Velká šestka

• slovenský

Veľká šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Mrkněte se nejprv na ty tagy. "vynálezce", "zlo", "chlapec". Super. Tohle všechno tam opravdu je! A ještě tam je taky auto, teta, kočka a most. Takových věcí je tam a stejně to nestačilo. První půlka vyvažuje scénáristickou bolest roztomilostí hlavního nafouknutce a schovává ji pod zajímavé scenérie a opravdu vcelku dojímavé povídání. Nicméně sem tam přes všechny drobnosti probleskne ven, aby ve druhé polovině vybuchla naplno. S každou další minutou se po scéně rozlévá obrovský černý flek předvídatelnosti a klišovitosti, kteří se všichni okolo snaží rychle vizuálně zabarvit. Výsledkem je tak monstrózní finále, které nádherně vypadá, ale větu po větě může jej může divák odříkat s předstihem sám. Pořád to bylo poměrně fajn, jenže druhá půlka je jako spořič.(31.5.2015)

Aj keď som vedela kto je zloun aj tak musím dať plný počet, pretože to bolo vtipné a Baymax je jednoducho ten najňuňu robot. Wall-e či ako sa to volá môže ísť do prdele.. Dokonca na konci som revala ako malá. Keď tento film získal Oscarov bola som sklamaná, že prečo nie Ako vycvičiť draka 2... ale teraz to už chňápem, že prečo si zvolili práve tento.(29.5.2015)

Tvůrci už zpočátku neudrželi touhu po spektáklu na uzdě a vývoj děje založili na lapsu, kdy Hiro u přijímaček stvoří věc dalece přesahující cokoliv vymyšleného kýmkoliv po zbytek filmu. Klišé se od akčního výjezdu na ostrov vrší a závěr se v něm topí (You must let go a takový ty věci). Dal bych tři, ale to prostě nejde. V určitých momentech je totiž snímek překvapivě nesmlouvavý a krutý a vtipný a vlastně celkově BalalalaLAlala.(25.3.2015)

Velká šestka v čele s roztomilým robotem skvěle zaplnila volné místo mezi superhrdinskými animáky. Tohle dobrodružství s fantastickou animací a detaily se pyšní skvělým tempem a docela příjemným příběhem. Hlavní hrdina je zajímavě představen a spolu s vedlejšími postavami tvoří nadprůměrnou skupinku podivínů. Celý film je tak trochu nešťastně postavený na vynikajícím Baymaxovi, čímž nedává tolik prostoru pro ostatní aspekty filmu či postavy. /85%/ (Kino)(24.6.2015)

Po dlouhé době docela originální animák. Tenhle je podle komixu od Marvelu. Odehrává se to ve fiktivním městě jménem San Fransokya, které je kombinací Toyka a San Francisca. Mladý Hiro je génius a baví se robotími zápasy. Také vynazelzne malé mikroboty, aby se dostal na vysněnou vysokou. Po tragické smrti svého bratra Takashiho se ale uzavře sám do sebe. Poté začne rozvíjet jeho zdravotnického robota Baymaxe. Spojuje se s dalšími přáteli v boji proti zlému záporákovi s maskou, který mikroboty ukradl a terorizuje s nimi město. Místy mi to přišlo docela předvídatelné. Navíc je vidět, že se dost nechali inspirovat v jiných filmech. Například tam je hodně prvků z Jak vycvičit draka. Jinak se to celkem povedlo. Na konci nemůže chybět klasická Stan Lee. :) Ještě se mi tam líbila hudba od Fallout Boy. "Létání zlepšuje mé schopnosti zdravotnického robota." :D(27.5.2015)

• - Snímka vyšla aj pod alternatívnym názvom Baymax. (MikaelSVK)

• - Jedná sa o prvý animovaný film od Marvelu, ktorý bol distribuovaný Walt Disney Animation Studios. Film je síce založený na komiksoch Marvelu, nebol ale prepojený s existujúcim filmovým marveláckym univerzom a nebol ani označený ako vlastníctvo Marvel Studios. (r3plicator)

• - Před filmem byl promítán krátký animovaný film Feast (2014) - český název: Hostina. (Durdas)