Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

Mr.Ripley

Ještě za námi není ani půlka ledna a už tu máme pravděpodobného kandidáta na animák roku 2015! Odkazově hravé, formou vyprávění temné a přece vřelé, ale především skvěle napsané. První animák za dlouhou dobu, jež děti nepodceňuje, ale dělá z nich rovnocenné diváky. ()

Triple H

Poteší ma, keď sa mi raz za čas páči nejaký animák. Pripadám si potom menej staro a suchopárne. Design a koncept Baymaxa je lacný a prvoplánový útok na srdiečka divákov (hruškovitý tvar, nemotornosť, cupitajúce nohy, guľaté očká ...), ale otvorene priznávam, že som ho zožral aj s navijakom. Ten robot bol skrátka vtipný, milý a cool - nedalo sa odolať. Ostatné postavy mi boli ukradnuté, ale dávam palec hore za anime variácie, ktorými bol celý film pretkaný. ()

tatanapope

Pohádka pěkná v celku vtipná.Jako ve všech klasických Disneyovkách je tu roztomilá a vtipná postava robota Baymaxe,hlavní hrdina a kamarádi.V podstatě se dá říct,že velká šestka je průměrná Disneyovka. Na podívání pěkné,ale že by se mi to zdálo být něčím nějak extra vyjmečné to říct nemůžu. ()

Motinski

Ďalší animák čo ma celkom bavil, no žeby bol výnimočný oproti iným, nemôžem povedať. Má v sebe posolstvo, komplexné postavy, no pri scénach kde niektorým upadla slzička, som všetko predvídal. A to je škoda. Páčila sa mi ale akcia čo nebýva až tak zvykom pri podobných filmoch. ()

UhLee

(6/10). K mému překvapení průměrná animovaná jízda v Japonsku 🎌. Zaujala mě hlavně díky Bílému tlouštíkovi, který je hrozně kouzelný a skvěle napsaný.. Zbytek filmu se mě nijak moc nedotkl a také odhalení, kdo se skrývá pod maskou hlavního padoucha mě nechalo chladným.. Animák na který si za nějakou dobu ani nevzpomenu. ()

Avathar

No hej. Príbehovo originálne asi ako záhradný trpaslík. Ale napriek tomu je to - minimálne na jedno pozretie - celkom zábava. Mohli sa trochu viac predstaviť ostatní členovia Šestky - hračičky mali pekné. Celkovo to má dobré tempo a nie je to až tak sentimentálne ako som čakal. A Baymax je sympaťák. ()

Samuel7

Velmi milé překvapení se sympatickými postavičkami v čele s kouzelným robotem léčitelem. Nechybí vtip, akce ani emoce a celé to hezky odsýpá a působí svěžím dojmem, přestože příběhově se o nic originálního nejedná. Dobrý dojem mi kazilo hlavně klasické klišé animáků a pohádek: sice nám zavraždil nejlepšího kámoše, ale přece ho nenecháme umřít, a proč mu vlastně ještě na oplátku nezachránit dceru? Sice to je pro děti výchovné, ale zde to s tím už trochu přeháněli. Jako příklad neposkvrněné morálky by bohatě stačil sám robot Baymax a jeho stvořitel Tadashi. ()

Mrkvič

Nebýt toho tlustýho, roztomilýho,, robotickýho zdravotníka, byl by to dost obyčejný animák s tunou ponaučení. Jenže když on byl tak kouzelný. Možná někdy v budoucnu hvězdičku uberu, protože mě nenapadá žádné jiné pozitivum filmu, ale zatím převládá ten roztomilý mišelínek. ()

Gothar

Prvá polovica ma veľmi bavila a keby si to film udržal do konca, tak by išlo o jeden z mojich najobľúbenejších animákov. Bohužiaľ potom je to už predvídateľná nuda. Baymax bol super a jeho potenciál bol využitý veľmi dobre, každá jeho scéna mala niečo do seba, predovšetkým v úvode. 70 % ()

Belbo

Z toho smrdí Amerika pěkně daleko; potenciál se po 20 minutách vytratil někam do prdele a zbyla klasická rodinná srajda bez nadhledu. ()

viperDavid

Parádní animovaný zážitek pro prcky i velký prcky. Moc hezky se na to dívá, je to zábavné i trošku chvílemi smutné. Super efekty za který bych člověk vraždil mít je, trošku jako iron man, ale vylepšený. Já i malá jsme se u toho hodně bavili a naučili se pěsťovku ()

LiborGondek

Baymax je super, ale nemyslím si, že byl dobrý nápad vzít pro animák, primárně určen dětským divákům, předlohu v podobě Marvel komiksu. Přijde mi to zbytečně náročné, vleklé a smutné/kruté. Výchovný efekt = nula. Dá se předpokládat, že budou následovat další pokračování, ale jestli to je dobře...? Hodnocení 3-4*. Uvidíme jak se mi to časem ještě v hlavě rozloží. ()

Dado

Vtipné, svižné a cool, presne ako aj hrané adaptácie komiksov od Marvelu, s ktorými sa v posledných rokoch roztrhlo vrece. Dejovo je však Veľká Šestka len zlátaninou plnou klišé, kde vážne dialógy vyznievajú neuveriteľne strojene, zásluhou čoho to občas vyzerá tak, akoby ešte aj animované postavy boli schopné amatérskeho prehrávania, a zvraty, vrátane toho najväčšieho, sú predvídateľné desiatky minút dopredu. Animácia je samozrejme skvelá, avšak to je dnes v prípade animovaných filmov s obrovskými rozpočtami v úvodzovkách len očakávaným štandardom, ktorý poteší oko, no nezakryje pred ním ostatné nedostatky. Slovenský dabing sa ako v prípade väčšiny animákov dabovaných do kín vydaril, obzvlášť poteší obsadenie hlasov, ktoré sa v televíznom dabingu takmer nevyskytujú (Lucia Bugalová, Zuzana Šťastná). (65%) ()

Ryuuhei

Je mi líto, ale víc dát nemohu. Na tento film jsem byl ohromně zvědav, ale nakonec z něj mám poněkud smíšené dojmy. V první řadě mi vadila ta ohromná předvídatelnost ohledně úplně všeho, co se v ději dělo. Ihned jsem věděl, kdo bude záporák, ačkoliv vše hrálo na pomyslnou strunu thrilleru. A druhá věc, celé to bylo vysloveně o jakési pomstě a superhrdinská vložka to zahnala na samotné dno generičnosti. U Disney vím, že jakmile to není Pixar, nemůžeme čekat kdo ví jaké zázraky a originality. Zde sice hezký nápad udělat něco na téma robotiky a spojit rovnou dvě kultury do jednoho, ale jak jsem nic nečekal, dočkal jsem se sice hodně pěkného, ale nijak extra zvláštního animáku. Ani postavy mi kdo ví jak k srdci nepřirostly. 70% ()

Lachtaan

První MARVELácký animák v celovečerní podobě a hned tak nečekaně povedený. Vlastně to byl kdysi také první animovaný film, který jsem viděl v originále a to že mám do teď jakési pravidlo, že na tenhle typ žánru koukám především výhradně v češtině. Baymax je dodneška nezapomenutelný frajer, který filmu dodává ten pořádný šmrnc. Také ještě pořád obdivuji nápad skloubit San Francisco a Tokio do jednoho města, originalita zde prostě hrála na tu správnou notu. A právě díky tomu je to jeden z nejhezčích animáků za poslední léta. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord