Velká šestka

• Nizozemsko

Big Hero 6

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Myslím, že kouzlo tohoto animáku tkví v samotném Baymaxovi a jeho roztomilosti. Je to zkrátka něco jako E.T. v E.T. Mimozemšťan. Taková hrozně "likable" nelidská postavička, která vás dostane svým místy nemotorným a ne úplně vhodným chováním. Nebýt tohoto obtloustlého robota, nebylo by to ono. Ale uznávám, že jako celek to fungovalo dobře, snad to jen nebylo příliš originální. Ale to asi u animáku tolik nevadí, pokud má čím zaujmout. Plusové body má jinak také zajímavé zasazení to města, které je zkříženinou mezi Tokiem a San Franciscem, a pak písnička Immortals od Fall Out Boy. ~(4,0)~(17.5.2015)

JEN SI TADY STABILIZUJU PUBESCENTNÍ ZMĚNY. Popkulturní mix, který si bere ze všeho, co ho inspirovalo, téměř to nejlepší. Hlavně lidské vztahy fungovaly jak v reálném světe, kdyby se tvůrci nebáli přidat, nebo spíš ubrat, v opravdu rozhodujících okamžicích důležitých postav (Baymax), se stovkou neváhám. 90%.(4.6.2015)

Tentokrát trošku iná animácia od Disney. Ide o komédiu s východnej časti našej planéty. Film je to príjemný, má dobré vtipné situácie a hlavný hrdina je ten správny človek, ktorým ste vždy chceli byť, keď ste boli mladý. Odpadlík, ktorý je ale veľmi chytrý a múdry a postavil z ničoho niečo. Samozrejme opäť je tu námetom najprv pomsta svojho brata a potom (to by nebol DIsney ) aby sa to nakoniec zas dalo na správnu mieru. Takže nič nové. Ale ako to je podané, to je niečo nezvyčajné. Z lekárskeho robota urobiť Hero-robota? Hodnotím celkom kladne. Takže Pixar má konkurenciu. 80% - 4*.(17.2.2015)

And the Oscar goes to .... BAYMAX! No ale vážně, kdyby nic jiného, tak ten robot byl prostě skvělý! Nejen že má úžasnou postavu, ale navíc se i ladně pohybuje a skvěle intonuje! A dal mi jedno poučení do života - až budou děti zase řvát, že mají bebí, zeptám se jich: "Kam bys zařadil svou bolest, na stupnici od jedné do deseti?"(28.3.2015)

Pubertální vědátor a nafukovací robotická lékárnička nikterak originálně surfují na vlně superhrdinství. Jediná přidaná hodnota je propojení architektonických kultur ve fiktivním městě, jinak se jedná o další animák, co se utápí v hi-tech námětech či sci-fi zápletkách a přitom zapomíná na sílu obyčejnosti. Všiml jsem si v poslední době paradoxu, že čím víckrát padne ve filmu slovo „hustý“, tím řidší výjev je mi nabídnut..(28.7.2015)

• - V čase 16:06 je možné na otváracom ceremoniáli vo filme vidieť vedľa seba Steva Jobsa a režiséra Johna Lassetera. (MikaelSVK)

• - Velká šestka má 15 hlavních postav a vedle nich se ve snímku objeví dalších přes 660 animovaných osob. To dělá z Velké šestky nejobsazenější animovaný film studia Disney. Pro srovnání – v takovém Ledovém království (2013) bylo použitých postav 270. 185 jich je v Raubíři Ralfovi (2012) a 80 v Na vlásku (2010). Zajímavostí je, že každý z těch 670 a něco postav ve snímku nosí 32 různých kombinací oblečení, 32 různých tónů pleti a 32 různých druhů vlasů. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)

• - Scéna, v ktorej Fred (T.J. Miller) skáče na krabiciach v gumovom obleku, je inšpirovaná jeho pôvodnou silou z komiksu - schopnosť transformovať sa do obrieho monštra, ktoré rozdupáva domy. (figliar)