Velká šestka

Big Hero 6

Veľká šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Myslím, že kouzlo tohoto animáku tkví v samotném Baymaxovi a jeho roztomilosti. Je to zkrátka něco jako E.T. v E.T. Mimozemšťan. Taková hrozně "likable" nelidská postavička, která vás dostane svým místy nemotorným a ne úplně vhodným chováním. Nebýt tohoto obtloustlého robota, nebylo by to ono. Ale uznávám, že jako celek to fungovalo dobře, snad to jen nebylo příliš originální. Ale to asi u animáku tolik nevadí, pokud má čím zaujmout. Plusové body má jinak také zajímavé zasazení to města, které je zkříženinou mezi Tokiem a San Franciscem, a pak písnička Immortals od Fall Out Boy. ~(4,0)~(17.5.2015)

Dlouho se mi nestalo, abych v jednom týdnu rozdal čtyři pětihvězdy, ale Big Hero 6 je Guilty pleasure jak sviň a mokrý sen každého chlapa!! Vizuál je neskutečně povedený místy jsem měl pocit, že nekoukám na Animovaný film. Všechny ty Hightech parádičky byla radost sledovat a vůbec by mi nevadilo kdyby se celý film nesl v duchu robotích zápasů, ale i Avengers volba byla na uvítanou se záporákem, za který by se nestyděl ani Marvel. Všechny kladné postavy jsou sympatické a Baymaxe chci mít doma! Plusem jsou i parádní hlášky od Freda. Perfektní zábava, která je jednak dojemná, tak i zvratovitá! 90%(23.2.2017)

Vizuálně překrásné, ale příběh předvídatelný a průměrný. Nikdo z hrdinů kromě roztomilého Baymaxe není zapamatovatelný, jsou to víceméně jen klišé figurky - dětský génius, drsňačka, excentrická sexy vědkyně atd. Chápa, že někomu to nevadí, tenhle film je fajn, dobře se na něj dívá a skvěle s ním uteče čas. Mně ale chybí jakákoli přidaná hodnota. Například How to train your dragon má úžasně podaný vztah hlavního hrdiny s Bezzubkou a o postavy se opravdu bojíte. Velká šestka bohužel klouže jen po povrchu a chybí jí cokoli, co by z ní udělalo srdcovku. 60 %(25.5.2015)

And the Oscar goes to .... BAYMAX! No ale vážně, kdyby nic jiného, tak ten robot byl prostě skvělý! Nejen že má úžasnou postavu, ale navíc se i ladně pohybuje a skvěle intonuje! A dal mi jedno poučení do života - až budou děti zase řvát, že mají bebí, zeptám se jich: "Kam bys zařadil svou bolest, na stupnici od jedné do deseti?"(28.3.2015)

Sympatický animák, i když, pravda, nemuselo jít zase jednou o tvoření party superhrdinů. Když se Velká šestka začne zabývat tímhle tématem, rázem ztrácí část svého kouzla. Naštěstí je tu i téma geniálních vynálezů a vypořádávání se se smutkem, kde už má film spíš co říct. Scénář se na několika místech nevyhnul zbytečným klišé. Co se týče vizuálu ale nemám co vytknout.(28.5.2015)

• - Záverečnými titulkami film nekončí. Nasleduje po nich krátka scéna, v ktorej sa na rodinnom portréte vo Fredovej vile ako jeho otec objaví Stan Lee. (Irktus)

• - Na policejní stanici, kam přijdou Hiro a Baymax nahlásit ukradení mikrobotů, je vidět obrázek s princem Hansem z Ledového království (2013) s nápisem „Hledaný“. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)

• - V 59. minutě, kdy Hiro s Baymaxem letí nad San Fransokyoem, si můžete povšimnout Tokyo Tower, jedné z nejznámějších dominant Tokya. (La_Valette)