Hazardní hráči (festivalový název)

Mississippi Grind

USA, 2015, 108 min

• Morholt

Když to srovnám s ostatními filmy z hráčského prostředí, tak Mississippi Grind prohrává téměř ve všech ohledech. Chyba je především v podání hazardních hrátek obou postav. Ať už hráli poker, sázeli na koně, nebo házeli kostky, pokaždé to byla nuda k uzoufání. Nebyla tu snad jediná partie čehokoliv, která by měla koule. A tak jediné, na co se může vsadit, je herecké obsazení a o to se film i snaží, ale i když zahráli Mendelsohn s Reynoldsem dobře, tohle utáhnout nemohli. 30%(12.12.2015)

Tragikomický pohled na životy dvou zoufalců, kteří neuplně zvládají své soutěživé povahy. Hazard je svinstvo a tenhle film ještě nezobrazuje uplně ty nejhorší scénáře lidí s tímhle problémem. Herecky super, jinak ale dost čitelný a dalo by se říct, že i nudný. Navíc ten konec mi uplně nesedl do celkové nálady snímku a hlavně je extremně nepravděpodobný ;-).(28.1.2016)

Výborné. Místama jsem z filmu měl pocit, že sleduju dokument, až tak přesvědčivě a skvěle je to zahrané. A o hlavních postavách bych řekl, že jim ani tak nejde o vyhrávání jako spíš o ten adrenalin ze hry. Mendelsohn je božský loser a Reynolds největší pohodář. Docela bych si dal přídavek v podobě nějaké extended verze a navštívil více amerických prdelákovů, kde to není pro ránu daleko.(21.10.2015)

Musím povedať, že Ryan Reynolds sa čím ďalej tým viac stáva jedným z mojich veľmi obľúbených hercov, pretože vie presne dať správny charakter do svojej role, ktorú hrá. A myslím si, že postava Curtisa vôbec nie je výnimkou. Má presne tú správnu charizmu, ktorú potrebuje a veľmi dobre sa na neho pozerá. Rovnako aj na Bena Mendelsohna, ktorý ako gambler, ktorý vždy príde o všetko pôsobí uveriteľne. Mississippi Grind je podľa mňa skvelou road-trip komédiou obohatenú o dostatočnú drámu a problémy, ktorými naši hrdinovia prechádzajú, plus ako aj rovnako ich závislosti... najmä Gerryho. Sú tu dobré scénky ohľadom gamblerstva a plus aj pár drobnhých lekcií, ktoré si možno z neho odniesť, asi najmä scénka, kde Curtis vráti požičaný žetón Gerrymu po jeho výhre. Možno by som uvítal viac humoru a keby niektoré scénky nepôsobili príliš dlho, ale celkovo ide o veľmi dobrý film, ktorý vie ukázať všetky stránky gamblerstva. A nielen tie zlé. Hodnotenie: B (20.9.2015)

Docela fajn žánrovka, která odsejpá docela závratnou rychlostí, ale přitom toho dokáže hodně vypovědět. Ryan Reynolds byl překvapivě dobrý, ale první ligu zde zastupuje excelentní Ben Mendelsohn, škoda, že jsem při uvádění filmu seděl až na balkoně, protože i na tu dálku bylo vidět jak moc sympatický člověk to je (IFFKV/Velký sál)(12.3.2016)