Ninja přichází

• slovenský

Biely nindža

Akční / Drama

USA, 1981, 101 min

Asi se podivíte mýmu hodnocení, ale mně se to docela líbilo. Jako komedie teda. Vezměte si tohle: Franco Nero je bílý ninja, mistr bojových umění! (Ovšem při akci ho zastupuje kaskadér, který má poněkud jinou figuru než Franco.) Proti němu je banda padouchů, kterou tvoří homosexuální šéf trénující ve volném čase akvabely, jeho poskok, který připomíná Smitherse ze Simpsonových, chlap připomínající křečka s hákem místo ruky, kterým, pokud ho naštvete, vám natrhne koule (Nero mu pro změnu vytrhne ten hák). Nero sbírající pušky, Nero v převleku za sekuriťáka, Nero vzpomínající na chvíle z války (mimořádně patetické scény. A pak je tu černý ninja, Sho Kosugi, a jeho démonické pálení chatrčí. Vážně se to brát nedá, ale tohle rozhodně vedle Přání smrti 3 a Nezvěstných v boji 3 patří mezi ty Cannonovky, na který určitě ještě někdy mrknu. Snad se budu smát stejně jako poprvé.(26.2.2015)

• Flipnic

Tohle se fakt nedalo ... Filmu jsem se od dětství vyhýbal, protože jsem si nedokázal představit kvalitní spojení Franco Nero + bojová umění + ninjové + Sho Kosugi ... Ze zájmu jsem se ale na film skoro po 30ti letech po jeho natočení podíval, abych si "rozšířil obzory" ... Dopadlo to přesně, jak jsem čekal ... Příběh příšernej, ale takových zde bylo víc, kdyby aspoň tvůrcové filmu nechtěli z Nera udělat mistra martial arts ... Choreografie soubojů a Nerova prkennost a akce, které vůbec neměly s východními martial arts nic společného, byly něco příšerného!! Samozřejmě, že když se "zakuklil" do bílého ninja oblečku, tak metal kozelce 2m vysoko, protože v tom obleku byl jasně někdo jiný ... Sho Kosugi byl výborný, co předvedl, asi dva výstupy se zbraněmi, byla pastva pro oči milovníka martial arts, ale ze 100 minut asi 3 minuty "ninja sestav" bylo fakt málo ... Nezachránila to ani neuvěřitelně krásná a přitažlivá Susan George, pro kterou mám vyloženě slabost, nezachránil to ani Franco Nero a jeho herectví, nezachránil to ani Sho Kosugi ve svých několika výstupech a totálně to pak ještě potopila stopáž filmu, který byl de facto úplně o ničem (Nero ochraňoval statek kámoše před mafií v jednom městečku ...). Celou dobu jsem přemýšlel nad 2*, ale ne, takhle zničený v negativním slova smyslu jsem po filmu nebyl ani nepamatuji. Bohužel se o filmu nedá ani říct, že by byl tak špatný, až by byl zábavný ... ten film je prostě nehorázně nudný a zdlouhavý ... Nebrat!!!(8.11.2009)

• Lateef

Kdybych film viděl ve 13-ti letech, určitě bych valil oči. Dnes však tohle působí úsměvně. Během úvodních titulků sice předvede Kosugi několik impozantních sestav s tradičními ninjovskými zbraněmi, ale už úvodní naháněčka obsahuje dost slabých bojových okamžiků. Franco Nero se do role "stínového válečníka" vůbec nehodí, chybí mu ninjovské charisma i ladnější pohyby. Děj je povětšinou nudný, sem tam ho protne nepříliš povedený kop či úder. Na závěr trocha akrobacie v jinak odláfknutém posledním duelu. Btw. postřehli jste v pětivteřinovém výstupu Michaela Dudikoffa?? Moc ninjutsu nepřevedl, že??:)(24.1.2009)

• klerik

Začínala éra kung-fu mlátičov, ale tento pokus je zabudnutý v sedemdesiatych rokoch. Trápme súboje, smiešne herecké výkony a ninjovia... Vo finálnej bitke sa Nerov kaskadér možnože aj trochu spotil, ale keď si spomeniem na "Šokosukiho" súboje v ČIERNOM ORLOVI, je Biely nindža fakt bieda fungujúca len ako úsmevná raritka...(6.3.2017)

• Han22

Podobný blbosti jsem kdysi žral, nicméně tohle bylo fakt strašný ve všech ohledech. Příběh, výprava, kamera, dialogy. Fatální castingový eror je ovšem 40letý Franco Nero (který vypadá jako usedlý padesátník) v roli ninji. Jeho pokusy o bojová umění spolu s příšernou snahou střihače zakrýt že nic neumí kurví i to nejpodstatnější akci. A Sho Kosugi toho taky moc nepředvedl. Hvězdička za celkem ucházející finále, kde je ninja maskovaný a uvidíme konečně trošku slušnou akci.(3.12.2014)

• - Franco Nero (Cole) nemal žiadne skúsenosti s bojovým umením, a tak ho v bojových scénach zastúpil scenárista a bojový choreograf Mike Stone. (beso74)

• - V čase, keď sa začalo rozprávať o prípravných prácach na tomto filme, sa objavila kniha Erica Van Lustbadera s názvom "Ninja" (apríl 1980). Tá však s touto snímkou nemá nič spoločné a aj napriek svojej popularite nebola doposiaľ sfilmovaná. (beso74)

• - Druhý významný v anglickom jazyku natočený film z 80-tych rokov 20. storočia popularizujúci ninjutsu. Prvým bol The Octagon (1980) s Chuckom Norrisom. (beso74)