro humor, zároveň dramatický tak akorát a je vidět, že Jeremy Gardner se snaží ze sebe vydat to nejlepší. Navíc mám k podobným nízkorozpočtovým filmečkům velký vztah. Myslím, že Gardner je hodně slibný režisér a snad se dočkáme dalších jeho počinů. ()

Flaxik

Pokud vám přišla Cesta jako roadmovie se zběsilým spádem, u Exit Humanity jste se nestíhali nadechnout a Refnova Barbara vnímáte jako akční fantasy, tak jste právě narazili na film, jehož tempo můžete charakterizovat jako pohodové. Průměrný divák (kam se řadí i moje maličkost) u toho bude chcípat nudou a to vůbec nemluvím o minimálním ději, kdy se dvojice pitomců motá od ničeho k ničemu a nakonec se zavřou na půl hodiny v autě. A teď budu bez uzardění spoilerovat - pokud čekáte jakékoliv vysvětlení čehokoliv nebo snad nějaký konec, nedočkáte se. Zombie žvanírna bez začátku a bez konce. ()

Rodriguez odpad!

Tragédie, kdy zombie zaplaví svět a poslední přeživší se potulují světěm. To se stane i naší dvojici, která je nakonec uvězněna v autě a nemůže dál.... 0% ()

dubinak

Docela osvěžující nízkorozpočtové překvápko. Zombie tu rozhodně hlavní atrakcí nejsou. Tentokrát je to vše o dvou hlavních postavách, které dokázali s přehledem zabavit a my spíš poznáváme jejich charaktery, slabosti a přístup k tomu, že jsou vlastně přežívší apokalypsy. Pro změnu máme tu čest si projít prázdné zelené louky, letní přírodu a celkově sympatické exteriéry a nepobíhá se po městě, jak je často v těchto subžánrech vídáno. Všechno je navíc doprovázeno příjemnou hudbou a vůbec snímek nepůsobí na divákovu psychiku nijak negativně, naopak. Bylo ale jisté, že tomu tak nemůže být po celou dobu. Očekávaně přišel jistý zvrat, který otočil záležitost na druhou stranu a my trávíme dobrých pětadvacet deprimujících minut v autě a nehneme se nikam. Za chvíli jsem z toho začala mít pěkně nepříjemný klaustrofobický pocit a prahla jsem po tom, aby už konečně vypadli na vzduch. Kdybych neměla s tímto snímkem takové zpoždění, nejspíš bych si ho ještě zařadila do žebříčku. ()