Reklama

Reklama

Titan, největší z měsíců planety Saturn, jehož povrch zkoumají dva astronauti. Najednou se zmocní jednoho z průzkumníků silná bolest a plastická přilba se naplní krví. Dříve, než klesne k zemi, přenese se do jeho těla neidentifikovatelná hmota... Uplynou tři měsíce. Dvě soupeřící korporace NTI a Richter Dynamics posílají na Titan posádky. Shenandoah, koráb NTI chce po přistání navázat spolupráci s konkurenty. Posádka pod vedením Mika Davisona však nachází raketu Richter Dynamics překvapivě prázdnou. Zakrátko objevují nejen mrtvá těla, ale také temného netvora, před nímž se dávají na rychlý ústup. Všichni, až na Susan Delambre, která se mění v krvavou hmotu. Kosmonautka však není zdaleka poslední obětí tajemného netvora... (Intersonic)

(více)

Recenze (69)

choze 

všechny recenze uživatele

Tomuhle intersoňáckému béčkovému ripoffu VETŘELCE se ve videopůjčovně asi nevyhnul nikdo z mé generace. Sice to není takový amatérský a dementní vetřelcovský šrot jako BIOHAZARD nebo CREEPOZOIDS, ale stejně je to totálně o ničem. Věci, které byly oproti VETŘELCI přidány (mrtví kosmonauti ovládaní netvorovými parazity), nejsou špatné, stejně tak Kinského stupidní, ale působivě oddeklamovaný monolog (jediných pět minut, kdy mě film trochu vtáhl), v temnotě se utápějící interiéry raket měly atmosféru a potěšila mě ta sexy vojanda, scénář je ale bídný, monstrum směšné a od úvodní scény (která vám dá jasně na srozuměnou, jak špatné to celé bude) je to nuda bez nápadu. Uvažoval jsem nad dvěma hvězdičkami, páč je to standartní hororové béčko, ale když ten film je tak dokonale zbytečný... Ale obal videokazety byl pěkný. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

V honbe za novými materiálmi a progresívnymi technológiami dve nadnárodné spoločnosti investovali obrovské finančné prostriedky do vesmírneho výskumu. Konkurenčné firmy Richter Dynamics a NTI zvádzajú neúprosný boj o získanie komerčnej nadvlády. Súpernie ich zavedie až na Tinan, na najväčší mesiac planety Saturn. Tam však prebudia krvilačného mimozemského netvora. Rozpúta sa vesmírny masaker. Sci-fi horror "Creature" je trapná, nudná, béčková, nízkorozpočtová kópia kultových snímkov "Votrelec" a "Vec". * ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Perfektni oldschol sci-fi horurek s demonickym Klausem Kinskim ve vedlejsi roli perfektni atmosferou drasavou hudbou a opravdu temnym prostredim a porad to u mne boduje neni to na plnej pocet mohlo bejt vic gore a ten netvor mohl bejt vic na scene ale i tak je to pecka pokud bych mel srovnavat z Vetrelcem tak neni o cem pujdu sice proti proudu ale ve srovnani s unylym neumerne natazenym a provarenym Alienem u mne tohle luxusni becko jasne vitezi a myslete si o tomhle nazoru co chcete Creature je narez Vetrelec nema narok ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Moc mě neserte.“ Videoklasika môjho detstva, po ktorej sa následne zľahla zem, ja som zabudol na to, ako sa volá, aj kto v nej hrá a pomôcť s vypátraním mi musel až choze. Následne ma čakalo polročné zháňanie filmu. Nakoniec som nezohnal žiadne luxusné DVD, ale krásne hnusnú nahrávku z televízie Nova s logom televízie v rohu. Táto technická (ne)úroveň plne korešpondovala s verziou, ktorú som videl ako dieťa. Výsledok? Nostalgia bokom - v porovnaní s Votrelcom (ktorého to zjavne vykráda pardon kopíruje pardon inšpiruje sa ním) nie ej o čom. Postavy, herecké výkony, akčné scény, triky, dialógy, hlášky, vzťahy, vízia budúcnosti, výprava, to všetko smrdí béčkom a nedostatočným rozpočtom (ktorý pravdepodobne vrcholí vo finále, kedy vidíme latexovú obludu v plnej kráse a je to horor). Kladne vnímam prekvapivo drsné gore a v konečnom efekte aj samotnú výpravu, ktorá je síce lacná, ale na druhej strane z nej razí solídna depresívne, vcelku tiesnivá atmosféra. Dieťa vo mne si stále chce obliecť skafander, do pravej ruky svetlomet, do ľavej búchačku a vyraziť do temných priestorov a tam bojovať s netvorom. Ale film samotný je hrozný. ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

To, co je tu dobré, je zkopírováno z filmu, jímž byl Netvor více než inspirován. Z Vetřelce je skalnatý, temný a zamlžený povrch nehostinné planety, z Vetřelce je atmosféra dýchající chladem a beznadějí v kosmickém opuštění, z Vetřelce je záhadné monstrum a žánr eliminačního sci-fi hororu. Věrný duplikát. Několik hezkých momentů se najde a abych pánům tvůrcům nekřivdil, Netvor má poctivou atmosféru a nenudí. Jenže už to tu všechno v totožném provedení prostě bylo. Vetřelci náleží prvenství, řemeslná kvalita a tvůrčí invence, pro Netvora zbývá jen funkce brakového parazita, se slabými triky a celkovou laciností, jehož největší přednosti vlastně ani nejsou jeho. Hehe. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama