Tenhle film na mě pusobí hodně jakoby rozporuplně.. vlastně ne, spíš se přiklánim k názoru, že to je spíš horší, než lepší, ale to je asi jedno. Ten film má své Jingjang.. ta jedna strana je, kde je Affleck drsnej, tvrdej, drzej, dovoluje si, chodí s kvérem, střílí se, zabíjí se.. prostě libová gangsterka.. kdyby takhle ovšem byl celý film... ta druhá strana je.. a to je většina filmu, a to jsou ty scény kde je Eflek se Saldanou (tu typku mam rád snad jen v Thorovi), ty scény vtěch černošských barech, jak se tam tancovalo asi pul hodiny vkuse nekonečnost pro mě a jak se tam furt řešil ten rasismus.. a až po filmu jsem zjistil, že o tom ten film měl vlastně bejt... ale co prostě mě to téma kukluxklan vs gangsteři fakt nebralo.. ty přestřelky super, ty výhružky atd.. taky.. ale u toho měli zustát.. a ne tam dát nějaký černý tanyny tanyny.. to mě nezajíma.(1.2.2018)

Určite sa všetci zhodneme na tom, že Ben Affleck je lepší režisér než herec. Ako scenárista má čo dolaďovať, príbeh mi prišiel dosť nahustený na tú stopáž. Ako gangsterka funguje super, škoda nevyužitých ksichtov- vodca KKK- správne švihnutý magor a pekne drzý cápov syn, ten bol tak slizký, že som čakal dobrú scénu s jeho odchodom na druhý svet, ale nakoniec nič moc. Zoe Zaldana v roli Kubánky mi prišla divná, Kubánku si nepredstavujem ako černošku, ale inak ok. Prestrelky majú iskru, napätie a rivalita mezi nepriateľskými stranami je vykreslená skvele, škoda len toho Affleckovho charismatu. Presne ako píše Malarkey, keby bol v roli Aflecka niekto iný, mohol to byť super gagsta film. Ben mal len režírovať a hlavnú úlohu šikovne obsadiť hoci aj neznámym hercom a dopadlo by to určite lepšie. 70%.(3.2.2018)

Gangsterky mám ve velké oblibě, obzvláště jsou-li naroubovány na divoká dvacátá léta, kdy organizovaný zločin zažíval svůj největší rozmach. Live by Night se právě v tomto období odehrává, avšak pod krásnou obrazovou kompozicí a dobovým soundtrackem se skrývá zkratkovitý a mnohdy zmatený film, u kterého je i stopáž 129 minut málo na dokonalé rozvedení všech užitých proměnných. Tento atribut je sice vyvážen výbornými akčními scénami, avšak i přesto se ve skrytu duše neubráníte pocitu, že si Ben Affleck tentokrát ve scénáristické rovině ukousl až moc velké sousto. „You realize to be free in this life, breaking the rules meant nothing. You have to be strong enough to make your own.“(23.2.2017)

• Lacike

Mohol to byt fenomenalny film, keby to Ben Affleck neposral na celej ciare a to hned trojnasobne. Ako scenarista nedostatocne osekal prilis košatu predlohu, ktora obsahuje prilis vela epizodiek. Ako reziser to mohol snad zvladnut, keby mal film minimalne trojhodinovu stopaz. Namiesto toho ale Ben zvolil zbesile tempo a tak nie je cas, aby cokolvek poriadne fungovalo. Dialogy, herci, atmosfera, nic. Snad len akcnym scenam rychle tempo neuskodilo. Takze vysledok pôsobi ako sterilny zostrih miniserie alebo ako jeden nekonecny flashback, ktory nas ma zoznamit s postavami a situaciou predtym ako sa konecne zacne film plny emocii, napätia a poriadnej dramy. No a poslednym definitivnym klincom do rakvy tohto nepodarku je Ben ako herec. Ben nie je vsestrany herec, ale urcity typ zvlada celkom v pohode. Ale rozhodne sa nehodi na velkeho mafianskeho sefa, ktory ma vzbudzovat respekt a strach predtym ako niekoho surovo odbachne. To mu absolutne nejde. V tej nekonecnej sterilite sa vdaka svojej vrodenej charizme podarilo aspon trochu zaziarit par hercom. Gleeson a Cooper ako otcovske figury, ktore trpia kvôli svojim detom. Legendarny Remo Girone ako velky capo, ktory rad taha za nitky. Ale uplne najviac pobavi vykreslenie clenov ku klux klanu na cele s klasickym tupym redneckom v podani vtipneho Matthew Mahera. Tato jedina zapletka nepôsobi starilne. Zvysok je totalna nuda. 4/10. Najlepsie by bolo, keby niekto skutocne schopny spracoval kniznu predlohu do niekolkodielnej miniserie. Ben v mojich ociach nielen ako herec ale aj ako reziser neustale upada.(23.2.2017)

