Pod rouškou noci

Pod rúškom noci

• Austrálie

Krimi / Drama

USA, 2016, 129 min

Veľmi pekne sa na to pozerá, len čo je pravda. Výprava krásna, vypiplaná, všetko sedí, hoci scenár by chcel oveľa viac drivu a dynamiky a menej postáv. Veľká škoda, že producent Affleck presadil herca Afflecka (a scenárista a režisér Afflect odobrili:)), pretože uveriť tomu, že TOTO má byť nejaký charizmatický CAPO sa nedá ani náhodou. Potešila účasť Rema "TANO" Gironeho, ktorého postava záporáka v Chobotnici IV je nezabudnuteľná. Za neho pol* navyše. Takže vidím to na lepšie ***.(20.6.2017)

Škoda jen že to bylo tak dlouhé, některé scény mě přišly zbytečné, některé až příliš zdlouhavé. Jako film byl dobrý, příběh byl sám o sobě fajn, nebylo tam nic co bych nepochopila, i hudba se hodila, ale strašně zdlouhavé. Ze začátku to vypadalo že to bude držet vysoké hodnocení, ale během filmu to klesalo a klesalo. Jediné co to tak drželo byl Ben Affleck, který zahrál svojí roli se vším všudy. Hrdě a pyšně.(21.1.2017)

Další mafiánskou klasiku se nepovedlo natočit. Affleck poprvé vyloženě režisérsky zklamal a popravdě nepodává kdovíjak přesvědčivý výkon ani před kamerou. Spíše bych řekl že znuděný, jakoby mu studio uložilo, že tenhle film musí natočit a musí si v něm i zahrát. Ať se potom tedy nediví že film neuspěl. Zoe Saldana by se na podobné role mě už vykašlat. Kdysi jí to slušelo určitě více. Závěrečné zúčtování není vůbec špatné, ale přichází na scénu příliš pozdě. Snadno zapomenutelný film. 60%(21.3.2017)

Mám Afflecka rád a tenhle neúspěch (v záplavě sraček kolem jeho osoby z poslední doby) jsem mu nepřál, na druhou stranu to vůbec není špatný film. Jen až příliš nevzrušivá gangsterka z časů prohibice, které máte sem tam problém uvěřit na 100% (nástup jako bosse, morální dilemata, milostná hloubka, řeči na téma nebe). Nicméně, jako dobová stylovka určitě stojí za vaše dvě hodiny. Nemyslím však, že utkví. V super roli Matthew Maher (KKK).(13.3.2017)

Veľká škoda. Toto sa nepodarilo, najmä keď predlohou je veľmi dynamická kniha, ktorá je ako stvorená na doslovné sfilmovanie. Mám dojem, že všetky zmeny, ktoré Affleck ako scenárista voči predlohe urobil, filmu iba ublížili. O tom, že je to celé nedobre zrežírované a má to dosť katastrofálnu prácu s hercami a dobovou atmosférou, ani nehovorím. Tri hviezdičky dávam za kameru, otcovské postavy Gleesona a Coopera (tie jediné tam naozaj fungujú) a veľmi solídnu finálnu prestrelku. Plus zobrazenie členov Klanu ako totálne zaostalých dedinských degénov - podobných ľudí s podobným politickým zameraním vidíme aj dnes okolo nás. :)(22.2.2017)