Vcelku zajímavá gangsterka, která je ale bohužel poměrně dost rozvleklá, přestože se rozhodně nedá říct, že by se v ní nic nedělo. Spíše naopak, malých či větších příběhů je tu spousta, ale jejich vyprávění často postrádá tolik potřebnou dynamiku a místy i odpovídající atmosféru, takže na vrcholné představitele svého žánru hledí s výrazným odstupem. 65 %(26.1.2017)

Když nic jinýho tak tenhle film alespoň odpoví na otázku zda je Ben lepší scénarista a nebo režisér. Výsledek zápasu je rozdíl třídy ve prospěch režie. Milostnej prvek je totiž ve filmu neskutečně přepálenej a velmi brzo začne nudit až otravovat. Gangsterský scény a to jak po herecký, dialogový, zvukový i obrazový stránce jsou výborný o víc je škoda ty cukrový vaty, protože jinak by se jednalo o hodně solidní gangsterku.(16.1.2017)

Pod rouškou noci je zejména v první části slušnou gangsterkou, se kterou Affleck tak trochu ztrácí v pozdějších částech kontakt ve prospěch průměrného příběhu kriminality, romance a zrady z období prohibice. Proměnlivé herecké výkony, natahovaný a místy docela nicneříkající scénář na jedné straně, skvělé audovizuální zpracování na straně druhé. I přesto, že si Affleck vybírá slabší chvíli coby režisér, scénárista i herec, Pod rouškou noci pořád stojí za to vidět díky úvodní bostonské části a několika momentům ve zbytku filmu. [65%] Více ZDE(18.1.2017)

Kupodivu velice kvalitně udělaný film s výbornou režií, herci a dějem tak dravým, až mi to nedávalo vydechnout. Upřímně miluji dobové kriminálky typu Mafiáni, Casino, Tenkrát v Americe, Kmotr nebo Země bez zákona. Atmosféra, doba, příběh, to všechno mě při správném scénáři a vedení dokáže přikovat do sedadla a nevstát z něj. S radostí tedy mohu konstatovat, že Pod rouškou noci k tomuto stylu filmu patří a já se moc těším s čím režisér Ben Affleck přijde příště. Palec vzhůru do oblak! 80%(30.7.2017)

Napriek nepriaznivým ohlasom ma po všetkých smeroch Live by night dosť bavil. Americké veľkomestá vystriedal atmosférický juh Floridy a popri drsnému násiliu nechýbajú ani vydarené humorné vložky. Affleck mi v hlavnej úlohe nevadil, ale asi by sa dal vybrať lepší predstaviteľ hajzlíka s dobrým srdcom, pretože tie jeho dobrácke oči a výraz "som kamoš Matta Damona" sa na úlohy gangstrov dvakrát nehodia. Lenže potom tu máme určité kontroverzie, ktoré sa ukazujú ako problémy väčšie ako malé. Ako sa mám identifikovať s brutálnym vrahom, ktorý je zároveň človek so cťou a milujúci otec rodiny? Aká je vlastne jeho skutočná morálka? No a scenár je síce brutálne zhustený, čiže sa nie je kedy nudiť, pretože zvrat nasleduje zvrat, ale ak sa rozohrá nejaká zápletka, ktorá by vystačila na celovečerák a je ukončená po 20 minútach a že je tu podobných prípadov viac, cítim rozčarovanie, pretože si nedokážem poriadne vyskladať fabulu príbehu.(12.1.2017)

• - Zbraně použité ve filmu byly samopal Thompson, pistole Colt 1911, pistole P-38 a lehký kulomet BAR. (K98)

• - Pro nízkou návštěvnost se v českých kinech film promítal pouhý jeden týden. (Alatiel)

• - Prvý celovečerný film režiséra Bena Afflecka, ktorý nebol nominovaný na žiadne ocenenie. (zajo91)