Cesta naděje

• slovenský

Cesta nádeje

Válečný / Historický / Drama

Austrálie / USA / Turecko, 2014, 111 min

Jako fanynka Russllika nemuzu moc objektivne hodnotit. Film se mi libil, ikdyz sem si vedoma pocetnych nedostatku. Zaver je jako z pohadky tisice a jedne noci a temer me rozbulel. Kolik romantiky skryva medved Crowe!!! Skvely soundtrack, krasna poetika zaberu z Turecka. Crowe na vlastnim koni. Jsem dojata.(30.3.2015)

Pro mě to bylo takové jaké jsem čekal, tj. Skvěle natočené, ale prostě chvílemi nudné. Bitva o Gallipoli byla natočena opravdu skvěle, vlastně celé to bylo dost autentické i Istanbul. Hlavně bych chtěl vyzdvihnout úžasnou hudbu. Ovšem ve filmu byli i špatné pasáže, které byli i předvídatelné, a tak jsem nedal plný počet hvězdiček, aké premiéra víc než dobrá....75%.(11.4.2015)

Režijní debut mého nejoblíbenějšího herce Russella Crowea se povedl na výbornou! Já jsem vůbec nečekal, že to bude takhle dobré. Má to velice dobrý a dojemný příběh, líbilo se mi jak to bylo i propojené ty různé kultury a taktéž ten hotel s Olgou Kurylenko skvěle zapadal do příběhu. A ta závěrečná scéna ta byla TOP! A to vše bylo doplněno famózním soundtrackem. Russel Crowe se tedy jako režisér uvedl skvěle. A musím také podotknout, že i jeho herecký výkon byl grandiózní, já ho prostě ve všech filmech žeru!(2.12.2016)

Jestli má být Cesta naděje metaforou pro Russellovu režisérskou kariéru, dejme tomu. Ale u nejbližšího rozcestníku by měl rychle zahnout, protože tuhle jeho prvotinu jsem viděl bezprostředně po pohádce a nevšiml jsem si, že by se nějak výrazně změnil žánr... Joshua hledal a hledal, až jsem měl pocit, že má nadpřirozenou schopnost, díky které by dokázal najít i včerejší den. Mezitím Olinka čekala a čekala, až někomu dojde, že obyčejně bývá ve filmech z jiných důvodů než aby v nich hrála, malému chlapečkovi scházel tatínek, synek se nemohl vrátit domů, z nepřátel se stali spojenci, no já měl pocit, že mě ten film pak zaveze domů. Russellíku, příště nebudeme chtít být jen fušéři a natočíme něco s kulema, protože na to máme, okay?(20.4.2015)

• ti88na

Uff, tak toto bolo ako pekný alobal, ktorý sa snažil zakryť čokoládu s 2% kakaa. Zlepenec scén, ktorý dokopy dáva príbeh o nejakom hľadaní a nejakej sem-tam romantike, k tomu pár citlivých scénok, podaných tak sterilne, že ani nedojmú, lebo každý divák hneď prekukne aké je to celé účelové. To čo Cestu nádeje drží nad vodou sú veľmi pekné flashbacky, asi najviac na mňa zapôsobil ten s púštnou búrkou, ale mimo nich bol príbeh veľmi mdlý a nefungoval ani ako dráma ani ako dobrodružstvo otca hľadajúceho synov a už vôbec nie ako vojnový film. Russell Crowe ako začínajúci režisér nepresvedčil, ale keď hrá stále sa na neho s úľubou pozerám. Tak tomu bolo aj tentoraz.(27.9.2015)

• - Počas jednej televíznej šou Yilmaz Erdogan (major Hasan) prezradil, že pri nakrúcaní niektorých scén v Austrálii bolo až 49 stupňov Celzia. (Hudakfilms)

• - Díky tomuto snímku poznala Olga Kurylenko (Ayshe) svého manžela Maxe Benitze, který si v tomto filmu také zahrál poručíka. (P. J. D.)

• - Film je inspirován skutečnými událostmi, konkrétně náhodně nalezeným dopisem důstojníka australské armády, v němž muž popisuje, jak po první světové válce v Turecku narazil na farmáře hledajícího hroby svých synů. (Terva)