"Live By Night" som dlho odkladal a čakal som na nejakú dobrú príležitosť, no konečne som si mohol film odškrtnúť zo svojho zoznamu a môžem ho ohodnotiť. Akosi nie som veľmi veľkým fanúšikom gangsterských a mafiánskych filmov. Nemyslím si, že sú zlé, no mám pocit, že vedia často ponúknuť to isté, len v trošku inom formáte. A je to žáner, ktorý ma trošku problém byť veľmi originálny. Samozrejme, že tu máme vynikajúce klasiky ako "The Godfather" alebo seriál "Peaky Blinders", no potom vieme zažiť aj nudu, ako som to ja prežíval v prípade filmu "Legend". Takže pokiaľ si ma chce niekto takýmto filmom získať na svoju stranu, musí poriadne zabojovať. A v prípade režijného filmu Bena Afflecka musím skonštatovať, že celkovo som spokojný. Nemyslím si, že ide o vynikajúci film, no má v sebe pár zaujímavých momentov, ktoré si určite zapamätám. Ale sú to skôr scénky vo filme, ktoré majú trošku šarmu a pár záverečných momentov. Ako celok to je pre mňa skôr okey. Film padá na postavách a príbehu, ktoré nie sú veľmi zaujímavé a kreatívne. Až na pár scénok mám pocit, že som nemal záujem poznať postavy okolo mňa. A to je škoda. Naopak silné stránky má film v jeho technickom spracovaní. Vynikajúca dobová atmosféra, kostými a režijne film pôsobí skvele. No motáme sa v rôznych kruhoch, kde mám občas pocit, že film neustále smeruje niekam a potom odbočí a ide inam a opätovne odbočí. Čiastočne to hovorí o dvoch myšlienkach a to sú: "My sme v nebi. Práve teraz. Len si ho sami sebe likvidujeme." a "Všetko sa ti raz vráti. A často vtedy a spôsobom, akým by si vôbec nečakal." Som rád, že som film videl a myslím si, že je lepší ako niektoré iné gangsterky posledných rokov, no nemyslím si, že je to film, ktorý nejako výrazne nadchne. Na to už je tu veľa predchodcov, ktorí spravili mafiánsku story lepšie. Rozhodnite sa sami Hodnotenie: B-(26.4.2017)

• - Ukradnutý štítok s nápisom PRESS, aký Joe Coughlin (Ben Agffleck) vezme jednému z hostí a vloží si za klobúk, mení vo viacerých záberoch svoju polohu a to bez badateľného dotyku herca. (belinko)

• - Prvý celovečerný film režiséra Bena Afflecka, ktorý nebol nominovaný na žiadne ocenenie. (zajo91)

• - So snímkom Mesto hriechu (2010) rovnako od režiséra Bena Afflecka existujú isté paralely. Tou prvou je meno postavy Coughlin akú v Meste stvárnil Jeremy Renner, v snímku Pod rúškom noci rovnomennú postavu hrá Ben Affleck. Druhou je mestečko Charlestowne, kde hlavná postava v snímku Pod rúškom noci trávi čas vo väzení. V tejto istej lokalite sa pohybujú postavy aj v snímku Mesto hriechu. (Zdroj: IMDB)