Hazardní hráči (festivalový název)

Mississippi Grind

USA, 2015, 108 min

Dva závisláci na gamblerství, přičemž jeden se štve za vidinou balíku peněz, druhý si to prostě jen užívá a jak sám říká: baví mě ta cesta. Koníček je spojuje, cíl rozděluje. Ben Mendelsohn - Australan, jehož je dobré si všimnout, a Ryan Reynolds, který přes modelí vizáž umí občas i skvěle hrát, to jsou oni. Sladkobolná pohoda skoro za pět set.(7.12.2015)

Nejdivnější film z prostředí casin, kterej sem kdy viděl a nejspíš i do budoucna uvidim. Nedokážu přesně identifikovat, co to jako všechno vlastně mělo bejt (i za žánr!), ale zas tak moc mě to kupodivu nenudilo, Mendelsohn je přeci jen hereckej bůh a Reynoldse žeru. A už mi taky konečně někdo vysvětlete, proč vypadá Sienna Miller v každým jejím filmu úplně jinak... Jak to ti maskéři dělaj?(30.1.2016)

Trochu jsem měl pocit, jako by film nevěděl, čím chce být. Drama sice vystupuje asi nejvíc, ale chvílema to klouže ke komedii, chvílema road movie. Nicméně snímky o pokeru a kasínech mám rád, asi i proto, že se člověk jen tak do Vegas nedostane, takže to má nádech určitýho tajemna. No ale musí to být dobře napsaný a zpracovaný. Tady je to nějak na půl cesty. Gamblerství je tady sice dobře ukázaný, touha hrát a vyhrát je silnější než cokoliv jinýho, ale dát si za cíl filmu o hraní v kasínech výhru pohádkovýho balíku, to není nic novýho. A hlavně bych čekal jinej závěr (nechci spoilerovat). Tak nějak to pomalu plynulo až do "americkýho konce" - že je to ještě pořád baví?!(12.12.2015)

Tragikomický pohled na životy dvou zoufalců, kteří neuplně zvládají své soutěživé povahy. Hazard je svinstvo a tenhle film ještě nezobrazuje uplně ty nejhorší scénáře lidí s tímhle problémem. Herecky super, jinak ale dost čitelný a dalo by se říct, že i nudný. Navíc ten konec mi uplně nesedl do celkové nálady snímku a hlavně je extremně nepravděpodobný ;-).(28.1.2016)

Jsou to čtyři hvězdy, ale velmi odřené, jsou tam jenom tak tak :-) A možná to není ani tak kvůli kvalitě filmu, ale pro to téma, které představuje a dost realisticky podává. Vím že to asi není moc spravedlivé hodnocení, ale svoji objektivitu, si prostě jednou za čas, můžu dovolit trochu přiškrtit :-) Raději nedomýšlet, jak by to celé pokračovalo, mít to o 10 minut víc!(19.1.2016)