Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence) smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů. (Falcon)

jjjerry

Začátek byl famózní, pak začínají přibývat mezery ve scénáři a děj je dost předvídatelný. Naštěstí to zachraňuje to Jennifer Lawrence, vau ta je tak sexy=) (SPOILER: já bych to rok nedal a probudil bych si víc "kamarádek"). Hudba byla perfektní, dojemná romantická. ()

jackalsc

Film byl vcelku zajímavý, designově velmi dobře zvládnutý. Byly tam někdy ale takové hovadiny, že z toho mrazí. Celkem na hranici se 3/4 hvězdami ()

Tuty

Celkem koukatelná sci-fi s jednoduchým dějem, několika fajn nápady, velmi povedeným a detailním designem interiéru i exteriéru vesmírné lodi (bazén s výhledem do vesmíru je fakt cool) a bonusem v podobě účasti Jennifer Lawrence, které to ve dvojici s Chrisem Prattem moc sluší. Rovněž jedno z mála sci-fi, které uvažuje o tak velkolepém pokusu lidstva o kolonizaci nového světa jako o velkém byznysu majitelů lodi, naštěstí ve filmu nevidíme nápojové automaty a produkty Coca-coly. Těžko říct do jaké míry filmu (ne)uškodilo poměrně brzké Aurořino zjištění, že jí vlastně probudil Jim a odsoudil jí ke smrti na lodi. To jsem čekal, že si tvůrci nechají na závěr místo akční a tak trochu klišé sekvence se záchranou lodi, která tak úplně nezapadá do koncepce předchozího děje. 75% ()

janinka123

Moc hezký film, na který jsem se už dlouho těšila a ani trošku mě nezklamal. Hlavně kvůli hlavní dvojici, která nemohla být lepší. ()

Magnus87

Veľmi dobre pozeratelné, pútavé, s pekným CGI a podmanivým soundtrackom Thomasa Newmana, dobre počúvatelným aj pri bežnom nedeľnom rozjímaní. - myslím, že oprávnená nominácia na Oscara; Spolu s týmto všetkým ide aj pekná hromada klišé, sledujete predsa len romantické scifi. ()

zuzzz.man

Čekala jsem trochu jiný konec.. a právě proto mě to tak dostalo. Když hrají v celém filmu 4 lidé, musí být úžasní, jinak jde film do kytek. 3 ze 4 byli výjimeční. J.Lawrence opět potvrzuje, že je skvělou herečkou, která se okamžitě vymanila ze zaškatulkování (HG). K samotnému ději nemám co říct, myšlenka super, zpracování taky, kapitán tam trochu spamoval, ale chápu, že od něj potřebovali "tajnou přísadu" 😁 ()

Tomy_Reardon

Snad nudnejsi predigitalizovanejsi film o dvou 4 hercich sem jeste nevidel, bylo to fakt nudny strasny nevim co tim chteli naznacit.. podivat a s tezi ohodnotit.. hvezdy ta hlavni herce ()

MrKrahujec

No, uznávám, že jsem tenhle film trochu nadhodnotil, protože jsem to sem vkládal bezprostředně po zhlédnutí a tahle záležitost je dost jednoznačně "favoritem prvních dojmů". S delším časovým odstupem už musím dát za pravdu mnohým zde uvedeným výtkám: Je skutečně s podivem, že se takovouhle náhodou musel předčasně probudit zrovna mechanik (a ne třeba zahradník, na což je v ději téměř narážka), který zřejmě jediný je schopen probudit i někoho dalšího, že se dále nepokusil, ať už sám, nebo i potom ve dvojici, probudit ještě někoho dalšího (případně i více, jak by diktoval zdravý rozum), že dvojice například neměla vlastní děti, že ta role (i smrt) letového kapitána je tam dost zoufale implantovaná, atd., v tomhle výčtu by ještě šlo pokračovat. Ale jak jsem řekl: tenhle film je favoritem prvních dojmů a ty jsou zaplaťpánbů natolik silné, že už to hodnocení ani měnit nebudu... ()

bonovox

Z dvoch tretín je to takmer dokonalé. Mix sci-fi a romantiky je výborne davkovaný ale keď sa na palubu zobudí tretia postava začína to zadrhávať. A akčné a hlavné nelogické finále všetko predchádzajúce totálne zabíja. Pratt s Lawrence však mnohé zachraňujú a ťahajú film k lepšiemu priemeru. Škoda, nebyť slabého záveru mohlo to dopadnúť lepšie. Pre mňa slabších 70%. ()

esmoke

Vesmírná loď má za 120 let doletět na vzdálenou planetu, celá posádka je v hibernaci. 90 let před koncem dojde ke srážce s asteroidem, což způsobí poruchu, při které se probudí jako jediný Chris Pratt. Loď není možno řídit, se Zemí se nelze spojit, hibernaci znovu spustit nejde. Pasažéři nejsou tajuplná sci-fi, ale spíš romantická podívaná. (2D dabing) Rozpočet: $ 110 miliónů, Tržby: $ 303,144 miliónů. ()

imaginer21

V zásadě klišé ve vesmíru, ale nesmírně líbivé. Pro romantiky povinnost, pro cyniky objekt prskání. Ti mezi tím si užijí překrásný vizuál a několik trošku silnějších momentů, které podtrhují herecké výkony zejména skvělé Jennifer. Chris Pratt si vystačil se dvěma pohledy a "pohoďáckou" ironií ze Strážců. Asi nejlepší je ovšem rada androida! ()

Kushina

Upřímně mě tento film více než mile překvapil. Nečekal jsem od něho tolik. Mělo to příběh, emoce, city, žádné zbytečné scény. Druhý film o vesmíru, který mě bavit a možná mě bavil víc jak Nolanův Interstellar. 80% ()

Brenda.Ch

Tak předně - supr nápad, výborný námět. Již od začátku to zavánělo senzační psycho podívanou a já se těšila na depky a šílenosti, co můžou následovat po zjištění, že jste úplně sami v luxusní vesmírné lodi, 90 let od cíle a je vám jasné, že šance "přečůrat" tu obrovskou hroudu kovu, co vás míní věznit až do konce života, je v podstatě méně než nulová. Ale bacha - již po krátké době vás (mile či nemile) překvapí fakt, že očekávané drama se konat nebude, neboť tvůrce se rozhodl jít po linii sci-fi červené knihovny. No - nic proti, pokud to budu brát jako romantické sci-fi, žádný dišputát a dávám čtyři hvězdy za prima zpracování a svěží koukatelnost. Však kdesi uvnitř mojí zvrhlé temné dušičky, unášené studenou tmou hlubokého vesmíru, mě pořád šimrá pocit o nevyužitém potenciálu. Ovšem nemusí být každý den posvícení, že... ()

Ironhead

Mit autori koule na trosku temnejsi konec, bylo by hodnoceni vyssi. Jinak je to prehlidka (nekdy az moc) povedenych triku a krivek Jennifer Lawrence, pribeh nijak zazracny neni, vlastne skoro vubec :_) ()

Ace.A.T.L.

Jo, tak tohle se mi líbilo. Je to fajn sci-fi, fajn survival a fajn romantika. Je to technicky a vizuálně parádní. Obsazení Chrise a Jennifer je luxusní a skvěle si sedli. Rozhodně to je jak dělaný přesně pro ně na míru. Nenudil jsem se ani chvilku a je to super 2 hodinový užívání si luxusního filmu. Za mě skvělý 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

mstychov

Film splnil vetsinu mych ocekavani. Faktem je, ze jsem se od nej nedokazala odtrhnout, takze se nejednalo o zadnou kulisu pri vareni vecere. Bylo to napinavy, hrali tam uzasni herci a bylo to i hezky promysleny. Co me zklamalo je, ze nemeli deti a ty se misto nich nedostaly na onu cilovou planetu. To by byl super zaver a namet na druhy dil. Kez by takovych filmu bylo vic. ;) ()

Scaevola

Velká nejistota založená na mnoha podobných rádoby hlubokomyslných sci-fi výpravách za prázdnotou vesmíru i scénáře se změnila ve velké překvapení a příjemně povedenou stezku za pochopením lidské osamělosti. Nebudu do podrobna rozebírat milostné drama, neboť všechno se ocitlo na těch nejsprávnějších místech a podotknu, že finální katastrofa dodala snímku potřebný náboj, který uspokojil nároky ženských i mužských diváků. ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (více)