Velká šestka

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2014, 108 min

Animace prudkých nájezdů a propadů města plného výškových budov oslní, stejně jako rozpohybování inteligentní hmoty milionů mikrorobotů, které může jejich uživatel v mžiku přimět k vytvoření jakéhokoliv tvaru. ___ Jenomže příběh o ztrátě a nečekaném přátelství jsme viděli už stokrát. Charaktery hrdinů jsou rovněž neobjevné a někdy i otravné (mladá cool drsňačka, přihlouplý puberťák, který si s ničím nedělá hlavu) . Létací scény tak moc připomínaly film Jak vycvičit draka, že už se ani nedá říct, že se jím inspirovaly, ale spíš, že ho rovnou vykradly. ____ Není to špatný animák, jen postrádá nějakou zásadní inovaci, která by ho odlišila od tuctů a tuctů podobných. /17. 5. 15./(17.5.2015)

Po vyhlášení Oscarů jsem si nemohl nechat ujít Velkou šestku, a tak jsem se vydal do kina, abych zjistil, jestli zlatá soška přistála ve správných rukou. Osobně bych Cenu akademie předal pokračování Jak vycvičit draka, nicméně i Velká šestka je nadprůměrně natočený film, který je jak vtipný, humorný, tak bolestný a plný akce, což mnohé dnešní animáky, které jsou mířené pouze na mladší publikum, bohužel postrádají. Líbila se mi použitá animace a nápad s asijskou variantou San Francisca, které mělo též své kouzlo. Robot Baymax byla neuvěřitelně milá postavička, která si mě hned získala, stejně jako další charaktery z party mladých vědátorů. Zkrátka kvalitní a dobře udělaný animák, který možná chvílemi tlačil příliš na pilu ohledně poučení pro nejmladší, ale i tak mě nadmíru zaujal a zaslouží si dané hodnocení.(14.5.2015)

Skvělé, neotřelé, originální. Disney Animation se povedlo odpíchnout od všech Donaldů a Mickey mousů a po Raubířovi Ralphovi nám servíruje další povedené dobrodružství a co více, podle, leč méně známého ale stejně, Marvel komiksu! Překvapilo mě, že hlasy nepropůjčili žádní slavní herci, ale je to vcelku jedno, v animaci je to špička a bude vás to zkrátka bavit. Což se rozhodně o většině novodobých animáčů říci nedá. PS : počkejte si na potitulkovku ;) ... 85%(5.2.2015)

Vizuálně dokonalý animovaný film, který stojí na geniálním chlapci a také robotu Baymaxovi. Potenciál robota "zdravotníka" využitý dobře a vtipně. Nejvíc pobavila scéna "de la opilý" vybitý robot, která mě potěšila (potom bych ještě vyzdvihl krátkou pasáž robotích zápasů). Nanoboti, či jak se ty potvůrky jmenovali fungovali a ve výsledku se bylo na co dívat ("záporák" byl aspoň něčím zajímavý). Na druhou stranu měl člověk pocit, jakoby podobný příběh už někde viděl/slyšel a některé momenty byly jako vystřižené z jiných filmů. To však nebylo nijak výrazné. Neupotalo mě to tak, jak bych očekával, ale jinak celkový dojem za 4 hvězdičky.(28.5.2016)

„NECHTĚLI JSME BÝT SUPERHRDINY, ALE NĚKDY NEJDE VŠECHNO TAK, JAK BYSTE CHTĚLI…“ /// Animovaná komiksová týmovka, u který Pikachu a vostatní šikmovoký příšery zblednou závistí. Na Asii orientovaní dětští robotí géniové, Marvelácky děsivej padouch a Disneyho umělá inteligence, nahrazující domácí mazlíčky. Tak jste se parchanti konečně dočkali! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Svrbí mě Pikačú. 2.) Sere mě pes. 3.) Thx za titule ,,Bac“ a „Miki226“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE **** NAPĚTÍ ne(7.2.2015)

• - Jedná se o první film z továrny Walta Disneye, který prozradí svůj titul až na konci. (KidWithGun)

• - V původním komixu vytvořil Baymaxe Hirův otec a ne jeho bratr Tadashi. (Charpy)

• - Hudbu pre film skomponoval Henry Jackman. Použil pri tom 77-členný orchester a moderné prvky od známej kapely Fall Out Boy. Táto skupina sa postarala aj o titulnú pieseň "Immortals". (Lukido)