Velká šestka

Veľká šestka

Big Hero 6

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

"Udělá ze mne karate lepšího zdravotníka?" Tak to je tutovka, kterou by měl pochopit i robot. Jenže Baymax nechápe v podstatě nic a tak je o zdroj zábavy postaráno. To je dobře, protože astrofyzice moc nerozumím, roboty ovládat neumím a problémy japonských puberťáků mě nebaví, takže za mě je tohle "jenom" dobrý.(11.5.2016)

Big Hero 6 je asi co se týče detailů nejpropracovanější animák, co jsem viděl... Od skvěle zpracovaného San Fransokya, japonskou verzi kalifornského města, až po vyčuhující výztuž z trosek Kreiova centra, tvůrci si dali opravdu na všem záležet ... Co se týče základní dějové linky, žádná revoluce se nekoná, tohle už jsme viděli mnohokrát, přesto Baymax zanechá na animovaném chodníku slávy určitě velkou stopu... Ostatní nominované animáky jsem neviděl, ale jestli si nakonec zlatou sošku odnese právě tento snímek, rozhodně se zlobit nebudu...(6.2.2015)

Začátek, jež se nesl v duchu hi-tech, byl vynikající. Naplno jsem si začal libovat, že snad ani nedostanu akční ptákovinu pro děcka, ale zábavnou inteligentní komedii. Postupem času se mé znepokojení začalo zvyšovat díky parciálnímu snižování originality, a to až takovému, že se nebudu stydět nakřnout tvůrce z nejedné kráděže. Ale co, když se člověk pořád ještě fajn baví, dá se přivřít oko. Bohužel scénáristicky laciný akční závěr, neodpustivší si ani malinkou citovou vydíračku, nemilosrdně rozmetal všechny úvahy o zařazení mezi elitu. Ale jinak po dlouhé době fajn animák. 75%(18.3.2015)

Myslím, že kouzlo tohoto animáku tkví v samotném Baymaxovi a jeho roztomilosti. Je to zkrátka něco jako E.T. v E.T. Mimozemšťan. Taková hrozně "likable" nelidská postavička, která vás dostane svým místy nemotorným a ne úplně vhodným chováním. Nebýt tohoto obtloustlého robota, nebylo by to ono. Ale uznávám, že jako celek to fungovalo dobře, snad to jen nebylo příliš originální. Ale to asi u animáku tolik nevadí, pokud má čím zaujmout. Plusové body má jinak také zajímavé zasazení to města, které je zkříženinou mezi Tokiem a San Franciscem, a pak písnička Immortals od Fall Out Boy. ~(4,0)~(17.5.2015)

Aj keď som vedela kto je zloun aj tak musím dať plný počet, pretože to bolo vtipné a Baymax je jednoducho ten najňuňu robot. Wall-e či ako sa to volá môže ísť do prdele.. Dokonca na konci som revala ako malá. Keď tento film získal Oscarov bola som sklamaná, že prečo nie Ako vycvičiť draka 2... ale teraz to už chňápem, že prečo si zvolili práve tento.(29.5.2015)

• - Meno hlavnej zápornej postavy, Yokai, v japončine znamená démon. (figliar)

• - V Hirovej izbe je možné všimnúť si viacero animovaných postáv, napr. robota EVE zo snímky Wall-E (2008) či králika Oswalda, ktorý bol prvou kreslenou postavou od Disneyho, ešte pred Mickeym Mousom. (MikaelSVK)

• - V príbehu sa objavuje 670 unikátnych komparzistov - obyvateľov mesta. (Lukido)