Netvor

USA, 1985, 97 min

William Malone

Harry Mathias
  • JohnMiller

Nerád opakujem vo svojich komentároch už odznené výroky mojich kolegov.. ale tu si nemôžem pomôcť nedá mi to. Ide o nehorázne vykradnutú kópiu Votrelca. Je to zlé ako len môže byť. Béčko ba až céčko s hroznými hercami kde nepomohla ani len padlá hviezda westernov Klaus Kinski. Scenár k tomuto bol určite napísaný popri sledovaní votrelca. Za tri hodinky sa to dá kľudne stihnúť nie že nie ! Avšak aj takýto Odpad má svoje silnejšie stránky. A to scénky vo vesmíru. Raketoplán prechádzajúci pustím vesmírom mal celkom podobný feeling ako samotný votrelec. Nehostinný mesiac Titan mal tiež slušné spracované scenérie. 1,5 hviezdy tomu úplne stačí. Viac si tento ripoff určený na VHS nezaslúži(21.2.2014)

• honajz

Zpočátku docela slušné béčko, které po půl hodině ale neví, kam by mělo tak nějak směřovat, takže je z toho jen nepřehledná vyvražďovačka s naprosto nepochopitelnou účastí Klause Kinského a zcela nelogickým koncem. Díky oné neujasněnosti ztratí prvotní prvek napětí (i když ano, hodně to připomíná Vetřelce) a procházky chodbami nejsou už posléze nijak napínavé.(27.10.2012)

Perfektni oldschol sci-fi horurek s demonickym Klausem Kinskim ve vedlejsi roli perfektni atmosferou drasavou hudbou a opravdu temnym prostredim a porad to u mne boduje neni to na plnej pocet mohlo bejt vic gore a ten netvor mohl bejt vic na scene ale i tak je to pecka pokud bych mel srovnavat z Vetrelcem tak neni o cem pujdu sice proti proudu ale ve srovnani s unylym neumerne natazenym a provarenym Alienem u mne tohle luxusni becko jasne vitezi a myslete si o tomhle nazoru co chcete Creature je narez Vetrelec nema narok(28.8.2013)

Já bych tento film moc s Vetřelcem nesrovnával. Oba filmy jsou naprosto rozdílné. Samozřejmě se zde dá nalézt několik podobností, ale jinak film směřuje úplně jiným směrem. Asi nejslabším článkem filmu je samotná nestvůra, která ač nejde moc vidět, tak vypadá hodně směšně. Především pak ve scéně, kdy škrtí kapitána lodi a jdou vidět lidské ruce v rukavicích. Jinak má však film klasickou atmosféru sci-fi hororů 80.let, která má místy docela zajímavé grády. Je ovšem taky pravda, že první polovina filmu je nudná jako prase.(9.1.2011)

• tron

„Je to niečo ako zbierka motýľov. Ibaže toto nie sú motýle.“ NETVORA som prvý raz videl na - po umeline krásne voňajúcej - videokazete, ktorú som si požičal vo videopožičovne pri stanici, do ktorej som musel vliecť osobu nad 18 rokov, lebo som končil základnú a majiteľ odmietal každému pod 18 vydať preukaz. NETVOR bol s DETSKOU HROU, DEEP STAR 6, ZLOMKOM SEKUNDY, TEMNÝM ANJELOM, ALIGÁTOROM či talianskym KILLER CROCODILOM jedným z tých parádnych viac či menej hrozných krvavých béčok 80. rokov, kedy pre dospievajúceho chalana nebolo nič lepšie, ako pozrieť si brutálny akčný sci-fi horor, kde kozmonautom niečo trhá hlavy. NETVORA som si v dospelosti túžil - kvôli silnému detskému zážitku - zohnať celé roky. No ani bohovi som nebol schopný vypátrať, ako sa to volalo. Vedel som iba to, že je to nízkorozpočtová kópia VOTRELCA, ale tých bolo v 80. rokoch veľa. Plus som vedel, že tam hrá nejaký ksicht. Myslel som na Malcolma McDowella. Že je to Klaus Kinski a že sa film volá NETVOR, mi až v roku 2009 povedal choze. Následne ma čakalo polročné zháňanie filmu. Nakoniec som nezohnal žiadne luxusné DVD, ale krásne hnusnú nahrávku z televízie Nova s logom televízie v rohu. Táto technická (ne)úroveň plne korešpondovala s verziou, ktorú som videl ako dieťa. Výsledok? Nostalgia bokom. V porovnaní s VOTRELCOM sa nemáme o čom baviť. Postavy, herecké výkony, akčné scény, triky, dialógy, hlášky, vzťahy, vízia budúcnosti, masky, výprava kozmických lodí a laboratórií, to všetko je aspoň o 95% horšie. VOTRELEC po stránke kostýmov, efektov či výpravy, dodnes nezostarol, postavy v ňom konajú logicky, dej je prekvapivý, príšera hrôzostrašná. So Scottovou víziou NETVOR nemá nič spoločné (ani s výbornou VECOU, ďalšou klasikou, ktorú kopíruje). To dieťa vo mne si stále chce obliecť skafander, do pravej ruky svetlomet, do ľavej medzihviezdny samopal a vnoriť sa do temných priestorov. Ale film... film je hrozný.(14.4.2011)