Velká šestka

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Ve světě kde Japonsko vyhrálo druhou světovou válku (vážně mi to připomnělo Dickova Muže z vysokého zámku) se daří robotice, svět prosperuje a vůbec je všechno tak nějak fajn. Disneyovci děckám připravili parádní podívanou, ve stylu Úžasňákových střihlých Starkovou technologií a získali si i mě. Komiksovost je z toho cítit dost, ale tvůrci pracují spíše v mantinelech inteligentní dětské podívané. Baymax je samozřejmě boží a i když jsou ostatní postavy v podstatě zbytečné přívěsky, v průběhu si toho nestihne nikdo všimnout. Emocionální ždímák, který baví. Balalala.(13.1.2015)

2. komentář (damn you, Davies!) Disney se zase jednou rozhodl dát něco i divákům, kteří netouží po čtyřicáté páté kopii Na Vlásku... Počkat, cože? Říkáte, že to byla teprve první? No, tak to tedy je pak ještě horší film, než jsem si myslel. Ty tržby asi dokazují, že Disney použil své staré dobré podprahové hypnožáby a na krátkou dobu udělal z poloviny té méně zkušené divácké obce slintající zombie. Disney tedy sáhl do Marvel vod, vytáhl neokoukaný, východem trochu víc ovlivněný komiks, řádně zamíchal a podal Marvel divákům jako perfektně odvedený origin příběh s kupou správně vtipných momentů, dramatem a emocemi, které překonávají i Pixar klasiky a dostatečně temným a zajímavým záporákem. Do mixu přidat ještě roztomilého/badass robota, správně složenou partu nerdů (včetně jedné meta postavy) a výborně nasnímanou akci či i obrazově hudební koláže a máme tu nejlepší animovaný příběh za posledních pět let, kterému opravdu konkuruje jen Jak vycvičit draka. V tom městě kombinujícím Tokyo a San Francisco bych chtěl žít! Henry Jackman to zase ohudebnil na jedničku. Mám ho už fakt rád. PS: A na konci přijde i kouzelník.(8.1.2015)

Velmi solidní, ale i velmi standardní - "Big Hero 6" je precizně vysoustružený produkt, kde nic není ponecháno náhodě. Akce, humor a emoce se střídají s mechanickou přesností, dramaturgie jede podle odškrtávacího seznamu a nápady se drží v mantinelech osvěžení, ale nikdy nepřekročí do roviny, kde už by to mohlo zavánět originalitou, nebo dokonce osobitostí. Prostě disneyácká podřízenost image značky, kterou výmluvně konstatuje interní direktiva FIFO, což u nich neznamená "first in, first out", nýbrž "fit in, or fuck off" (to není výmysl, ale očité svědectví). Na druhou stranu od výsledku spojení Marvelu a Disneyho se rozhodně kreativita očekávat nedala. Po bravurním "Frozen" je poslední produkce Walt Disney Animation Studios krokem stranou od nejistých vod ambicí do ozkoušených mantinelů komiksových adaptací. Nakonec můžeme být ještě rádi, že otravné podkuřování fandům se tentokrát omezilo především na potitulkovou sekvenci. "Big Hero 6" tak zavání předzvěstí standardizované produkce mediálního konglomerátu velkého myšáka, který si nastavil kurs na ovládnutí světa a po akvizicích Pixaru, Marvel Entertainment a Lucasarts mu už nic nestojí v cestě.(2.11.2015)

Dlouho se mi nestalo, abych v jednom týdnu rozdal čtyři pětihvězdy, ale Big Hero 6 je Guilty pleasure jak sviň a mokrý sen každého chlapa!! Vizuál je neskutečně povedený místy jsem měl pocit, že nekoukám na Animovaný film. Všechny ty Hightech parádičky byla radost sledovat a vůbec by mi nevadilo kdyby se celý film nesl v duchu robotích zápasů, ale i Avengers volba byla na uvítanou se záporákem, za který by se nestyděl ani Marvel. Všechny kladné postavy jsou sympatické a Baymaxe chci mít doma! Plusem jsou i parádní hlášky od Freda. Perfektní zábava, která je jednak dojemná, tak i zvratovitá! 90%(23.2.2017)

Vizuálně dokonalý animovaný film, který stojí na geniálním chlapci a také robotu Baymaxovi. Potenciál robota "zdravotníka" využitý dobře a vtipně. Nejvíc pobavila scéna "de la opilý" vybitý robot, která mě potěšila (potom bych ještě vyzdvihl krátkou pasáž robotích zápasů). Nanoboti, či jak se ty potvůrky jmenovali fungovali a ve výsledku se bylo na co dívat ("záporák" byl aspoň něčím zajímavý). Na druhou stranu měl člověk pocit, jakoby podobný příběh už někde viděl/slyšel a některé momenty byly jako vystřižené z jiných filmů. To však nebylo nijak výrazné. Neupotalo mě to tak, jak bych očekával, ale jinak celkový dojem za 4 hvězdičky.(28.5.2016)

• - Aby se animátoři ujistili, že Hirova roztomilá mezera mezi zuby bude viditelná ze všech úhlů, přidali do jeho zubů ovladače, aby mohli zuby opravovat tak, jak budou potřebovat. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)

• - Záverečnými titulkami film nekončí. Nasleduje po nich krátka scéna, v ktorej sa na rodinnom portréte vo Fredovej vile ako jeho otec objaví Stan Lee. (Irktus)

• - V Hirovej izbe je možné všimnúť si viacero animovaných postáv, napr. robota EVE zo snímky Wall-E (2008) či králika Oswalda, ktorý bol prvou kreslenou postavou od Disneyho, ešte pred Mickeym Mousom. (MikaelSVK)