Velká šestka

• slovenský

Veľká šestka

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

"Udělá ze mne karate lepšího zdravotníka?" Tak to je tutovka, kterou by měl pochopit i robot. Jenže Baymax nechápe v podstatě nic a tak je o zdroj zábavy postaráno. To je dobře, protože astrofyzice moc nerozumím, roboty ovládat neumím a problémy japonských puberťáků mě nebaví, takže za mě je tohle "jenom" dobrý.(11.5.2016)

Doufám, že nebudu nikdy tak starý, abych se nudil u zábavy určené primárně dětem. Zatím to v tomhle ohledu se mnou asi ujde, protože tady jsem se bavil víc než dobře. Milá, zábavná, v několika momentech nečekaně dojemná, vizuálně vymazlená a sympaticky odlehčená superhrdinská jízda s několika na dětský film nečekaně vážnými až drsnými momenty. A po závěrečných titulcích samozřejmě nechybí tradiční třešinka na dortu, obsahující nepostradatelné marvelácké cameo. Úžasňákovi mají konečně po letech sympatické nástupce a Baymax, který ve filmu obstarává většinu zábavy i emocí, je ultrasympaťák, kterého by chtěl mít doma každý. Tedy já určitě.(1.3.2015)

Pro mě velké překvapení. Protože rok 2014 jsem strávil prakticky bez filmu, tak mi unikla spousta věcí včetně tohoto a tak jsem ani netušil co čekat. První část byla taková možná nemotorná, ale prostě seznamovací s postavami, ale i v tom líbivá. V okamžiku kdy se to protočí do animáku o superhrdinech to pro mě osobně nabralo nový level a tím zpracováním a úžasnou animací se z toho vyklubal skvělý zážitek. Rozhodně neviděno naposled. Je to hodně dobrodružné, zábavné, jsou v tom emoce, postavy mají své osobní charaktery, příběh je sice klasický, ale zručně odpracovaný. Což všechno obvykle nebývá pohromadě v jednom animáku. Hlavně nesnaží se to chytračit,je to v únosné míře a prolíná se v tom hranice světa dospělých i dětí. Velkým plusem pro mě bylo i to, že se to nesnaží za kaýdou cenu hláškovat, což jsou obvykle animáky snažící se zaujmout svět dospělých. I v tomto je to poměrně vyvážené. Pokud bude někdy nějaké pokračování, říkám si že tohle s těmito hrdiny, tímhle příběhem, se bude velmi těžko dorovnávat, natož překonávat.(23.12.2015)

Pubertální vědátor a nafukovací robotická lékárnička nikterak originálně surfují na vlně superhrdinství. Jediná přidaná hodnota je propojení architektonických kultur ve fiktivním městě, jinak se jedná o další animák, co se utápí v hi-tech námětech či sci-fi zápletkách a přitom zapomíná na sílu obyčejnosti. Všiml jsem si v poslední době paradoxu, že čím víckrát padne ve filmu slovo „hustý“, tím řidší výjev je mi nabídnut..(28.7.2015)

Avengers meets StarGate v disneyovském animovaném provedení . Film místy vyloženě cituje určité scény (viz Iron Man na konci Avengers vs. Hiro na konci Velké šestky), přičemž je to tak očividné, že už to ani nelze považovat za vykrádání, ale spíš za popichování. Určitě se najdou lidé, kterým bude celková neoriginalita a neobjevnost vadit, už je i vidím, ale mně je to u animáku celkem jedno. Je to milé, zábavné, vtipné, a dokonce i mírně dojemné. U animované komiksové pohádky mi to stačí.(14.1.2015)

• - Titulnú pieseň "Top of the World" naspievala málo známa kapela Greek Fire, ktorá je skôr iba bočný projekt muzikantov. Jej lídrom a spevákom je Philip Sneed, gitarista americkej rockovej kapely Story of the Year. (KN1Fe)

• - V 59. minutě, kdy Hiro s Baymaxem letí nad San Fransokyoem, si můžete povšimnout Tokyo Tower, jedné z nejznámějších dominant Tokya. (La_Valette)

• - Acetylenová svářečka, kterou v laboratoři používá Honey Lemon, nese značku a logo "Blue Dragon". Logo odpovídá originální sérii Dragon Ball Z (od r. 1989). (KidWithGun)