Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

spawnxp

Úplně jsem sice nepobral celý to "poasijštění" - všude japonský?/čínský? nápisy a tak (to to dělali ve víc verzích nebo těm čínanům už prodali i Disney's Studios? - furt je to uváděný jako americkej film...) (Hero šestka samotná je ovšem správně mutli-kulti namíchaná a zdánlivě zápornej "big-podnikatel" má průraznej "euro-americkej" frňák) ale jinak celkem milý, občas vtipný a pěkně to odsejpá... a velice koukatelná animace je technicky opravdu už dost "daleko" (například "davový" scény z nadhledu kde se najednou hejbaj mraky, mořský vlny, tisíce postaviček a kdovíco ještě...). Dobrá zábava. ()

TonoM

Jeden z nejlepších animovaných filmů roku 2014 dost možná i nejlepší, výborně propracované od Dona Halla. 80% ()

FEAR99

Bohužel jen a jen animovaný průměr, který znovu bohužel nevytrhne ani precizní technická stránka v čele s výtečnou animací a perfektní prací s kamerou. Předvídatelnost je veliká, hrdinové nezaujmou, "robot léčitel" mi rozhodně nepřišel "cool" či nějak extrémně vtipný (což byl evidentní záměr tvůrců) a celé to podtrhává posedlost Marvelu týmovkami (ten twist s hrdinami je absolutně nevěrohodný a z mého pohledu divný). Škoda, protože profesionalita filmu je veliká a několik dobrých nápadů se najde, ale nemůžu jinak u filmu, který kromě "technologických vylomenin" nepřichází absolutně s ničím novým a pouhopouze recykluje dřívější Disneyho, popřípadě Marvelovské filmy. Sluší se připomenout, že mi to, jak týmovkou, tak záporákem či celkovým vyzněním hodně připomínalo dva roky starou Legendární partu, která mi však přišla prostě lepší a hlavně ve mě zanechala lepší filmový pocit. Velká šestka slušná je, o tom pochyb není, ale je škoda, že tvůrci víc neriskovali a přinesli "jen" klasickou animovanou podívanou na jedno brdo. 6/10 ()

Deus3x

Co autoři nahonili nádherným audiovizuálem, to odflákli po příběhové stránce. Je to kýčovitá blbost s totálně předvídatelnou zápletkou. Trapné finále jsem už přeskakoval. ()

ryuuza

Po dlouhé době mě opravdu chytil animák. Naprosto parádní zpracování, hudba. Děj byl fajn, ale viděl jsem v něm hodně jiných a podobných filmů. Prostě skvělá podívaná. ()

Roubais

Jako animač je to zase něco novýho :-) Baymax byl pro mě sympatická postavička, která dokázala probudit emoce, jako málokterý animovaný hrdina. ()

Tambry1231

Podla mňa super film po každej stránke. :) Príbeh ma citovo dostal hneď na začiatku, ale nebudem nič spoilovať. V skutočnosti ma dojali všetky scény ktoré, mali byť presne to- dojímavé. Ale mimo toho sú tam aj vtipné scény, hlavne pochádzajúce od Baymaxa. Oh... my God... BAYMAX! Oni zobrali zdravotného robota. ukázali ako vníma svet, dali ho dokopy s pubertiakom a pomocou toho spravili úžasného "comic reliefa". Ale on nieje iba vtipný, on je aj roztomilý a dobrosrdečný. Teraz patrí medzi moje oblúbené postavy. Ale aj Hiro, Tadashi a tí ich kamaráti- všetci mi boli sympatickí. Oh, a sú tam aj akčné scény, ktoré sú proste úžasné. A skvelá animácia. Určite odporúčam. :) ()

