Velká šestka

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

And the Oscar goes to .... BAYMAX! No ale vážně, kdyby nic jiného, tak ten robot byl prostě skvělý! Nejen že má úžasnou postavu, ale navíc se i ladně pohybuje a skvěle intonuje! A dal mi jedno poučení do života - až budou děti zase řvát, že mají bebí, zeptám se jich: "Kam bys zařadil svou bolest, na stupnici od jedné do deseti?"(28.3.2015)

Big Hero 6 je asi co se týče detailů nejpropracovanější animák, co jsem viděl... Od skvěle zpracovaného San Fransokya, japonskou verzi kalifornského města, až po vyčuhující výztuž z trosek Kreiova centra, tvůrci si dali opravdu na všem záležet ... Co se týče základní dějové linky, žádná revoluce se nekoná, tohle už jsme viděli mnohokrát, přesto Baymax zanechá na animovaném chodníku slávy určitě velkou stopu... Ostatní nominované animáky jsem neviděl, ale jestli si nakonec zlatou sošku odnese právě tento snímek, rozhodně se zlobit nebudu...(6.2.2015)

Pubertální vědátor a nafukovací robotická lékárnička nikterak originálně surfují na vlně superhrdinství. Jediná přidaná hodnota je propojení architektonických kultur ve fiktivním městě, jinak se jedná o další animák, co se utápí v hi-tech námětech či sci-fi zápletkách a přitom zapomíná na sílu obyčejnosti. Všiml jsem si v poslední době paradoxu, že čím víckrát padne ve filmu slovo „hustý“, tím řidší výjev je mi nabídnut..(28.7.2015)

Film se primárně soustředí na komiksovou akci, jíž je ve výsledném důsledku dostatek. Tento film je první úspěšnou fúzí společností Walt Disney Animation a Marvel Studios, dvou vysoce sledovaných firem, které za poslední roky sklízejí úspěchy v oblasti animovaných a komiksových produkcí. Velká šestka vypráví klasický příběh mladého chlapce a jeho robota=která je superhrdinskou týmovkou, kde musí skupina postav zachránit svět před superpadouchem. Užijete si dost zábavy i napětí a budete svým hrdinům držet palce, až vám zmodrají.(22.7.2016)

V Big Hero 6 nieje jediná chybička. Je natlakovaná zábavnými i smutnými emóciami. Má skvelé akčné scény, ktoré sa v druhej polke zmenia do obdivuhodného tempa. Úžasný prelet nad mestami, v závere odkazy na množstvo iných filmov, no stále vlastná tvár. Koniec je vybičovaný do posledného momentu, aby ste zažili dramatický bod i pocit satisfakcie. Toto je animák, ktorý deti prijmú, teenegeri budú milovať a dospelí si v ňom nájdu to svoje. A je to unikátna kombinácia amerického a japonského štýlu. Či v obsahu, kde jednotlivé scény i body scenára bez problémov zapadnú do amerického animáku, no obstáli by aj v japonskom anime. Alebo sledujte tú architektúru, ktorá mieša prvky americkej metropoly a uličiek, vlakov, chrámov či neónov Tokia. Pocit z animácie je skvelý, sú tu zábery, ktoré patria k Disneymu, ale strihom či kamerou nájdete kopu scén ako vystrihnutých z japonskej videohry. A aby som sa neodbavoval primálo, derie sa nám tu na povrch silná inšpirácia Marvelom. Jednotlivé postavy sú po prvý raz prebrané z marveláckeho komiksu a umní scenáristi ich vložili do netradičnej disneyovky.(27.5.2019)

• - Acetylenová svářečka, kterou v laboratoři používá Honey Lemon, nese značku a logo "Blue Dragon". Logo odpovídá originální sérii Dragon Ball Z (od r. 1989). (KidWithGun)

• - Pre účely filmu bola vytvorená nová technológia tzv. Hyperion. Tá umožnila animátorom pracovať s veľkým obsahom dát. (Lukido)

• - Go Go Tomagová rozhodně nepatří mezi typy lidí, kteří dávají najevo své emoce. Je super a rezervovaná a právě z toho důvodu, aby byli animátoři schopni zachytit její vzhled a povahu správně, studovali odtažité kovboje v podání Johna WayneaClinta Eastwooda a Garyho Coopera. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)