Reklama

Reklama

Samozvaný gangster a odpůrce zavedených pořádků Joe Coughlin (držitel* Oscara® Ben Affleck) není jako zločinci, pro něž odmítá pracovat: Joe má otevřené srdce a smysl pro spravedlnost. S úmyslem napravit křivdy, které na něm byly napáchány, se pustí do riskantního podniku. Společně se svými drsnými hochy vymění Boston za Tampu a vychutná si pomstu sladší než melasa v rumu, s nímž nelegálně kšeftuje. Jenže zjistí, že i za ni se platí. (Magic Box)

(více)

Videa (9)

Trailer 2

Recenze (248)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Veľká škoda. Toto sa nepodarilo, najmä keď predlohou je veľmi dynamická kniha, ktorá je ako stvorená na doslovné sfilmovanie. Mám dojem, že všetky zmeny, ktoré Affleck ako scenárista voči predlohe urobil, filmu iba ublížili. O tom, že je to celé nedobre zrežírované a má to dosť katastrofálnu prácu s hercami a dobovou atmosférou, ani nehovorím. Tri hviezdičky dávam za kameru, otcovské postavy Gleesona a Coopera (tie jediné tam naozaj fungujú) a veľmi solídnu finálnu prestrelku. Plus zobrazenie členov Klanu ako totálne zaostalých dedinských degénov - podobných ľudí s podobným politickým zameraním vidíme aj dnes okolo nás. :) ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Nemám tyhle filmy o obětech paralýzy trojklanného nervu moc rád. Je to stejná kýčovitá ždímačka emocí jako třeba příběhy o Terym Liškovi, který chtěl být vždycky atletem, ale rakovina mu sežrala nohu, všichni ho litovali, a tak se stal nejúspěšnějším a nejvýdělečnějším modelem na endoprotézy všech dob, nicméně i maratón si nakonec odpajdal, boreček. V tomto snímku chtěl být hlavní hrdina strašně moc hercem, ale zákeřná obrna mu sežrala talent, všichni se mu smáli, a tak se stal poměrně slušným režisérem, nicméně začal sám sebe cpát do hlavních rolí, kokot. Čili se jedná o slušně natočený a dobře poréžirovaný silně průměrný cajdákoidní gangbang, který opět brutálně sráží na kolena otřesná kástingová minela v podobě obsazení hlavní mužské postavy. Je totiž dost obtížné uvěřit krutopřísného bose, jenž naprudko vyjebe s italskou a irskou mafií, rozlíceným kákákáčkem i s militantními kudlankami, někomu, kdo má od první minuty v xichtě strnulý výraz semidebilního jelimana, kterého jako by něco permanentně lechtalo na koulích, ale zapomněl, jak se má chichotat, a tento škleb nezmění ani v momentech, kdy ho do nich někdo nakope. Prostě by Ben už nikdy neměl lozit před kameru, a to ani v Betmenově bondážní masce, neboť i ta dostatečně nezakrývá jeho bestiálně bezmimickou spodní čelist. Naštěstí tohle Výzvakehřevmariáši aspoň trochu vyvážil exhumací geniálního a trestuhodně opomíjeného Rema Gironeho (nějaký pičus ho tu ani nedal do obsazení), který měl už od dob, co ho sežrala Chobotnice, dávno hrát v Holém údu všechny ty Alpačíny, Pólsorvíny, Deniry, Čazpalmintéry, Andrejegarsíjy, Džoupešky a další, protože si jen stěží dokážu představit hrozivějšího a sugestivnějšího capa Naší kozy! ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Tiež by mi pripadalo že žijem v nebi, práve teraz a tu, mať okolo seba takto naaranžovanú Siennu, Saldanu a Ellen. Afflecka akoby tu ešte viac než samotní gangstri, bavilo kúzlo krásnych žien. Ich postavy sníma s toľkým džentlmenstvom, že mu odpustíte všetko to navôkol. Čím je pokus o ambicióznu retro drámu, ktorá si toho nabrala na ramená viacej, než s koľkým zvláda dramaturgicky pracovať. Menej by bolo viacej. Rozprávať o tom môže napríklad Mendesova Road to Perdition, ktorá mala menej postáv, ale jasný cieľ. A šla doň s presnosťou a sebaistotou. Affleck v Live by Night miestami oboje ztráca a výsledok síce baví a dobre sa naň pozerá, ale pri spomienke obzvlášť na jeho perfektné Argo zanecháva dojem tvorcovského zlyhania. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $65miliónovTržby USA $10,378,555Tržby Celosvetovo $22,678,555▐ Vôbec nie zlé. Technicky zvládnuté na výbornú. Aj herecky na slušnej úrovni. Kamera a aj akcia upúta. Má to hneď niekoľko silných scén. Ben Affleck sa nestratil ani v úlohe ani na režisérskej stoličke, dobrá práca. Jediné čo je na figu, že sme tu už mali pre porovnanie typovo o niečo veľkolepejšie snímky ako Road to Perdition, Nepodplatiteľných či Krstného otca. A potom sa ťažšie vstrebáva takýto film. /70%/ ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Když nic jinýho tak tenhle film alespoň odpoví na otázku zda je Ben lepší scénarista a nebo režisér. Výsledek zápasu je rozdíl třídy ve prospěch režie. Milostnej prvek je totiž ve filmu neskutečně přepálenej a velmi brzo začne nudit až otravovat. Gangsterský scény a to jak po herecký, dialogový, zvukový i obrazový stránce jsou výborný o víc je škoda ty cukrový vaty, protože jinak by se jednalo o hodně solidní gangsterku. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (11)

  • Zbraně použité ve filmu byly samopal Thompson, pistole Colt 1911, pistole P-38 a lehký kulomet BAR. (K98)

Související novinky

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

12.12.2016

La La Land vs. Místo u moře vs. Moonlight. Letošní rvačka o ceny má jasné favority a potvrdily je i nominace na Zlaté glóby. Mnohé překvapily hned dva zářezy pro Deadpoola, totální absence naopak…

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo…

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

26.03.2016

V tuhle chvíli je Ben Affleck především Batman, nezapomínejme ale na to, že se jedná o velmi schopného režiséra. Gone, Baby, Gone bylo vítaným bleskem z čistého nebe, drsná kriminálka Město…

Zoe Saldana v další comicsárně

Zoe Saldana v další comicsárně

13.09.2015

Dnes už kdekdo hraje ve dvou blockbusterových sériích zároveň. Zoe Saldana zvládá hned tři (Avatar, Star Trek, Strážci Galaxie), naštěstí má ale čas i na menší filmy. Loni natočila dramedii…

Reklama

Reklama