Motel

• USA The Bag Man (více)

Černá taška s tajemným obsahem, pokoj číslo 13 v zapadlém motelu a profesionál, kterého si najal nevyzpytatelný milionář... Kriminální thriller sleduje příběh Jacka (John Cusack), tvrdého chlapíka, ale chronického smolaře. Najal si ho Dragna (Robert De Niro), zločinecký boss, aby dokončil jednoduchý, ale neobvyklý úkol. Má mu přinést černou tašku a nesmí se do ní podívat. Má ho počkat v zapadlém motelu a dát si pár schůzek s místními. Během dlouhé a bouřlivé noci před Dragnovým příjezdem Jackovi zkříží cestu Rivka (Rebecca Da Costa), krásná žena, jejíž život se fyzicky i emocionálně zaplétá s Jackovým. Když Dragna konečně přijde na scénu, život všech zúčastněných se náhle a extrémně změní. (TV JOJ)

JohnSmith

John Cusack má evidentně motely rád. Tenhle mysteriózní thriller není žádné veledílo. Sice jsem dokoukal až do konce, protože jsem byl zvědavý jak to dopadne, ale nijak zvlášť mě to neoslovilo. ()

sedm.1

Hodně milé překvapení a rovnou podotýkám, že pokud by si tvůrci dali ještě větší práci se závěrečným vyústěním, šel bych s klidným svědomím klidně ještě i o hvězdu výš. Jedná se tedy sice o poměrně laciné béčko, do kterého se nějakou podivnou náhodou zatoulal i sám velký Bobby De Niro, nicméně já se naprosto úžasně bavil hned od prvních minut, je to vážně dost napínavé, atmosférické, a ani vůbec nevadí, že se to celé odehrává prakticky jen na jednom místě, zvlášť když ono místo, tedy ten hotel, přináší také jen samé pozitivní dojmy. Fajn jsou ale i veškeré postavy a i jejich představitelé, a hlavně tedy překvapil John Cusack, který po dlouhé době nevypadá jako zfetlá troska s totálně nepřítomným výrazem, ale naopak mi tu přijde svěží a herecky na úrovni, a zmínit k němu samozřejmě musím ještě i sexy Rebeccu Da Costa, která pak film upřímně osvěžuje :-). Zápletka je jinak velice slušně vygradovaná, plná překvapení a její vývoj je dost nevyzpytatelný, mrtvoly se kupí jedna radost a jen musím zopakovat, škoda trochu dost tuctového závěru, protože jinak by to byla fakt docela drsná akční thrillerová jednohubka, která v rámci možností produkce a scénáře podle mě nabízí opravdu hodně slušnou zábavu. ()

hunterN

Po docela slibném začátku ( noc, motel, poblikující neony, trpaslík, tajemná žena v paruce, recepční odmítající hotovost a trvající na platbě kreditkou) nesoucím se téměř ve stylové atmosféře à la David Lynch, následuje neuvěřitelná slátanina, postrádající elementární logiku, takže namísto postupně očekávané černočerné komedie dostane znuděný divák nefalšované béčko "okořeněné" stupidními dialogy a nelogickým počínáním prakticky všech postav. Sorry, ale tohle by nezachránili ani tři De Nirové. ()

warrenur

Prostredie sa mi velmi pacilo. Evokuje to vo mne akusi Lynch-ovsku naladu. :) Cusack je nemenny a i tuna je prakticky terminator. Vyrazom i nezmarstvom. Prsata a nohata kocka pustala z tych svojich dokonalych ustociek take hlasky, ze som sem-tam nevedel, ci to mysli vazna ona, reziser, alebo mam vidiny. Na kazdy pad, okrem nej je tam cela plejada "exotickych", ci inak zaujimavych postaviciek, ktore cloveka udrziavaju v strehu a ako pomaly opustaju ten filmovy svet, nahradzaju ich dalsie. Neprijemne a spravne otravne, ci vysinuto posobil prevadzkovatel motela. Ten bol herecky o hodne vpredu. K pozitivam filmu mozno pripisat minimalne to, ze som sa nenudil a dej odsypal. I ked sa sem-tam toci na mieste. Sice v akomsi hodne amaterskom duchu, ale spolu so spominanym prostredim a Robertovymi odkazmi na Sun Tsu a podobnu literaturu, to posobi aspon zaujimavo. :) Je to sice cajickove, ale napriek tomu som sa bavil. Zavisi od rozpolozenia. ()

Hapretor

Asi pokus o Tarantinovku. Nicméně nevyšel. Ale jsou horší počiny. Cusack tady vypadá jak z vosku. Nemá žádnou normální mimiku. Asi to přehnal s faceliftem. Je to divnej zjev a jako herec za moc nestojí. Ta vysoká ženská to vizuálně trochu vylepšila. ()

