Jason Bateman uvádí svůj režijní debut - podvratnou komedii Sprosťárny. Bateman představuje Guye Trilbyho, čtyřicátníka, který objeví skulinku v pravidlech národní soutěže v hláskování a rozhodne se soutěž vyhrát. Rozhodčí, rozzuření rodiče, ani přemotivovaní osmáci nemají šanci, protože Guy nemilosrdně ničí jejich sny o vítězství a slávě. Když se reportérka (Kathryn Hahn) pokusí zjistit jeho opravdové motivy, Guy vytvoří nečekané spojenectví s jiným soutěžícím: nešikovným desetiletým Chaitanyou (Rohan Chand), kterého Guyův přístup vůbec nevyvádí z míry. Kritici nešetří chválou a považují Sprosťárny za „nejlegračnější, nejchytřejší a nejzábavnější komedii za dlouhá léta!" (Pete Hammond, Movieline) (Bontonfilm)

Morholt

Ale jo. Batemanovi se jeho filmový debut docela povedl. On sám hraje celkem slušně bez zbytečného komediálnío přehánění, malej čmoud taky ujde a třetí do party, Kathryn Hahn, taky neurazí. Trochu mi vadil ten důvod, kvůli kterému hlavní hrdina dělá to, co dělá a samozřejmě dojemý konec, kdy všechno dopadne tak, jak si to americké publikum žádá. Ale s tím se halt musí divák smířit. Jinak se jedná o příjemnou zábavu u které se člověk párkrát zasměje a jednou zachchetá (scéna z hospody, kdy Bateman nastoupí na jednu z matek soutěžících, je parádní). A víc vlastně ani nechci. 60% ()

mm13

Batemanov hajzel Guy Trilby je taký neskutočný hajzel, až to má celé celkom slušné čaro. Bezbolestná "sprosťárna". Neváľal som sa z nej po zemi, ale inak zábavná. ()

ScarPoul

Bateman nad vecou. Chrliaci jednu prapodivnú múdrosť za druhou - stále ale zostávajúc v miere nadhľadu. Nenájdete tu ani pátos, ani tlačenie na emocionálnu pílu. Film je zábavný, s výborným tempom a dobrou chémiou medzi hlavnou postavou a indickým chlapcom. Všetko tam funguje tak dobre, až zamrzí prostoduchá zápletka na ktorej je film postavený. To, že na konci si uvedomíme, čo tým chceli tvorcovia povedať a nebudeme nadšený je jediný fakt, ktorý film skopáva do vôd priemeru. Ale ani to nie je priemer negatívneho rázu. Každopádne je tam kopec miest, kde som sa zasmial a fungujúca chémia medzi hl. hrdinom a divákmi funguje od prvej sekundy. Veľmi príjemne strávený čas zatiaľ čo za oknami prší. ()

maseer2

rozpustile nekorektní úlet šílence Batemana, ve kterém děti koukají na ňadra prostitutek a popíjejí alkohol.. celkově jde o nenáročnou a přiměřeně vtipnou jednohubku s příjemnou stopáží, o kterou určitě není chyba zavadit.. silné 3* ()

6thSun

Ten klučina to povyšuje o úroveň vejš, ale jeho roztomilost se dá zároveň brát jako cheat, takže o hvězdu víc stejně nedám. ()

Terva

CITÁT - Je mnoho věcí, které mi nejdou......... Hlavní hrdina je jak drzý dítě, ale má to háček, je to dospělák. Musí však čelit spoustě dětí, hlavně svému hotelovému sousedovi. Rodiče ostatních dětí ho nemají rády. Soutěž v hláskování je totiž pro děti a náš hlavní čtyřicetiletý hrdina soutěží. Je to hajzlík a srandista. Třeba situace s kalhotkami okolo 30 minuty mě šíleně rozesmála. Guy je opravdu šílenec a provokatér. Stále jsem čekal na další jeho vtípky. Chcete-li si film Sprosťárny užít více, doporučuji původní znění, jen tak se dá film sledovat a pochopit. Český překlad je zavádějící. CITÁT - Zazvoň!!....... Film je věnován producentu Jarredu Rodriguezovi, který zemřel v roce 2013 ve věku 26 let. ()

JohnCZ

Hodně zvláštní komedie s naprosto dementní zápletkou ohledně dementní soutěže v hláskování, která ale nakonec ale nakonec tak dementní není, i když se tak celou dobu tváří a dokonce má i nějakou tu pointu. Nicméně samotná hlavní zápletka mě nechytla tak, jako interakce Jasona Batemana s malým Slumdogem (perfektní přezdívka :D), které měly ten správný říz. Nadávkami se sice nešetřilo, ale nebyly užívány prvoplánově a byly vtipné. ()

Suzie05

Jason jako zapšklý čtyřicátník, který drtí jedno dítě za druhým, společně s jejich nadšením a touhou po výhře, je prostě dokonalý! Miluju filmy, kde se na mládež neberou ohledy! PS: U částí s krabem jsem se málem zalkla smíchy. ()

