poster

Tajemný mnich

 • Západní Německo

  Der unheimliche Mönch

 • Československo

  Tajomný mních

 • USA

  The Sinister Monk

Mysteriózní / Thriller / Horor

Západní Německo, 1965, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sarkastic
  ****

  Moje druhá Wallaceovka (po Indickém šátku) měla znovu stylového záporáka, u kterého nebylo vůbec jednoduché uhodnout jeho identitu, a pak také vcelku těžce uchopitelný humor, který byl ještě absurdnější než ve výše zmíněném snímku, a přišlo mi, že místy už poněkud vyzníval do ztracena. Atmosféra byla velmi zvláštní (stejně jako hudba), za což podle mě krom patetického chování postav (jedna potrhlejší než druhá) může to špionážní podbarvení. Klasická vyvražďovačka je díky němu značně rozmělněná, čímž se ztrácí koncentrované napětí. Celkově mi však tato v základu velmi zdařilá detektivka vychází přece jenom ještě na slabší 4*. „Ten, kdo objeví mrtvolu, je podezřelý!“ - „Ale…první jste byl vy!“ – „Já?“ – „Ano, pane. Přišel jsem a našel vás tu s mrtvolou. Zíral jste na ni!“ – „Já jsem nezíral, já jsem…přemýšlel.“(24.6.2015)

 • Mariin
  *****

  Působivý kriminální film na motivy Edgara Wallace z úspěšné řady, natočené Haraldem Reinlem. Tajuplný příběh, odehrávající se v dívčím penzionátu na zámku Darkwood, má i hororové prvky. A jako obvykle, Reinl sem, mezi napětí a tajemno, dokázal zanést i prvky humoru. Setkáme se tu i s některými herci, kteří hráli souběžně v německých mayovkách: Karin Dorová tu hraje půvabnou Gvendolínu, Harald Leipnitz inspektora Bratta a Eddi Arent školského pedela Smithe. Velmi zdařilé, doufejme, že film bude znovu k vidění i u nás...(28.6.2007)

 • Anderton
  ***

  Tajomný mních mi pripadal výpravnejší a rýchlejšie ubiehajúci, ako nedávno videné Mŕtve oči Londýna, pretože sa do Londýna aj pozrieme a užijeme si viac exteriérových scén. Stále je to ale pre mňa také malé guilty pleasure, ktoré nedokážem brať vážne a užívam si ho ako nostalgickú záležitosť. Mne na Wallaceovkách nemeckí herci a nemčina skôr prekážajú, ťažko sa mi vžíva do anglickej atmosféry, ktoré musia mať ich predlohy. Ono to občas vyvolávalo vo mne pocit, že sledujem nejaký klasický nemecký erotický retro film. Je potešujúce, že záverečné odhalenie vraha je pomerne nečakané, tipnúť si, kto to z mnohých podozrivých je a prečo vraždí, nie je tak jednoduché, ako by som od podobného typu filmu čakal.(13.9.2013)

 • argenson
  ***

  Já blbec nějakým omylem čekal pošahanej gotickej horor, takže jsem byl příjemně překvapenej. Protože se mi dostalo poctivý a i po půl století slušně fungující kriminálky s anglickou atmosférou. Poslední půlhodinka má grády a navíc tu proběhne i pár konverzačních vtípků. Nejvíc mě ale položila hláška z policejního vrtulníku, která byla vtipná spíš nechtěně: "Tady 1Y-7, přebírám sledování holuba."(2.9.2014)

 • anderson
  ****

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 10.12.1982 + R: ČST 2 = 24.3.1983, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = JURAJ BINDZÁR (19.2.2009) - mních s bičom a môj prvý film s hviezdičkou, kvôli ktorému som na druhý deň skoro zaspal do školy. Ale to hviezdne postavenie v našej triede, čo som získal keď som dej cez prestávku "líčil" spolužiakom ktorí šťastie vidieť to, nemali :-) na to sa nezabúda. A prvý bozk od spolužiačky ... :-)(19.2.2009)

 • - Scenárista J. Joachim Bartsch zemřel tři týdny před premiérou. (Terva)

 • - Na amerických obalech VHS je Harald Leipnitz psán jako Harold. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v Německém Berlíně. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace