Predestination

• Česko Paradox času (více)

Wartord

Problém filmů o cestování v čase nebo o alternativních vesmírech, jak tomu rádi neznalci fyziky říkají, aby zamachrovali před stejně neznalými polovičkami, je to, že ať se snažíte, jak chcete, pokaždé z toho vyjde blbost, protože to blbost je a vůbec by člověka nenapadlo točit o tom film a krmit tím neznalce fyziky, kteří potom machrují před stejně neznalými polovičkami. příběh na první pohled různých lidí je už tak stupidní, že nikoho nemůže překvapit skutečnost, že se z nich vyklube postava jediná. Kdo by to byl čekal, když stačí nastavit housle na rok sedmdesát, a jediné, co se stane je , že spadnete na zem a hróóózně předstíráte, že vás bolí hlava. Co třeba taková krev z nosu? Ne? To vám musí dát do držky právě jedno z vašich já, jinak by se tam žádná krev neobjevila. A nejlepší na tom je, že Hawke tam vůbec nehrál, jenom jeho xicht... Přemáhal jsem se dlouho na tři hvězdičky, protože na ty to má hodně taktak. ()

Pritok

tak tomuto hovorim vrchol narcisizmu. uplne vtipna ta zaverecna pointa, ktora bola jasna po 50 minutach. som cakal hlbsiu pointu a nie, ze to bude cele stat a padat na tom paradoxe. ale mozno som tam daky skryty vyznam nepochopil, kto vie. ale tak, dalo sa to pozriet a bolo to do urcitej miery originalne. jednou vetou zhrniem dej SPOJLER: film, kde splodim sam so sebou seba a potom zabijem seba ale nie seba. ()

mire.k

Australani se pokusili zfilmovat nesfilmovatelnou a geniální povídku R. A. Heinleina. Povedlo se jim to slušně, bohužel psychologického sebetrýznění je tam na můj vkus příliš a chtělo to vykašlat se na blbce v hledišti a víc se odvázat. Za sympatickou snahu vrhnout se do předem prohraného boje si 4 hvězdičky zaslouží. Kouzlo povídky je v tom, že tam o žádný časový paradox nejde. ()

Primus tesla

Já nevím na kolik ty časové paradoxy dávají smysl, ale ten film se mi takovým zvláštně zvrhlým způsobem líbil. Herecké výkony excelentní, způsob vyprávění hodně čtivý a jak se říká "Za málo peněz hodně muziky." Možná se mi to líbilo víc než Looper. ()

MotMotkovich

Film mě uspokojil. To, co jsem od něj očekával, jsem dostal. Akorát mi to rozuzlení bylo jasné už tak o dvacet minut dřív, než k němu došlo. A nemyslím si, že když člověk něco změní v minulosti, tak se to projeví v té konkrétní budoucnosti. Existuje teorie, která říká, že pro každé naše rozhodnutí existuje paralelní vesmír. Nicméně hlavní představitelka zvládla svou roli na jedničku. Trochu nudný začátek, ale pak se to rozjelo. 75% ()

teseth

Jedno z nejšílenějších sci-fi, které jsem zatím viděl. Herecké výkony jsou naprosto parádní a nedávají člověku moc času přemýšlet nad nejzákladnějšími "zákonitostmi cestování v čase". Kdyby se totiž člověk na tím trochu zamyslel tak důsledek mávnutí těchto motýlích křídel by byl paradox paradoxu. ()

Muffin017

Celkem náročný film s geniální myšlenkou a potenciálem na obrovský "wow efect" na konci. Nicméně, ten se u mě nekonal jelikož mi to celý docvaklo asi půl hodiny před koncem a proto jedna hvězda dolu. Herecký výkony jsou absolutně skvělé, nejvíce bych pak vyzdvihl Sarah Snook. Jednoznačně doporučuji (; ()

petrasek

Seřadit komentáře podle počtu bodů uživatele (první strana), potom ctrl+f -> PARADOX. Jinak co se týče filmu - průměr. ()

MiKos

Varování subjektivní hodnocení: Musím říct, že by mi film vyhovoval víc, kdybych zhruba od třetiny nevěděl jak bude probíhat zbytek filmu. Uznávám, že v jednoduchosti scénáře je jistá krása, ale slabší je to když si hrajete s cestování časem a paradoxem. Nehledně na to, že mít dítě sám se sebou je dost nechutný nápad. Nicméně řemeslně nemám, co filmu vytknout. 65% ()

Bohulib

Dost věrně zpracovaná Heinleinova povídka, rozšířená o motiv stíhání teroristy, který cestuje v čase. Jestli tak autoři chtěli přidat filmu napětí nebo akci, tak se to moc nepovedlo. Možná by bylo lepší zdůraznit víc psychologickou rovinu hledání vlastní identity. Ale jinak je to natočeno solidně. Pokud bych povídku nečetl před filmem, možná bych dal o hvězdičku víc. Mimochodem, Sarah Snook v roli muže je dost dobrá. ()

hburda

Jestli máte rádi časový paradoxy, a bavilo vás sledovat děj a snažit se neztratit ve filmech jako Počátek nebo Memento tak tohle je film akorát pro vás. Totální Mindfuck :-D ()

camomilla

Miluju filmy, ktere me donuti premyslet. Prvni myslenka sice byla "wtf?", ale pak jsem to nechala chvilku ulezet a vsechno do sebe zaklaplo. Jsem na rozhrani ctyr a peti hvezdicek, ale i kdyz jsem cekala ledacos, byla jsem prekvapena. Takze pet. ()

james11

I když je to na jednu stranu solidní příběh, co si hraje s časem, tak mi ale řekněte, co za sebestřednýho úchylnýho narcistu tohle psalo... :) ()

bi5hop

Časoprostorově zparadoxovaný nesmysloid se silným efektem "tak kdy už to bude?" Nebýt stupidního konce a absence nějaké opravdové pointy, byl bych i sáhl po 5 hvězdách, ale takhle. 3 páč to zklamání jen tak nespolknu. ()

solver

No jo, stroj času - to je samej paradox. Ale proč to ještě balit do táhlého nezáživného kabátu, kde jediný point je jizva na břiše Ethana. Ten 6. smysl byl o něco málo lepší ()

Mesmeric

Člověk si nemohl nevzpomenout na Izera a jeho Tabu "Takže jsem se stal vlastním dědečkem....". Proč si nezaskočit do minulosti, nezadovádět si sám se sebou a stát se tak vlastním otcem, matkou, dědečkem, bratrancem ze 3.kolene atd... Mně se to líbilo, mindfuck na konci sice lehce očekávaný, ale já stejně tyhle sračky s cestováním časem žeru, takže 4 hvězdy jen to fikne. ()

RadushM

Film Predestination je velmi pozoruhodný snímek. Cca po dobu 2/3 filmu jsem přemýšlela, zda-li je hlavní hermafroditní hrdinko-hrdina potomkem Jacka Dawsona a Rose DeWitt z Titanicku, kde jasně zvítězil gen Leonarda DiCapria, alespoň co se vizuelní stránky týče. Ostatně v jasně definované časové linii tohoto snímku by to nebylo zase tak pozoruhodné překvapení. Trochu mi to připomnělo sledování Colomba: V případě, že Vaše IQ dosahuje hodnot vyšších, než je číslice dnešního data, během prvních dvou minut zřejmě intuitivně vytušíte, kdo je tak asi vrahem a po zbytek snímku sledujete, zda-li má skleněné levé či pravé oko. Nicméně přátelé, žerty stranou. Na tomto snímku velmi oceňuji nápaditost příběhu (ostatně ten mi mírně připomíná vyprávění Benjamina Buttona). Nacvičit si na své osobě, v mezigenerační smyčce a v jiném pohlaví, jak sbalit sám sebe, to chtělo skutečně úctyhodnou porci fantazijních představ hraničícími s praktikami, které lze popsat přinejmenším pochybnými. Závěrem- Rozhodně to není nudná americká klasika s francouzskou bagetou trčící z papírového nákupního pytle. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?