Smrt si říká malárie (TV film)

Mary and Martha

Mary and Martha

Velká Británie / USA, 2013, 90 min

Tak já tedy nevím, bud jsem se dívala na nějaký jiný film, nebo nechápu takové ovace na tento film, mě to bohužel nechalo hodně chladnou, a to si myslím, že jsem citově založená, asi jsem neměla tu správnou náladu na tento film, což je fakt škoda,. očekávala jsem velké emoce, city a bohužel nic z toho nebylo(23.12.2013)

• venison

I mistr tesař se jednou utne.. HBO produkce mě tentokrát spíše zklamala.. Nešla do hloubky, nešla pod povrch a navíc se rozhodla stavět na mě nesympatické situaci, kdy se poměrně inteligentní matka rozhodne relativně mladého syna vzít na půl roku do Afriky bez komplexního očkování a na svou chybu dost šeredně dojíždí.. Celé to stálo a padalo na hereckých výkonech Hilary Swank, která jako vždy byla perfektní, ale hrát její postavu kdokoliv jiný, tak film snad ani nedokoukám.. Zbytečně vyhozené peníze a špatně interpretované téma :-((17.3.2014)

• Morholt

Už sám důvod, proč Mary bere synka do Afriky, je na palici. A když už teda chci vzít dítě ze školy, aby si užilo nějaké to dobrodružství, nabízí se sposuta jiných lokalit, které jsou bezpečnější než Afrika. Třeba Luhanská oblast nebo severokorejská hranice. A když už mám tedy ten debilní nápad a jedu na černý kontinent, udělám všechno proto, abych nechytil nějakou z tamních nemocí. To znamená nepíchat domorodce a nadopovat se všemi protimalarickými léky. Nic takového ovšem Mary neudělá a tak jí zbydou jen oči pro pláč. Ale jako správná Američanka se rozhodne změnit svět a asi hodinu s tím otravuje. Najednou jí všechny problémy jejích kamarádek přijdou povrchní, chce prodat dům a leckterý senátor už z ní dostává osypky. Všechno vyvrcholí závěrečným slzopudným proslovem před komisí, která má na starosti financování podobných záchranářský projektů. Takhel vyděračskou hru na city už jsem dlouho neviděl. 20%(19.11.2014)

• Lacike

Nemam nic proti slzopudnym naivnym Hallmarkovinam, pokial nepôsobia uplne debilne. Ale tento film presne tak pôsobi. Neviem ci je neznesitelnejsia prva polhodina v ktorej sa deje vsetko pre to, aby ti dvaja chlapci zomreli alebo zvysna hodina v ktorej dve afektovane matky navstevuju vsetkych politikov, aby zakrocili proti malarii. Od rezisera Noyceho som nieco tak naivne a tupe necakal. Dufal som, ze to zachrani aspon moja oblubenkyna Hilary Swank. Nezachranila. Nepotesil ma ani James Woods. Ten ma ale velke brucho. Takze jednu hviezdicku davam aspon za informaciu o tom, kolko ludi v Afrike rocne malaria zabije. Ale precitat si tuto informaciu na wikipedii by bolo zabavnejsie ako tento film.(30.1.2016)

Silný príbeh, dobré osadenie, ale niekde sa niečo poriadne zadrhlo. Mala som dojem, že sa tvorcovia príliš snažili, aby neuviazli v slazavom údolí a tak sa mi postavy zdali málo presvedčivé. Teda, nie že by tam chýbali emócie, len reakcie a dialógy v niektorých scénách boli proste neosobné, chvíľkami až odfláknuté. Nepovažujem sa za znalkyňu filmového umenia, ale neprekvapuje ma nízke hodnotenie filmu, občas sa proste nezadarí.(31.10.2013)