poster

Aristokočky

 • Česko

  Aristokrati - Aristokočky

 • USA

  The AristoCats

 • Slovensko

  Aristomačky

 • Slovensko

  Mačky aristokratky

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1970, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet $4miliónyTržby USA $55,675,257Tržby Celosvetovo $69,600,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,301,907Tržby za predaj DVD v USA $40,314,737║ Príbehovo ide o jednoduchú skladbu ale za to tu je namiešaná pestrá paleta humoru, zábavných kiksov hlavne v momentoch, keď sa na scéne objavia psi, ďalej aj pesničky potešia a všetko to je zabalené v skvelej kreslenej animácii. /80%/(14.4.2009)

 • MrKrahujec
  ****

  Tohle je, myslím, jedna z prvních Disneyovek, na kterých už sám Walt Disney neměl vůbec žádný podíl, tedy, že se už nestačil ani poradit o námětu, no a je to bohužel trochu poznat. Třeba jenom tím, že Disney například velice úzkostlivě dbal, aby se v jeho filmech neopakovaly nejen náměty a situace, ale ani jednotlivé gagy, no a tohle je vyloženě téměř variace na slavný film Lady a tramp, nehledě na to, že většinu lidských postav jsme už v předchozích disneyovkách tak či onak pozměněné viděli. Disneyovi tvůrci totiž po Disneyově smrti upadli do jakési "machy" a zdálo se jim, že na udržení kvality jim bohatě postačí už jen zlomek dřívějšího úsilí. Jeden z režisérů se dokonce později přiznal, že když veškerou animátorskou práci na Aristokočkách zvládli v pohodě za dopoledne, tak pak pravidelně po celé odpolední směny už jen hráli karty. Přesto přese všechno se dá i tohle celkem bez potíží absolvovat (pokud nebudete mít přehnané nároky). U nás se tento film zcela přirozeně vůbec neuchytil, především proto, že hlavní záporák je sluha (tedy vlastně proletář), no a to se rozhodně právě vládnoucím normalizátorům líbit nemohlo. Ovšem s přihlédnutím k výše uvedenému je toto jejich škůdcovství ještě relativně malé.(15.6.2019)

 • eMeMko
  ****

  Aristokočky mě nejprve svým názvem trochu odrazovaly, nicméně odolal jsem prvotní nevoli a zkouknul je. Výsledkem je opět povedená disneyovka plná šílených kousků, několika vtipů a poctivého oddychového děje. Palec nahoru za mě má rozhodně ožralý houser, díky kterému příběh dostal úplně nový rozměr. Finální hodnocení: Ideální oddychový rodinný snímek.(1.5.2016)

 • kaylin
  ****

  Myslel jsem si, že to bude takový ten klasický příběh o tom, jak kočičí dáma bude nafrněná a nebude chtít kluka z ulice, ale v tomhle směru je ta romance vlastně úplně jiná a velmi krásná, což mě potěšilo. Jinak je to klasický příběh od Disneyho, který je prostě prvoplánově krásný. Ale ta kresba se mi víc než zamlouvala.(13.10.2014)

 • Sdoom
  ***

  Docela jsem se bál, že to bude vyloženě hodně dětský až dětinský film podobně jako Jungle Book nebo Liška a pes. Ale obavy byly docela liché, Aristokočky i přes svou jednoduchost děje baví téměř po celou dobu slušně i dospělého diváka. Animace je moc pěkná, kočičky zajímavě koncipované a padouch nečekaný, o to však podlejší. :-) Nebýt pár spíše otravných a zbytečně natahovaných pasáží (např. honička se psy), možná bych šel i na 4 hvězdy....takhle zůstanu u lepších 3. (Blu-ray, orig.)(11.3.2019)