DEXTER099

Nevím jestli je to jen čistá komedie jak je zde uvedeno spíš je tam na rozdíl od jiných zde uvedených filmů co jsou zde pod komedie/drama trochu toho dramatu alespoň myšleno vážně a to v podobě vypořádání ze svojí minulostí a hlavně dětstvím v podání Jasona Batemana,ale jinak je tam samozřejmě i několik vtipných částí ,ale jak říkám spíš to ve mně zanechalo dojem dramatu.Takže celkově 60% a tři hvězdy. ()

maddy

Jason Bateman sa postavil tradične pred kameru, ale tento krát aj netradične za kameru a natočil si vlastnú nekorektnú komédiu. Na rozdiel od iných „wannabe“ režisérov tento jeho počin dopadol vcelku prijateľne. Bad Words síce slovne nešetrí nič a nikoho, kadencia nadávok, urážok a sprostých slov je nezastaviteľná od prvej minúty, ale napodiv tým Bateman diváka vyslovene neuráža ako napríklad mnohé americké teenagerské komédie. Jeho drzý hlavný hrdina budí dokonca sympatie aj napriek tomu, že by ste mu za jeho správanie najradšej dali ľudovo povedané po papuli. Vedľajšie postavy potom oscilujú od otravných (reportérka), až po takmer kultové (vynikajúci indický chlapec Chaitanya!). Hlášky fungujú, vtip sa občas vydarí (hlavne Batemanove scény s odradzovaním súťažiacich), nezachádza do vyslovenej trápnosti (aj keď sexuálne scény s reportérkou sú vyslovene zbytočné), ani diváka neotrávi. Dokonca aj to tradičné záverečné moralizovanie a dôraz na rodinné hodnoty, ktorým sa film nevyhol sú na celkom znesiteľnej úrovni. Vo výsledku tak príjemná deväťdesiatminútová oddychovka na jedno pozretie, pokiaľ nie ste kto vie akí puritáni. Síce nič svetoborné, ale o to sa tu ani nikto zbytočne nesnažil. A pre lingvistov (English language rulz) takmer povinnosť, keďže sa dozvedia pár zaujímavých slov. Moje najobľúbenejšie odteraz bude Floccinaucinihilipilification. CELKOVO: 3* (6/10) ()

MartinezZ

Musím uznat, že jsem se zasmál, což se mi u americké komedie už dlouho nestalo. á to dokonce i správnou délku, takže to nezačne být nudné ani příliš roztahaně blbé. Mohlo to být sice ještě o kousek kratší, vynechajíc ony "nevýchovné části", ale naštěstí to bylo povětšinou prosté klasické americké komediální trapnosti, úchylnosti, prasárnosti a fekálnosti, což si zaslouží poklonu. Nevybíravá slova josu použita jen u skutečně potřebných scén a ve zbytku jsem si užíval nečekaně dobrého rejžu Batemana (jehož díky blbým komediím co by herce moc nemusím) ve chvílích, kdy svým konáním rozvrací dětskou a div ne nad olympiádu povznesenou soutěž a až dětskou frackovností nasírá ostatní účastníky i organizátory. Přesto přese všechno je to stále jen povedená komedie s pointou, která mě napadla už někde v polovině filmu (jakmile se na scéně objevil Philip Baker Hall - netuším, jak mě to napadlo, ale napadlo) a kterou si zas tak dlouho pamatovat nebudu. Skutečně infantilní nápad dotažený až do absurdna :) ()

kaylin

Nápad dobrý, ale nedotažený do konce. Jason Bateman se postavil za kameru i před ní a natočil snímek o zahořklém muži, který chce zničit dětem soutěž v hláskování. Očividně to udělat může kvůli chybě v pravidlech. Bateman v sobě má kouzlo, které funguje i v případě tohohle šmejda. Bohužel je to nakonec stejně předvídatelné, což je strašná škoda. Proč to někdy nemůže být pecka do břicha, ale jen takové pohlazení? ()

ABLABLABLA

Jason Bateman je skvělý a filmy s ním mám ráda. Tady dostal velikááánský prostor, kde si nemusel s ničím brát servítky a mohl nadávat a klít a srát na všechny dané společenské pravidla slušného chování společně s malým Indíkem, a poradil si s ním parádně... Já se bavila a to se počítá. P.S. Bombastický plakát. ()

..Lucas..

Očekával jsem nějakou hodně sprostou komedii plnou sexu, ale přitom to bylo úplně jinak. Byla to spíše taková milá komedie, na které byl nejlepší malý Chaitanya. Skvělá oddychovka. ()

MATADOR

Malý, velký, režijní debut Jasona Batemana trošku nudí, ve výsledku zahřeje, ale i přesto je to jen další z velké hromady tuctovek. ()

Aljak

Jason Bateman nech radšej zostane pri hraní, a režírovanie nech radšej prenechá iným. Nehovorím, že to bolo zlé, no od neho by som čakal niečo oveľa zaujímavejšie a menej primitívnejšie. Alebo keď už, tak aspoň s dávkou skvelého dôvtipu a irónie. Áno, občas sa to pohlo aj týmto smerom, no väčšinou sa to tiahlo stále v tej istej línii. Navyše dej veľmi predvídateľný, takže kto očakával iný koniec, tak musel byť trochu sklamaný - rovnako ako aj ja. ()

M.i.k.e

příjemně nekorektní komedie,která sice není treskutě vtipná,ale po celou dobu vyvolává decentní úsměv.Škoda,že na konci začíná Bateman trochu klouzat k moralitce a nezbytnému happy endu,ale i tak to ustál se ctí...70% ()