Gerry (Ben Mendelsohn) je talentovaný hráč pokeru, ale sklon ke gamblerství ho spíše sráží na kolena. Dluží, kam se podívá, svou neochvějnou víru ve velkou výhru však podporuje neustálým poslechem instruktážních audionahrávek od úspěšnějších „kolegů". Jednoho dne potkává charismatického mladíka Curtise (Ryan Reynolds), který je v kasinu jako doma, pokud zrovna necestuje. Pouhé stovky mil dělí trochu lehkomyslnou, leč sympatickou dvojici od vytoužené výhry v legendární neworleanské pokerové hře. (MFF Karlovy Vary)

Trailer 1

misterz

Mám rád poker a tak som čakal viac pokrového napätia a zaujímavých situácií pri stole, naproti tomu ma snímok aspoň milo prekvapil čo sa týka vyobrazenia charakterov hlavných postáv. Hlavne Gerry ma dostal - človek, ktorý si síce za všetko zlé v živote mohol sám, ale aj tak ho má človek chuť poľutovať. Z pohľadu osobnej drámy jedného nešťastného gamblera teda nebol snímok vôbec zlý. 60/100 ()

Aljak

Popis k filmu znel dosť lákavo, ale napokon to bolo akési priemerné. Neviem, ten príbeh o novovzniknutom priateľstve dvoch gamblerov (resp. zúfalcov) mi prišiel dosť monotónny. Na to, že boli na tom tak zle, tak ich správanie bolo často až príliš suverénne, ale to bol asi len bluff. Neviem prečo, ale takí chorobní hráči sú strašne naivní. Hlavne, keď nevedia kedy je dosť... Film ako taký 2*, ale za toho Ryana jedna navyše. ()

Morholt

Když to srovnám s ostatními filmy z hráčského prostředí, tak Mississippi Grind prohrává téměř ve všech ohledech. Chyba je především v podání hazardních hrátek obou postav. Ať už hráli poker, sázeli na koně, nebo házeli kostky, pokaždé to byla nuda k uzoufání. Nebyla tu snad jediná partie čehokoliv, která by měla koule. A tak jediné, na co se může vsadit, je herecké obsazení a o to se film i snaží, ale i když zahráli Mendelsohn s Reynoldsem dobře, tohle utáhnout nemohli. 30% ()

castor

A mě to zrovna dvakrát nechytlo. Možná jsem nebyl správně naladěný, ale jednoduše jsem měl sáhnout po něčem jiném. Tihle hazardní hráči nemají jiskru v oku, kterou měl třeba studovaný sympaťák Matt Damon, když seděl u stolu proti sušenkáři Johnu Malkovichovi ve vydařeném pokerovém dramatu Hráči. Tyhle ztracené existence naopak frčí ve větším množství sázkových her, cestují po Státech, emoce i humor se tu dávkují pozvolna, herci jsou slušní. Ve finále toho ale není mnoho, co by mělo uvíznout v paměti trochu déle. ()

dO_od

// Bylo to hazardní drama? Buddy road trip movie? Pokus o psychologickou sondu do duše gamblera? Přesně to je ten problém. Postavy se možná tváří, že znají svůj cíl, ale film několikrát sám zopakuje, že pro něj je cílem samotná cesta - a to já, prosím pěkně, prostě v tomhle žánrovém zmatku neberu. 6/10 ()

Související novinky

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Oscarová sezóna pomalu začíná a jako tradičně se o první důležitá ocenění postarali pánové z National Board of Review. Tohle recenzentské sdružení potvrdilo, že nový Šílený Max nezasáhne jen do… (více)