Velká šestka

Big Hero 6

Veľká šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

"umím létat, tak jsem dobrý zdravotník!" Skutečně vtipný, milý a hlavně akční animák se spoustou srandy i špetkou smutku. Celé kino se průběžně prosmálo celým filmem, takže mé hodnocení čistou pětihvězdou je jednoznačné. Příběh je o superchytrých studentech pakárny a jednom třináctiletém géniovi jemuž v hlavě neustále šrotují nápady na vynálezy. No a co čert nechtěl, jsou všichni vrženi do obrovského dobrodružství na záchranu města a dopadení zločince. Vizuálně nemám absolutně co vytknout. Jednotlivé scény při průletech nad městem, nad řekou byly fantastické a ve tři dé to muselo být bezpochyby ještě lepší. Trochu mě zarazila ta hvězdná brána, ale svět za ní byl vymyšlen fakt moc hezky. Takže můžu vřele doporučit.(31.1.2015)

Sympatický animák, i když, pravda, nemuselo jít zase jednou o tvoření party superhrdinů. Když se Velká šestka začne zabývat tímhle tématem, rázem ztrácí část svého kouzla. Naštěstí je tu i téma geniálních vynálezů a vypořádávání se se smutkem, kde už má film spíš co říct. Scénář se na několika místech nevyhnul zbytečným klišé. Co se týče vizuálu ale nemám co vytknout.(28.5.2015)

Pubertální vědátor a nafukovací robotická lékárnička nikterak originálně surfují na vlně superhrdinství. Jediná přidaná hodnota je propojení architektonických kultur ve fiktivním městě, jinak se jedná o další animák, co se utápí v hi-tech námětech či sci-fi zápletkách a přitom zapomíná na sílu obyčejnosti. Všiml jsem si v poslední době paradoxu, že čím víckrát padne ve filmu slovo „hustý“, tím řidší výjev je mi nabídnut..(28.7.2015)

Nie je ten film úplne na jednotku, pretože nedostal zo mňa úplne maximum. Niektoré momenty pôsobia zdĺhavo a slabšie a tým narúšajú úplné ponorenie sa do príbehu a zdalo sa mi tých hrdinov nejak veľa. Stačili by dvaja či traja, pretože tak sa kúskujú sympatie, navyše postavička Hira Hamadu bola vykreslená dosť vlažne (hazardne hry s robotmi, túžbou po pomste a podobne). Samozrejme najväčším emočným trhákom sa stal robot Baymax, ktorý keď sa obetoval na záchranu mi takmer vošli slzy do očí. 70%(21.1.2015)

Velká šestka v čele s roztomilým robotem skvěle zaplnila volné místo mezi superhrdinskými animáky. Tohle dobrodružství s fantastickou animací a detaily se pyšní skvělým tempem a docela příjemným příběhem. Hlavní hrdina je zajímavě představen a spolu s vedlejšími postavami tvoří nadprůměrnou skupinku podivínů. Celý film je tak trochu nešťastně postavený na vynikajícím Baymaxovi, čímž nedává tolik prostoru pro ostatní aspekty filmu či postavy. /85%/ (Kino)(24.6.2015)

• - Titulnú pieseň "Top of the World" naspievala málo známa kapela Greek Fire, ktorá je skôr iba bočný projekt muzikantov. Jej lídrom a spevákom je Philip Sneed, gitarista americkej rockovej kapely Story of the Year. (KN1Fe)

• - V príbehu sa objavuje 670 unikátnych komparzistov - obyvateľov mesta. (Lukido)

• - Pre účely filmu bola vytvorená nová technológia tzv. Hyperion. Tá umožnila animátorom pracovať s veľkým obsahom dát. (Lukido)