Velká šestka

Big Hero 6

Veľká šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Tento film je presne ako Baymax - je to štýlový superhrdinský akčňák a zároveň roztomilý mäkučký animák. A tento mix je tak dobre zarobený, že mi absolútne neprekáža jeho podobnosť s inými filmami (Iron Man, Ako vycvičiť draka). Mňa si kúpil. 90%(26.1.2015)

Po ukazkach jsem se na film docela tesil a zklamanej jsem nebyl. Sice se nekona nic originalniho, ale na druhou stranu, i kdyz se jede podle zabehnutejch klise, dokazali je tvurci vymackat na maximum. Takze je tu namichanej idealni mix mezi situacni komedii, kterou obstarava chvilema nemotornej hlavni robot, nekolika dojemnejma scenama (na animak az prekvapive intenzivnima) a samozrejme akci, ktery neni naprosto co vytknout, snad jen to, ze se clovek ani nenadeje a je konec filmu, pritom bych si jeste minimalne pul hodinku souboju s chuti dal. Jinak animaci a dabingu neni vicemene co vytknout, ale nijak zvlast z dnesniho standardu nevybocuje. Takze za me spokojenost, urcite nekdy rad mrknu znova.(2.6.2015)

Velká šestka v čele s roztomilým robotem skvěle zaplnila volné místo mezi superhrdinskými animáky. Tohle dobrodružství s fantastickou animací a detaily se pyšní skvělým tempem a docela příjemným příběhem. Hlavní hrdina je zajímavě představen a spolu s vedlejšími postavami tvoří nadprůměrnou skupinku podivínů. Celý film je tak trochu nešťastně postavený na vynikajícím Baymaxovi, čímž nedává tolik prostoru pro ostatní aspekty filmu či postavy. /85%/ (Kino)(24.6.2015)

Spočiatku vďaka pár absurdným situáciám dostatočne vtipné, avšak zhruba od polovice sa z môjho pohľadu začal príbeh odobrať smerom, ktorý mne ani z ďaleka nevyhovoval. Nie som totiž fanúšik Avengerov, či podobných "výtvorov". Každopádne pekná rozprávka, ktorá poteší nie len malých, no zrejme aj dospelých.(25.3.2015)

Big Hero 6 je asi co se týče detailů nejpropracovanější animák, co jsem viděl... Od skvěle zpracovaného San Fransokya, japonskou verzi kalifornského města, až po vyčuhující výztuž z trosek Kreiova centra, tvůrci si dali opravdu na všem záležet ... Co se týče základní dějové linky, žádná revoluce se nekoná, tohle už jsme viděli mnohokrát, přesto Baymax zanechá na animovaném chodníku slávy určitě velkou stopu... Ostatní nominované animáky jsem neviděl, ale jestli si nakonec zlatou sošku odnese právě tento snímek, rozhodně se zlobit nebudu...(6.2.2015)

• - V 51 minutě si lze všimnout, že na obraze Fredových rodičů připomíná jeho otec Stana Leeho. (joker.george)

• - Baymax je schopný otáčať hlavu o 180 stupňov, ako sa ukázalo počas automobilovej naháňačky s Yokai. (bbaron)

• - Scéna, v ktorej Fred (T.J. Miller) skáče na krabiciach v gumovom obleku, je inšpirovaná jeho pôvodnou silou z komiksu - schopnosť transformovať sa do obrieho monštra, ktoré rozdupáva domy. (figliar)