Velká šestka

Veľká šestka

Big Hero 6

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Velká šestka v čele s roztomilým robotem skvěle zaplnila volné místo mezi superhrdinskými animáky. Tohle dobrodružství s fantastickou animací a detaily se pyšní skvělým tempem a docela příjemným příběhem. Hlavní hrdina je zajímavě představen a spolu s vedlejšími postavami tvoří nadprůměrnou skupinku podivínů. Celý film je tak trochu nešťastně postavený na vynikajícím Baymaxovi, čímž nedává tolik prostoru pro ostatní aspekty filmu či postavy. /85%/ (Kino)(24.6.2015)

Skvělé, neotřelé, originální. Disney Animation se povedlo odpíchnout od všech Donaldů a Mickey mousů a po Raubířovi Ralphovi nám servíruje další povedené dobrodružství a co více, podle, leč méně známého ale stejně, Marvel komiksu! Překvapilo mě, že hlasy nepropůjčili žádní slavní herci, ale je to vcelku jedno, v animaci je to špička a bude vás to zkrátka bavit. Což se rozhodně o většině novodobých animáčů říci nedá. PS : počkejte si na potitulkovku ;) ... 85%(5.2.2015)

Pixarovské postavičky myluju už od hravých Toy Story a úžasných Úžasňákových a ani zde nejsem zklamaná. Naopak technicky-vtipně-pestrou invencí a milou klíčovou postavičkou jsem maximálně překvapena a potěšena. Téma geniality a fantazie bez hranic mě pravidelně dostává, takže už zbývá jen povzdychnout si - Taky bych doma chtěla jednoho určo menšího Baymaxe.(30.3.2015)

JEN SI TADY STABILIZUJU PUBESCENTNÍ ZMĚNY. Popkulturní mix, který si bere ze všeho, co ho inspirovalo, téměř to nejlepší. Hlavně lidské vztahy fungovaly jak v reálném světe, kdyby se tvůrci nebáli přidat, nebo spíš ubrat, v opravdu rozhodujících okamžicích důležitých postav (Baymax), se stovkou neváhám. 90%.(4.6.2015)

"Udělá ze mne karate lepšího zdravotníka?" Tak to je tutovka, kterou by měl pochopit i robot. Jenže Baymax nechápe v podstatě nic a tak je o zdroj zábavy postaráno. To je dobře, protože astrofyzice moc nerozumím, roboty ovládat neumím a problémy japonských puberťáků mě nebaví, takže za mě je tohle "jenom" dobrý.(11.5.2016)

• - Acetylenová svářečka, kterou v laboratoři používá Honey Lemon, nese značku a logo "Blue Dragon". Logo odpovídá originální sérii Dragon Ball Z (od r. 1989). (KidWithGun)

• - Animátoři pro bojovou výbavu Baymaxe zvolili karate. S ohledem na jeho velké proporce museli ale některé pohyby a chvaty upravit. Několik členů týmu dokonce v rámci přípravy chodilo do studia bojových umění na tréninky. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)

• - Při bližším detailu si můžeme v Hirově pokoji všimnout sbírky postaviček, kdy mezi nimi je i tzv. Cy-Bug. Což je robotická bytost odkazující na film Raubíř Ralf (2012). Při scéně v docích je na jednom z kontejnerů patrný obrys hlavy Mickey Mouse - nejznámější kreslené postavy studia Walt Disney. Když Baymaxova pěst při testu prorazí zeď, rozbije i sochu. Na ní je vyobrazený princ Hans, čímž tvůrci odkazují na jednu z předchozích ´´disneyovek´´ Ledové království (2013). (Charpy)