Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Willard je asociální člověk, který je svým šéfem vyhozen po smrti otce z rodinného podniku. Mezi jeho přátele se dají počítat jen Ben a Socrates, což je párek potkanů, které chová ve svém domě. Postupně se v jeho blízkosti potkani množí a shromažďují. Willard dostane brilantní nápad využít potkany k pomstě proti jeho dřívějším kolegům, kteří se k němu chovali nevybíravě. (Chatterer)

(více)

Recenze (13)

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem si jen ověřit odlišnosti s remakem z roku 2003, a nakonec (venku počasí, že bys krysu ven nevyhnal) jsem shlédl celé. V porovnání se mi líbila spíš tato verze, remake byl asi zbytečný, všechno bylo už zde. Ve světle Deleuzova "stávání se zvířetem", zde "stávání se krysou" a naopak Willlardovo "stávání se krysou": Willard (už jako krysa) se pomstil za domnělá či skutečná příkoří šéfovi firmy, ale stát se opět člověkem se mu nepodařilo, a zřejmě to již ani nešlo. Zrada krysy na krysách se trestá stejně jako zrada člověk na člověku. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Willard, dvaceti sedmiletý mladík, žije se svojí matkou ve velkém domě zatíženém dluhy, což se dozví až později. V práci mu šéf Martin (úlisný E.Borgnine) dělá peklo na zemi, byť by měli být ve skutečnosti parťáci. Willardův otec totiž podnik založil. Dlouhou dobu lhostejný Willard se postupně dostává do stále většího pracovního tlaku, nemoc jeho matky se zhoršuje, v práci se začne seznamovat s novou kolegyní a na zahradě objeví potkany (ne, krysy to nejsou). Mladík zjišťuje, že potkani jsou velmi učenliví a že by je mohl využít pro své účely. Zprvu si neuvědomuje, že pomsta sice může chutnat sladce, ale s čím kdo zachází, s tím také schází, a kdo seje vítr, sklízí bouři. Postupně se rozjíždí kolotoč, z něhož se nedá vystoupit. Drama člověka se dostává do roviny hororu v momentě, kdy se z potkanů stává zbraň. Poněkud zestárlý snímek s pěknou hudbou, slušnými hereckými výkony a jednou likvidační scénkou. ()

Reklama

gumli 

všechny recenze uživatele

Wllard je stratená existencia jeho jediný priatelia sú potkany Ben a Socrates.Willard žije so svojou výstrednou matkou a potkanmi,nielen s tými dvoma ale s celou tlupou potkanov vo veľkom dom.Potkany ho počúvajú a dokonca na jeho príkaz zabijú aj človeka.Ale nakoniec sa všetko otočí proti Wllardovi.Veľmi vydarený film,v USA veľmi úspešný a dostal aj viacero ocenení. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Potkany sú relatívne inteligentné zvieratá, ale ako sú vykreslené v tomto filme, je jednoducho cez hranu. Menej známy animal triler je ale zaujímavý svojím dramatickým a psychologickým prístupom. Príbeh je vykreslený zoširoka, je svižný a dokáže udržať napriek dlhej absencii napätia divákovu pozornosť. Aj preto ubieha celkom rýchlo. A nesmiem zabudnúť na vždy skvelého Ernesta Borgnina, ktorý tu hraje záporaka, a opäť bravúrne. Kto čaká nervydrásajúci triler, či nebodaj horor, nedočká sa, ale film je to zaujímavý a na 70. roky s celkom originálnym námetom. ()

JesterKruger 

všechny recenze uživatele

Tento snímek je důkazem, že filmy na začátku 70tých let nás dokážou zaujmout i dnes. Prvních 35 min je neustálé seznamování postav, a cvičení potkanů, což pro mě není žádná nuda, já mám moc rád potkany. Pak ale Willardovi umře mamka, a on je pouze se svýma potkanama. Po těch 35 minutách začíná narůstat hněv samotného Willarda, a poté mu zemře i jeho potkan Socrates, který je brutálně zavražděn majitelem podniku, který kdysi patřil jeho otci. Vlastně jsem nepochopil co měl Willard proti Benovi (jeho druhému potkanovi) on vlastně celou polovinu s Benem trávil jen proto, aby ho pokřikoval a neustále upozorňoval ať nepíská. Pak ale pomocí vycvičených potkanů Willard nechá potkanama zabít majitele firmy, který hodlal Willarda zabít. Pak ale Ben na vlastní oči spatří, jak Willard topí potkany v bazénu. Nakonec se rozhodne Willard Bena otrávit. Ben je ale mazaný, a vycítí, že jeho páníček se chystá ho otrávit. No, a tak si zavolá na pomoc potkany co přežili, a pokousali ho k smrti. Vlastně po celý děj se Willardovi Potkani množí, ale on místo toho aby je někomu daroval, a nebo dál některé na svobodu, tak si je nechá pořádně rozmnožit (A potkani se rozmnožují rychle, to není lež), a pak je vzteklý, a zabíjí je. I když jsem jako mladší tento film hodnotil na 4* (Považoval jsem to pouze za výborný film), tak v součastnosti jsem si uvědomil, že je to totálně geniální film, a celkově to vidím na takových poctivých 5*. Film nenudí, takže můžu jen doporučit, a já se brzy kouknu i na pokračování tohoto filmu, které viděla moje teta, když jsem ještě ani nebyl na světě, které nese jméno po hlavním veliteli potkanů, a v němž zazní píseň Michaela Jacksona, Ben. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (13)

  • Podle autobiografie Ernesta Borgninea mu byl nabídnut vyšší plat nebo procenta z tržby. Ernest si vybral vyšší plat. (hladass)
  • Film byl natočen podle románu „Ratman's Notebooks“ Stephena Gilberta. (hladass)
  • Překvapivý finanční úspěch tohoto filmu inspiroval hororové filmy na téma vraždících zvířat v sedmdesátých letech. (hladass)

Reklama

Reklama