Velká šestka

• slovenský

Veľká šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Big Hero 6 je asi co se týče detailů nejpropracovanější animák, co jsem viděl... Od skvěle zpracovaného San Fransokya, japonskou verzi kalifornského města, až po vyčuhující výztuž z trosek Kreiova centra, tvůrci si dali opravdu na všem záležet ... Co se týče základní dějové linky, žádná revoluce se nekoná, tohle už jsme viděli mnohokrát, přesto Baymax zanechá na animovaném chodníku slávy určitě velkou stopu... Ostatní nominované animáky jsem neviděl, ale jestli si nakonec zlatou sošku odnese právě tento snímek, rozhodně se zlobit nebudu...(6.2.2015)

Skvělé, neotřelé, originální. Disney Animation se povedlo odpíchnout od všech Donaldů a Mickey mousů a po Raubířovi Ralphovi nám servíruje další povedené dobrodružství a co více, podle, leč méně známého ale stejně, Marvel komiksu! Překvapilo mě, že hlasy nepropůjčili žádní slavní herci, ale je to vcelku jedno, v animaci je to špička a bude vás to zkrátka bavit. Což se rozhodně o většině novodobých animáčů říci nedá. PS : počkejte si na potitulkovku ;) ... 85%(5.2.2015)

"umím létat, tak jsem dobrý zdravotník!" Skutečně vtipný, milý a hlavně akční animák se spoustou srandy i špetkou smutku. Celé kino se průběžně prosmálo celým filmem, takže mé hodnocení čistou pětihvězdou je jednoznačné. Příběh je o superchytrých studentech pakárny a jednom třináctiletém géniovi jemuž v hlavě neustále šrotují nápady na vynálezy. No a co čert nechtěl, jsou všichni vrženi do obrovského dobrodružství na záchranu města a dopadení zločince. Vizuálně nemám absolutně co vytknout. Jednotlivé scény při průletech nad městem, nad řekou byly fantastické a ve tři dé to muselo být bezpochyby ještě lepší. Trochu mě zarazila ta hvězdná brána, ale svět za ní byl vymyšlen fakt moc hezky. Takže můžu vřele doporučit.(31.1.2015)

Začátek, jež se nesl v duchu hi-tech, byl vynikající. Naplno jsem si začal libovat, že snad ani nedostanu akční ptákovinu pro děcka, ale zábavnou inteligentní komedii. Postupem času se mé znepokojení začalo zvyšovat díky parciálnímu snižování originality, a to až takovému, že se nebudu stydět nakřnout tvůrce z nejedné kráděže. Ale co, když se člověk pořád ještě fajn baví, dá se přivřít oko. Bohužel scénáristicky laciný akční závěr, neodpustivší si ani malinkou citovou vydíračku, nemilosrdně rozmetal všechny úvahy o zařazení mezi elitu. Ale jinak po dlouhé době fajn animák. 75%(18.3.2015)

Lepší než Kapitán Amerika :)) Příběh Velké šestky není od toho, aby přicházel s novými motivy a novými způsoby, kterak zdevastovat New York, jeho poslání tkví v tom, aby staré motivy chytře zrecykloval, dodal jim vtip a popřípadě také přizpůsobil nejmladšímu publiku. Film je tak plný skrytých či očividných narážek, přímých či lehce upravených citací z hraných komiksových snímků a konečně sympatických postav, kterým se daří perfektně skloubit marvelovské charaktery s čistě disneyovskými ztřeštěnými postavičkami. Vyznění je sice jalové a druhá půlka celkově nedosahuje vtipu a překvapivosti té první, ale stejně se jedná o hodně cool záležitost, rozhodně kvalitnější než druhý Já, padouch.. 80%(1.3.2015)

• - V 59. minutě, kdy Hiro s Baymaxem letí nad San Fransokyoem, si můžete povšimnout Tokyo Tower, jedné z nejznámějších dominant Tokya. (La_Valette)

• - V původním komixu vytvořil Baymaxe Hirův otec a ne jeho bratr Tadashi. (Charpy)

• - Snímka vyšla aj pod alternatívnym názvom Baymax. (MikaelSVK)