Velká šestka

Veľká šestka

Big Hero 6

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Velmi solidní, ale i velmi standardní - "Big Hero 6" je precizně vysoustružený produkt, kde nic není ponecháno náhodě. Akce, humor a emoce se střídají s mechanickou přesností, dramaturgie jede podle odškrtávacího seznamu a nápady se drží v mantinelech osvěžení, ale nikdy nepřekročí do roviny, kde už by to mohlo zavánět originalitou, nebo dokonce osobitostí. Prostě disneyácká podřízenost image značky, kterou výmluvně konstatuje interní direktiva FIFO, což u nich neznamená "first in, first out", nýbrž "fit in, or fuck off" (to není výmysl, ale očité svědectví). Na druhou stranu od výsledku spojení Marvelu a Disneyho se rozhodně kreativita očekávat nedala. Po bravurním "Frozen" je poslední produkce Walt Disney Animation Studios krokem stranou od nejistých vod ambicí do ozkoušených mantinelů komiksových adaptací. Nakonec můžeme být ještě rádi, že otravné podkuřování fandům se tentokrát omezilo především na potitulkovou sekvenci. "Big Hero 6" tak zavání předzvěstí standardizované produkce mediálního konglomerátu velkého myšáka, který si nastavil kurs na ovládnutí světa a po akvizicích Pixaru, Marvel Entertainment a Lucasarts mu už nic nestojí v cestě.(2.11.2015)

Myslím, že kouzlo tohoto animáku tkví v samotném Baymaxovi a jeho roztomilosti. Je to zkrátka něco jako E.T. v E.T. Mimozemšťan. Taková hrozně "likable" nelidská postavička, která vás dostane svým místy nemotorným a ne úplně vhodným chováním. Nebýt tohoto obtloustlého robota, nebylo by to ono. Ale uznávám, že jako celek to fungovalo dobře, snad to jen nebylo příliš originální. Ale to asi u animáku tolik nevadí, pokud má čím zaujmout. Plusové body má jinak také zajímavé zasazení to města, které je zkříženinou mezi Tokiem a San Franciscem, a pak písnička Immortals od Fall Out Boy. ~(4,0)~(17.5.2015)

Rozpočet $165miliónovTržby USA $222,527,828 Tržby Celosvetovo $657,818,612Tržby za predaj Blu-ray v USA $52,022,703 //počet predaných kusov 2,591,377Tržby za predaj DVD v USA $38,946,843 //počet predaných kusov 2,190,060║ štúdio Disney stále naberá na obrátkach, akčný animák mu opäť nadmieru vyšiel, spokojnosť /80%/(19.3.2015)

Mnohem slabší odvar toho co nám dodává Marvel zhruba 2x ročně, takže je mě opět záhadou, stejně jako už několikrát v poslední době, zdejší vysoké hodnocení. Úžasňákovi skvěle bavili, byli dospělí, tohle často nebaví a je to natočené pro malé děcka. Baymax taky není zase takový frajer jak v traileru sliboval. Velká šestka je prostě pokus o superhrdinský animák se vším co k tomu patří, bohužel nepřidává vůbec nic navíc. Společně s druhým Drakem další letošní zklamání. Možná jsem už opravdu trošku starej. 60%(12.2.2015)

Po vyhlášení Oscarů jsem si nemohl nechat ujít Velkou šestku, a tak jsem se vydal do kina, abych zjistil, jestli zlatá soška přistála ve správných rukou. Osobně bych Cenu akademie předal pokračování Jak vycvičit draka, nicméně i Velká šestka je nadprůměrně natočený film, který je jak vtipný, humorný, tak bolestný a plný akce, což mnohé dnešní animáky, které jsou mířené pouze na mladší publikum, bohužel postrádají. Líbila se mi použitá animace a nápad s asijskou variantou San Francisca, které mělo též své kouzlo. Robot Baymax byla neuvěřitelně milá postavička, která si mě hned získala, stejně jako další charaktery z party mladých vědátorů. Zkrátka kvalitní a dobře udělaný animák, který možná chvílemi tlačil příliš na pilu ohledně poučení pro nejmladší, ale i tak mě nadmíru zaujal a zaslouží si dané hodnocení.(14.5.2015)

• - Scéna, v ktorej Fred (T.J. Miller) skáče na krabiciach v gumovom obleku, je inšpirovaná jeho pôvodnou silou z komiksu - schopnosť transformovať sa do obrieho monštra, ktoré rozdupáva domy. (figliar)

• - Aby se animátoři ujistili, že Hirova roztomilá mezera mezi zuby bude viditelná ze všech úhlů, přidali do jeho zubů ovladače, aby mohli zuby opravovat tak, jak budou potřebovat. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)

• - Príbeh sa odohráva v alternatívnej budúcnosti. V tej bolo San Francisco po zemetrasení v roku 1906 znovu vybudované japonskými imigrantmi, ktorí pri tom použili techniky umožňujúce mestu pohybovú flexibilitu v prípade ďalšieho zemetrasenia. Keďže tak mesto kombinuje prvky americkej i japonskej architektúry, bolo premenované na San Fransokyo. (r3plicator)