Netvor

William Malone

William Malone

Harry Mathias
  • choze

Tomuhle intersoňáckému béčkovému ripoffu VETŘELCE se ve videopůjčovně asi nevyhnul nikdo z mé generace. Sice to není takový amatérský a dementní vetřelcovský šrot jako BIOHAZARD nebo CREEPOZOIDS, ale stejně je to totálně o ničem. Věci, které byly oproti VETŘELCI přidány (mrtví kosmonauti ovládaní netvorovými parazity), nejsou špatné, stejně tak Kinského stupidní, ale působivě oddeklamovaný monolog (jediných pět minut, kdy mě film trochu vtáhl), v temnotě se utápějící interiéry raket měly atmosféru a potěšila mě ta sexy vojanda, scénář je ale bídný, monstrum směšné a od úvodní scény (která vám dá jasně na srozuměnou, jak špatné to celé bude) je to nuda bez nápadu. Uvažoval jsem nad dvěma hvězdičkami, páč je to standartní hororové béčko, ale když ten film je tak dokonale zbytečný... Ale obal videokazety byl pěkný.(25.3.2007)

Já bych tento film moc s Vetřelcem nesrovnával. Oba filmy jsou naprosto rozdílné. Samozřejmě se zde dá nalézt několik podobností, ale jinak film směřuje úplně jiným směrem. Asi nejslabším článkem filmu je samotná nestvůra, která ač nejde moc vidět, tak vypadá hodně směšně. Především pak ve scéně, kdy škrtí kapitána lodi a jdou vidět lidské ruce v rukavicích. Jinak má však film klasickou atmosféru sci-fi hororů 80.let, která má místy docela zajímavé grády. Je ovšem taky pravda, že první polovina filmu je nudná jako prase.(9.1.2011)

Perfektni oldschol sci-fi horurek s demonickym Klausem Kinskim ve vedlejsi roli perfektni atmosferou drasavou hudbou a opravdu temnym prostredim a porad to u mne boduje neni to na plnej pocet mohlo bejt vic gore a ten netvor mohl bejt vic na scene ale i tak je to pecka pokud bych mel srovnavat z Vetrelcem tak neni o cem pujdu sice proti proudu ale ve srovnani s unylym neumerne natazenym a provarenym Alienem u mne tohle luxusni becko jasne vitezi a myslete si o tomhle nazoru co chcete Creature je narez Vetrelec nema narok(28.8.2013)

• Vitason

Laciná kopie Vetřelce, která toho nemá moc co nabídnout, sice se snaží Scottův příběh o něco oživit respektive jen o pár nových prvků. Například o kolektivní vědomí vraždící zrůdy, ale to vše je utopeno přílišnou temnotou, ve které není prakticky nic vidět, nulovou atmosférou, směšně vypadajícím monstrem, které snad nemůže nikoho vyděsit, špatným provedením a lacinými triky. To, že se jedná o bezduchou kopii, mi nevadí, ale to, že do snímku nebyla vložena žádná invence a ještě je to ke všemu špatně natočené, to už je horší.(11.5.2011)

• -bad-mad-wolf-

To, co je tu dobré, je zkopírováno z filmu, jímž byl Netvor více než inspirován. Z Vetřelce je skalnatý, temný a zamlžený povrch nehostinné planety, z Vetřelce je atmosféra dýchající chladem a beznadějí v kosmickém opuštění, z Vetřelce je záhadné monstrum a žánr eliminačního sci-fi hororu. Věrný duplikát. Několik hezkých momentů se najde a abych pánům tvůrcům nekřivdil, Netvor má poctivou atmosféru a nenudí. Jenže už to tu všechno v totožném provedení prostě bylo. Vetřelci náleží prvenství, řemeslná kvalita a tvůrčí invence, pro Netvora zbývá jen funkce brakového parazita, se slabými triky a celkovou laciností, jehož největší přednosti vlastně ani nejsou jeho. Hehe.(28.7.2007)