Kingjiri

Robert De Niro by měl víc vážit, jakou roli vezme a preferovat kvalitu nad kvantitou. Bylo by fajn, kdyby se herec jeho kvalit koncem svý kariéry s divákama pomalu loučil prostřednictvim kvalitnějších snímků. Škoda v tomhle případě byla i Johna Cusacka. Nejvíc naštvanej jsem samozřejmě proto, že kdyby nebyly tyhle dva borci hlavnim lákadlem, těžko bych si film pustil a dobrovolně se okrad o hodinu a půl svýho života. Subjektivně se zdálo, že se okrádám ještě o víc volnýho času, protože se děj táhnul jak smrad a nic zajímavýho se vlastně nestalo (snad vyjma sympatický snahy o závěrečnej twist a pointu). 90% stopáže odehrávající se v noci, kdy nebylo nic pořádně vidět, taky snímku na atraktivitě nepřidalo a i těch pár akčních scén bylo tim pádem dost marnejch. Že si budu nejvíc pamatovat hláškujícího srbsko-rumunskýho trpaslíka je velice na pováženou. Hodně slabá druhá hvězda za herecký obsazení a kozatou buchtičku. ()

Acrobat

De Niro snáď v opitosti pristúpil zahrať si nejakého zúfalca, ktorý láme nosy a žerie „rare steak“. Z Cusacka zabijak nikdy nebude a charakterizovať ho ako najlepšieho, pričom ak oň nechcete prísť, tak sa uchýlite k spôsobu, ktorý naposledy vymyslelo Sedem Fincherov. Takmer nulový rozpočet cítiť na lokáciách jednej cesty, lesa a motela. Pár zapamätateľných scén vytvorí izraelská štetka, ktorá je sem tam v silno lascívnych scénach, pri ktorých som chýbal už len ja. Motel chcel byť o niečom, ale nakoniec bol jemne o ničom, lebo podobnú zápletku by povedzme Guigan, Carnahan, či Besson (ako v Anne) spracovali viac divácki priaznivejšie, erotickejšie. Až na štetku všetci unavení, s pár výstupmi. Nevyužitá filmárčina a námet. (videné 18.03.2020, BDrip) ()

sigin21

Těžkej úder na solar. Druhou hvězdu dávám jen za to, že jsem to sledoval v práci a nepřišel tak díky tomu o svých 100 minut života. Roberte ty už taky vlezeš do všeho!! Někdo by měl tvého agenta střelit do hlavy .. a fofrem. ()

Clark_Kent

motel a hotel a Cusack to tady bylo už několikrát. Je to napínavý trriller nenudil jsme se u toho. Cusackovi sednou tyhle temný role. ()

The_Peach

Stručne napíšem, že celý film bol o kokote. Nuda a nič mi to nedalo dokopy. Nechápem, ako sa takí herci ako De Niro a Cusack mohli ocitnúť v takej kravine. Dve * dávam za to, že pri pozeraní toho filmu ma držal nad vodou pohľad na tú štetku v tom filme. Tá sa mi veru ľúbila no :-D Kiežby tak každá vyzerala. ()

kubilov

Jistě, řemeslná stránka věci je na to, že je Bag Man pro režiséra debutem, odvedená velmi kvalitně, Robert De Niro v mafiánských (milionářských) rolích se mi nepřejí snad nikdy a i jednoduchá zápletka s taškou mohla být zajímavým nosným bodem celého filmu, kdyby ovšem její obsah nebyl uhodnutelný už po hodině filmu. Co se týče záporů, tak těch je tolik, že bych jejím vyjmenováním jistě pokořil svůj osobní rekord v délce komentáře. Tak třeba, hnedka John Cusack, u něhož producenti a tvůrci filmů ještě nepochopili, že víc než ten jeden výraz z něj těžko dostanou. Další paráda je ta modrovlasá nádhera, vážně super postava tyjo, no a k tomu se vlastně váže největší chyba celého filmu - debilní a ještě debilnější scénář (není co dodat). Vždyť to není ani průměrný béčko sakra, sotva na 2* a docela by mě zajímalo, kolik lidí se na to kdy podívá. 20. 5. 2014 je to 123 hodnocení a 22 komentářů... ()

mac000

Na tomto filmu funguje vypjaté herectví dvojice hlavních protagonistů de Niro - Cusack, pro něž je snímek koukatelný. Ale počase si z něj de facto nic více než to nebudeme možná pamatovat. Je to dost na 3 *? Pro někoho asi ne, pro mě ano. ()

elanista1

Dobry film potrebuje dobre dialogy a nie toto, co tu spotil scenarista, lacne chytanie za slovicka...postavy vacsinou beru doslova vsetko co povedal niekto pred nou, casto opakuju jeho vety: "Idem tam.", "Ideš tam?", tu kvalitu rozhodne hladat netreba. Z nudnej rutiny sa trocha vyklanaju len De Nirove dialogy a monology, vsetko ostatne je pre mna onicom. Je jasne, ze v divakovi to vzbudi zvedavost ak sa v kazdej druhej scene niekto pyta co v tej taske asi moze byt, ale ja som tu citil len ucelove zavadzanie. ()