Hazardní hráči (festivalový název)

Mississippi Grind

Mississippi Grind

USA, 2015, 108 min

// Bylo to hazardní drama? Buddy road trip movie? Pokus o psychologickou sondu do duše gamblera? Přesně to je ten problém. Postavy se možná tváří, že znají svůj cíl, ale film několikrát sám zopakuje, že pro něj je cílem samotná cesta - a to já, prosím pěkně, prostě v tomhle žánrovém zmatku neberu. 6/10(5.12.2015)

Nejdivnější film z prostředí casin, kterej sem kdy viděl a nejspíš i do budoucna uvidim. Nedokážu přesně identifikovat, co to jako všechno vlastně mělo bejt (i za žánr!), ale zas tak moc mě to kupodivu nenudilo, Mendelsohn je přeci jen hereckej bůh a Reynoldse žeru. A už mi taky konečně někdo vysvětlete, proč vypadá Sienna Miller v každým jejím filmu úplně jinak... Jak to ti maskéři dělaj?(30.1.2016)

Trochu jsem měl pocit, jako by film nevěděl, čím chce být. Drama sice vystupuje asi nejvíc, ale chvílema to klouže ke komedii, chvílema road movie. Nicméně snímky o pokeru a kasínech mám rád, asi i proto, že se člověk jen tak do Vegas nedostane, takže to má nádech určitýho tajemna. No ale musí to být dobře napsaný a zpracovaný. Tady je to nějak na půl cesty. Gamblerství je tady sice dobře ukázaný, touha hrát a vyhrát je silnější než cokoliv jinýho, ale dát si za cíl filmu o hraní v kasínech výhru pohádkovýho balíku, to není nic novýho. A hlavně bych čekal jinej závěr (nechci spoilerovat). Tak nějak to pomalu plynulo až do "americkýho konce" - že je to ještě pořád baví?!(12.12.2015)

• rukay

Asi nejsem jednoduše cílová skupina pro filmy téhle kategorie, neboť hloubkové sondy do myslí zkrachovalých existencí, jejichž jednání je založeno toliko na iluzi, kterou já navíc prostě nedokážu pochopit, mne vážně nebaví. Na druhou stranu si ale vskutku nejsem jistý, jestli to že je někdo gambler, musí zároveň znamenat, že se chová jako úplný retard. Snad totiž i ta největší socka z Chánova, co do Lucky Jokera za jeden večer nasype všechny měsíční sociální dávky chápe, že se má držet svýho kopyta, a nechodí si sem tam vsadit na dostihy nebo na čokly, o kterých ví asi tolik jako o subatomární fyzice. Tahle myšlenka mne začala obtěžovat asi od půlky první třetiny, a když se k tomu přidaly i upadající dialogy, napětí a příběh, nahradila vše jen ubíjející nuda. Ke konci mi pak bylo srdečně u zadele, jestli hlavní hrdinové prohrají nebo vyhrají, hlavně už aby nezkoušeli zase další a další hazardní hru, jinak se závěrečných titulků nedočkám. Odpad! a nikdy více.(19.4.2016)

A mě to zrovna dvakrát nechytlo. Možná jsem nebyl správně naladěný, ale jednoduše jsem měl sáhnout po něčem jiném. Tihle hazardní hráči nemají jiskru v oku, kterou měl třeba studovaný sympaťák Matt Damon, když seděl u stolu proti sušenkáři Johnu Malkovichovi ve vydařeném pokerovém dramatu Hráči. Tyhle ztracené existence naopak frčí ve větším množství sázkových her, cestují po Státech, emoce i humor se tu dávkují pozvolna, herci jsou slušní. Ve finále toho ale není mnoho, co by mělo uvíznout v paměti trochu déle.(28.10.2015)