Reklama

Reklama

VOD (1)

Děj filmu je zasazen do bouřlivých 20. let minulého století, kdy ani prohibice nezastavila tok kořalky v ilegální síti gangstery provozovaných náleven. (Freeman Ent.)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (248)

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"I SEE NO CORRELATION BETWEEN ALCOHOL AND LYING DOWN WITH ANIMALS." ---------- To by proste nebol Ben, aby do rýdzej gangsterky nezakomponoval aj vzťahové drámy, útrapy nad láskou, straty a podobné haraburdy. Je síce fajn, ak na to máš božskú Zoe a bombovú Siennu, ale mohol by už natočiť niečo surové, bez takýchto príkras pre dámy. Vďaka. ()

Remedy 

všechny recenze uživatele

Ambiciózní pokus Bena Afflecka o stylovou gangsterku nejvíce doplácí na dějovou roztříštěnost a rozpačitou nevyhraněnost scénáře. Je to mafiánský příběh z období prohibice nebo romantická multikulturní vata, na které je vystavěna linie s gangsterskou historkou? Tenhle rušivý element naštěstí částešně zachraňuje skvělá atmostéra dvacátých let a esteticky nesmírně líbivá režie (procházka po molu, zapadající slunce…). Určitě jsem se nenudil, ale od Afflecka jsem čekal přece jen trošku více. Možná by pro příště udělal lépe, kdyby se soustředil jen na režii a do hlavní role namísto sebe obsadil někoho s větším charismatem. Takhle je to celkově jen průměrná podívaná, v rámci Affleckovy režijní filmografie dokonce spíš podprůměrná. ()

Reklama

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Už jednou jsme mohli vidět Afflecka režírovat film podle předlohy z pera Dennise Lehanea, a nutkno podotknout, že tehdy to byl skvělý film (Gone, Baby, Gone). Pod rouškou noci ale dostalo od kritiků takovou ránu, z které bych se já být v kůži Afflecka asi nevzpamatoval a možná bych nechal režisérské křesílko radši uvolněné pro jiné kumpány z branže. Ale já jsem razantně proti, protože nejnovější počin tohoto známého herce mi prostě sedl. Již dlouho jsem čekal na další pořádnou mafiánskou jízdu, která se odehrává v období americké prohibice, a Affleck mi ji naservíroval na zlatém podnose. Asi musím zmínit, že s českým dabingem Michala Dlouhého dabujícím Beníka se na film i prostě lépe dívalo, protože je ten hlas dostatečně přesvědčivý stejně jako tomu bylo u hlavního hrdiny Joea Coughlina, tudíž se toto spojení náramně zužitkovalo. Nevím, co vám mám o filmu vyprávět. Taková parádně nasnímaná honička s tehdejšími auty tu doteď ještě nebyla, romantická vložka se dala přežít a hlavně jsem si užil vtipná moudra, která film plival minutu co minutu. Závěrečná přestřelka byla taktéž brilantním zakončením. Není to sice film s nejvíce akčními scénami, ale film se opírá zejména o příběh a perfektně vyšperkované dialogy. Možná by Affleck měl zapracovat na mimice, protože mi přišlo, že na všechno má pouze svůj kamenný výraz (ono to ale k té roli spíše sedělo, tudíž bych mu to tady asi neměl vyčítat). Hutná gangsterka, která tu dlouho nebyla. Za mě dávám 89 % ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Pánové DiCaprio a Affleck ať mi laskavě vysvětlí, co si mám z jejich nejnovějšího filmového výtvoru asi tak odnést nového, pokud mám za sebou mafiánské fláky jako Road to Perdition, Black Mass, Gangster Squad, Darabontovo Mob City anebo ještě lépe Scorseseho monumentální Boardwalk Empire. Právě gangsterskému Impériu z Atlantic City je totiž Pod rouškou noci až tak moc podobné, že v podstatě jen zhušťuje celý tento seriál do několika čtvrthodinových epizodek ve dvouhodinové stopáži. Ty pak sice každá mají svou malou pointu a dohromady i jakž takž utvářejí jakousi pohnutou biografii jednoho ambiciózního mafiána, všechno už tu ale bohužel bylo viděno dříve a s mnohem ucelenějším příběhem. A proto tentokrát ne. Ben je pořád skvělý režisér, jako scénárista mě ale s Live by Night neměl šanci zaujmout... ()

AffectedFace 

všechny recenze uživatele

Revoluce starých gangsterek. Kouletrhající revoluční zápletka a příběh. Čekal jsem od toho až neskutečně moc a dostal jsem víc než je potřeba... Jedinou maličkost bych přidal a to je délka filmu. Chtělo by to minimálně 160 minut prostoru pro více informací. Ale i tak je to až neuvěřitelně dobově povedenej film. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (12)

  • Zbraně použité ve filmu byly samopal Thompson, pistole Colt 1911, pistole P-38 a lehký kulomet BAR. (K98)
  • Ukradnutý štítok s nápisom PRESS, aký Joe Coughlin (Ben Agffleck) vezme jednému z hostí a vloží si za klobúk, mení vo viacerých záberoch svoju polohu a to bez badateľného dotyku herca. (belinko)
  • Filmovanie snímky prebiehalo v amerických štátoch Massachusetts, Kalifornia a Georgia. (MikaelSVK)

Související novinky

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

12.12.2016

La La Land vs. Místo u moře vs. Moonlight. Letošní rvačka o ceny má jasné favority a potvrdily je i nominace na Zlaté glóby. Mnohé překvapily hned dva zářezy pro Deadpoola, totální absence naopak… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo… (více)

Zoe Saldana v další comicsárně

Zoe Saldana v další comicsárně

13.09.2015

Dnes už kdekdo hraje ve dvou blockbusterových sériích zároveň. Zoe Saldana zvládá hned tři (Avatar, Star Trek, Strážci Galaxie), naštěstí má ale čas i na menší filmy. Loni natočila dramedii… (více)

Reklama

Reklama