Jason Bateman uvádí svůj režijní debut - podvratnou komedii Sprosťárny. Bateman představuje Guye Trilbyho, čtyřicátníka, který objeví skulinku v pravidlech národní soutěže v hláskování a rozhodne se soutěž vyhrát. Rozhodčí, rozzuření rodiče, ani přemotivovaní osmáci nemají šanci, protože Guy nemilosrdně ničí jejich sny o vítězství a slávě. Když se reportérka (Kathryn Hahn) pokusí zjistit jeho opravdové motivy, Guy vytvoří nečekané spojenectví s jiným soutěžícím: nešikovným desetiletým Chaitanyou (Rohan Chand), kterého Guyův přístup vůbec nevyvádí z míry. Kritici nešetří chválou a považují Sprosťárny za „nejlegračnější, nejchytřejší a nejzábavnější komedii za dlouhá léta!" (Pete Hammond, Movieline) (Bontonfilm)

esmoke

Jason Bateman si střihnul režii a hlavní roli z prostředí hláskovací soutěže. Je to místy zábavné a rohodně bych to nedoporučoval pro malé děti :-) (2D dabing) Rozpočet: $9,50 miliónů, Tržby: $7,804 miliónů ()

argo.smile

Prvy x som to videl v originale a bavil som sa. Preto 3*. A som rad. Preto,ze ked som si to pustil 2x s tak jeblym cenzurovanym dabingom by som tomu z fleku dal odpad! ()

Dawe2

Na odlehčení se to dá, jako příběh nic zvláštního, ale Chand s Batemanamem jsou skvělá dvojce, díky nim je film někde jinde a dá se považovat za komedii. Takže o hvězdu víc. O verzi s dabingem bych v tomhle případě vůbec ani nepřemýšlel :-). ()

terordemon

Jason Bateman sa rozhodol skúsiť režírovať a prináša schopnú undergroundovú komédiu, ktorej sa darí vyhýbať zažitému klišé a snaží sa priniesť niečo nové. Poriadne nekorektný humor drsný jak šmirgľový papier. Ktorý sa nebojí ničoho, ani detí pijúcich poldecáky. Počas hlášok a vtipov ešte stíha rozvíjať príbeh, tajiť skutočný motív hlavnej postavy a nakoniec predložiť nečakaný zvrat. Všetko to stojí hlavne na dobrom scenári Batemanova réžia je taká vcelku priemerná. Radšej nech zostane pri hraní to mu ide dobre. Koniec nieje spŕškou moralistických kecov a má to príjemne krátku stopáž. Ideálna filmová komediálna zábava po dlhom dni v práci pre všetkých čo zvládnu drsný humor a z bežných mainstreamových komédii im je už na vracanie. 71% ()

Mark1983

No ...film jsem chtěl vidět kvůli hlavnímu představiteli,s kterým se mi líbily filmy Šéfové na zabití,Z cizího krev neteče a tak podobně,ale tenhle film mě zklamal.Myslel jsem,že už uběhlo 90 minut a ona uběhla zatím necelá hodina.Je to nuda. ()

gael83

Speluj, když to dokážeš! Sociální sonda do duší, amerických nadějí, ideí a touhy po uznání, úspěchu za každou cenu. Některé dialogy s dětským hercem byly trochu silná káva, amíci děti evidentně vychovávají jinak. Lidská duše nestárne, bojujeme v každém věku je otázka, jestli zisk převáží nad psychickou újmou. Není to tak dobré, jak se to snaží být! ()

P@\/EL

Hodně povedená komedie, která vyzní hodně absurdně, o což taky více pobaví. Postava Guye Trilbyho je opravdu fantasticky napsaná i zvtvárněná. Za zmínku stojí řada humorných situací a zejména super hlášky plné ironie a sarkasmu. Film se mi líbil od začátku až do konce a neshledal jsem v něm výrazně slabšího místa. Určité rezervy vidím v rozuzlení příběhu. ()

Pythonator

Národ imbecilů, kteří neumějí pomalu ani psát, se rád baví soutěžemi v hláskování. To je na filmu asi to nejvtipnější. Ať žije Amerika. ()

awerto

A-U-T-O-F-E-L-L-A-T-I-O - hlaskova komedia. Az na to ze uz od polovicky viete, ako to skonci. Pruser je ked niekto reziruje sam seba. Ale indicky typecek bol skvely... Predpovedam mu skvelu buducnost a nielen v Bollywoode :) ()

Thomrius

Netradiční komedie, je to zase trochu něco jiného, nic světoborného, ale párkrát jsem se pěkně zasmál a tak to má být. 4 * / 80% ()

KcarlosK

Batemane, ty blbe! Příště zůstaň u hraní. Jak mám sakra fandit pubertálnímu debilovi, který absolutně nesmyslně ubližuje všem okolo, včetně malých dětí, na své cestě za pomstou, která je o ničem? ()

JerryPilsen

Nezvyklá komedie na hraně dramatu pro mě byla dlouho neuchopitelná.Nakonec si vše sedlo,takže jsem neměl pocit ztráty času.Pro nás těžko pochopitelná soutěž v hláskování jako nástroj pomsty se nakonec projeví jako docela dobrá zábava. ()

thoreau

Docela prča, no né? Jenom mě překvapuje, kolik rodičů účastníků hláskovací soutěže Zlatý brk si našlo cestu do zdejší diskuze. ()

padlar

Když pomstu, tak pořádnou a nejlépe v přímém přenosu celostátní televize. A G. Trilbymu se pomsta opravdu povedla. Navíc ji J. Bateman dodává v docela povedeném a vtipném provedení. Výborný je úvod (vyhrožování soudem komisi v lokálním kole soutěže) a pak samozřejmě finální duel s R. Chandem. ()

Oxytocin odpad!

Tenhle děj dokáže vymyslet i malé dítě. To by tak nevadilo, ale omáčka dialogy a jiným však není o nic lepší. Smutné je, že se nekonal ani nějaký extra závěr a nebo smysl celé téhle sračky. Nechápu tak vysoké hodnocení. ()