Pôvodná televízna hra - výsek zo života hlavného hrdinu, manžela, otca a v podstate dobrého pracovníka v závode. Svojím pracovným zatriedením sa dostáva k príležitostiam, pri ktorých sa konzumuje alkohol. Dráma muža je rozohraná najmä v oblasti jeho súkromia - konflikty s manželkou, ktorá už nevie ďalej znášať takýto život, konflikt so svokrou, v ktorej dome bývajú. Situácia naznačuje, že ich ďalší osud by sa mal podstatne zmeniť, vtedy však vyúsťuje príbeh v tragédiu. Fero v podnapitom stave zrazil a ťažko zranil mladučké dievča. (RTVS)

retroslovak

Za zaujímavý scenár a presvedčivé herecké výkony 5 hviezd. Naozaj ma to v celku zobralo, myslím, že podobné veci by mali premietať aj na Prednej Hore, hneď by si tí chlapi uvedomili.... ()

Autogram

Taký príbeh zo života: práca, krčma a doma hádky. Bohužiaľ, taký plochý príbeh o alkoholizme som už dávno nevidel. Všetky postavy majú svoj vopred daný osud, ešte aj tie dialógy sa dajú očakávať. A dramatický záver asi nemohol byť viac odfláknutý. Herci to už zachrániť nemohli, ani dvojica Kňažko, Vášáryová, ani ich štvorročná dcéra Hasprová. ()

Hombre8

Na tom výtvoru je tragické skoro všechno. Režie, hudba, herecké "výkony", dialogy... Jediná, kdo zachraňuje situaci, je skvěle hrající Eva Krížiková. V době vzniku už byla herecká osobnost, takže si do toho asi nechala nejméně kecat. Scéna s autem, v závěru, je opravdový majstrštyk! To vypadá, jako by obě autorky celý ten dlouhý den chlastaly spolu s hlavním hrdinou. ()