poster

Cymbeline

 • USA

  Anarchy

Drama

USA, 2014, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  **

  Moderní pojetí Shakespeara příliš nemám rád. I když je ten kontrast jazyka a doby celkem zajímavý, nelíbí se mi. Není to něco, co bych vyhledával a co by mě dostalo. Ano, ty příběhy jsou nadčasové, ale je možné je točit i jinak. Tohle nemá žádnou pořádnou přidanou hodnotu, ale prostě se jen topí ve vlastní opulentnosti.(14.4.2015)

 • maddy
  **

  Rádoby pokus o „vyššie umenie“. Ono totiž nestačí vziať jednu hru od Shakespeara, osadiť príbeh namiesto starovekého Anglicka do súčasnej Ameriky a tváriť sa, že točím moderné poňatie Shakespeara. Uznávam, že tie príbehy zub času takmer nepoznačil a mnohé fungujú bez problémov aj dnes, ale preniesť ich na filmové plátno chce omnoho viac zaangažovanosti než nechať postavy rozprávať Shakespearovým jazykom v moderných kulisách. Ten film tak vlastne nie je určený nikomu. Priaznivci klasiky budú niečím podobným pohŕdať a modernému divákovi budú postavy svojim jazykom a mluvou natoľko vzdialené až budú svojim zasadením do súčasnosti pôsobiť dosť mimózne. CELKOVO: 2* (4/10)(12.6.2015)

 • Lacike

  Vdaka mojej neznalosti literatury ma absolutne nenapadlo, ze by tento film mohol mat nieco spolocne so Shakespeareom. Namiesto toho som cakal beckovy akcny film z motorkarskeho prostredia s necakane solidnym hereckym obsadenim. Tvrdo som narazil. Vysledok mi dost pripomenul Luhrmannovu verziu Rómea a Júlie. Tvorcovia zobrali staru hru a zasadili ju do sucasnosti ale vôbec sa neobtazovali ju nejak prispôsobit na sucasne pomery a dokonca zachovali aj klasicke poeticke dialogy, ktore pôsobia z ust motorkarov strasne bizarne ale zaroven sterilne a bez emocii. Oproti Luhrmannovemu filmu tento film postrada bombasticky vizual a skvely soundtrack. Tu vizual pôsobi dost lacno a nevyrazne. Film som po polhodine vypol, takze ho neohodnotim. Keby som musel, tak dam jasny odpad, ale je mi jasne, ze evidentne nie som cielovka.(26.3.2016)

 • angloumene
  ****

  Cymbeline je nutné brát trochu (hodně) s rezervou. Je to prostě film o bandě motorkářů, která válčí s poldy a mluví na sebe jako středověcí rytíři. Děj je vzhledem k inspiraci Shakespierem hodně klasický a ničím nepřekvapí. Když to shrnu, jedná se o snímek, který není pro každého. Jinak mě ale hodně bavilo zasazení tabletů a skejtů do klasického, rytířského dramatu. Nic moc dalšího ale tohle dílko nenabízí. Celkově 70 %.(9.3.2017)

 • zelvicka.
  *

  Je to film? Je to divadlo? Je to... něco... něco z toho, a něco z onoho... Dohromady to jaksi taksi... kostrbatě mluví... herci se tváří tvrdě, jenže žádná akce z toho nekouká, ten přesun jedné říše jako drogového království a druhé jako zkorumpované policie? nebo pokus o vnoření moderních technologií do příběhu, ve kterém se s nimi prostě nemohlo počítat. Tady se mělo jet po jedné koleji a ne zvláštně stát na obou, když jsou od sebe dobrých pět století daleko. Takže vlastně jediný plus je Dakota :)(21.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace