VOD (1)

Děj filmu je zasazen do bouřlivých 20. let minulého století, kdy ani prohibice nezastavila tok kořalky v ilegální síti gangstery provozovaných náleven. (Freeman Ent.)

Trailer 2

Cervenak

Veľká škoda. Toto sa nepodarilo, najmä keď predlohou je veľmi dynamická kniha, ktorá je ako stvorená na doslovné sfilmovanie. Mám dojem, že všetky zmeny, ktoré Affleck ako scenárista voči predlohe urobil, filmu iba ublížili. O tom, že je to celé nedobre zrežírované a má to dosť katastrofálnu prácu s hercami a dobovou atmosférou, ani nehovorím. Tri hviezdičky dávam za kameru, otcovské postavy Gleesona a Coopera (tie jediné tam naozaj fungujú) a veľmi solídnu finálnu prestrelku. Plus zobrazenie členov Klanu ako totálne zaostalých dedinských degénov - podobných ľudí s podobným politickým zameraním vidíme aj dnes okolo nás. :) ()

jojinecko

Veľmi pekne sa na to pozerá, len čo je pravda. Výprava krásna, vypiplaná, všetko sedí, hoci scenár by chcel oveľa viac drivu a dynamiky a menej postáv. Veľká škoda, že producent Affleck presadil herca Afflecka (a scenárista a režisér Afflect odobrili:)), pretože uveriť tomu, že TOTO má byť nejaký charizmatický CAPO sa nedá ani náhodou. Potešila účasť Rema "TANO" Gironeho, ktorého postava záporáka v Chobotnici IV je nezabudnuteľná. Za neho pol* navyše. Takže vidím to na lepšie ***. ()

agentmiky

Už jednou jsme mohli vidět Afflecka režírovat film podle předlohy z pera Dennise Lehanea, a nutkno podotknout, že tehdy to byl skvělý film (Gone, Baby, Gone). Pod rouškou noci ale dostalo od kritiků takovou ránu, z které bych se já být v kůži Afflecka asi nevzpamatoval a možná bych nechal režisérské křesílko radši uvolněné pro jiné kumpány z branže. Ale já jsem razantně proti, protože nejnovější počin tohoto známého herce mi prostě sedl. Již dlouho jsem čekal na další pořádnou mafiánskou jízdu, která se odehrává v období americké prohibice, a Affleck mi ji naservíroval na zlatém podnose. Asi musím zmínit, že s českým dabingem Michala Dlouhého dabujícím Beníka se na film i prostě lépe dívalo, protože je ten hlas dostatečně přesvědčivý stejně jako tomu bylo u hlavního hrdiny Joea Coughlina, tudíž se toto spojení náramně zužitkovalo. Nevím, co vám mám o filmu vyprávět. Taková parádně nasnímaná honička s tehdejšími auty tu doteď ještě nebyla, romantická vložka se dala přežít a hlavně jsem si užil vtipná moudra, která film plival minutu co minutu. Závěrečná přestřelka byla taktéž brilantním zakončením. Není to sice film s nejvíce akčními scénami, ale film se opírá zejména o příběh a perfektně vyšperkované dialogy. Možná by Affleck měl zapracovat na mimice, protože mi přišlo, že na všechno má pouze svůj kamenný výraz (ono to ale k té roli spíše sedělo, tudíž bych mu to tady asi neměl vyčítat). Hutná gangsterka, která tu dlouho nebyla. Za mě dávám 89 % ()

Fr

,,TY NEJSI ZABIJÁK. JSI BANDITA V OBLEKU.“… /// Příběh Joea Coughlina, umírněnýho mafiána. Dramatická gangsterka, která není ničím výjimečná, dokonce místy trochu nudí a zaujme hlavně honičkou autoveteránů a hotelovou přestřelkou. Vlastně tady dohromady není vo čem vypravovat. Affleck je fajn, ale já už vod něj čekám lepší fláky /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2012 napsal Dennis Lehane, neznám. 2.) Zajímá mě souboj mafie vs. Ku-klux-klan. 3.) Thx za titule „pablo almaro“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Remedy

Ambiciózní pokus Bena Afflecka o stylovou gangsterku nejvíce doplácí na dějovou roztříštěnost a rozpačitou nevyhraněnost scénáře. Je to mafiánský příběh z období prohibice nebo romantická multikulturní vata, na které je vystavěna linie s gangsterskou historkou? Tenhle rušivý element naštěstí částešně zachraňuje skvělá atmostéra dvacátých let a esteticky nesmírně líbivá režie (procházka po molu, zapadající slunce…). Určitě jsem se nenudil, ale od Afflecka jsem čekal přece jen trošku více. Možná by pro příště udělal lépe, kdyby se soustředil jen na režii a do hlavní role namísto sebe obsadil někoho s větším charismatem. Takhle je to celkově jen průměrná podívaná, v rámci Affleckovy režijní filmografie dokonce spíš podprůměrná. ()

• Prvý celovečerný film režiséra Bena Afflecka, ktorý nebol nominovaný na žiadne ocenenie. (zajo91)
  • Ukradnutý štítok s nápisom PRESS, aký Joe Coughlin (Ben Agffleck) vezme jednému z hostí a vloží si za klobúk, mení vo viacerých záberoch svoju polohu a to bez badateľného dotyku herca. (belinko)
  • Film drží rekord pre najväčší pokles v počte kín. Počas prvých dvoch týždňov premietania hral v 2,822 kinách v USA a Kanade. V treťom týždni to bolo už iba 163 kín. (zajo91)

Související novinky

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

12.12.2016

La La Land vs. Místo u moře vs. Moonlight. Letošní rvačka o ceny má jasné favority a potvrdily je i nominace na Zlaté glóby. Mnohé překvapily hned dva zářezy pro Deadpoola, totální absence naopak… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo… (více)

Zoe Saldana v další comicsárně

Zoe Saldana v další comicsárně

13.09.2015

Dnes už kdekdo hraje ve dvou blockbusterových sériích zároveň. Zoe Saldana zvládá hned tři (Avatar, Star Trek, Strážci Galaxie), naštěstí má ale čas i na menší filmy. Loni natočila dramedii… (více)