poster

Velká šestka

 • anglický

  Big Hero 6

 • slovenský

  Veľká šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet $165miliónovTržby USA $222,527,828 Tržby Celosvetovo $657,818,612Tržby za predaj Blu-ray v USA $52,022,703 //počet predaných kusov 2,591,377Tržby za predaj DVD v USA $38,946,843 //počet predaných kusov 2,190,060║ štúdio Disney stále naberá na obrátkach, akčný animák mu opäť nadmieru vyšiel, spokojnosť /80%/(19.3.2015)

 • cukorek
  ****

  Nie je ten film úplne na jednotku, pretože nedostal zo mňa úplne maximum. Niektoré momenty pôsobia zdĺhavo a slabšie a tým narúšajú úplné ponorenie sa do príbehu a zdalo sa mi tých hrdinov nejak veľa. Stačili by dvaja či traja, pretože tak sa kúskujú sympatie, navyše postavička Hira Hamadu bola vykreslená dosť vlažne (hazardne hry s robotmi, túžbou po pomste a podobne). Samozrejme najväčším emočným trhákom sa stal robot Baymax, ktorý keď sa obetoval na záchranu mi takmer vošli slzy do očí. 70%(21.1.2015)

 • J*A*S*M
  ****

  Avengers meets StarGate v disneyovském animovaném provedení . Film místy vyloženě cituje určité scény (viz Iron Man na konci Avengers vs. Hiro na konci Velké šestky), přičemž je to tak očividné, že už to ani nelze považovat za vykrádání, ale spíš za popichování. Určitě se najdou lidé, kterým bude celková neoriginalita a neobjevnost vadit, už je i vidím, ale mně je to u animáku celkem jedno. Je to milé, zábavné, vtipné, a dokonce i mírně dojemné. U animované komiksové pohádky mi to stačí.(14.1.2015)

 • Lucasion
  *****

  „Excuse me while I let out some air.“ Nebudu říkat, že ne. A přiznám se, že k Velké šestce mě přivedla oblíbená kapela Fall Out Boy a jejich Immortals. Ale jelikož mám animáky rád, tak jsem byl docela natěšený. Ale že mi Baymax s Hirem vytřou zrak, to jsem teda nečekal. Po velmi dobrých animácích bych řekl, že už jsem na ně náročný. Kupříkladu How to Train Your Dragon 2 (2014) na mě fungoval skvěle. Nejspíš právě proto, že to není klasická pohádka a najdou se v ní i emoce pro dospělé. A víte co? Big Hero 6 je má taky! Od začátku do konce jsem se skvěle bavil. Hiro jako hlavní postava je sympaťák a najdou se i další postavy co mi přišli svým charakterem a chováním příjemné. No a Baymax? Ten troufnul i roztomilého Bezzubku. Jeho vyjadřování a pohyby jsou tak skvěle roztomilé, že pouze koukat na něj je báječné. Proto veškerý situační humor spojený s ním je prostě naprosto fenomenální. Tohle se Disneymu fakt povedlo! Oscar je naprosto oprávněný. Animace je suprová, příběh a emoce jsou pro dospěláky a humor je dostačující na pobavení. A hudba je samozřejmě super. Aby taky ne, když jsem na to koukal kvůli ní. A dostal jsem naprosto božský animáček, který jsem si hned napoprvé oblíbil. (93 %)(28.7.2016)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Začátek, jež se nesl v duchu hi-tech, byl vynikající. Naplno jsem si začal libovat, že snad ani nedostanu akční ptákovinu pro děcka, ale zábavnou inteligentní komedii. Postupem času se mé znepokojení začalo zvyšovat díky parciálnímu snižování originality, a to až takovému, že se nebudu stydět nakřnout tvůrce z nejedné kráděže. Ale co, když se člověk pořád ještě fajn baví, dá se přivřít oko. Bohužel scénáristicky laciný akční závěr, neodpustivší si ani malinkou citovou vydíračku, nemilosrdně rozmetal všechny úvahy o zařazení mezi elitu. Ale jinak po dlouhé době fajn animák. 75%(18.3.2015)

 • - Při bližším detailu si můžeme v Hirově pokoji všimnout sbírky postaviček, kdy mezi nimi je i tzv. Cy-Bug. Což je robotická bytost odkazující na film Raubíř Ralf (2012). Při scéně v docích je na jednom z kontejnerů patrný obrys hlavy Mickey Mouse - nejznámější kreslené postavy studia Walt Disney. Když Baymaxova pěst při testu prorazí zeď, rozbije i sochu. Na ní je vyobrazený princ Hans, čímž tvůrci odkazují na jednu z předchozích ´´disneyovek´´ Ledové království (2013). (Charpy)

 • - Acetylenová svářečka, kterou v laboratoři používá Honey Lemon, nese značku a logo "Blue Dragon". Logo odpovídá originální sérii Dragon Ball Z (od r. 1989). (KidWithGun)

 • - Pohyby a postoje Baymaxe byly modelovány podle pohybů dítěte s plnou plenou. (Zdroj: Bonusové materiály k filmu). (KidWithGun)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace