Reklama

Reklama

Vzpomínky na Manhattan

  • USA 5 Flights Up (více)
Trailer

Stárnoucí manželský pár Alex (Morgan Freeman) a Ruth (Diane Keaton) prožili čtyřicet krásných let v apartmánu v Brooklynu. Alex je úspěšný malíř a používá jeden z pokojů jako své studio. Ruth je učitelkou v důchodu. Dnes se však chtějí přestěhovat, protože bydlení v pátém patře domu bez výtahu není úplně jednoduché. Jejich neteř Lily (Cynthia Nixon) je realitní makléřka a odhadla cenu jejich bytu na 1 milion dolarů. Souběžně řeší zdravotní problémy jejich milovaného psa Dorothy. Aby ji zachránili, je nutná finančně nákladná operace. Nechtějí ji ztratit a udělají pro její život všechno. Do třetice obyvatele New Yorku ohrožuje terorista v kamiónu na Brooklynském mostu. Když Alex a Ruth konečně najdou vyhovující byt na Manhattanu, majitelé se ukážou jako neseriózní a chtějí od nich vyšší obnos, než na jakém se dohodli. Zdá se, že svět kolem odráží jejich vlastní chaos a zmatek. Uvědomují si, že pouto lásky, které je drží po všechny společné roky, jim umožní najít cestu ven. (TV JOJ)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (26)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Takový malý milý nenápadný filmík s půvabně stárnoucí dvojkou v hlavních rolích, kde opět víc než na čemkoli jiném záleží, jak jste nastaveni a co máte odžito, protože pak předestřené dilema černého muže - umělce, co v jejich milovaném bytě na plátno tvořil svou bílou ženu, které nebylo dáno mít děti a o to víc srostla se svým manželem, snáze pochopíte a oceníte. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Nevím jak bych to hodnotila v jiném rozpoložení, ale protože jsem právě obklopena spoustou krabic s harampádím, které budou za měsíc patřit do mého nového domova, tak musím jít nahoru i kdybych nechtěla. U nás by pravděpodobně tu makléřku manžel zastřelil, dokonce i já jsem s ní ztrácela trpělivost, ale ten vztah Ruth a Alexe to všechno přebil. Po pravdě jsem jim ho záviděla. Oba hlavní představitelé hráli tak přesvědčivě, že bych je dala z fleku do kupy i v reálu. Ruth a Alexi, tak za měsíc Vás k sobě zvu na kafe, či víno a budeme si vyprávět zkušenosti s nadhledem Vám tak blízkým a doufám, že se jednou budu moct podívat na ty obrazy, protože mně se moc líbily...........já vím............:-) ()

Reklama

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

Nedá se říct, že bych se vyloženě nudila. Hlavní dvojice herců je sympatická (to samé se nedá říct o jejich příšerně upištěné realitní makléřce), ale velký problém filmu je v tom, že nemá žádnou zápletku! Já jsem vůbec nepochopila z jakého důvodu se vůbec rozhodli ten byt prodávat, protože ani jeden z nich nevypadal, jako, že by to nějak zvlášť chtěl a do toho se tam ještě motala něco o nějaké teroristovi s bombou? Význam toho proč se to tam furt řešilo mi taky nějak unikl. No, ale nehledě na to, u některých scén jsem se tam fakt zasmála. "Tu koupelnu jste maloval vy?" "Ne, někdo se nám sem v noci vloupal a přemalovat nám ji." "A děje se to tu často?" 3* ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

No najprv to vypadá, ako výborná pohodová oddychovka na nedeľu za 4*, ktorá postupne prechádza tým neustálym handrkovaním sa o byt do trojhviezdičkového levelu, kde sa bohužial neohreje dlho, pretože mi už vysielanie o teroristovi, ako i upišťaná Lily, začali piť krv, až som dokonca premýšľal nad odpadom! ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Plnému hodnoteniu sa často vyhýbam, no keď ho dám, tak ho myslím naozaj úprimne. 5 Flights Up je skutočne veľmi príjemným filmom, kde sledujem veľmi uveriteľné 40 ročné manželstvo Ruth a Alexa. Plus občas nejaké flashbacky ich života. Nič nie je nasilu, všetko funguje, chémia je absolútne uveriteľná a naši herci sú fantastickí. Človek až úplne verí, že by sa mali vziať a začať spolu vlastný život. Morgan Freeman a Diane Keaton pôsobia absolútne úprimne a uveriteľne. Rovnako aj jednotlivé situácie. Plus si myslím, že film má jeden z najlepších záverov filmu tohto roku. Vrelo odporúčam všetkým filmovým fanúšikom dobrej drámy. Nebudete ľutovať. Hodnotenie: A ()

Galerie (53)

Reklama

Reklama