Lady Gaga - Bad Romance (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

USA, 2009, 5 min

Thomas Kloss

Komentáře uživatelů k hudebnímu videoklipu (21)

Nechtěl jsem to původně psát, ale někteří zdejší uživatelé by se k hudbě neměli radši vyjadřovat. Chápu, že se jim tenhle styl nelíbí, to bych bral, je to věc vkusu... ale říkat, že Gaga neumí zpívat a popírat to, že jedna z nejlepších zpěvaček současnosti je prostě samoúčelný sraní si do huby.(26.1.2017)

Prostě chytlavý pop song na diskotéky. Kdo čeká něco hlubšího, asi nenajde... :)(2.9.2013)

• ChArLeNe

(môj všeobecný názor na Gagu) Gaga mi najprv nevadila, ako jej pesničky Just Dance, Poker Face, Bad Romance (hlavne táto, pretože jeden z mojim obľúbených tanečníkov na to vymyslel choreografiu), Alejandro - sú chytľavé, a vďaka bohu, klipom som vtedy nevenovala pozornosť. No čím ďalej, tým viac ju neznášam. Aj jej iné aj nové pesničky sú hroznejšie, aj klipy sú výstrednejšie/divnejšie. Keby svoju svojskosť dávala priamo do hudby. Ale nie, jediný spôsob ako by ona mohla zaujať (keďže jej hlas je obyčajný, jej texty pesničiek sú o ničom, a vyzerá ako male lady), je šokovať diváka svojimi klipmi. Gaga´s more style than substance. Certainly not my style. + Nechápem, prečo do všetkých svojich videoklipov trepe nahotu. O tzv. umení sa baviť nebudem, pretože pre mňa jej pokus pôsobí čisto iba ako reklama na soft-porno. Ak už porno-videoklipy, tak niečo ako tento, alebo tento, alebo (a s oveľa lepšou hudbou).(29.8.2013)

• ivishka

Jedna velká bad romance je tento klip a vůbec nápad a ta hrůzostrašnost již mnou dříve zmíněné jakési "neregistrované obchodní značky". Ať žijí hnusné obludy v latexu, hloupý text, symbolika a náznaky. Stačí pořádně říct k čemu všemu se zpěvák hlásí a není třeba kdejakých náznaků. To by asi bylo příliš okaté. Tak tedy k tomu ještě pár ukradených pohybů od Las Ketchup a nalezené oblečky v sekáči.(6.8.2013)

• Marek1991

Ďalší otrasný videoklip, s ďalšou dávkou nevkusu, len s cieľom zaujať, byť iný a predať čo najviac, lebo to malo byť akože zaujímavé, akože móda, no nie je to žiadne rebelstvo, je to len premyslená komercia. Otrasný pop s drahým obalom, na ktorý sa zabudne ako na výstrelok svojej doby podobne ako to bolo v minulosti u iných diel.(14.10.2013)

• kaposlav

Najlepší videoklip medzi rokmi 2000 - 2010 podla mládeže užívajúce omamné a psychotropne látky + sem a tam nejaky puberťak poživajúci alkohol v nadmernej miere hlasujúci v časopise Billboard. http://www.webnoviny.sk/kultura/najlepsie-videoklipy-za-poslednych-30/388523-clanok.html Je zvláštne, že kto nespieva po anglicky, alebo nie je aspoň z USA nemôže obsadiť v žiadnom rebríčku významne miesto. Inač všetko v poriadku ?!(13.1.2014)

Extravagancia ala Lady Gaga. Myslím, že týmto klipom nesklamala ani svojich fanúšikov, ani svojich vizážistov ( ktorý akokoľvek talentovaní, musia byť stále prekvapení ).(14.4.2018)

• KajusaK

Když nevidím, kdo to zpívá tak to celkem ujde :))(20.11.2013)

• animaxis

Lady Gaga je podle mě nafoukaná kráva,která si hraje na "rebelskou" provokatérku a každý jí to žere i s naviákem!Tento klip je strašně moc kýčovitý a i hudba je tak děsná a text se bojím textem nazývat!Ale pardon.Toto je "nejlegendárnější" klip "nejlepší" zpěvačky současnosti.Proboha,když jsem uslyšel,že se o ní říká,že je nejlepsí zpěvačka na světě,tak se mi doslova chtělo zvracet a musel jsem se uklidnit poslechem několika alb skupiny Evanescence,která má v čele hlas Amy Lee,která je zase podle mě nejlepší zpěvačka na světě.Prominte,že si tady vlastně jen vylévám vztek,ale tohle jsem už doopravdy napsat musel.(22.9.2013)

ta písnička je nechutně chytlavá, ale stejně víc, než její videoklip, se mi líbí tohle: http://www.youtube.com/watch?v=M8PAuvxCZuM ti kluci jsou boží(29.8.2013)

• ecceHOMMO

Nemôžem si pomôcť, ale ten klip mi príde strašne nevkusný...(29.11.2013)

• lubospoti

Na můj vkus už je v tomto klipu té výstřednosti až příliš. Už mi to nepřijde originální, ale "ujeté".(23.11.2013)

Cena Grammy za najlepší ženský spevácky popový výkon.(23.4.2017)

Další z jejích moc pěkných písniček. Klip taky zajímevej.(7.2.2016)

Dekadentní? No ovšem. Programově! To víte, jednou frčí čágo belo, pak zase "little monster"... Hýří se nápady, je v tom i něco jako příběh a rukopis Gagy se nezapře. Na můj vkus je to ovšem trochu přeplácané.(21.4.2015)

• FoxMulder

Úchylný videoklip úchylné rádoby umělkyně...(29.7.2014)

Je to chytlavá písnička která se dá poslouchat.(2.7.2018)

Môj najobľúbenejší videoklip of Gagy, pretože pesnička aj obraz spolu dokonale ladia. Kto sa trochu zamyslel na textom, vie presne o čom Bad Romance je, sú tam mnohé odkazy (psycho, vertigo "stick" - Hitchcokove filmy) a podobne. Je zaujímavé, že song ako taký, sám o sebe o "vzťahu", v ktorom chce LG aj lásku, aj pomstu, aj temnotu aj svetlo, nadobúda úplne iný rozmer príbehom videa. Video je totiž o obchode s bielym mäsom. Gaga a tanečnice sú pravdepodobne unesené ženy, ktoré proti svojej vôli čakajú pokým a zakoľko si ich niektorí z mužov kúpi. Ona si jedného omotá okolo prsta, a keď sa blíži daný moment, zabije ho. Okrem deja je veľkým výrazovým prostriedkom tanec: tak ako aj pesnička, v určitých momentoch drsný až "bojovný", v iných skôr zmyselný, alebo ako to nazvať. Tiež tu vidíme v mnohom symboliku farieb: na začiatku máme Gagu v bielom, v kostýme ktorý jej zakrýva oči - znak nevinnosti, naivity, bezbrannosti, v porovnaní s mužmi ktorý ich sledujú tancovať a rozhodujú sa či si ich "kúpia", tí sú v čiernom - znak temnoty, nečistosti, moci. Neskôr vidíme Gagu v čiernom, je obklopená diamantami, kým okolo nej v kruhu sedia muži. Čierna znamená zmenu, príklon k temnote. Diamanty pravdepodobne značia "cenu" ľudského tela, života, cenu ktorú sú za ňu ochotný zaplatiť. Ku koncu tu máme poslednú sekvenciu - Gaga kráča k mužovi, ktorý si ju kúpil. Je oblečená v bielom, ale už je to len prevlek, v zábleskoch striedajúcich túto scénu je totiž celá v červenom - červená je symbolom vášne, no zároveň agresivity a pomsty. Je teda celkom jasné, aký je jej zámer. Aj posledný tanec má formu úteku - teraz skôr od činu, ktorý spáchala, že teda toho muža zabila. Taktiež aj kostými sú zaujímavé, a je tu mnoho "zvieracích" motívov, ako had, krysa, a podobne. Je mylné myslieť si, že tento videoklip mal byť sexy. Do určitej miery je síce možno "erotický", no skôr je zvrátený a nepríjemný. Vzhľadom na tému, ktorú si zvolila je to však viac než v poriadku.(20.2.2014)

Dlouho mě žádný videoklip tak neuchvátil!!!(26.5.2018)

<< předchozí 1 2