Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)
Trailer 7

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

Trailer 7

J*A*S*M

Avengers meets StarGate v disneyovském animovaném provedení . Film místy vyloženě cituje určité scény (viz Iron Man na konci Avengers vs. Hiro na konci Velké šestky), přičemž je to tak očividné, že už to ani nelze považovat za vykrádání, ale spíš za popichování. Určitě se najdou lidé, kterým bude celková neoriginalita a neobjevnost vadit, už je i vidím, ale mně je to u animáku celkem jedno. Je to milé, zábavné, vtipné, a dokonce i mírně dojemné. U animované komiksové pohádky mi to stačí. ()

Malarkey

Celou dobu, co jsem tenhle animák pozoroval, jsem přemýšlel, jestli je vůbec pro děti. Jeden kluk tam umře, všichni tam pořád mluví hrozně kůl hustě a pak mi došlo, že dnešní děti jsou už asi někde jindy, přičemž neomlouvám tu smrt, ale omlouvám tu husto-kůl mluvu. Od těchto dvou bodů se to odvíjelo a musím se přiznat, že jediná opravdu roztomilá věc byl ten nafukovací robot a to ještě v momentě, než se naučil kung-fu a než na něj ten japonskej génius nasadil ten hliníkovej oblek. Zároveň nemám ani tak pocit, že bych se u této pohádky bůhví jak zasmál, na rozdíl třeba od Zootropolisu. Takže i přesto, že Velká šestka není špatná pohádka, je tu pořád dost negativ, které mi výsledné hodnocení shodilo na konečné tři hvězdičky. ()

Radyo

And the Oscar goes to .... BAYMAX! No ale vážně, kdyby nic jiného, tak ten robot byl prostě skvělý! Nejen že má úžasnou postavu, ale navíc se i ladně pohybuje a skvěle intonuje! A dal mi jedno poučení do života - až budou děti zase řvát, že mají bebí, zeptám se jich: "Kam bys zařadil svou bolest, na stupnici od jedné do deseti?" ()

Tosim

JEN SI TADY STABILIZUJU PUBESCENTNÍ ZMĚNY. Popkulturní mix, který si bere ze všeho, co ho inspirovalo, téměř to nejlepší. Hlavně lidské vztahy fungovaly jak v reálném světe, kdyby se tvůrci nebáli přidat, nebo spíš ubrat, v opravdu rozhodujících okamžicích důležitých postav (Baymax), se stovkou neváhám. 90%. ()

Gemini

Naprosto nečekaná pecka od Disneyho, která po zásluze uzmula Oscara druhému cvičení draků (které, ač velmi působivé, bylo prostě "jen" větší pokračování jedničky). Vizuální nádhera, comicsová superhrdinská náplň, mezilidské vztahy (ale ano), klišé v přijatelné míře, vynikající hudba, nečekané osudy, tryskající emoce (nejen ty dojáčkové) a samozřejmě naprostý válec jménem Baymax. No dobře, možná ještě Fredův táta;) Jo a v české verzi další dabingové absolutorium pro Kamila Halbicha. Naprostá spokojenost a ode mě 90%. ()

• V čase 16:06 je možné na otváracom ceremoniáli vo filme vidieť vedľa seba Steva Jobsa a režiséra Johna Lassetera. (MikaelSVK)
  • V 51 minutě si lze všimnout, že na obraze Fredových rodičů připomíná jeho otec Stana Leeho. (joker.george)
  • Záverečnými titulkami film nekončí. Nasleduje po nich krátka scéna, v ktorej sa na rodinnom portréte vo Fredovej vile ako jeho otec objaví Stan Lee. (Irktus)