poster

Velká šestka

 • USA

  Big Hero 6

 • Slovensko

  Veľká šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ainy
  *****

  "umím létat, tak jsem dobrý zdravotník!" Skutečně vtipný, milý a hlavně akční animák se spoustou srandy i špetkou smutku. Celé kino se průběžně prosmálo celým filmem, takže mé hodnocení čistou pětihvězdou je jednoznačné. Příběh je o superchytrých studentech pakárny a jednom třináctiletém géniovi jemuž v hlavě neustále šrotují nápady na vynálezy. No a co čert nechtěl, jsou všichni vrženi do obrovského dobrodružství na záchranu města a dopadení zločince. Vizuálně nemám absolutně co vytknout. Jednotlivé scény při průletech nad městem, nad řekou byly fantastické a ve tři dé to muselo být bezpochyby ještě lepší. Trochu mě zarazila ta hvězdná brána, ale svět za ní byl vymyšlen fakt moc hezky. Takže můžu vřele doporučit.(31.1.2015)

 • Jinny
  ****

  Sympatický animák, i když, pravda, nemuselo jít zase jednou o tvoření party superhrdinů. Když se Velká šestka začne zabývat tímhle tématem, rázem ztrácí část svého kouzla. Naštěstí je tu i téma geniálních vynálezů a vypořádávání se se smutkem, kde už má film spíš co říct. Scénář se na několika místech nevyhnul zbytečným klišé. Co se týče vizuálu ale nemám co vytknout.(28.5.2015)

 • Gilmour93
  ***

  Pubertální vědátor a nafukovací robotická lékárnička nikterak originálně surfují na vlně superhrdinství. Jediná přidaná hodnota je propojení architektonických kultur ve fiktivním městě, jinak se jedná o další animák, co se utápí v hi-tech námětech či sci-fi zápletkách a přitom zapomíná na sílu obyčejnosti. Všiml jsem si v poslední době paradoxu, že čím víckrát padne ve filmu slovo „hustý“, tím řidší výjev je mi nabídnut..(28.7.2015)

 • cukorek
  ****

  Nie je ten film úplne na jednotku, pretože nedostal zo mňa úplne maximum. Niektoré momenty pôsobia zdĺhavo a slabšie a tým narúšajú úplné ponorenie sa do príbehu a zdalo sa mi tých hrdinov nejak veľa. Stačili by dvaja či traja, pretože tak sa kúskujú sympatie, navyše postavička Hira Hamadu bola vykreslená dosť vlažne (hazardne hry s robotmi, túžbou po pomste a podobne). Samozrejme najväčším emočným trhákom sa stal robot Baymax, ktorý keď sa obetoval na záchranu mi takmer vošli slzy do očí. 70%(21.1.2015)

 • vteco
  ****

  Velká šestka v čele s roztomilým robotem skvěle zaplnila volné místo mezi superhrdinskými animáky. Tohle dobrodružství s fantastickou animací a detaily se pyšní skvělým tempem a docela příjemným příběhem. Hlavní hrdina je zajímavě představen a spolu s vedlejšími postavami tvoří nadprůměrnou skupinku podivínů. Celý film je tak trochu nešťastně postavený na vynikajícím Baymaxovi, čímž nedává tolik prostoru pro ostatní aspekty filmu či postavy. /85%/ (Kino)(24.6.2015)

 • - Titulnú pieseň "Top of the World" naspievala málo známa kapela Greek Fire, ktorá je skôr iba bočný projekt muzikantov. Jej lídrom a spevákom je Philip Sneed, gitarista americkej rockovej kapely Story of the Year. (KN1Fe)

 • - V príbehu sa objavuje 670 unikátnych komparzistov - obyvateľov mesta. (Lukido)

 • - Pre účely filmu bola vytvorená nová technológia tzv. Hyperion. Tá umožnila animátorom pracovať s veľkým obsahom dát. (Lukido)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace