Díl devátý (S02E09) (epizoda)

Drama / Rodinný / Historický

Česko, 2017, 52 min

 • Amalberga
  ****

  No ne, kdo by to čekal, konečně se začíná dít něco zajímavého. Odkrývá se nám netušená část příběhu a docela do děje i logicky zapadá. Dávám čtyři hvězdičky, protože mě epizoda příjemně překvapila a představila Kloudu i víc jako člověka. Je fajn, že konečně nějaká ženská nehysterická postava dostala v seriálu víc prostoru. Jen tak dál.(3.11.2017)

 • otík
  ***

  Celý díl se věnuje Marii a jejímu velkému tajemství. No zápletka to rozhodně není špatná, Jaroslava to teď chudáka postaví ke zdi a bude muset udělat zásadní rozhodnutí. Jinak v tomto díle konečně i Vladimír má trochu své místo a připomíná onu rozhodnou postavu z první série. Ale je tu také spousta scén, které jsme už viděli a které sice mají zásadní dopad na děj seriálu, ale není to nic nového. Během pár minut si divák domyslí, jak to bylo a zhruba půlka dílu je už jen potvrzení divákova mínění. Průměrný díl, který spíše rekapituluje a připravuje půdu pro závěrečných pár dílů.(7.11.2017)

 • triatlet
  odpad!

  Vata. Zbytečný díl, který z cca 80 % pouze rekapituluje, co se stalo. Chvíli jsem si myslel, že v ČT pustili některý z předchozích dílů. Marie jako vražedkyně je dost nepřesvědčivá :-) Červená knihovna hadr.(4.11.2017)

 • mira007
  ***

  Retrospektiva jako prvek vyprávění obohatilo druhou sérii lépe než to předvídatelné nudné vyprávění posledních pěti ( ne-li osmi dílů), ale ikdyž musím uznat, že to byl zajímavý způsob jak obohatit již odvyprávěný děj, tak to jako celek nezachrání. Tak snad další díly zvednou laťku druhé série výše.(4.11.2017)

 • majky19
  ****

  Výborná epizoda, která nám pomalu, ale jistě rozkrývá okolnosti kolem Kloudovy osoby., resp. jeho minulosti. Na scénu ve větší míře vstupuje guvernantka Marie (v podání Kristýny Bokové), která hraje v tomto kolotoči velmi ústřední roli. Nejenom, že se na konci epizody dozvíme, kdo je Kloudovým vrahem a kdo také tím pádem zachrání před smrtí Fredyho, ale dozvídáme se i to, že Klouda je otcem Rozárky, kterou má právě s Marií, s níž v minulosti udržoval poměr. Seriál konečně má v závěrečných epizodách svůj nefalšovaný náboj a nabízí divákovi rozhodně lepší podívanou, než jak tomu bylo v dílech úvodních. Moc se těším na epizody následující a jsem přesvědčen o tom, že nás čeká další výborná podívaná, která nás navnadí i na zbývající díly.(4.11.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace