Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence) smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů. (Falcon)

fafejt001

NO , efekty faaakt super , Jenifer bezva , CHris dobrý , leč děj a zápletka dosti slabší , no a úplný závěr -- pěkný . Tak dost slabé tři a to s odřenýma ušima . ()

brasek

Za posledné roky jeden z najlepších sci-fi filmov, nad dobrodružstvom prevláda romantika, ale je nesmierne vyvážená. Neviem čo vyčítať snímku, asi nič... hlavní protagonisti majú svoju charizmu, príbeh je vyrozprávaný príjemne a to že nakoniec všetko dopadlo dobre ako v rozprávke absolútne nevadí. ()

veverysiak

Chlapi mali zrejme v trubke najať si nejakých odborných poradcov z oblasti fyziky, a tak sa máme asi zamerať na umeleckú stránku tohto kúska, ani tu však nejde o niečo svetoborné, taká normálna romantika v nenormálnom prostredí, mohli tomu dať ešte parádny záver - ako tí dvaja nasilu otvárajú komoru pôrodnej asistentky, takže 60%. ()

wick

Zábavné a vizuálně atraktivní....navíc charisma obou hlavních postav funguje. První dvě třetiny skvělé, poslední třetina zbytečně přechází do akční roviny. ano, spousta klišé, ke konci povrchní, a předvídatelné, místy i nelogické. Ale bavilo mě to a to není při dnešní bídě ve filmové tvorbě málo. Já do kina chodím za zábavou a ne za něčím, co denně vidím kolem sebe. Zejména proto 90%. ()

hufnagel

Prehnaná sci-fi romantika čerpajúca z mnohých predošlých filmov Stanleyho Kubricka.Spomeniem len kópiu baru z filmu "Shining" a otáčajúca sa vesmírna loď z filmu "Space Odyssey 2001". ()

BarkaS

V první hodině fakt slušnej oddíl, Chris Pratt překvapivě bratelnej a sedí mu i taková role. Na JL se krásně dívá, je to kočka. Bohužel, ostatně jako se to v podobných filmech stává, si někdo šňupnul a pustil se do psaní finiše. Kdyby hlavní hrdina jako správný hrdina hrdinně zemřel, když měl, možná bych tomu dala i o hvězdičku víc. ()

mirra_cze

Film s výboným vizuálním zpracováním, ve kterém designy dokonce nepostrádají jakousi tu logiku a zajímavým dějem, který logiku naopak často postrádá. Přesto se to povedlo. Klidně mě nenáviďte, ale po tomto filmu jsem přesvědčen, že Jennifer umí hrát. Je to skvělá podívaná jak na design technický, tak na design ženský ;-) Film nenudí, a až na poslední scénu, kterou si mohli odpustit, je to opravdu fajn. Tempo je tak akorát, není to zbytečně natahované a je tam pár docela vtipných momentů. Barman je super a líbilo se mi, jak androidí "barman AI" nebyla schopna rozeznat jemné nuance v mluveném jazyce a vůbec komunikaci, což samozřejmě vytvořilo jeden z nejsilnějších momentů ve filmu. ()

raxxx

I takovému asocialu jako jsem já by samému (bez listra,krytona,holy a kocura )na kosmické lodi hráblo že bych budil Lowrencu tady je to co chybí Startreku jako co by dělali opravdovi lidi na kosmocke lodi pak se s toho vyloupne love story a samo pořadne psycho (to semi libilo obzlašt) a na konec nějaké ty vycbuchy a efecty a štasny konec , osobně nechapu co je tady nelogicke nebo hloupe , tohle je prostě dobrý bijak bez vetřelce(jak už někdo psal) ! ()

v.indruchova

Vizál byl skvělý!! A příběh rozvířil mnohé myšlenky. I když: Když budeme šťourat chybky najdeme, ale co :) Kluci se kouknou na postavu dívky a na týpka, jak to má vyrýsovaný. A jsme veselejší :) O obličejových sympatiích (u herců) nemluvím. Konec se mi líbil. Napětí a romanťárna to byla. 4 plus. ()

Optical

Pasažéři nabídnou námět, který si přímo říká o zakončení v duchu Války Roseových. Aneb lítý boj o poslední fungující hibernační komoru. Bohužel se tak nestalo a divák je nucen sledovat pokračování hereckého páru bez vzájemné chemie, až do úplného konce. ()

Saxos

Chudákovi Christopherovi nejdřív museli narůst fousy až na prsa, aby přišel na to, že by si mohl probudit alespoň jednu čubičku. Vybral si dobře. Všechny zachránili a žijí šťastně, bohužel ne do konce cesty. Klady: z poslední doby nejzajímavější a neokoukané scifko a stačili ve třech a půl. ()

Goumen

Pro mě velké překvapení. Ač nejsem fanda sci-fi ani romantických filmů, tak mě to dostalo. Romantická část není naštěstí to hlavní, ale poprvé jsem ji viděl dosazenou do prostředí vesmíru. Příběh je hodně zajímavý a určitě nutí k zamyšlení. S tím souvisí i výborně vykreslená atmosféra, která je po celou dobu taková zvláštní a tíživá. Hereckým výkonům není také co vytknout, jak po stránce sympatií, tak i v uvěřitelnosti hraní i vztahu mezi nimi. ()

HellsAngel

Romantika vo hviezdach. Nič svetoborné, väčšina vecí tu už raz v tej, či onej podobe bola, no aj napriek tomu sa na to pekne pozerá. A ono to aj občas príjemne prekvapí. ()

jirka25

Tak pěkně udělané, emoce až do poslední chvíle a posledních 30s film totálně zabilo. Dávám 4 ale s odřenýma ušima... Hudba k titulkům na konci pak taky nevkusná... Strašná škoda. Raději to stopněte kousek před koncem nebo si konec domyslete. Co nebo koho ještě mohli najít až se všichni vzbudili... Mohlo to dopadnout aspoň trochu jako http://www.csfd.cz/film/1623-andrew-clen-nasi-rodiny/komentare/. Ale takhle to odfláknout :( ()

Davemix

hodně nadhocený marketingový kousek, ale i tak to relativně poutalo pozornost... zajímavé propojení žánrů, ale bez gradace příběhu... 65% ()

hony23

To takhle vyrazíte obydlovat jinou planetu, ale vlivem poruchy se probudíte o 90 let dřív, než zbytek cestujících. Aby vám z té samoty nehráblo, nezbyde vám nic jiného, než si rozmrazit k sobě i nějakou píchatelnou roštěnku. Jenže pak se ta romantika ve dvou posere, vesmírná loď se posere také a sledujeme drama o záchraně 5000 životů na palubě. No mé dojmy jsou rozporuplné, nápad byl vcelku dobrý, ale každý jen trochu přemýšlivý divák se musel popadat za břicho při scénách, kdy naši Ken a Barbie opravovali vesmírnou loď. ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (více)