Díl devátý (S02E09) (epizoda)

Drama / Rodinný / Historický

Česko, 2017, 52 min

No ne, kdo by to čekal, konečně se začíná dít něco zajímavého. Odkrývá se nám netušená část příběhu a docela do děje i logicky zapadá. Dávám čtyři hvězdičky, protože mě epizoda příjemně překvapila a představila Kloudu i víc jako člověka. Je fajn, že konečně nějaká ženská nehysterická postava dostala v seriálu víc prostoru. Jen tak dál.(3.11.2017)

Celý díl se věnuje Marii a jejímu velkému tajemství. No zápletka to rozhodně není špatná, Jaroslava to teď chudáka postaví ke zdi a bude muset udělat zásadní rozhodnutí. Jinak v tomto díle konečně i Vladimír má trochu své místo a připomíná onu rozhodnou postavu z první série. Ale je tu také spousta scén, které jsme už viděli a které sice mají zásadní dopad na děj seriálu, ale není to nic nového. Během pár minut si divák domyslí, jak to bylo a zhruba půlka dílu je už jen potvrzení divákova mínění. Průměrný díl, který spíše rekapituluje a připravuje půdu pro závěrečných pár dílů.(7.11.2017)

• triatlet

Vata. Zbytečný díl, který z cca 80 % pouze rekapituluje, co se stalo. Chvíli jsem si myslel, že v ČT pustili některý z předchozích dílů. Marie jako vražedkyně je dost nepřesvědčivá :-) Červená knihovna hadr.(4.11.2017)

Retrospektiva jako prvek vyprávění obohatilo druhou sérii lépe než to předvídatelné nudné vyprávění posledních pěti ( ne-li osmi dílů), ale ikdyž musím uznat, že to byl zajímavý způsob jak obohatit již odvyprávěný děj, tak to jako celek nezachrání. Tak snad další díly zvednou laťku druhé série výše.(4.11.2017)

Výborná epizoda, která nám pomalu, ale jistě rozkrývá okolnosti kolem Kloudovy osoby., resp. jeho minulosti. Na scénu ve větší míře vstupuje guvernantka Marie (v podání Kristýny Bokové), která hraje v tomto kolotoči velmi ústřední roli. Nejenom, že se na konci epizody dozvíme, kdo je Kloudovým vrahem a kdo také tím pádem zachrání před smrtí Fredyho, ale dozvídáme se i to, že Klouda je otcem Rozárky, kterou má právě s Marií, s níž v minulosti udržoval poměr. Seriál konečně má v závěrečných epizodách svůj nefalšovaný náboj a nabízí divákovi rozhodně lepší podívanou, než jak tomu bylo v dílech úvodních. Moc se těším na epizody následující a jsem přesvědčen o tom, že nás čeká další výborná podívaná, která nás navnadí i na zbývající díly.(4.11.2017)