poster

Smrt si říká malárie (TV film)

 • Velká Británie

  Mary and Martha

 • USA

  Mary and Martha

Drama

Velká Británie / USA, 2013, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • venison
  **

  I mistr tesař se jednou utne.. HBO produkce mě tentokrát spíše zklamala.. Nešla do hloubky, nešla pod povrch a navíc se rozhodla stavět na mě nesympatické situaci, kdy se poměrně inteligentní matka rozhodne relativně mladého syna vzít na půl roku do Afriky bez komplexního očkování a na svou chybu dost šeredně dojíždí.. Celé to stálo a padalo na hereckých výkonech Hilary Swank, která jako vždy byla perfektní, ale hrát její postavu kdokoliv jiný, tak film snad ani nedokoukám.. Zbytečně vyhozené peníze a špatně interpretované téma :-((17.3.2014)

 • jafuska
  ***

  Tak já tedy nevím, bud jsem se dívala na nějaký jiný film, nebo nechápu takové ovace na tento film, mě to bohužel nechalo hodně chladnou, a to si myslím, že jsem citově založená, asi jsem neměla tu správnou náladu na tento film, což je fakt škoda,. očekávala jsem velké emoce, city a bohužel nic z toho nebylo(23.12.2013)

 • verbal
  *

  Když vám ve škole šikanují fakana, máte několik možností. K těm úspornějším patří například vyměnit školu nebo v kapku radikálnějším případě se sebrat a jít těm šikanérům ztřískat rodiče. Taková Hilery však všeho nechá a vezme svou skleníkovou květinku na pár měsíců do luxusního resortu v Mosambiku!! Jako velmi pičlivá matka jej samozřejmě nechá vakcinovat vším od břišního tyfu počínaje, přes hemoragickou horečku, až snad po ebolu, avšak na antimalarika se vysere, ač ve filmu několikrát zaznělo, že na malárii zařve ročně více nouplisáků, než je obětí všech mírových misí Strýčka Sama od roku 1967 a to včetně WTC. WTF!! No, asi by pak neměla proti čemu bojovat, když ji díra v moskytiéře učiní bezdětnou a ona se sveřepě rozhodne pomocí "velkého senátu" vymlátit moskyty od JARu po Tunis. Je z toho totálně přiblblá, užvaněná, tendenční a patetická agitka HBO o zasahování do přirozené regulace populační exploze, a přitom by úplně stačilo, kdyby místo ždímání amerických fondů na zbrojení povolil současný Pyjus VI. v Africe šprcky. Už se těším na dvojku. Má se prý jmenovat Mary, Marta a žlutá zimnice.(14.10.2013)

 • Khalesi
  ***

  Silný príbeh, dobré osadenie, ale niekde sa niečo poriadne zadrhlo. Mala som dojem, že sa tvorcovia príliš snažili, aby neuviazli v slazavom údolí a tak sa mi postavy zdali málo presvedčivé. Teda, nie že by tam chýbali emócie, len reakcie a dialógy v niektorých scénách boli proste neosobné, chvíľkami až odfláknuté. Nepovažujem sa za znalkyňu filmového umenia, ale neprekvapuje ma nízke hodnotenie filmu, občas sa proste nezadarí.(31.10.2013)

 • Lacike
  *

  Nemam nic proti slzopudnym naivnym Hallmarkovinam, pokial nepôsobia uplne debilne. Ale tento film presne tak pôsobi. Neviem ci je neznesitelnejsia prva polhodina v ktorej sa deje vsetko pre to, aby ti dvaja chlapci zomreli alebo zvysna hodina v ktorej dve afektovane matky navstevuju vsetkych politikov, aby zakrocili proti malarii. Od rezisera Noyceho som nieco tak naivne a tupe necakal. Dufal som, ze to zachrani aspon moja oblubenkyna Hilary Swank. Nezachranila. Nepotesil ma ani James Woods. Ten ma ale velke brucho. Takze jednu hviezdicku davam aspon za informaciu o tom, kolko ludi v Afrike rocne malaria zabije. Ale precitat si tuto informaciu na wikipedii by bolo zabavnejsie ako tento film.(30.1.2016)