Reklama

Reklama

Velká šestka

  • USA Big Hero 6 (více)
Trailer 7

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

(více)

Videa (42)

Trailer 7

Recenze (719)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Udělá ze mne karate lepšího zdravotníka?" Tak to je tutovka, kterou by měl pochopit i robot. Jenže Baymax nechápe v podstatě nic a tak je o zdroj zábavy postaráno. To je dobře, protože astrofyzice moc nerozumím, roboty ovládat neumím a problémy japonských puberťáků mě nebaví, takže za mě je tohle "jenom" dobrý. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Nejlepší animák od dob Raubíře Ralfa.Nadupaný vizuál, dobrý příběh, zábavná parta a dokonalý ústřední robot Baumax, teda Baymax.Hlavně to všechno ještě umocňuje výtečný dabing a pokaždý, když jsem slyšel Kamila Halbicha, hned se mi vybavil Rimmer :D.Poslední dobou jsou sice animáky narvaný výbuchama a akcí, ale Velká šestka není vlezlá a otravná (jako např. Úžasňákovi) ale výtečně baví a jede si na vlně Avengers.Animák roku.95%. ()

Reklama

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Animák pro nerdy a jejich mláďata. Nafukovací medi-robot Baymax je největší tahák celé Velké šestky a pokaždé, když je na plátně, zábava strmě stoupá. Zbytek filmu je směsí hyperaktivních gagů a křečovitého dolování emocí, které občas doplácí na zbrklost (ztráta bratra), jindy na hrozivou předvídatelnost (osud padouchovy dcery, prokouknutelný okamžitě poté, co je zápletka s ní představena) a ve finále na poněkud trapný mix obého (Baymax a portál). Spíše než hlavní dějová linka zaujme překotné technologické žvatlání, které si užijou děcka i dospělí. Akční scény balancují na hraně, z níž občas spadnou na jednu stranu a od boku střelí několik podařených hlášek, načež přelezou na stranu druhou a předvádějí zaměnitelný uřvaný cirkus - tady se hodně podepsal fakt, že s vyjímkou Hira, Baymaxe a snad ještě Go Go je zbytek týmu spíše otravný, než zábavný (či nedej bože čímkoliv zajímavý) a máte chuť je ukřižovat pokaždé, když se začnou přeřvávat. Příběh samotný funguje navzdory výše uvedeným výtkám a až násilně protlačovanému poselství relativně dobře - Hirovi není těžké fandit, jeho pohnutky i motivace jsou jasné a zkratkovitost děje se zběsilou akční akrobacií mu zásadněji neubližují. Hiro s Baymaxem ostatně tvoří perfektní filmové kombo; spolu umí vyrábět dostatek kvalitních vtipů, emocí, akce i vzájemné chemie a troufám si říct, že jeden bez druhého by byli to samé, co Murtaugh bez Riggse - až tak na mě zapůsobili. Jsem upřímně zvědavý, co přinese pokračování, protože ty dva rozhodně rád uvidím. Jen budu doufat, že se dočkají zajímavějšího dobrodružství. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Celou dobu, co jsem tenhle animák pozoroval, jsem přemýšlel, jestli je vůbec pro děti. Jeden kluk tam umře, všichni tam pořád mluví hrozně kůl hustě a pak mi došlo, že dnešní děti jsou už asi někde jindy, přičemž neomlouvám tu smrt, ale omlouvám tu husto-kůl mluvu. Od těchto dvou bodů se to odvíjelo a musím se přiznat, že jediná opravdu roztomilá věc byl ten nafukovací robot a to ještě v momentě, než se naučil kung-fu a než na něj ten japonskej génius nasadil ten hliníkovej oblek. Zároveň nemám ani tak pocit, že bych se u této pohádky bůhví jak zasmál, na rozdíl třeba od Zootropolisu. Takže i přesto, že Velká šestka není špatná pohádka, je tu pořád dost negativ, které mi výsledné hodnocení shodilo na konečné tři hvězdičky. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Vizuálně dokonalý animovaný film, který stojí na geniálním chlapci a také robotu Baymaxovi. Potenciál robota "zdravotníka" využitý dobře a vtipně. Nejvíc pobavila scéna "de la opilý" vybitý robot, která mě potěšila (potom bych ještě vyzdvihl krátkou pasáž robotích zápasů). Nanoboti, či jak se ty potvůrky jmenovali fungovali a ve výsledku se bylo na co dívat ("záporák" byl aspoň něčím zajímavý). Na druhou stranu měl člověk pocit, jakoby podobný příběh už někde viděl/slyšel a některé momenty byly jako vystřižené z jiných filmů. To však nebylo nijak výrazné. Neupotalo mě to tak, jak bych očekával, ale jinak celkový dojem za 4 hvězdičky. ()

Galerie (72)

Zajímavosti (41)

  • V kinech byl před filmem promítán krátký animovaný snímek Hostina (2014). (Durdas)
  • Príbeh sa odohráva v alternatívnej budúcnosti. V tej bolo San Francisco po zemetrasení v roku 1906 znovu vybudované japonskými imigrantmi, ktorí pri tom použili techniky umožňujúce mestu pohybovú flexibilitu v prípade ďalšieho zemetrasenia. Keďže tak mesto kombinuje prvky americkej i japonskej architektúry, bolo premenované na San Fransokyo. S nápadom na vytvorenie nového mýtického mesta prišiel legendárny pixarovský režisér John Lasseter. (tomashrabek)

Související novinky

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Snad to ani není třeba psát, ale pokud jste ještě v kině náhodou nebyli na nejnovějším snímku Christophera Nolana (Počátek) Oppenheimer, rozhodně vyrazte. Včera bylo pozdě. Film, který nadchnul… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (více)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (více)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (více)

Reklama

Reklama