Pod rouškou noci

Pod rúškom noci

• Austrálie

Krimi / Drama

USA, 2016, 129 min

Kupodivu velice kvalitně udělaný film s výbornou režií, herci a dějem tak dravým, až mi to nedávalo vydechnout. Upřímně miluji dobové kriminálky typu Mafiáni, Casino, Tenkrát v Americe, Kmotr nebo Země bez zákona. Atmosféra, doba, příběh, to všechno mě při správném scénáři a vedení dokáže přikovat do sedadla a nevstát z něj. S radostí tedy mohu konstatovat, že Pod rouškou noci k tomuto stylu filmu patří a já se moc těším s čím režisér Ben Affleck přijde příště. Palec vzhůru do oblak! 80%(30.7.2017)

• kaylin

Musím říct, že Ben Affleck mě v tomhle snímku zklamal. Kromě toho, že předvádí svou hereckou stránku, která mě moc nebaví, celkově je tu moc namachrovaný a ty emoce mu člověk nakonec moc nevěří, tak dějově je to docela nuda, která je navíc předvídatelná. A tak se zde skáče od tématu k tématu, od scény ke scéně, aby to nenudilo. A přesto to nudí.(7.4.2017)

Affleck zatím jako režisér nezklamal,takže nebyl důvod se netěšit i na tenhle kousek.Bohužel všechno je jednou poprvé,a v případě Live By Night je výsledkem bezkrevná,beztvará a bezpohlavní gangsterka z dob prohibice,která navíc unavuje přehnanou stopáží.Pár solidních akčních scén to bohužel nezachrání...60%(1.3.2017)

Affleckovi jsem věřil a těšil se na parádní gangsterku, kterých už mnoho nevzniká, bohužel však všechny ty (spíše negativní) ohlasy nelhali. První půlhodina je ještě docela fajn a slušně vykresluje období prohibice a všudypřítomné kriminality perfektně. I postava Afflecka je docela uvěřitelná a slušně zahraná a nechybí ani poutavé akční scény. To vše bohužel skončí s koncem Affleckovi postavy a "zrození" postavy nové. Od té doby film překotně chvátá kupředu a zajímavé události zkracuje a zbytečné naopak přidává. Vznikl tak podivný guláš, který by více vynikl jako minisérie na HBO. Bohužel zklamání a zatím nejhorší Affleckův režijní počin. Doufám, že se z toho hoch oklepe.(24.4.2017)

Dlouho sem po cestě domu přemýšlel jaké asi dám hodnocení, až se došel k závěru že jsi to zaslouží 3. Ben se výborně hodil na tuhle roli byla pro něho jak stvořená a on vlastně podle mě i celý film zachránil, film je až moc příběhově natáhly a málo akční, akce se tam pouze scénově míjejí , ale to by nebylo zas až tak nejhorší, rozhodně tenhle typ filmu mám rád ale nemůžu říct že by byl až tak uplně špatný ale své mouchy to prostě mělo.(21.1.2017)