Reklama

Reklama

Velká šestka

  • USA Big Hero 6 (více)
Trailer 2

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

(více)

Videa (42)

Trailer 2

Recenze (722)

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

Aj keď som vedela kto je zloun aj tak musím dať plný počet, pretože to bolo vtipné a Baymax je jednoducho ten najňuňu robot. Wall-e či ako sa to volá môže ísť do prdele.. Dokonca na konci som revala ako malá. Keď tento film získal Oscarov bola som sklamaná, že prečo nie Ako vycvičiť draka 2... ale teraz to už chňápem, že prečo si zvolili práve tento. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

JEN SI TADY STABILIZUJU PUBESCENTNÍ ZMĚNY. Popkulturní mix, který si bere ze všeho, co ho inspirovalo, téměř to nejlepší. Hlavně lidské vztahy fungovaly jak v reálném světe, kdyby se tvůrci nebáli přidat, nebo spíš ubrat, v opravdu rozhodujících okamžicích důležitých postav (Baymax), se stovkou neváhám. 90%. ()

Reklama

vteco 

všechny recenze uživatele

Velká šestka v čele s roztomilým robotem skvěle zaplnila volné místo mezi superhrdinskými animáky. Tohle dobrodružství s fantastickou animací a detaily se pyšní skvělým tempem a docela příjemným příběhem. Hlavní hrdina je zajímavě představen a spolu s vedlejšími postavami tvoří nadprůměrnou skupinku podivínů. Celý film je tak trochu nešťastně postavený na vynikajícím Baymaxovi, čímž nedává tolik prostoru pro ostatní aspekty filmu či postavy. /85%/ (Kino) ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Udělá ze mne karate lepšího zdravotníka?" Tak to je tutovka, kterou by měl pochopit i robot. Jenže Baymax nechápe v podstatě nic a tak je o zdroj zábavy postaráno. To je dobře, protože astrofyzice moc nerozumím, roboty ovládat neumím a problémy japonských puberťáků mě nebaví, takže za mě je tohle "jenom" dobrý. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

2. komentář (damn you, Davies!) Disney se zase jednou rozhodl dát něco i divákům, kteří netouží po čtyřicáté páté kopii Na Vlásku... Počkat, cože? Říkáte, že to byla teprve první? No, tak to tedy je pak ještě horší film, než jsem si myslel. Ty tržby asi dokazují, že Disney použil své staré dobré podprahové hypnožáby a na krátkou dobu udělal z poloviny té méně zkušené divácké obce slintající zombie. Disney tedy sáhl do Marvel vod, vytáhl neokoukaný, východem trochu víc ovlivněný komiks, řádně zamíchal a podal Marvel divákům jako perfektně odvedený origin příběh s kupou správně vtipných momentů, dramatem a emocemi, které překonávají i Pixar klasiky a dostatečně temným a zajímavým záporákem. Do mixu přidat ještě roztomilého/badass robota, správně složenou partu nerdů (včetně jedné meta postavy) a výborně nasnímanou akci či i obrazově hudební koláže a máme tu nejlepší animovaný příběh za posledních pět let, kterému opravdu konkuruje jen Jak vycvičit draka. V tom městě kombinujícím Tokyo a San Francisco bych chtěl žít! Henry Jackman to zase ohudebnil na jedničku. Mám ho už fakt rád. PS: A na konci přijde i kouzelník. ()

Galerie (72)

Zajímavosti (41)

  • Išlo o prvý animovaný film od Marvelu, ktorý bol distribuovaný Walt Disney Animation Studios. Bol síce založený na komiksoch Marvelu, nebol ale prepojený s existujúcim filmovým marveláckym univerzom a nebol ani označený ako vlastníctvo Marvel Studios. (tomashrabek)
  • Baymax (Scott Adsit) je vysoký 183 cm a váží 34 kg. Ale jen do té doby, než ho Hiro (Ryan Potter) mechanizuje, v tu chvíli naroste na 213 cm a unese 453 kilo. (CrypzzXD)

Související novinky

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Snad to ani není třeba psát, ale pokud jste ještě v kině náhodou nebyli na nejnovějším snímku Christophera Nolana (Počátek) Oppenheimer, rozhodně vyrazte. Včera bylo pozdě. Film, který nadchnul… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (více)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (více)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

Reklama

Reklama