Velká šestka

• slovenský

Veľká šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Aj keď som vedela kto je zloun aj tak musím dať plný počet, pretože to bolo vtipné a Baymax je jednoducho ten najňuňu robot. Wall-e či ako sa to volá môže ísť do prdele.. Dokonca na konci som revala ako malá. Keď tento film získal Oscarov bola som sklamaná, že prečo nie Ako vycvičiť draka 2... ale teraz to už chňápem, že prečo si zvolili práve tento.(29.5.2015)

And the Oscar goes to .... BAYMAX! No ale vážně, kdyby nic jiného, tak ten robot byl prostě skvělý! Nejen že má úžasnou postavu, ale navíc se i ladně pohybuje a skvěle intonuje! A dal mi jedno poučení do života - až budou děti zase řvát, že mají bebí, zeptám se jich: "Kam bys zařadil svou bolest, na stupnici od jedné do deseti?"(28.3.2015)

Tentokrát trošku iná animácia od Disney. Ide o komédiu s východnej časti našej planéty. Film je to príjemný, má dobré vtipné situácie a hlavný hrdina je ten správny človek, ktorým ste vždy chceli byť, keď ste boli mladý. Odpadlík, ktorý je ale veľmi chytrý a múdry a postavil z ničoho niečo. Samozrejme opäť je tu námetom najprv pomsta svojho brata a potom (to by nebol DIsney ) aby sa to nakoniec zas dalo na správnu mieru. Takže nič nové. Ale ako to je podané, to je niečo nezvyčajné. Z lekárskeho robota urobiť Hero-robota? Hodnotím celkom kladne. Takže Pixar má konkurenciu. 80% - 4*.(17.2.2015)

Příjemný animák, který zvládá dobře i emoční stránku a netlačí zbytečně na pilu. Divák se párkrát zasměje, dočká se i menšího zvratu a hlavně se baví vizuální stránkou, která je opravdu povedená. Škoda jen, že mi vše přišlo občas kýčovité a místy moc přebarvené. Přesto se jedná o velmi kvalitní animovaný snímek, tento rok jeden z nejlepších .. 8/10 = 83%(9.1.2015)

Ve světě kde Japonsko vyhrálo druhou světovou válku (vážně mi to připomnělo Dickova Muže z vysokého zámku) se daří robotice, svět prosperuje a vůbec je všechno tak nějak fajn. Disneyovci děckám připravili parádní podívanou, ve stylu Úžasňákových střihlých Starkovou technologií a získali si i mě. Komiksovost je z toho cítit dost, ale tvůrci pracují spíše v mantinelech inteligentní dětské podívané. Baymax je samozřejmě boží a i když jsou ostatní postavy v podstatě zbytečné přívěsky, v průběhu si toho nestihne nikdo všimnout. Emocionální ždímák, který baví. Balalala.(13.1.2015)

• - Po snímkach The Black Cauldron (1985), The Rescuers Down Under (1990), Dinosaur (2000), Atlantis: The Lost Empire (2001), Treasure Planet (2002), a Ralph Rozbi-to (2012) je Veľká šestka zatiaľ iba siedmy, nehudobný, animovaný film od Walta Disneyho. (LuiCJ)

• - Produkčný tím sa pri animovaní mikrobotov inšpiroval sledovaním videí červených mravcov. (r3plicator)

• - Animátoři pro bojovou výbavu Baymaxe zvolili karate. S ohledem na jeho velké proporce museli ale některé pohyby a chvaty upravit. Několik členů týmu dokonce v rámci přípravy chodilo do studia bojových umění na tréninky. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)