Ninja přichází

• slovenský

Biely nindža

Akční / Drama

USA, 1981, 101 min

"Když měl ještě obě ruce, byl to pěknej hajzl.. Teď je mnohem horší.." ;) Modroočko Franco Nero, z mého pohledu přeci jen dost nečekaný castingový tah, potkává kapitána Hooka v campu silném jako rána z Cannonu.. Šílený Menahem Golan vykrádá Cestu draka jako o život, důsledně a přitom nesmírně zoufalým způsobem, že jsem se mohl doslova umlátit smíchy.. Neskutečně zábavný biják, tím svým zvrhlým způsobem samozřejmě..(12.12.2016)

• Finskej

Vpravdě neuvěřitelná pitomost, při níž člověku nutně vybuchne mozek – nedívá-li se jediným úhlem pohledu, jímž lze toto veledílko sledovat: očima masochistického fanouška videoBéček (až Céček až Déček) osmedesátých let, tedy očima diváka, který na veškeré požadavky na příčetnost *vědomě* rezignoval :-)(2.11.2015)

• Flipnic

Tohle se fakt nedalo ... Filmu jsem se od dětství vyhýbal, protože jsem si nedokázal představit kvalitní spojení Franco Nero + bojová umění + ninjové + Sho Kosugi ... Ze zájmu jsem se ale na film skoro po 30ti letech po jeho natočení podíval, abych si "rozšířil obzory" ... Dopadlo to přesně, jak jsem čekal ... Příběh příšernej, ale takových zde bylo víc, kdyby aspoň tvůrcové filmu nechtěli z Nera udělat mistra martial arts ... Choreografie soubojů a Nerova prkennost a akce, které vůbec neměly s východními martial arts nic společného, byly něco příšerného!! Samozřejmě, že když se "zakuklil" do bílého ninja oblečku, tak metal kozelce 2m vysoko, protože v tom obleku byl jasně někdo jiný ... Sho Kosugi byl výborný, co předvedl, asi dva výstupy se zbraněmi, byla pastva pro oči milovníka martial arts, ale ze 100 minut asi 3 minuty "ninja sestav" bylo fakt málo ... Nezachránila to ani neuvěřitelně krásná a přitažlivá Susan George, pro kterou mám vyloženě slabost, nezachránil to ani Franco Nero a jeho herectví, nezachránil to ani Sho Kosugi ve svých několika výstupech a totálně to pak ještě potopila stopáž filmu, který byl de facto úplně o ničem (Nero ochraňoval statek kámoše před mafií v jednom městečku ...). Celou dobu jsem přemýšlel nad 2*, ale ne, takhle zničený v negativním slova smyslu jsem po filmu nebyl ani nepamatuji. Bohužel se o filmu nedá ani říct, že by byl tak špatný, až by byl zábavný ... ten film je prostě nehorázně nudný a zdlouhavý ... Nebrat!!!(8.11.2009)

Asi se podivíte mýmu hodnocení, ale mně se to docela líbilo. Jako komedie teda. Vezměte si tohle: Franco Nero je bílý ninja, mistr bojových umění! (Ovšem při akci ho zastupuje kaskadér, který má poněkud jinou figuru než Franco.) Proti němu je banda padouchů, kterou tvoří homosexuální šéf trénující ve volném čase akvabely, jeho poskok, který připomíná Smitherse ze Simpsonových, chlap připomínající křečka s hákem místo ruky, kterým, pokud ho naštvete, vám natrhne koule (Nero mu pro změnu vytrhne ten hák). Nero sbírající pušky, Nero v převleku za sekuriťáka, Nero vzpomínající na chvíle z války (mimořádně patetické scény. A pak je tu černý ninja, Sho Kosugi, a jeho démonické pálení chatrčí. Vážně se to brát nedá, ale tohle rozhodně vedle Přání smrti 3 a Nezvěstných v boji 3 patří mezi ty Cannonovky, na který určitě ještě někdy mrknu. Snad se budu smát stejně jako poprvé.(26.2.2015)

• choze

"VÁLKA SKONČILA. CO BUDEŠ DĚLAT?" - "ASI SI NAJDU JINOU VÁLKU." Slabý rozjezd první ninjovské série Cannonu, který režíroval sám velký Menahem Golan a poprvé přivedl na scénu Sho Kosugiho. Jak už to u cannonovské B-produkce bývalo dobrým zvykem, film je nabitý bojovými scénami, bohužel (nejen podle dnešních standardů) nevalné úrovně a to dělal jejich choreografii kompletně sám Kosugi. Navíc je tu jen velmi málo "ninja stuffu", Franco Nero si vezme na sebe svůj bílý ninja kostým jen ve velké otvírací akční scéně na začátku filmu a pak ve finále, mezitím jen tak tluče každého, kdo mu přijde pod ruku. Dnes už to spíš než jako akční film funguje jako komedie - viz. scéna kde Kosugi jako malý kluk zarputile odmítá přijmout, že bílý Nero je také ninja ("NENÍ TO NINJA! NENÍ TO NINJA!") nebo úchylně se smějící ninja pobíhající s pochodněmi mezi zapálenými chatrčemi. A Kosugi se tu jen párkrát mihne (bez masky).(8.1.2006)