Tempest

Trochu netradiční animovaný film, kde velkou roli sehraje i smrt. Malý Hiro se chce dostat do výzkumného ústavu, kde již pracuje jeho bratr. Vymyslí mikroboty, malé roboty, kteří se dokážou skládat ve větší celky. Řízeni jsou přímo myslí svého tvůrce. Na výstavě jeho nápad zaujme všechny návštěvníky. Dojde ale k velkému neštěstí, při kterém zahyne jeho bratr a mikroboti, až na jeden exemplář, jsou zničeni. Hiro je z události zcela zdrcen a uzavírá se do sebe. Ale najednou to vypadá, že mikroboti nebyli zničeni a někdo je využívá k nekalým účelům. Hirovi pomůže poslední vynález jeho bratra robot jménem Baymax a parta jeho kamarádů. Zrod superhrdinů může začít. Tento film mohu doporučit, je docela fajn a moje 10 - ti letá dcera z něj byla nadšená. ()

Neymar11

Vskutku povedený animák. Baymax je suprová postavička. Vtipná, inteligentní, nemotorná..Zkrátka sympaťák. Celkově Velká šestka působí jako film s názvem ''Jak vycvičit robota v Iron Mana a zrození Avengers'', což je trochu škoda. Trochu mi přijde, že dochází nápady. Každopádně hezké oživení animovaného průmyslu. 75%. ()

LencaN

Slušný animák s dojemnými scénami i dostatkem akce. Hlavně mě zaujal záporák. Ten dlouhý černý kabát, pohyboval se díky mikrobotům a ta maska... no vypadal opravdu záporácky, jako by ho do takového filmu byla škoda. Ale i sestava mladých vědátorů měla něco do sebe, každý byl jiný, srandovní byl ten dredatý a slečna jezdící na kole/kolech byla cool. Bylo tady i několik hodně vtipných momentů. Například bych nevěřila, jaká legrace může být s nafukovacím robotem a jeho ucházejícím vzduchem. Animace byla super a celé to San Fransokyo se vyvedlo, až jsem koukala jak se podařilo propojit San Francisco s čímsi asijským, pěkné. (Nemůžu říct, že s Tokyem, nikdy jsem tam nebyla, nemůžu posoudit.) ()

moriero

Nejsem fanoušek superheroes-žánru, ale tohle bylo vedle Tangled a Megamind nejlepší animované dílko, co jsem kdy viděl. Disney jsou zkrátka géniové. Umějí vykouzlit vymazlený propracovaný svět, ať už pohádkový nebo futuristický, kam byste prostě chtěli patřit. Jejich motto se promítlo i tohoto animáku: "Začněte myslet jinak a hledejte novou perspektivu!". Nebojí se posunout tento žánr dál. Už zdánlivě nesmyslné spojení San Francisca a Tokia je toho jasným důkazem. No proč ne? Big Hero 6 je akční, velice chytré a velmi, velmi dojemné (i když prvoplánově). Proč ne, když to funguje? ()

dan.nad

Očividné pošťuchování na klasická klišé japonského anime ("Mí rodiče zemřeli když mi byli tři, vzpomínáš?"; celá vizáž, plán i motivace záporáka; samotný název snímku imitující engrištinu a japonskou neznalost anglické gramatiky) spojené se současnou kulturou akčního komiksu je mixem stejně ladným, zábavným a osvěžujícím, jako celá podoba San Fransokya. Jsem spokojený se svou péčí. ()

Richi007

Zábavné, poučné, super, prostě pohádka pro děti. Dokonce tak nadchlo, že jsem si to dal dvakrát. Krom klasické dějové linky asi nemám co vytknout. ()

Ace.A.T.L.

Pecka :) Animáky opravdu vedou. Tohle je plný všeho, čeho má a neobsahuje to, co nemá :) Za mě skálopevných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

LeniRo

První polovina filmu boží, vtipná, milá, prostě nebylo co vytknout, zato druhá polovina se zas až tak moc nepovedla, brala bych něco jiného než napodobeniny superhrdinů..Ale co už, pořád ve mě nechává silnější dojem první polovička, tak aspoň za čtyři :) ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord