Vzpomínky na Manhattan

• Austrálie

5 Flights Up

Ruth & Alex

USA, 2014, 92 min

Why are we moving? What are we chasing? Haven’t we built a good life? Ruth a Alex si žijí svým životem, sami, avšak nikdy osamělí. Mají jeden druhého, dýchají pro sebe, zachraňují jeden druhého. Milují se tak vášnivě, že jeden by řekl, že to jejich srdce ani vydržet nemůže. O čem tento snímek tedy? Právě o těchto lidech, kteří se rozhodnou přestěhovat se, ztratit ten svůj milovaný domov, protože doba šla někam jinam a oni mají pocit, že tak trochu nikam nepatří. Jenže současnost je možná někde jinde, ale oni jsou stále stejní, stejně čistí. A proč se snažit patřit někam, kde není pro tebe místo, když stačí otočit se k tomu druhému, vzít ho do náruče a uvědomit si, právě to je to místo, kde skutečně žiješ a seš sám sebou. A ačkoli se může zdát, že rozdílnější lidé jako je Diane Keaton a Morgan Freeman nemohou existovat, opak je pravdou. Dlouho jsem neviděla tak dobrou chemii mezi partnery jako právě u nich. Protože ne na rozdílech, ale na porozumění staví se celý svět.(28.2.2020)

Pohodovy film o manzelkom pare, ktory sa po dlhej dobe rozhodne predat svoj byt a pritom si spominaju aj na svoju minulost. Ustredny par je obsadeny fantasticky a zo zaciatku to malo skvelu atmosferu. Postupne moje nadsenie trochu opadlo, lebo tempo filmu bolo prilis pomale a nic extra sa tam nedialo. Plus ma trochu otravovali niektori kupci na byt, pretoze boli dost protivni. Miestami ma napadlo o kolko lepsie by ten film dopadol v rezii Woodyho Allena. Jednak by tie zivotne situacie z minulosti dokazal vystihnut putavejsie a zaroven by do filmu primiesal kopec skvelych hlasok. Ale aj v tomto prevedeni som si film vdaka skvelym hercom a prijemnej atmosfere uzil a za jedno pozretie to stoji. 6/10.(29.7.2015)

Nedá se říct, že bych se vyloženě nudila. Hlavní dvojice herců je sympatická (to samé se nedá říct o jejich příšerně upištěné realitní makléřce), ale velký problém filmu je v tom, že nemá žádnou zápletku! Já jsem vůbec nepochopila z jakého důvodu se vůbec rozhodli ten byt prodávat, protože ani jeden z nich nevypadal, jako, že by to nějak zvlášť chtěl a do toho se tam ještě motala něco o nějaké teroristovi s bombou? Význam toho proč se to tam furt řešilo mi taky nějak unikl. No, ale nehledě na to, u některých scén jsem se tam fakt zasmála. "Tu koupelnu jste maloval vy?" "Ne, někdo se nám sem v noci vloupal a přemalovat nám ji." "A děje se to tu často?" 3*(10.8.2015)

Neuvěřitelně milý film, který pohladí srdce i duši. Diane a Morgan jsou naprosto dokonalý pár, jakoby spolu žili odjakživa. Trošku hloupá mi přijde dějová linie s "teroristou", nicméně zřejmě ukazuje na povrchní společnost zblbnutou předsudky a ovládanou masmédii. Nevadí, tento film je hlavně o Ruth a Alexovi a jejich nejniternější lásce.. Hvězda na víc za to, že je tento film zbytečně opomíjen.(14.12.2015)

• sochoking

No najprv to vypadá, ako výborná pohodová oddychovka na nedeľu za 4*, ktorá postupne prechádza tým neustálym handrkovaním sa o byt do trojhviezdičkového levelu, kde sa bohužial neohreje dlho, pretože mi už vysielanie o teroristovi, ako i upišťaná Lily, začali piť krv, až som dokonca premýšľal nad odpadom!(19.7.2015)