Netvor

USA, 1985, 97 min

William Malone

Harry Mathias
  • -bad-mad-wolf-

To, co je tu dobré, je zkopírováno z filmu, jímž byl Netvor více než inspirován. Z Vetřelce je skalnatý, temný a zamlžený povrch nehostinné planety, z Vetřelce je atmosféra dýchající chladem a beznadějí v kosmickém opuštění, z Vetřelce je záhadné monstrum a žánr eliminačního sci-fi hororu. Věrný duplikát. Několik hezkých momentů se najde a abych pánům tvůrcům nekřivdil, Netvor má poctivou atmosféru a nenudí. Jenže už to tu všechno v totožném provedení prostě bylo. Vetřelci náleží prvenství, řemeslná kvalita a tvůrčí invence, pro Netvora zbývá jen funkce brakového parazita, se slabými triky a celkovou laciností, jehož největší přednosti vlastně ani nejsou jeho. Hehe.(28.7.2007)

Já mám tenhle horůrek rád, byl to jeden z prvních hororů, co jsem na VHS viděl. Ani po tolika letech se mi to neokoukalo a když jsem to zas viděl, tak jsem si to pěkně užil. Jasný, je to béčková podívaná se starými efekty, ale co na tom. Herecky je to dobře obsazené, svojí atmosféru to má také. Příběh je prostý, bez většího překvapení. Nelogičností je tady taky jak máku, ale to neřeším. Pro mě prostě srdcovka 100% :)(14.8.2014)

• MM_Ramone

V honbe za novými materiálmi a progresívnymi technológiami dve nadnárodné spoločnosti investovali obrovské finančné prostriedky do vesmírneho výskumu. Konkurenčné firmy Richter Dynamics a NTI zvádzajú neúprosný boj o získanie komerčnej nadvlády. Súpernie ich zavedie až na Tinan, na najväčší mesiac planety Saturn. Tam však prebudia krvilačného mimozemského netvora. Rozpúta sa vesmírny masaker. Sci-fi horror "Creature" je trapná, nudná, béčková, nízkorozpočtová kópia kultových snímkov "Votrelec" a "Vec". *(9.6.2017)

• Vitason

Laciná kopie Vetřelce, která toho nemá moc co nabídnout, sice se snaží Scottův příběh o něco oživit respektive jen o pár nových prvků. Například o kolektivní vědomí vraždící zrůdy, ale to vše je utopeno přílišnou temnotou, ve které není prakticky nic vidět, nulovou atmosférou, směšně vypadajícím monstrem, které snad nemůže nikoho vyděsit, špatným provedením a lacinými triky. To, že se jedná o bezduchou kopii, mi nevadí, ale to, že do snímku nebyla vložena žádná invence a ještě je to ke všemu špatně natočené, to už je horší.(11.5.2011)

• ledzepfan

Hrozně kryploidní záležitost. Často užívané slovní spojení"levná kopie vetřelce" je myslím dost přesnou definicí(s tím, že slova levná a kopie musí člověk chápat v jejich horším smyslu).... Možná, že to nebylo levné ale tipoval bych, že většina financí šla na honorář jednoho herce(jinak nechápu, co by ho přimělo vzít takovou slátaninu) a ze zbylých drobných se nakoupily levné kulisy, špatní herci, dýmostroj a jeden trapný gumový oblek. Snad jen ona kratičká účast Klause K. z toho na moment udělala vtipný expriment porovnávající herecké dno a špičku roku 85(a to to Kinski flákal).(30.5.2013)