poster

Willard

Horor

USA, 1971, 95 min

 • Knor
  **

  Netvrdil bych, že jde přímo o horor. Spíš ponurý drama s hororovým nádechem. Willard je outsider, kterej si víc rozumí s potkany než s lidmi a až přeteče pohár trpělivostis okolním světem, použije jako nástroj pomsty právě svoje nejlepší kámoše. Musím říct, že jsem tomu moc nevěřil, ale nakonec to docela šlo.(11.3.2018)

 • majo25
  ***

  Potkany sú relatívne inteligentné zvieratá, ale ako sú vykreslené v tomto filme, je jednoducho cez hranu. Menej známy animal triler je ale zaujímavý svojím dramatickým a psychologickým prístupom. Príbeh je vykreslený zoširoka, je svižný a dokáže udržať napriek dlhej absencii napätia divákovu pozornosť. Aj preto ubieha celkom rýchlo. A nesmiem zabudnúť na vždy skvelého Ernesta Borgnina, ktorý tu hraje záporaka, a opäť bravúrne. Kto čaká nervydrásajúci triler, či nebodaj horor, nedočká sa, ale film je to zaujímavý a na 70. roky s celkom originálnym námetom.(13.9.2019)

 • gumli
  ****

  Wllard je stratená existencia jeho jediný priatelia sú potkany Ben a Socrates.Willard žije so svojou výstrednou matkou a potkanmi,nielen s tými dvoma ale s celou tlupou potkanov vo veľkom dom.Potkany ho počúvajú a dokonca na jeho príkaz zabijú aj človeka.Ale nakoniec sa všetko otočí proti Wllardovi.Veľmi vydarený film,v USA veľmi úspešný a dostal aj viacero ocenení.(29.10.2009)

 • Han22
  ***

  Willard je trošku zabržděný kluk, postrkovaný dominantní matkou, terorizovaný šéfem a nemá žádné přátele. V domě se pravidelně objevuje parta "přátel" jeho matky, ve skutečnosti banda vyžírků. Není divu že se skamarádí s krysou a postupně ji i spoustu dalších začne učit různé kousky. Zkrátka ideální Norman Bates 2, ale Willard je většinu filmu relativně normální a když mu konečně ke konci rupně v bedně, v podstatě udělá totéž, co by udělal na jeho místě každý. V podstatě až na dvě scény to ani není horor, spíše lehce nezávislé pomalu plynoucí drama s pěknou hudbou a hereckými výkony. Míra hnusu/strachu plyne nejspíše z toho, jak moc se bojíte krys. Já vůbec, připadají mi celkem roztomilé, takže pro mě to zkrátka horor moc nebyl. Ale nenudil jsem se.(5.2.2014)

 • faana21
  ****

  Vlastně docela slušný snímek. Nejlepší moment je onen, kdy na scénu nastoupí kočka a kdy pan šéf Martin strachem šmrncnutým překvapením koulí očiskama minimálně o sto šest...jsou věci, které nejdou zahrát, a to je právě jeden z nich. Jinak pan magor Willard je hrozbou společnosti, ale co se dá dělat, vlastně mu fandíte, aby to těm ostatním magorům dal pořádně sežrat...a aby následně byl sám SPOLIER: sežrán.(24.5.2010)

 • - Španělský název filmu je "La Revolución de las ratas", což znamená „Revoluce krys“. (hladass)

 • - O rok později byl natočen sequel s názvem Ben. (hladass)

 • - Film byl natočen podle románu „Ratman's Notebooks“ Stephena Gilberta. (hladass)