Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Spike17
  ***

  Scénáristická mýlka Bena Afflecka s několika wtf momenty (zejména u dialogů) a zkratkovitými narativními operacemi, jež se snaží vynahradit režíjní zručnosti, která ale potřebuje místo umělé stylizace nádech špinavosti a tak bohužel selhává i na režisérském poli. Z čehož vyplývá, že nejlepší (ne, že by bylo z čeho vybírat) je paradoxně herecká poloha. Na druhou stranu - dobová atmosféra zvládnuta perfektně, stylizace a určité momenty evokovaly herní sérii Mafia, což pohladí na srdci nejednoho jejího fanouška.(15.1.2017)

 • T2
  ****

  Rozpočet $65miliónovTržby USA $10,378,555Tržby Celosvetovo $22,678,555▐ Vôbec nie zlé. Technicky zvládnuté na výbornú. Aj herecky na slušnej úrovni. Kamera a aj akcia upúta. Má to hneď niekoľko silných scén. Ben Affleck sa nestratil ani v úlohe ani na režisérskej stoličke, dobrá práca. Jediné čo je na figu, že sme tu už mali pre porovnanie typovo o niečo veľkolepejšie snímky ako Road to Perdition, Nepodplatiteľných či Krstného otca. A potom sa ťažšie vstrebáva takýto film. /70%/(1.6.2017)

 • Marigold
  ****

  Měla to být pětidílná minisérie nebo tříhodinový film, pak by se to obrovské množství témat a skvělých vedlejších postav zúročilo. Zároveň by přerod Afflecka z rovnýho bostonskýho chmatáka v kápa mafie nevyzněl tak zkratkovitě a nepřesvědčivě (v jednu chvíli nás ujišťuje, že se světem organizovaného zločinu nechce mít nic do činění, za moment najednou zcela přirozeně naskakuje do pozice hrozivého šéfa). Jenže když si odmyslím přetíženost vyprávění, je Pod rouškou noci zábavné, podnětné a dobově relevantní zachycení fragmentu z dějin amerického jihu, ve kterém se odráží celá řada podstatných motivů. Solidní práce s dobovými kulisami, dobrá atmosféra, svižná akce a velmi zábavné vedlejší linie a figura – ta hlavní by potřebovala víc péče a detailů, ale i tak jsem s protagonistou bez problémů šel celou dobu. Scéna s KKK v továrně na doutníky velmi, velmi úlevná [75%].(12.1.2017)

 • Fiftis
  *****

  Live by Night trvá 129 minút, no mnohí sa azda po videní zhodnú, že adaptovaný materiál by si zaslúžil aj o polhodinku viac. Zbesilé tempo prvého aktu slúži ako skvelé intro pre zoznámenie sa i spoznanie hlavnej postavy. Miešajú sa v ňom viaceré charakteristické črty, Affleck ho hrá klasicky tlmene, netreba čakať veľké emočné výbuchy, čo je to pravé orechové a jeho postava vyzerá chladne ako sa na pravého mafiána patrí. O to pestrejšie vyznejú všetci v jeho okolí, osudová negerská femme fatale, skvelý kamoš či mafiáni, pre ktorých sa odhodlá pracovať. Niektorým sa môže zdať, že dianie sa sústredí iba na jednu osobu a nie je také výrazné ako v iných eposoch, no nedajte sa zmiasť. Ben Affleck parádne zvládol s produkciou aj finesy ako výprava, kamera, kostýmy i zvuk - originálne prostredie vedie k nezameniteľnej atmosfére, ktorou sa dá ľahko opantať.(7.9.2019)

 • dO_od
  ****

  // Affleck režisér umí, Affleck herec by se mohl trochu víc snažit a konečně, Affleck scenárista by měl za tohle dostat pohlavek, protože napsat celý film jenom pomocí zažitých frází a rádoby hlubokých promluv je fakt na pěst. Nicméně, kolik podobných filmů v dnešní době chodí do kin? Tahle dobová projížďka plná překrásných záběrů a prvotřídních herců ve vedlejších rolích totiž ze všeho nejvíc připomíná to nejlepší z Mafie, a přestože to na špičky žánru nemá, úplně odepsat to taky nemůžu. Klasika jako Město z toho nebude, ale pořád lepší, jak Argo. 7/10(13.1.2017)

 • - So snímkom Mesto hriechu (2010) rovnako od režiséra Bena Afflecka existujú isté paralely. Tou prvou je meno postavy Coughlin akú v Meste stvárnil Jeremy Renner, v snímku Pod rúškom noci rovnomennú postavu hrá Ben Affleck. Druhou je mestečko Charlestowne, kde hlavná postava v snímku Pod rúškom noci trávi čas vo väzení. V tejto istej lokalite sa pohybujú postavy aj v snímku Mesto hriechu. (Zdroj: IMDB)

 • - Po filmu Gone, Baby, Gone (2007), se jedná o druhý film podle předlohy Dennise Lehannea, který režíruje Ben Affleck. (mrborn2lose)

 • - Zbraně použité ve filmu byly samopal Thompson, pistole Colt 1911, pistole P-38 a lehký kulomet BAR. (K98)