Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

AJACON

Pořád si myslím, animáky jsou primárně pro děti. Tento ale není. Zápasy, honičky, to snad patří do akčňáku ne? ()

natali.sek

I když pohádky nemusím, tahle je hezká. Nic klasického jako kluk potká holku...Tady je to trošku jinačí a to se mi na tom líbí. Opravdu je to něco originálního. Znovunalezení přátel, pomsta hnaná hněvem malého kluka...apod. Opravdu se mi tato pohádka líbila a doporučuji. 4* ()

Kacenaa211

Smutné, dojemne a krásne! Tohle všechno tento film popisuje. Smala jsem se, ale hlavně brečela. Na konci jsem vypadala jako želva, Dítě, co nedostane, co chce a nebo třeba jako kdybych krajela tři hodiny cibuli. I když je to "jen" animovaná pohádka pro deti, ja to prožívala vic než většinu hraných filmu. Dreamworks o pět ukazuje svoji kvalitu... ()

dedavena

Animacja fajna, dabing super. Je třa protřepať, němichať, bo braškova hlava je totalně duta. No stači pomysleť a mikroboti zrobja fšecko, na co fčil pomysliš. A teraz se braško připutaj, bo se ti može cosi stať. ()

SimcaJB

Příběh byl klasický, tak malý kluk zachrání lidstvo s pomocí kamarádů, robota i poučení. Samozřejmostí bylo i několik smrtí a velkých překvapení. Bohužel v konkurenci ostatních filmů, které jsem viděl animované, nepočítám jenom loňský rok, nepatří film Velká šestka mezi top. ()

FairyTejl

áááno a máme tu zase po dlouhé době výborný animák. Jediné co bych tomu vytkla, že jedna z vedlejších postav zase vypadá jako Locika řízlá Annou, ale to je pouze můj problém. Takže za 5. Dále se mi líbilo, že se tam nezpívalo. ()

k0m1s

Ale jo, proč ne, rozhodně lepší, jak mnoho adalších animáků. V tomto si každý najde to svý. Neurazí, Baymax taky pěkný. Určitě to za to stojí. ()

Zrzavakocka

nemá cenu srovnávat s Marvellem ikdyž by se mohlo říci, že je to okopírováno, ale tohle je prostě klasika od Disneyho a ulítnou na ní nejen caparti kterým kreslené postavičky spíš řeknou více ()

Artien

Příjemně stravitelná jednohubka. Do cesty předvídatelnosti se snaží stavět překážky stupňuící se tempo. Motivace postav jsou velmi realistické. Animace na současné poměry standardní. Film zvládá velmi dobře vyvolávat záchvaty smíchu i ždímat slzné váčky. ()

CrashHP

Začiatok nového roka a hneď takáto disneyovská parádička plná milého humoru zobrazujúca robotickú budúcnosť s milými mladíkmi, ktorí to nemajú v živote príliš jednoduché. Film sa od začiatku vzťahuje k mladému géniovi, ktorého nečaká nič jednoduché za svojou cestou a získaním pravdy. Fakt úžasné! ()

james47

Docela zajímavé.. Jen jsem potom ke konci měl dost toho, jak se děj měnil z klidnějšího do úplně nejakčnějšího, že jste měli pocit, že už je konec filmu, ale ono to pak pořád pokračovalo... Jinak super film. ()

monika_cz

Příjemný film s hlavními hrdiny, které jsou nečekala. Plný humoru, ale také emocí a vynálezů. Nejlevíce mě uchvátil začátek, když Hiro zápasil s pomocí malého robota, musím přiznat, že to mě skutečně pobavilo. Pak také scénky s robotem Baymaxem, hlavně ty jeho racionální připomínky. ()

Joral

Príjemný a vtipný príbeh, animácia dokonalá, postavy sa pohybujú skoro ako živé. Postava Baymaxa je skrátka božia. Kde na také nápady tí ľudia chodia? ()

vrch07256732

Nie je čo riešiť - jeden z TOP animákov poslednaj doby. Je to priehľadné? Je. Je tam spústa klišé? Ano. Hlášky typu hustý a síla (podotýkam že CZ dabing) lezú hore krkom? Lezú. Ale ide predsa o animák pre predpubertálneho detského diváka. Decká neriešia nejaké hlboké úvahy - film presna spľňa čo od neho detský divák očakáva - akciu, plno akcie, vtipné scénky a husté hlášky a trochu tých dojímavých scénok - a presne toto tento film prináša. Po čase nenáročný film ktorý aspoň mňa totálne pobavil. ()

Tomas_313

Dlouho jsem se u animáku takhle nepobavil. Našel jsem zde vše, co patří k ideálnímu animovanému filmu pro mladší ( i starší ) diváky - dokonalá animace, sympatické postavy, humorné sekvence, plno akce a několik dojemných scén trhajících mé stále ještě adolescentní srdíčko. Nejpříjemnějším překvapením je postava bílého mazla Baymaxe, který se po celou dobu stará o výborný stav divákových bránic a je takřka nemožné si ho nezamilovat. Skvělým bonusem je potitulková scéna, která potěší především komiksové fandy. Celý koncept je důmyslný, sympatický a v porovnání s animáky z let minulých působí podstatně dospěleji. Hned od začátku je nastaveno optimální tempo, jehož jedinou chybou je, že není konstantní. Po bravurním začátku film chvílemi kolísá a místy i upadá do ztracena. I přesto je Velká šestka zdárným příkladem toho, že se tento žánr fascinujícím způsobem vyvíjí kupředu, ale hlavní cíl zůstává stále totožný - rozdávat radost do našich srdcí a aspoň na chvíli nás zbavit strastiplných starostí reálného, krutého světa. Sakra, chci být zase dítětem. 80% ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord