The Angriest Man in Brooklyn

Komedie / Drama

USA, 2014, 83 min

Film je podle mě určitě zajímavý svým tématem a pojetím, stejně tak i postavami. Musím říct, že podobný film jsem nikdy neviděl. Na druhou stranu má film dost hluchých míst, trošku nešťastně také byla zjednodušena situace a celkově setkání se synem. Plus za výkon Robina Williamsa, Mily Kunis i Petera Dinklage. Pravděpodobně kvůli minimalistickému pojetí (a kvůli Peteru Dinklagovi) mi film připomínal Death at a Funeral.(28.8.2014)

Robin Williams legendární herec, alespoň pro mojí generaci, jehož smrt mě zasáhla a tak stihl natočit ještě jeden z posledních filmů. Spolu s Milou Kunis, která zas neměla moc možnost něco ze sebe ukázat a Peterem Dinklagem, kterej tu dostal skoro až vedlejší roli, ale tuhle trojku jsem si nemohl nechat ujít. Jako komedie to ale bylo slaboučký, jako drama podprůměrný, ale stejně to ze mě emočně vyždímalo maximum. Což u mě není asi tak těžky, ale stejně se musí vědět jak na to. Jako rozloučení s Robinem je to opravdu až smutně přísný.(10.5.2016)

Komedie? Spíš nadstandardní psychologické drama se špetkou černého humoru. V prvé řadě však vynikající sonda do každodenního života zahořklého a zatrpklého muže, který se nedokázal (a možná ani nikdy nechtěl) vyrovnat s životní tragédií. A co mu tedy zbylo? No přece hněv, zloba a nikdy neustupující vztek. Solidně napsaný a excelentně zahraný (Williams opět boží) snímek, který docela trefně vystihuje atmosféru v dnešní hektické společnosti. Tohle není přepálená černá komedie vycucaná z prstu, takhle to prostě v životě chodí - možná jen bez skákání z mostu... 8/10!(13.8.2014)

Keď som videl trailer, myslel som si, že kľúčom bude humor a hnev. No v skutočnosti sledujem Robina Williamsa, ktorý sa skutočne snaží dostať do role človeka, ktorý nebol len z ničoho nič rozčúlený na celý život. A vznikajú z toho aj dramatické momenty. Najmä keď si uvedomuje, že mu ostáva málo času. A hoci to nie tak málo ako mu Mila Kunis povedala, stále je to málo času. Ja som si osobne tento film užil. Jeho vtipné, jeho dramatické, jeho smutné momenty, lebo bol ťahaný dobrými hercami, ktorí to vedeli správne načasovať a vytvoriť dobrú atmosféru. Scénka, kde sa rozpráva s koktajúcim predavačom ma náramne pobavila a rovnako aj záverečné rozsypanie popola. Dávam 3 hviezdy, ale sú to silné 3 hviezdy a je mi smutno, že Robin Williams bohužiaľ už nie je medzi nami. Hodnotenie: C+(20.2.2015)

Akční rádius tohoto filmu sahá od ztřeštěné komedie až po sentimentální rodinné drama. Věčně se rozčilující Robin Williams se snaží v posledních minutách života dohnat to, co se mu dva roky nedařilo. A činí to velmi krkolomně, freneticky a hlavně s plným rozčílením. Určitý náboj a švih v sobě film nesporně má, byly chvíle, kdy jsem se zasmál, i když jich mohlo být více a také chvíle, kdy mi bylo ouzko. Problémem je občasné tápání, kudy jít dál a nejedny prvoplánovitě sentimentální výlevy na už poněkud ohrané téma "až na prahu smrti si uvědomuji, jaké hodnoty jsem v životě zanedbával", u kterého je však jistota, že vždy musí alespoň částečně zafungovat. Robin Williams předvádí svůj standard, včetně jeho monotónních grimas a podle mě jej tak trochu předčila i potrhlá doktorka Mila Kunis. Peter Dinklage je zde více méně upozaděn.(26.7.2014)