Pod rouškou noci

Pod rúškom noci

• Austrálie

Krimi / Drama

USA, 2016, 129 min

"I SEE NO CORRELATION BETWEEN ALCOHOL AND LYING DOWN WITH ANIMALS." ---------- To by proste nebol Ben, aby do rýdzej gangsterky nezakomponoval aj vzťahové drámy, útrapy nad láskou, straty a podobné haraburdy. Je síce fajn, keď na to máš božskú Zoe a bombovú Siennu, ale mohol by už natočiť niečo surové bez takýchto príkras pre dámy.(25.8.2017)

• mzss1

|20%| Live by Night byl pro mě velmi očekávaný film – nesmírně jsem se na něj těšil. Bena Afflecka jsem si poslední dobou dost získal. Bohužel, absolutně mi to nesedlo. Nehodlám zde psát dlouhý komentář, abych film shodil, ale at už z objektivního nebo subjektivního hlediska musím konstatovat, že tak mizerně podaný děj a scénář jsem dlouho nezažil. Spousta nesmyslných dialogů, scén a chování postav,… No, mám opravdu dost. Ani Affleck mě zde moc nebavil, dokonce ani role mu moc nesedla. Rozhodně tato záležitost není o akci. Vyloženě delší akční scény měl film dvě. Honička starýmu vozy – nebyla špatně natočena, ale nezaujala mě. Finále obsahovalo dlouhou přestřelku, která už byla lepší, ale furt žádný zázrak. Ještě tak první cca čtyřicetiminutovka mě docela zaujala (i když už v té době jsem tušil slabší záležitost) a poté se to utopilo do sterilní nudy. Chvílemi jsem se opravdu ztrácel, ale vše jsem pochopil. Konec nám nabídne menší dějový zvrat, který mi přišel směšný. Hudba? Tam byla? Jo? Nevšiml jsem si jí. Nudná tématika, prostředí, postavy a i trapné scény – já fakt nevím, jak mám toto popsat. Chtěl jsem dát odpad, ale kvůli Benovi zavřu všechny oči, co mám. Tento NE(snímek) je vhodný pro lidi co nemůžou spát – jakmile si ho pustí, zaručeně do půlhodky usnou. Dlouho jsem nebyl takto zklamán, paradoxně mi nevyšlo kino za což jsem rád.(20.2.2017)

Veľká škoda. Toto sa nepodarilo, najmä keď predlohou je veľmi dynamická kniha, ktorá je ako stvorená na doslovné sfilmovanie. Mám dojem, že všetky zmeny, ktoré Affleck ako scenárista voči predlohe urobil, filmu iba ublížili. O tom, že je to celé nedobre zrežírované a má to dosť katastrofálnu prácu s hercami a dobovou atmosférou, ani nehovorím. Tri hviezdičky dávam za kameru, otcovské postavy Gleesona a Coopera (tie jediné tam naozaj fungujú) a veľmi solídnu finálnu prestrelku. Plus zobrazenie členov Klanu ako totálne zaostalých dedinských degénov - podobných ľudí s podobným politickým zameraním vidíme aj dnes okolo nás. :)(22.2.2017)

Já toho Bena začínám mít rád čím dál víc, a to jak po herecké, tak i režisérské stránce. Live by Night je dalším důkazem, že Ben prostě umí zaujmout, umí točit a umí vyprávět. Srovnávat toto krimi se staršími gangsterkami z doby prohibice není na místě a já se toho také vyvaruji. Samotný konec nevím, jestli měl dopadnout takto, možná bych to utnul o 5 minut dříve. Ale to ať si každý udělá názor sám. Hodnotím jako dobře natočenou gangsterku. 77% (with J.)(22.3.2017)

Jedna z těch méně povedených gangsterek, vyprávějící o chlapíkovi z 30.let, který budoval zločin v Tampě. Bohužel, na rozdíl od klasik tomu chybí šťáva, souvislý gradující děj nebo moment, který by film vytáhl z průměru. Celé to působí jako špatně sestříhaný slepenec scén, které jsou občas jen dobré, ale ve většině případů nic neříkající a jen odráží dobové souvislosti, či témata. Bena mám moc rád, ale tato role mu absolutně neseděla a jako gangster s jedním výrazem po celý film mě docela nudil a to včetně vedlejších postav, které vůbec nedostaly prostor vyniknout. Hardy v Legendy zločinu, Depp v Black Mass dokázali, že podobnou žánrovku lze vytáhnout na vyšší level. Určitě se povedly akční scény a především honička ve veteránech je perfektní. Nicméně filmu chybělo něco, co by dokázal strhnout nebo utkvět v paměti. Za mě zatím nejhorší režijní počin Afflecka......6/10(13.1.2017)

• - Zbraně použité ve filmu byly samopal Thompson, pistole Colt 1911, pistole P-38 a lehký kulomet BAR. (K98)

• - Ukradnutý štítok s nápisom PRESS, aký Joe Coughlin (Ben Agffleck) vezme jednému z hostí a vloží si za klobúk, mení vo viacerých záberoch svoju polohu a to bez badateľného dotyku herca. (belinko)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v amerických štátoch Massachusetts, Kalifornia a Georgia. (MikaelSVK)