poster

Smrt si říká malárie (TV film)

 • Velká Británie

  Mary and Martha

 • USA

  Mary and Martha

Drama

Velká Británie / USA, 2013, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jafuska
  ***

  Tak já tedy nevím, bud jsem se dívala na nějaký jiný film, nebo nechápu takové ovace na tento film, mě to bohužel nechalo hodně chladnou, a to si myslím, že jsem citově založená, asi jsem neměla tu správnou náladu na tento film, což je fakt škoda,. očekávala jsem velké emoce, city a bohužel nic z toho nebylo(23.12.2013)

 • venison
  **

  I mistr tesař se jednou utne.. HBO produkce mě tentokrát spíše zklamala.. Nešla do hloubky, nešla pod povrch a navíc se rozhodla stavět na mě nesympatické situaci, kdy se poměrně inteligentní matka rozhodne relativně mladého syna vzít na půl roku do Afriky bez komplexního očkování a na svou chybu dost šeredně dojíždí.. Celé to stálo a padalo na hereckých výkonech Hilary Swank, která jako vždy byla perfektní, ale hrát její postavu kdokoliv jiný, tak film snad ani nedokoukám.. Zbytečně vyhozené peníze a špatně interpretované téma :-((17.3.2014)

 • Morholt
  **

  Už sám důvod, proč Mary bere synka do Afriky, je na palici. A když už teda chci vzít dítě ze školy, aby si užilo nějaké to dobrodružství, nabízí se sposuta jiných lokalit, které jsou bezpečnější než Afrika. Třeba Luhanská oblast nebo severokorejská hranice. A když už mám tedy ten debilní nápad a jedu na černý kontinent, udělám všechno proto, abych nechytil nějakou z tamních nemocí. To znamená nepíchat domorodce a nadopovat se všemi protimalarickými léky. Nic takového ovšem Mary neudělá a tak jí zbydou jen oči pro pláč. Ale jako správná Američanka se rozhodne změnit svět a asi hodinu s tím otravuje. Najednou jí všechny problémy jejích kamarádek přijdou povrchní, chce prodat dům a leckterý senátor už z ní dostává osypky. Všechno vyvrcholí závěrečným slzopudným proslovem před komisí, která má na starosti financování podobných záchranářský projektů. Takhel vyděračskou hru na city už jsem dlouho neviděl. 20%(19.11.2014)

 • Lacike
  *

  Nemam nic proti slzopudnym naivnym Hallmarkovinam, pokial nepôsobia uplne debilne. Ale tento film presne tak pôsobi. Neviem ci je neznesitelnejsia prva polhodina v ktorej sa deje vsetko pre to, aby ti dvaja chlapci zomreli alebo zvysna hodina v ktorej dve afektovane matky navstevuju vsetkych politikov, aby zakrocili proti malarii. Od rezisera Noyceho som nieco tak naivne a tupe necakal. Dufal som, ze to zachrani aspon moja oblubenkyna Hilary Swank. Nezachranila. Nepotesil ma ani James Woods. Ten ma ale velke brucho. Takze jednu hviezdicku davam aspon za informaciu o tom, kolko ludi v Afrike rocne malaria zabije. Ale precitat si tuto informaciu na wikipedii by bolo zabavnejsie ako tento film.(30.1.2016)

 • Khalesi
  ***

  Silný príbeh, dobré osadenie, ale niekde sa niečo poriadne zadrhlo. Mala som dojem, že sa tvorcovia príliš snažili, aby neuviazli v slazavom údolí a tak sa mi postavy zdali málo presvedčivé. Teda, nie že by tam chýbali emócie, len reakcie a dialógy v niektorých scénách boli proste neosobné, chvíľkami až odfláknuté. Nepovažujem sa za znalkyňu filmového umenia, ale neprekvapuje ma nízke hodnotenie filmu, občas sa proste nezadarí.(31.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace