Aristokočky

• Česko Aristokrati - Aristokočky (více)

V době, kdy slavná Eiffelovka byla ještě mladá, žila v Paříži jistá excentrická milionářka a ta měla čtyři kočky: Dámu a její koťata Berlioze, Toulouse a Marii. Nebyly to kočky ledajaké - Dáma měla fantastický rodokmen a Berlioz, Toulouse i Marie byli ohromně umělecky nadaní - zkrátka pravé aristokočky! Není divu, že se jim paní milionářka rozhodla odkázat veškeré své jmění. S tím se ovšem nedokázal smířit sluha Edgar a začal vymýšlet ďábelský plán, jak se Aristokoček zbavit. Ještěže se v pravou chvíli objevil statečný kocour O'Malley, který přišel aristokočkám na pomoc a ukázal, co je to být aristokočka ducha! (oficiální text distributora)

mortak

Ta ústřední písnička je opravdu chytlavá, psi jsou zábavní a akční, a není to až tak přeslazené. A jen šťoura by se ptal na to, proč má aristokočka Dáma tři malá koťata, ale nikoliv manžela. No statečnému kocourovi O'Malleyovi jeho osud nezávidím. Způsobný měšťácký život... ()

Sdoom

Docela jsem se bál, že to bude vyloženě hodně dětský až dětinský film podobně jako Jungle Book nebo Liška a pes. Ale obavy byly docela liché, Aristokočky i přes svou jednoduchost děje baví téměř po celou dobu slušně i dospělého diváka. Animace je moc pěkná, kočičky zajímavě koncipované a padouch nečekaný, o to však podlejší. :-) Nebýt pár spíše otravných a zbytečně natahovaných pasáží (např. honička se psy), možná bych šel i na 4 hvězdy....takhle zůstanu u lepších 3. (Blu-ray, orig.) ()

Koda

Ano vím, že píšu recenze jako román, takže to nějak zkrátíme: Ta kočka umí hrát na piáno daleko lépe než já (i příběhově) :D ()

Han22

Můj "první" film ze sedmdesátek (z těch jsem toho viděl už docela dost, takže uvozovky) a to animáč, kterých v té době moc nevznikalo a těch klasických ještě méně. Aristokočky žádnou legendární disneyovkou vskutku nejsou, jen zvířátkový film s komickým záporákem, ovšem špatný to nebylo. Čtyři číče (máma a 3 děti) žijí na zámku s madam, která je miluje natolik, že jim odkáže majetek, což se nelíbí zákeřnému sluhovi, který je odveze pryč. A začíná cesta domů. Kočičky jsou k sežrání, kresba celkem pěkná, hlavně luxusní čtvrtě Paříže mě připomenuly starou adventuru Broken Sword. Na cestě čekají různá zvířata - husy ala anglické tetky, pouliční kočky jako swingující banda, nechybí ani statečná myš a dva psi specializující se na hon motorek a aut :) Žádné napětí či dojetí se nekonalo, ale zasmál jsem se a nohou si podupoval při Everybody Wants To Be a Cat a ke 4* spokojenosti mi to stačí. Animovaný film roku 1970. ()

orkadimenza

Zhlédnuto v letadle Emirates na cestě z Kalkaty do Dubaje. V té době jsem si nebyl příliš jistý svou angličtinou, proto jsem chtěl zvolit něco nenáročného na děj, kde se nebude moc mluvit. A přesně - dostal jsem nenáročnou Disneyovku, ve které se hodně zpívá a já zvládám ději rozumět. Film tzv. "do počtu", který si dopřejete jako zasloužený oddych, ale když vyjdete z letadla, už ani nevíte o čem to bylo. Na rozdíl od mé druhé volby - nemluvného The Artist - bych si nebýt scrollování ve starém deníčku ani nevzpomněl, že jsem něco takového viděl. Buďme k sobě upřímní - Lady a Tramp je úplně někde jinde. A navíc, mám raději psy než kočky... ()

Alf

jednoduchý, ale vcelku příjemný příběh, poněkud mě zklamala animace, spíš než na disneyovské, je na smolíkovské úrovni.... ()

zdeny99

Aristočkoky jsou pro mě tím nejslabším snímkem z produkce Walta Disneyho. Ten příběh se hodně podobá 101 dalmatinům, jen s tím rozdílem, že Cruellu tu nahradil touhy po dědictví posedlý sluha Edgar a dalmatiny nahradily čtyři kočky. Edgar rozhodně neřádí jako Cruella a kočky nemohou nahradit překrásné roztomilé dalmatiny. Příběh je také slabším, až nudným. Co mě ale zaujalo, tak zmínka o Gabčíkovu. Film se odehrává v roce 1910 v Paříži a dvě slovenské husy si povídají, že jsou z Gabčíkova. Města, které dostalo toto jméno až po 2. světové válce. Češi si tohle v dabingu upravili po svém. [967. hodnocení, 40. komentář, 73%] ()

RedDuck

Geniální scéna kočičí párty v pařížském domě i s písní Everybody wants to be a cat. Potom mě ještě zaujal povedený český dabing (britské husy v originálu jsou zde namluvené slovensky, husí strýc je zase moravák co chce slivovici:)) Zbytek je disneyovský průměr. ()

Dienzenhofer

Film o kterém nejde toho moc říct, pozitivního ani negativního. Problém je tu taky že scénář je asi nejméně zajímavý, ze všech Disneyho filmů. Také je tu několik zbytečně dlouhých scén. Záporák není špatný, ale Scarovi se nemůže rovnat. Protagonisté byli méně otravní, než jsem čekal. Nejzajímavější část byla s psími postavami a hlavním záoprákem, která byla zajímavější, než zbytek filmu o kočkách. Není co dodat, už víc o tomto fimu nedokážu říct. ()

Kritik.

Krásna animácia, pekný príbeh. Stará klasika, ktorú sme prvýkrát videli až v roku 2023, ale je nadčasová :) ()

LetztesBiest

Pěkná a líbivá pohádka o kočkách a lidské chamtivosti se skvělou animací a perfektními postavami. Můj dojem asi dost ovlivňuje fakt, že miluju kočky, ale koukl jsem na to sám a zanedlouho i s malou neteří a vždy se skvěle bavil ^^ ()

studiobadguy

Tenhle film není u nás tolik známí což mě celkem překvapilo. Příběh není moc originální. Někdo se ztratí a musí se dostat zpádky což jsme tu už měli. Postavy jsou skvělé. Velké kočky správně ukazují jak by se k sobě lidé měli správně chovat. Koťata jsou taky skvělí což mě mile překvapilo. Je tu jedna strašně chytlavá písnička která vám bude hrát v hlavě další 2 hodiny. celkové zhodnocení je 88% (4 hvězdy z 5). ()

IvonaK

Hodně podobné jako Lady a Tramp. Akorát že o kočkách. Toulavý rozverný kocour doprovází šlechtěnou kočku nejslušnějšího vychování světem na cestu domů. S tím rozdílem že kočka má tři koťata. A pak samozřejmě nějáká ta negativní zápletka. ()

pekas

Sice je na tomto filmu znát starší datum vydání, ale jinak je to příjemná pohádka, kde se hodně a hezky zpívá. ()

eMeMko

Aristokočky mě nejprve svým názvem trochu odrazovaly, nicméně odolal jsem prvotní nevoli a zkouknul je. Výsledkem je opět povedená disneyovka plná šílených kousků, několika vtipů a poctivého oddychového děje. Palec nahoru za mě má rozhodně ožralý houser, díky kterému příběh dostal úplně nový rozměr. Finální hodnocení: Ideální oddychový rodinný snímek. ()